800 100 300
Domů / Work and Travel USA
Work and Travel USA angličtina mírně pokročilá, středně pokročilá, velmi pokročilá
věk: min. 18 let délka pobytu: 2-5 měsíců
PŘIPRAVUJEME

Přípravy na léto 2019 jsou v plném proudu. Sledujte naše webové nebo facebookové stránky, kde vás budeme informovat o spuštění registrací.

  


Uzávěrka přihlášek: registrace uzavřena

Work and Travel USA je nejlepší způsob, jak prožít léto v Americe. Work and Travel, to jsou nezapomenutelné zážitky, kamarádi, cestování, angličtina a také pracovní zkušenosti. Každoročně se programu účastní stovky studentů vysokých a vyšších odborných škol. Během léta legálně pracují v USA v restauracích, hotelech, zábavních a národních parcích aj. rozbalit vše

Moje přihláška - nezávazná online registrace do programu

Prvním krokem pro přihlášení do programu je online registrace na těchto stránkách. Po vyplnění základních údajů obdržíte e-mail s dalšími instrukcemi a budete kontaktováni našim prodejcem v následujícím pracovním dnu.
Registrujte se dle země studia.

Těšíme se na vás!   

 

 
 

 

Obecné informace

Připravujeme se na novou sezónu 2019.

Work and Travel je kulturně výměnný program určený pro studenty všech ročníků VŠ a VOŠ. Jako student máte jedinečnou příležitost vycestovat do USA a legálně tam pracovat po dobu až 4 měsíců. Dalších 30 dnů můžete v zemi zůstat a cestovat.


Podmínky účasti:

 • 18 let - 30 let (maximální věk 30 let je platný pouze pro partnerskou agenturu CIEE a WISE), partnerská agentura Janus má stanovený maximální věk 27
 • student denního studia VŠ nebo VOŠ (v době žádosti o vízum je nutné mít úspěšně ukončený minimálně 1. semestr studia). Není možné účastnit se programu, pokud v daném semestru studujete pouze opakované předměty z předešlého semestru
 • alespoň mírně pokročilá znalost angličtiny

Co získáte:

 • možnost legálně pracovat v USA až 4 měsíce a používat angličtinu v přirozeném prostředí
 • široký výběr pracovních pozic po celém území USA
 • průměrnou mzdu 7,25-12 USD/hod
 • možnost cestovat s kamarádem nebo ve skupině
 • možnost setkat se před odjezdem s dalšími studenty, kteří na Work and Travel cestují
 • komplexní servis - předáme vám informace potřebné k pobytu, zajistíme výhodnou letenku, pojištění na storno, dopravu na letiště aj.
 • možnost cestování po USA po ukončení práce po dobu až 30 dnů
 • vyřízení formalit necháte na nás
 • organizujeme pro vás online předodletové přednášky, kde vás upozorníme na věci, které je třeba před odletem a po příletu do USA udělat a zařídit, budete mít možnost se zeptat na to, co vás zajimá, a nejste si jisti. 

Délka pobytu:

Studenti většinou cestují na 2 - 5 měsíců. Pracovat můžete již od 1.5. do 30.9. 2018, délka pobytu závisí na délce pracovní dohody se zaměstnavatelem. Po vypršení pracovního závazku máte 30 dní na cestování po USA. Délka pobytu v USA se nesmí krýt se začátkem studijního období na vaší škole a každý student se musí do termínu začátku studijního období vrátit zpět do České či Slovenské republiky (platí i pro studenty posledních ročníků).

Možný příjezd do USA před začátkem práce uvedeném na formuláři DS 2019 je stanovený partnerskými agenturami. Do USA můžete přicestovat nejdříve 10 dnů před začátkem práce, pokud je vaším garantem agentura WISE a Janus. Pokud je vaším garantem agentura CIEE můžete přicestovat 5 dnů před začátkem práce.

Ubytování a strava 

Někteří zaměstnavatelé nabízejí studentům také ubytování, popř. mohou poradit, kde si ubytování zajistit. Ubytování poskytované zaměstnavateli je většinou základního charakteru a vybavení. Jedná se o sdílené pokoje nebo společné prostory s více studenty (stejné nebo jiné národnosti). Dle podmínek programu by studenti měli mít zajištěno ubytování před odjezdem do USA.
Někteří zaměstnavatelé zajišťují studentům také stravu, kterou si studenti hradí.

Práce

Mapa zaměstnavatelů

 

 

Všem zájemcům doporučujeme přihlásit se co nejdříve po otevření registrace do programu. Budete tak mít největší výběr pracovních pozic. Většina zaměstnavatelů hledá sezónní zaměstnance na léto již od listopadu a dále v průběhu zimních měsíců. Máte tak dostatek času na hledání práce a vyřízení potřebných formalit.

