Facebook Instagram 542 424 242
Working Holiday Kanada angličtina mírně pokročilá, středně pokročilá, velmi pokročilá
věk: 18-35 let délka pobytu: 3-12 měsíců
Uzávěrka přihlášek: cca 2 měsíce před plánovaným odjezdem

Program Working Holiday je určen mladým lidem, občanům České republiky, kteří chtějí strávit rok v Kanadě. Je to ideální příležitost jak poznat kanadskou kulturu, zlepšit své jazykové znalosti , poznat nové kamarády z celého světa, získat pracovní zkušenosti a přivydělat si peníze na pobyt a cestování.

Pokud již máte uděleno Working Holiday vízum, neváhejte s registrací do programu. Dostanete od nás a naší partnerské agentury nejen servis před odletem, ale zejména podporu po příletu do Kanady.


rozbalit vše

Obecné informace

Program Working Holiday je určen mladým lidem, občanům České republiky, kteří chtějí strávit rok v Kanadě. Je to ideální příležitost poznat kulturu, zlepšit své jazykové znalosti, poznat nové kamarády z celého světa, získat pracovní zkušenosti a přivydělat si peníze na pobyt a cestování. V Kanadě pracujete na základě pracovního víza Working Holiday, které umožňuje vykonávat placené práce po dobu nejvýše 12 měsíců.

Práce:

Pracovní pozici si hledá po příletu každý sám. Jedná se převážně o pracovní pozice ve službách, pohostinství a v turistickém ruchu. Často mají sezónní charakter. Můžete v průběhu roku změnit zaměstnavatele, ale i lokalitu. Nicméně platí, že zaměstnavatelé preferují zájemce, kteří u nich mohou zůstat déle (například celou sezónu). Práci Vám nezajistíme, ale ve spolupráci s partnerskými agenturami, Vám její hledání usnadníme. Setkáte se po příletu se zástupci agentur a absolvujete schůzku, abyste byli na roční pobyt v Kanadě co nejlépe připraveni. K dispozici vám budou také po celou dobu pobytu. Dostanete seznam aktuálně volných pozic nebo zprostředkujeme až 3 pohovory s potenciálními zaměstnavateli. Může se jednat o práci ve Vancouveru, ale hlavně také v hotelech a resortech  v turistických letoviscích v okolí. Doporučujeme být maximálně flexibilní, typ práce se odvíjí od vašich pracovních zkušeností, vzdělání a úrovně angličtiny. Vycestovat můžete kdykoliv během roku, doporučujeme měsíce před začátkem sezóny (letní i zimní), kdy bývá poptávka po zaměstnancích vyšší. Průměrný počet odpracovaných hodin je 30 – 40/týden. Minimální mzda je od 10,85 CAD/hod. (dle jednotlivých provincií).

Podmínky účasti:

 • občan ČR s trvalým bydlištěm v ČR
 • věk 18 - 35 let včetně
 • alespoň mírně pokročilá angličtina
 • přizpůsobivost, pracovitost, zodpovědnost

Délka pobytu:

 • pracovní povolení je uděleno na maximálně 12 měsíců, minimální délka od 3-4 měsíců (platí čím déle, tím lépe). O tento typ víza je možné žádat jen jednou, nelze opakovat.

Typy programu Working Holiday:

 • Basic service Program
 • Vancouver – Kanada

Co získáváte:

 • zajištění až 3 pohovorů se zaměstnavatelem po příjezdu (u programu Vancouver - Kanada)
 • Hot Job List od partnerské agentury - seznam volných pozic od zaměstnavatelů po celou dobu pobytu (u programu Basic service)
 • zázemí partnerské agentury - aktuální tipy k hledání práce, pomoc s vyřízením registračního čísla, jak založit bankovní účet a spoustu praktických a užitečných informací
 • školení ve Vancouveru (u programu Basic service), online školení (u programu Vancouver - Kanada)
 • ubytování a snídani v hostelu na jednu noc ve Vancouveru (u programu Basic v ceně, u programu Vancouver lze připlatit)
 • možnost zúčastnit se workshopů, kde se naučíte, jak správně napsat životopis pro kanadské zaměstnavatele apod. (u programu Basic service)
 • více informací, co zahrnuje cena jednotlivých programů naleznete v sekci Ceník

 

Working Holiday Víza

Pro účast v programu je třeba si vyřídit víza Working Holiday do Kanady. Žádost o vízum si dle požadavků Velvyslanectví podává žadatel sám pomocí online aplikace.

Podmínky pro udělení víza:

 • věk 18-35 let
 • občan ČR s trvalým bydlištěm v ČR
 • držitel platného pasu České republiky
 • vstup možný pouze bez dětí
 • prokázání se zpáteční letenkou, popř. financemi na její zakoupení
 • schopnost prokázat se po příletu částkou min. 2 500 CAD  – můžete být požádáni o prokázání se touto částkou imigračním úředníkem na letišti
 • být držitelem platného cestovního připojištění kryjícího celou délku Vašeho pobytu v Kanadě
 • v minulosti jste o Working Holiday vízum nežádal/a

Postup:

Od roku 2016 se žádá o vízum prostřednictvím online registrace do tzv. poolu. Počet víz je pro každý stát omezen kanadskou vládou. Zaregistrujete se do poolu na webových stránkách kanadské organizace International Experience Canada (program Zažijte Kanadu). O výběru ze seznamu uchazečů rozhodují úředníci. Pokud budete vyzváni k podání žádosti o vízum, musíte do 10 dnů potvrdit, že Váš zájem trvá. Po kladném vyjádření Vám začne běžet lhůta pro dodání všech potřebných dokumentů. Uhradíte poplatek za vízum 250 CAD + 85 CAN za vyřízení biometrických údajů. Poté už jen čekáte na vyjádření od kanadské vlády.

Udělení víza trvá cca 6-8 týdnů od podání žádosti. Poté, co od ambasády obdržíte vízum, máte 12 měsíců na vstup do Kanady. Od vstupu do Kanady vám začíná 12 měsíční doba pobytu.

Pokud již máte uděleno Working Holiday vízum do Kanady, neváhejte s registrací do programu. Dostanete od nás a naší partnerské agentury nejen servis před odletem, ale zejména podporu agentury po příletu. Setkáte se zástupci agentury a absolvujete schůzku, abyste byli na roční pobyt v Kanadě co nejlépe připraveni. K dispozici vám budou také po celou dobu pobytu.

Do programu se můžete registrovat před tím, než žádáte o vízum. V rámci balíčku Vám poskytneme základní informace k postupu jak žádat o víza.

Více informační o vízech, jeho podmínkách a jak žádat naleznete ZDE

Varianta Vancouver

Program Working Holiday Vancouver - Kanada

Práci si hledáte po příletu do Vancouveru díky zprostředkování osobních pohovorů se zaměstnavateli partnerskou agenturou. Po odeslání přihlášky se uskuteční skype pohovor, během kterého ověří vaši jazykovou úroveň a pracovní zkušenosti. Na základě rozhovoru rozhodne o přijetí do programu a následně zasílá zaměstnavatelům váš životopis. Zaměstnavatelé vám poté mohou nabídnout pozici na základě zkušeností a vašich požadavků. Po příletu do Vancouveru se setkáte se zástupcem agentury a absolvujete online nebo osobní schůzku, abyste byli na roční pobyt v Kanadě co nejlépe připraveni Poradí např. jak založit bankovní účet či získat Social Insurance Number, které je pro práci v Kanadě nezbytné. Dozvíte se spoustu praktických a užitečných informací a rad, jak se na pracovním trhu orientovat a budou vám předány kontakty na místní zaměstnavatele za účelem pracovního pohovoru. Je garantováno zajištění až tří osobních pohovorů se zaměstnavateli.

Počítejte s tím, že se může jednat o práci nejen ve Vancouveru, ale hlavně také v hotelech a resortech  v turistických letoviscích v okolí.

Nejčastěji nabízené pozice jsou:  Busser, food and beverage server, barista, waiter/waitress, retail salesperson, supermarket clerk, food counter attendant, guest services agent, prep/line cook, dishwasher, kitchen hand, cashier.

Přihlášku naleznete ZDE.

Postup

 1. Osobní schůzka na pobočce STUDENT AGENCY, kde vám vysvětlíme detaily programů a zodpovíme dotazy. Dotazy vám rádi zodpovíme i telefonicky na bezplatné lince 542 424 242 nebo e-mailem.
 2. Připravíte si potřebné dokumenty, které jsou nezbytné pro registraci do programu (přihláška partnerské agentury) a odevzdáte je ve STUDENT AGENCY. Podepíšete smlouvu se STUDENT AGENCY a uhradíte celý programový poplatek. Proces registrace je možné také řešit prostřednictvím e-mailové komunikace.
 3. Podání žádosti o víza (pokud ještě nemáte) – poskytneme základní informace k postupu jak žádat o víza. Žádat můžete také před registrací do programu.
 4. Potvrzení o přijetí do programu. U programu Vancouver navíc skype pohovor s partnerskou agenturou. Účelem je zjištění pracovních zkušenosti a jazykových dovedností, na jejichž základě vám bude partnerská agentura hledat vhodného zaměstnavatele.
 5. Naplánování termínu odletu (u programu Basic je nutné směřovat přílet na termín popříletové schůzky v Kanadě - informace sdělíme po registraci do programu), zajištění letenky a pojištění - obojí vám rádi zajistíme ve STUDENT AGENCY.
 6. Obdržení předodletových informací od STUDENT AGENCY.
 7. Přílet do Kanady a kontakt s partnerskou agenturou. Poskytnutí popříletového servisu.