Nejčastější pracovní umístění jsou v

 • zábavních parcích (Cedar Point, Busch Gardens, Moreys Piers aj.)
 • restauracích a kavárnách, hotelech, obchodech
 • národních parcích ( Yellowstone Park aj.)

Průměrný plat se pohybuje v rozmezí 7,25 až 12 USD na hodinu. Zaměstnavatel s vámi většinou počítá na 30-40 hodin práce týdně. Bývá zvykem platit za přesčasové hodiny o něco více nad základní hodinovou sazbu. Výše vašeho výdělku a počet zaměstnání nejsou v podstatě omezeny. Na množství skutečně odpracovaných hodin však může mít vliv např. počasí, hospodářská situace v USA, ekonomická situace zaměstnavatele aj.

Hledání práce

Pracovní pozici si můžete domluvit prostřednictvím STUDENT AGENCY nebo sami.

Práci si nechám zajistit přes STUDENT AGENCY

Pracovní umístění zajišťují naše partnerské agentury po celém území USA. Pracovat můžete například jako plavčík, pokojská, barman, číšník, prodavač (suvenýry, potraviny), obsluha atrakcí v zábavních/vodních parcích, obsluha v národních parcích, obsluha v rychlém občerstvení a na mnoha dalších pozicích. Poté, co se zúčastníte vstupního přijímacího pohovoru do programu a uhradíte 1.splátku, můžete si vybírat z námi nabízených job fairů a aktuálních pozic.

 • přes job fair - veletrh práce

Společně s našimi americkými partnerskými agenturami pořádáme každý rok několik veletrhů práce, tzv. job fairů. Job fairy jsou osobní nebo virtuální. Virtuální job fair je setkání studentů se zaměstnavateli pomocí Skypového spojení. Tyto virtuální setkání probíhají v Praze, Brně, Bratislavě a Košicích na pobočkách STUDENT AGENCY. Pořádáme také osobní job fairy, při kterých se student se zaměstnavatelem setkává osobně na setkáních v Praze a Bratislavě. Job fairy probíhají od listopadu do března. Přehled všech pořádaných job fairů naleznete v záložce "Job Fair - Pracovní pozice 2018".

Práci si zajistím sám/sama před příletem do USA

Tento způsob hledání práce doporučujeme převážně těm, kdo se programu Work and Travel USA účastnili v minulosti a vrací se k předešlému zaměstnavateli, nebo se účastnili jiného kulturně výměnného programu v USA. Ale samozřejmě se programu můžete účastnit i bez předešlé zkušenosti. V tomto případě doporučujeme využít k nalezení práce především internetu, ale dobrým zdrojem informací mohou být i vaši známí a kamarádi, kteří se programu v minulosti zúčastnili. Vhodného zaměstnavatele můžete oslovit e-mailem. V sekci Dokumenty ke stažení si můžete stáhnout vzory motivačního dopisu, strukturovaného životopisu a referencí, které je vhodné k e-mailu připojit.

Při hledání práce mějte na paměti, že v rámci programu Work and Travel nemůžete vykonávat například práci s dětmi (au pair - pokud chcete pracovat v rodině jako au pair, můžete se přihlásit na program AuPair USA), v medicíně, v domácnosti, posádky lodi nebo letadla, podomního prodejce, vedoucího nebo výpomoc na dětském táboře (pokud máte možnost pracovat na dětském táboře v USA využijte našeho programu Camp USA), práci učitele aj. Vaším zaměstanavatelem nesmí být tzv. staffing agency - personální agentura. Přehled všech zakázaných prací, které nesmíte v rámci programu Work and Travel vykonávat, jsou dostupné na stránkách americké vlády. Každý garant může mít nastavený seznam svých omezených a zakázaných prací. Seznam se může v průběhu sezóny měnit. V případě, že si nejste jistí vhodností vaší pracovní pozice, kontaktujte nás.

V případě, že si práci zajistíte sami, může proces vyřízení trvat 8 až 10 týdnů od dodání kompletní přihlášky.

Job Fair

Job fair je setkání se zaměstnavateli, při kterém si účastníci programu Work and Travel mohou domluvit práci před odjezdem na program. 

Na job fair se mohou registrovat jen studenti, kteří již absolvovali interview v angličtině, mají uhrazenu zálohu programového poplatku a splňují kritéria pro danou pozici (především úroveň angličtiny, pohlaví, maximální věk daný jednotlivými partnerskými agenturami, termíny pobytu, požadavky týkající se vzhledu - tetování, piercieng aj.).