Nedoporučujeme zakoupení letenky dříve, než obdržíte zprávu z kanadského velvyslanectví potvrzující získání pracovního víza.

Ceník

Programový poplatek: 

 • Basic service - 579 CAD
 • Kanada - Vancouver - 649 CAD

Celý poplatek se hradí v kanadských dolarech nebo českých korunách dle aktuálního kurzu České spořitelny jednorázově při odevzdání kompletní přihlášky a podpisu smlouvy.

Ve STUDENT AGENCY vám zajistíme asistenci při podání přihlášky do programu, domluvení akceptačního Skype rozhovoru se zástupcem partnerské agentury (program Vancouver), asistenci před odletem do Kanady.

 

Cena BASIC Service zahrnuje: 

 • jednu noc v hostelu se snídaní ve Vancouveru
 • školení se zástupci partnerské agentury ve Vancouveru
 • poznávací tour po Vancouveru
 • pomoc při zpracování žádosti o Social Insurance Number
 • poradenství a asistenci po příletu od koordinátorů partnerské agentury: tipy k hledání práce, bydlení,  otevření bankovního účtu, zakoupení sim karty, užitečné informace k destinaci
 • exkluzivní přístup do databáze zaměstnavatelů: Hot Job List od partnerské agentury (nejen ve Vancouveru)
 • týdenní workshopy: nácvik pohovoru se zaměstnavatelem
 • poradenství k sepsání životopisu
 • přístup na internet, tiskárnu a fax v GO International Office (zdarma nebo za minimální poplatek)
 • umožnění využívání poštovní adresy agentury Go International
 • podporu partnerské agentury v Kanadě po celou dobu pobytu na bezplatné telefonní lince
 • členství v klubu GO International, kterým získáváte slevu na výlety a atrakce v Kanadě
 • společenské aktivity od posezení v baru po lyžařské výlety pro účastníky programu ve Vancouveru
 • brožury a mapy Kanady
 • GO International Handbook


Cena Kanada - Vancouver zahrnuje:

 • asistenci při podání přihlášky do programu, domluvení akceptačního Skype rozhovoru se zástupcem partnerské agentury, asistenci ze strany STUDENT AGENCY před odletem do Kanady
 • asistenci po celou dobu programu ze strany partnerské agentury v Kanadě
 • přípravné školení na pohovor se zaměstnavatelem
 • pomoc při sestavení životopisu dle kanadských standardů a zaslání životopisu potencionálním zaměstnavatelům
 • až 3 pohovory po příletu do Vancouveru, které se uskuteční po přípravném školení (práce může být i mimo Vancouver)
 • návštěva zástupce partnerské agentury v zaměstnání
 • využití internetu, kopírování, tisknutí v prostorech pro účastníky programu
 • pomoc při výběru školy za účelem zdokonalení angličtiny před začátkem práce
 • kanadská SIM karta

  K programu Vancouver vám rádi zajistíme:
 • osobní vyzvednutí na letišti (zástupce partnerské agentury bude čekat na letišti a osobně vás zavede do hostelu) – 80 CAD
 • ubytování v hostelu – cena ubytování: 3 noci - 99 CAD, 5 nocí - 165 CAD. Ubytování v hostelu je zajištěno v rámci sdíleného pokoje s min.4 a max. 6 lidmi stejného pohlaví.


Další očekávané výdaje:

 • letenka do Kanady
 • doprava z letiště do hostelu (na příplatek možné zajistit
 • disponibilní částku 2 500 CAD, kterou se budete moci prokázat při vstupu do Kanady (např. ve formě výpisu z účtu apod.)
 • poplatek kanadské ambasádě za vyřízení víz
 • nově poplatek za biometrické údaje
 • kapesné na počátek pobytu (pokrytí výdajů před první výplatou)
 • zdravotní pojištění - v případě vašeho zájmu vám zajistíme výhodné u pojišťovny Allianz v ČR
 • ubytování na dobu pobytu (kromě zajištěné noci v hostelu u programu Basic Service)

 

Studium

V rámci Working Holiday víza je možné studovat až 6 měsíců. Jazykové kurzy jsou skvělou příležitostí jak se rozmluvit, získat sebevědomí v komunikaci a zvýšit své šance na kanadském trhu práce. Je dobré už při registraci promyslet, zda budete chtít na začátek pobytu několik týdnů jazykového kurzu zajistit. Práci pak hledáte průběžně a začnete pracovat už v průběhu kurzu (je nutné brát v úvahu rozvrh a tedy i čas, kdy budete muset být ve škole) nebo po jeho skončení. Po dobu trvání kurzu vám rádi zajistíme také ubytování v hostitelské rodině. Spolupracujeme s jazykovými školami ve Vancouveru, Torontu, Calgary a Montrealu.

V případě zájmu kontaktujte svého koordinátora, který vám pomůže s výběrem kurzu a sdělí aktuální ceny kurzů.

Ohlasy

Working Holiday Kanada - Hynek Prudel

Dobrý den,

chtěl jsem napsat už dříve, ale nějak nebyl pořád čas a pořád jsem něco zařizoval.
Partnerská agentura mi cca 4 dny po příletu domluvila pohovor v půjčovně kol téměř v centru města. Pohovor jsem zvládl a druhý den jsem nastoupil do prace.
Vypadá to, že práce bude hlavně na letní sezonu a pak se uvidí jestli se najde něco jiného nebo se přesunu někam do hor.
 
Zatím děkuji za bezproblémové vyřízení všeho potřebného.

S pozdravem
Hynek Prudel

 


Working Holiday Kanada - Lenka Kospertová

Zdravím Student agency, 

 
moc bych Vám chtěla poděkovat za servis a pomoc při mé cestě do Vancouveru. Musím říct, že je tu krásně, po týdnu jsem našla práci s pomoci partnerské agentury, a to přímo ve Stanley parku a hned poté i bydlení. Zatím se rozhlížím a hledám další cestovatele z Čech. Musím ale říct, že jsem velmi překvapená vstřícností místních lidí a jejich přátelskostí. Je tu opravdu hezky. 
 
A ještě jednou moc děkuji za pomoc.
 

Lenka Kospertová


Working Holiday Vancouver - Iveta V.

Dobrý den,

 
děkuji za Váš e-mail. Pracovní pobyt probíhá zatím podle mých představ, zprostředkování práce ze strany partnerské agentury Springboard proběhlo skvěle, v Kanadě jsem byla jen pět dní a už jsem měla úspěšný pracovní pohovor za sebou. Pracuji v horském hotelu v městě Banff, v práci jsem celkem spokojená, i když zatím tu nemám moc přátel. Ubytování a stravování máme zařízené přes zaměstnavatele, takže tu mám poměrně bezstarostný život, kdy mohu veškerý volný čas věnovat procházkám po okolí. Přírodní prostředí je zde úchvatné.
 
S přátelským pozdravem

Iveta V.


Working Holiday Kanada - Radka H.

Chtela bych timto podekovat STUDENT AGENCY a celemu tymu za zprostredkovani meho pobytu v Kanade. Jsem tu uz skoro 3 mesice a zatim si uzivam kazdeho dne tady! Kanada je proste super! Poznala jsem tu skvele lidi a behem 3 mesicu zazila to, co bych asi doma nezazila cely zivot. Dlouho jsem zvazovala, jestli vyuzit te moznosti vycestovat sama na rok do Kanady, vzdat se skvele prace a opustit vsechno co jsem dobre znala , ale jsem rada, ze jsem se nakonec rozhodla pro tu radikalni zmenu a odjela.


Jasnou volbou bylo to, ze jsem chtela mit zajistenou praci jeste pred odjezdem. Sice najit si praci po prijezdu neni az tak slozite a potkala jsem hodne lidi, kteri takto prijeli, ale ja bych rozhodne nemenila. Zacit pracovat po 4 dnech po prijezdu bez zbytecneho stresu a premysleni, jestli budu mit penize na zaplaceni najmu a jidla na dalsi mesic byl luxus. Ubytovani a jidlo jsou tu opravdu drahe! Navic diky STUDENT AGENCY jsem nasla skvelou praci v kancelari u Sunshine Village. Sunshine village je lyzarske stredisko uprostred narodniho parku. Takze si predstavte nadhernou prirodu, lyzarske stredisko, ktere se chlubi myslim pravem nejlepsim snehem v Kanade a mile lidi, kteri se stale usmivaji, kteri jsou opravdu pysni na to, ze muzou zit prave tady a kteri si uzivaji vseho, co hory a priroda tady nabizeji a pritom mysli na jeji ochranu. Tak to je Sunshine village a Banff. Navic Sunshine village nabizi moznost si kazdy den v ramci poledni pauzy zit ride break a jit si uzivat nejlepsiho snehu v Kanade. Co vic si muzete prat?!J Asi bych toho mohla napsat daleko vic a popisovat vam, jak je tu krasne a co vsechno se tu da delat, zazit atd. Ale asi reknu jen, jdete do toho a vyuzijte te moznosti! Bude to nejlepsi rok vaseho zivota a nebudete litovat! Ja rozhodne nelituju! J Takze jeste jednou diky STUDENT AGENCY!!!

Radka


Working Holiday Kanada - Oldřich Lupoměský

Milá agenturo,

 
mám se tu VÝBORNĚ!!! je tu spousta míst, které stojí za to vidět a lidé tu jsou neuvěřitelně hodní a ochotní. Mentalita zdejších je o několik levelů dál, než v jiných zemích. Například v čechách, nebo v jiných zemích Evropy, se mi nikdy nestalo, že by mně řidič autobusu svezl ZDARMA a navíc mi s ÚSMĚVEM poradil co v tomto krásném počasí podniknout, kde to je, co to stojí a jak se tam co nejrychleji dostat, to je tu prostě samozřejmostí. Jsem tu 14 dní a toto se mi tu stalo už 2x a to je jen pouhý zlomek lidskosti zdejších. Nehledě na to, že angličtina kanaďanů je velmi dobře srozumitelná, takže se všude dobře domluvím.
 
Kanadu doporučuji všem, co milují krásnou čistou přírodu, chtějí si vydělat peníze na další cestování a štvou je kyselé ksichty českých úředníků.
 
Mockrát Vám drahá agenturo děkuji za tuto příležitost. Bez Vaší pomoci bych tu nebyl.
 
Váš dlužník 
 
Oldříšek Lupoměský
 
 
 

Working Holiday Kanada - Jakub J.

Dobrý den,zdravím Vás z prosluněné Britské Kolumbie, Whistleru. Již to bude více než 3 měsíce, co jsem odlétal do Kanady pln vzrušení, očekávání, ale i obav z neznáma a toho co vše mě zde čeká. Dnes již mohu s naprostou jistotou napsat, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem kdy v životě udělal. J.


První dva dny po příletu do Kanady jsem strávil ve Vancouveru a většinu času jsem strávil vyřizováním nejrůznějších nezbytností, jako social insurance number, založení bankovního účtu, koupě kanadské SIM karty apod. Hostel Samesun se ukázal jako velice dobrá volba, potkal jsem tam různé typy lidí z různých konců světa a na pokoji jsem byl ubytován s jedním pohodářem s Izraele, se kterým jsme večer poprvé ochutnali místní proslulý pale ale v lokálním baru. První dny ve Vancouveru utekly jako voda a třetí den jsem již měl namířeno Greyhoundem směrem do Whsitleru. Whistler je naprosto neuvěřitelné místo, kde je každý den co dělat, ať už přes den nebo v noci a pokud jde o samotný noční život, naprosto souhlasím s tezí, že "ve Whistleru je každý večer pátek". Přes den se pak dá provozovat nespočetné množství aktivit, přes pěší tůry, downhill nebo cross-country biking, rafting, ziplining až třeba po obyčejné lenošení v parku u jezera s přáteli. To vše Whistler nabízí. Navíc se tu dají potkat kamarádi z celého světa (zejména z Austrálie, Kanady a Británie) takže pokud jde o samotnou angličtinu, člověk může každý den zaslechnout nespočetně mnoho různých akcentů. Rovněž se zde dá narazit na docela velké množství českých komunit, které dost drží při sobě, ale zároveň jsou většinou otevřeni svému okolí. Před samotným odjezdem do Kanady jsem se hlásil do full programu Working Holiday a ucházel se o pozici Tour Guide ve společnosti Ziptrek Ecotours, na kterou jsem byl nakonec přijat. Naprosto otevřeně přiznávám, že i přes dosti náročné začátky jsem teď naprosto přesvědčen, že to je ta nejlepší práce, jakou jsem kdy v životě měl. Má každodenní rutina spočívá v provádění hostů na jednotlivých túrách, které jsou úzce spjaty s výkladem ekologie a zajímavých přírodních úkazů a faktů, na které Ziptrek klade velký důraz. Přitom člověk denně zažívá nádherný adrenalin při super rychlé jízdě na visutých lanech mezi jednotlivými platformami vybudovanými v korunách vzrostlých stromů. Původně jsem měl se Ziptrekem uzavřený kontrakt pouze do začátku řijna 2012, ale ten mi bude po společné domluvě s HR prodloužen na podzim i nadcházející zimní sezonu. Doufám, že se mi zde podaří setrvat co nejdél e, protože to není jen práce plná povinností a zodpovědnosti až za 30 lidských životů denně, ale zároveň i velká zábava a nový koníček. Po skončení zimní sezony plánuji s příchodem jara konečně pořádně cestovat (nejprve se musí něco našetřit) a pokud to půjde zkusit si pobyt prodloužit ještě alespoň o rok (nejspíše skrze vízum Young Professional). Mnoho pozdravů z Kanady posílá

Jakub


Working Holiday Kanada - Jankovichová Romana

Dobrý den paní Kozelská a zároveň celý týme Student Agency,konečně jsem si našla čas na email pro Vás. Takže vše je v pořádku, jsem v Sunshine village. Cesta sem byla zdlouhavá, ale to jsem čekala :-) V Calgary jsem strávila 4 dny, využila jsem k poznání tohoto města.


Moc se mi to líbilo, naštěstí jsme se zde seznámila s jednou angličankou, která jela také do Sunshinu. Začátky zde nebyly vůbec jednoduché, ale díky Vám jsem zde měla zařízenou práci což většina lidí z ČR, které tu potkávám, neměla. Takže určitě bych ještě jednou ráda poděkovala za zprostředkování práce a v podstatě cesty do Kanady. Ničeho nelituji ani po téměř třech měsících.Bydlím přímo ve středisku , které je v nadmořské výšce 2200m a do práce to mám 30 sekund. Pracuji tu v kuchyni. Připravujeme jídlo a máme styk i se zákazníkama. Docela jsem se toho bála, jelikož jsme předtím pracovala v kanceláří, ale nebyl důvod. Kolektiv je skvělý a dokonce i po třech měsících mě práce baví. Dokonce jsme dostala nabídku na malé povýšení, takže jsem spokojená. Je to tu super. Pernamentka je pro zaměstnance zadarmo a jelikož bydlím na hillu, tak mohu o volno kdykoliv jít na lyžovat. Angličtina - tak ze začátku to bylo příšerné, nerozumněla jsme témež ničemu, ona praxe je jiná jak již určitě víte, ale teď už i rozumím a snažím se učit nová slovíčka. V létě bych ráda chodila na nějaké kurzy, chci se přesunout do města na druhou stranu Kanady.To bude asi tak všechno. Ještě jednou děkuji i za pomoc s prodloužením pojištění a přeji Vám, abyste i nadále odváděli tak úspěšnou práci a lidé díky Vám získali zkušenosti k nezaplacení a získali nové přátelé téměř po celém světě.

Jankovichová Romana


Working Holiday Kanada - David Ventruba

9. července jsem úspěšně odletěl do Vancouveru, cesta byla dlouhá (24 hodin jsem nespal), ale jinak všechno klaplo bez větších problémů.První týden byl nejhorší, bydlel jsem sice v centru města, ale kvalita ubytování byla horší (studentský hostel - 4 lidi na pokoji a sprchy na patře, prostě žádný luxus).


Navíc se mě nedařilo sehnat práci, takže jsem z toho byl celkem nervózní. Potom se mně povedlo najít dobré ubytování (Kitsilano). Je to blízko do centra města a na pláž to mám 10 minut na kole, takže jsem se v létě chodil (když bylo trochu času) opalovat na pláž. Jelikož jsem během léta odpracoval okolo domu několik hodin práce, tak jsem za červenec a srpen neplatil nájem. Momentálně stále pomáhám s údržbou domu, a proto mám nájem snížen na 400$ za měsíc. V domě bydlím spolu s dalšími 10 spolubydlícími z různých konců světa (Kanada, USA, Nový Zéland, Švýcarsko, Francie, Anglie a Jižní Korea). Co se týká angličtiny, tak to jde pomalu a ztuha, ale nějaký pokrok přece jen cítím.
Občas se mně zasteskne po domově, ale jinak jsem se tady docela stabilizoval. Zdraví mně zatím, až na pár namožených svalů a otočeny palec na ruce, slouží.Co se práce týče, v létě jsem sehnal job v jedné zahradnické firmě (NLC - Neighbourhood Lawncare). Každý všední den jsem až do minulého pátku jezdil po Vancouveru s dodávkou a sekal lidem trávu a hrabal listí. Trochu mě překvapilo, že je to celkem namáhavé (asi nejsem zvyklý na opravdovou práci). Koupil jsem si kolo, takže do práce jsem jezdil na kole, cesta mě trvala asi 25 minut.  Ve volném čase se starám, abych měl co jíst a o víkendech se snažím co nejlíp využít čas a pokud to počasí dovolilo, tak jsem jel na nějaký výlet (většinou na kole do Severního Vancouveru do hor). Teď už je s túrami konec, na horách je sníh. Nicméně mně to nevadí, protože jsem nastoupil do nové práce v lyžařském středisku Cypress Mountain do oddělení "rentals". Plat je celkem nízký (10$/hodinu), ale benefity jako lyžování zadarmo, různé slevy a možnost pracovat a podílet se na Olympijských závodech ve freestyle skiing a snowboardingu to vynahrazují.


Návrat do České Republiky plánuji na jaro příštího roku. Před odletem bych rád ještě trochu cestoval – Vancouver Island, USA a Mexiko.

David Ventruba
 

 


Working Holiday Kanada - Jindra

Zdravím všechny,
tak olympijská nálada ve Vancouveru nám už docela houstne. Po městě se už potulují sportovci, novináři a jiná zjevení všudypřítomných bezdomovců. Já už jsem začal pracovat jako tzv. X-Ray operator (tedy kontroluji pod rentgenem zavazadla stejně jako na letišti) u vstupu na B.C. Place což je místo, kde se bude zahajovat olympiáda, rozdávat medaile a hrát hokej.


Včera jsem cestou do práce udělal pár fotek. Je tam olympijská vesnice, B.C. Place se stadionem a GM arénou pro hokej, ty vstupní portály, kde pracuji no a taky moje maličkost.
Jindra 

 

14-02-2010
Tak přátelé - máme první zlato a my jsme byli při tom! Úžasná hala, skvělá atmosféra a nervy drásající závěrečné jízdy. Udělal jsem pár fotek, ale spíš jsme se soustředili na povzbuzování.

Jinak nutno říci, že nám jak Kanaďané tak Holanďané sportovně poblahopřáli k vítězství a o Martině mluvili s hlubokým respektem. Navečer jsme se snažili na protlak dostat do Českého domu za sportovci, ale protože tam zrovna jásal premiér, tak nás bohužel nepustili. Ale můžeme přijít kdykoliv jindy, takže si zajdeme na Plzeň a vepřo knedlo zelo.

Jinak na Martinu jdeme ještě jednou (5 000m) a na hokej se Slováky a Lotyšskem. No a když Martina vyhraje (jako že jo), tak zajdeme na B.C. Place na předání medailí.

Z Vancouveru zdraví

Jindra


Working Holiday Kanada - Žaneta

Zasilam Vam pozdrav ze zasnezene Kanady :) Vsechno je v naprostem poradku a jsem naprosto spokojena. Prace i ubytovani naprosto v poradku. Lake Louise je nadherne misto, sice malinka vesnicka, ale naprosto uchvatna. Spoustu snehu a stale pada a pada.


Nadherne sjezdovky a spoustu skvelych lidi....muzu vrele doporucit Lake Louise, super pracovni prazdniny, zadny stres, jen zabava.
Zdravim Vas

Zaneta


Working Holiday Kanada - Veronika

Buďte nezávislí a vyberte si sami svou vysněnou práci v Kanadě. Program Working Holiday Kanada - Basic nabízí možnost odjet do Kanady pracovat kdykoli během roku s předem nezajištěnou prací a podporou partnerské agentury po celou dobu pobytu.


Můžete si vybrat mezi lokalitou Vancouveru nebo Toronta, kde má partnerská agentura svoje koordinátory, kteří vás osobně přivítají na orientation a pomohou při vyřizování důležitých dokumentů jako je Social Insurance Card a bankovní účet. Jedna noc zdarma v hostelu je samozřejmostí. Koordinátoři mají k dispozici seznam zaměstnavatelů v nejbližším okolí, kteří hledají zaměstnance a jejich kontakty můžete využít. Stačí Vám jen úsměv, dobře zpracovaný životopis a doporučení z bývalé práce nebo brigády. Kromě toho se můžete kdykoli osobně zeptat na to, co Váš zajímá, kde hledat nejvýhodnější ubytování apod. Pokud jste rozhodnutí odjet do jiné lokality a tam zkusit své štěstí, je možné se s partnerskou agenturou kdykoli spojit a informovat se na důležité věci i po skypu. Od doby, kdy jsem byla sama účastníkem programu Work Experience Kanada uplynuly dva roky a kdybych se mohla zúčastnit opakovaně, neváhala bych a této nezávislosti při hledání bych určitě využila. Student Agency je tu pro vás tak neváhejte a jeďte si splnit svůj sen jako kdysi já.

 
Veronika

Working Holiday Kanada - Tereza H.

V kvetnu 2010, jsem se dostala do kontaktu s vedouci SA pobocky v Praze a stala jsem se s jejich pomoci kandidatkou do Basic programu. Muj puvodni plan byl: najit si part-time job a venovat se hlavne cestovani a poznavani teto neuveritelne krasne zeme.


Avsak se tomu stalo, ze jsem behem prvnich 10 dnu ziskala pozici u firmy, pro jiz jsem pracovala v Londyne a tak zacal 'Muj Rok'....

Kanada je znama nejen pomerne novou historii, hokejovou ligou a javorovym listem, ale take pro svoji rozlehlost, prirodu a absolutne nepopsatelne hory, ktere se nazyvaji 'The Rockies'. Zivot v Calgary se ubira jako v kazdem vetsim meste s nakupnimi centry, supermarkety, preplnenymi vlaky a silnicni kolonou. Pocasi se meni tak, ze v rijnu napadne snih a zustane az do pulky kvetna. Nejvetsi vyhodou jsou proto vylety 'mimo' mesto, kde vestina lidi smeruje prave ke zminenym rockies. Mohla bych snad i pouzit 'beze slov', kdyz se 'to' vidi nazivo! Velice popularni je delat 'hiking' a to vsude. Kanada ma nespocet krasnych a cistych parku, ktere jsou nejen pro denni ci vikendove vylety, ale take povolene k prazdninovemu 'camping'. Dalsi soucasti jsou nezamenitelna jezera, s neuveritelne modrou vodou a doplnena svezi cistou okolni prirodou. Milovnici snehu si prijdou na sve a to absolutne. Pripadne nejvetsi lyzarsky-snowboard zazitek vaseho zivota. Nekolikakilometrove sjezdovky, obrovska sirka, kde se muzete rozjimat a sledovat panoramata. Nejznamejsi strediska Lake Louise a Sunshine, nikdy nestkytaji preplnene lanovky a navic tam muzete poklabosit s deckama, ktera prijela na zkusenou z Ceskych ( i jinych koncin ).

Se vsim okolo jsem nadsena ze sveho "Kanadskeho Intermezza", ktere mi prineslo nezapomenutelne vzpominky, nove pratele, vedomosti a nezaplatitelnou zkusenost. A tak jako vsechny sve pratele nabadam k tomu, aby vyuzili moznosti vycestovat nejen za hranice vsednich dni, ale take za ty nase Ceske. Prijmete toto jako male poselstvi, protoze jsme mladi a zivot je kratky na to, abychom na neco jenom cekali. Ta investice, kterou do pobytu v Kanade, USA ci kdekoliv jinde v Evrope se vam vyplati ve vsech smerech. Jsem vzdy nadmiru spokojena s asistenci pracovniku Student Agency. Jsou kompetentni ve svem oboru a tak Vam budou napomocni, kdykoliv budete potrebovat.

 Tereza H.


Working Holiday Kanada - Vlk Čeněk

Dobrý den,
let jsem bez újmy na zdraví zvládl, jen jsem si nohy rovnal asi týden. Let z Frankfurtu do Calgary byl opravdu náročný, už teď se netěším na cestu domů.


Po příletu do Calgary jsem musel proclít svoje věci a hlavně jít na imigrační oddělení. Tam to byl jeden velkej průser, jelikož celník po mě chtěl pracovní smlouvu (kterou jsem pochopitelně ještě neměl) a taky když se mě zeptal, jak dlouho tu budu a já mu řekl že rok, tak po mě chtěl i smlouvu na byt, nestačilo mu, že mám jen zabukovaný hostel. Asi po 15 minutách šílených otázek jsem si říkal, že teď už mě může vzít jen na prohlídku tělesných dutin, ale naštěstí se tak nestalo. Taky bych měl dodat, že lidé kolem mě, kteří byli u jiného okénka, tam strávili asi 2-5 minut a šli pryč, jen já tam stál jak vemeno. Naštěstí se pan celník potom uklidnil a pustil mě do země.

Po příjezdu na hostel, jsem byl tak mrtvej, že jsem si šel v 17 hodin na chvilku lehnout a probudil jsem se až druhý den v půl 7. ráno. Během prvního týdne, asi po 3 dnech ve Vancouveru, jsem si s pomocí agentury našel práci. Pracuji v prodejně / půjčovně kol + cyklo vybavení, Reckless Bike Stores), takže pecka!! :)

Bydlím na ulici Granville Street. Jsem v bytě s pěti Korejci, jelikož měřím 203 cm, tak to vypadá, jak kdybych byl vychovatel v mateřské školce :DKorejci teda moc anglicky neumí, ale když chtějí, dá se s nimi "mluvit". Jen obdivují moje snídaně, obědy a večeře, jelikož oni jí pořád jen nudle a rýži.

Kanadské pivo v hospodě je snad největší hnus co kdy byl a snad i bude. Je to celkem nelogické, ale pivo v plechovce nebo lahvi je tu lepší jak točené. Taky dávat za jedno pivo 0,4l $5 - $8 je trošku moc. To lahvové, je levnější cca $2 - $4.

S angličtinou zatím bojuji, je to docela příjemná změna když vím, že se tu konečně dorozumím. Denně se drtím slovíčka, ať už do práce nebo i ty ostatní. Mám ve slovní zásobě velké mezery, tak pořád mluvím to stejné dokola, ale můj šéf mi řekl, že za 3 - 4 měsíce to bude daleko lepší, ne-li plynulé, tak uvidím.

Z Vancouveru a okolní přírody jsem toho zatím moc neviděl, dá se říct, že nic. Začal jsem brzo pracovat a ze začátku si chci vydělat peníze a postupem času začít jezdit na výlety. V nejbližší době si chci kupovat kolo. Bez kola nebo auta se tu člověk moc nepohne.Jak se u nás říká, že Vancouver je plný Čechů, tak nevím kde to vzali, Potkal jsem tu 2 Čechy, jedna byla moje kamarádka co tu zrovna byla na dovolené a druhý je kluk, s kterým jsem byl chvilku v hostelu, jinak nic. A co jsem se seznamoval s lidmi, tak všichni buď Kanada a nebo Německo, Němců je tu opravdu hodně.

Doufám, že při čtení Vám nevstávaly vlasy na hlavě. Je mi 21 let, tak jsem to psal jak sobě rovnému :)

S pozdravem Čeněk Vlk

 


Výběr země

  katalogy ke stažení

  Odebírejte novinky

  Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

  Ohlasy našich klientů

  Au Pair Velká Británie - Nicole P.

  Dobrý den, měla jsem štěstí, že jsem dostala tuto rodinu snů. Jsou na mě strašně hodní. Mojí náplní práce je vození holčičky do školy a domů, občas jí vozím na plavaní, vaření večeří, praní a žehlení a dohlížení na holčičku při dělání

  více