Nelze se registrovat na více job fairů současně. Úspěšnost našich klientů je na těchto akcích 98%. V případě neakceptace zaměstnavatelem máte možnost přihlásit se až na další dva job fairy.
Přihlášení na job fair uskutečníte ve druhé části vaší online přihlášky. Přihlášení je možné pouze do vyčerpání kapacity daného job fairu, proto doporučujeme registraci v online přihlášce provést co nejdříve (není možné uskutečnit rezervaci e-mailem či telefonicky). 
Skypové job fairy probíhají standardně na pobočkách STUDENT AGENCY v Praze, Brně, Bratislavě a Košicích.
 
Registrovaní klienti dostanou nejnovější informace o spuštění každého osobního job fairu e-mailem den před oficiálním zveřejněním, proto je výhodné registrovat se co nejdříve. Na job fair je možné se přihlašovat k jakékoliv partnerské agentuře i přesto, že jste se registrovali původně u jiné partnerské agentury.
   
Seznam zaměstnavatelů z roku 2018 naleznete zde.

 

 

 

Práce Plavčíka

High Sierra Pools má stále několik dostupných pozic ve státech Virginie, Maryland, Massachusetts a Washington D.C.

Poslední šance zažít nezapomenutelné léto, poznat novou zemi a najít si kamarády na celý život z víc jak 15 zemí.

Rozhodněte se co nejdříve, akční sleva 100 USD platí pouze do 30.3. a místa jsou omezená!

 

 

Jednou z možností, jak strávit léto v rámci programu Work and Travel, je práce plavčíka. Budete mít možnost prožít léto aktivně, vyzkoušet si život v USA a přitom si díky práci pokrýt náklady na pobyt a cestování.

Jako plavčík můžete pracovat např. u společností High Sierra Pools.

Každý budoucí plavčík musí projít školením/tréninkem. Školení plavčíků se uskuteční v Praze.

Podmínky pro léto 2018:

 • Začátek práce: preferovaný nástup 26.5.2018, pozdější nástup po schválení zaměstnavatele

 • Konec práce: obvykle po Labor day (3.9.2018)
 • Mzda: 9,00 USD – 12,50 USD za hodinu; 13,50 USD – 18,75 USD přesčas za přesčasové hodiny (výše mzdy dle lokality)
 • Průměrný počet pracovních hodin: 48 – 56 hod/týdně (nad 40 hodin se jedná o přesčas)

Hlavní důvody, proč se stát plavčíkem u této společnosti:

 • týdenní pracovní doba 48 – 56 hodin (liší se dle oblasti)
 • placené přesčasy
 • zajištěný trénink
 • certifikát o absolvování záchranářského kurzu American Red Cross platný až 2 roky
 • široký výběr pracovních lokalit
 • odvoz z letiště na místo ubytování
 • zajištěné základní ubytování
 • přátelské pracovní prostředí
 • možnost účastnit se firemních aktivit a výletů
 • nabídka práce na pozicích supervizor bazénu, instruktor plavání a další (pro kvalifikované zájemce)
 • vyšší platové ohodnocení pro zájemce se zkušenostmi s plavčíkováním u této nebo jiné společnosti

Pro více informací kontaktujte koordinátory na kterékoliv z našich poboček.

Zde si můžete přečíst ohlasy bývalých plavčíků.

Postup

Všem zájemcům doporučujeme přihlásit se co nejdříve po otevření registrace do programu. Budete tak mít největší výběr pracovních pozic. Většina zaměstnavatelů hledá sezónní zaměstanance na léto již od listopadu a dále v průběhu zimních měsíců. Máte tak dostatek času na hledání práce a vyřízení potřebných formalit.
 
Krok za krokem:
 1. Registrujete se online v aplikaci Moje přihláška
 2. Přijdete na interview do STUDENT AGENCY nebo s vámi uděláme telefonické interview
 3. Podepíšete smlouvu o zprostředkování  a uhradíte zálohu programového poplatku
 4. Zajištění pracovní pozice (účast na job fairu nebo si hledáte práci sám/sama)
 5. Obdržíte potvrzení pracovní pozice
 6. Uzavřete přihlášku v aplikaci Moje přihláška, vyplníte papírovou přihlášku dle zvolené partnerské agentury a doplatíte programový poplatek
 7. Obdržíte formulář DS-2019 a žádáte si o vízum J-1 
 8. Rezervujete si letenku
 9. Absolvujete online předodletovou přednášku
 10. Odlétáte do USA a užíváte si léto
 
Procesem vyřízení vás provedeme, obdržíte od nás podrobné instrukce a kdykoli vám budeme k dispozici na našich pobočkách, telefonu a e-mailu. Potřebné formuláře najdete v Dokumentech ke stažení.


Ceník

Registrace pro léto 2018 jsou již uzavřené.


Ceny níže jsou platné pro sezónu 2018 a jedná se o cenu platnou od 1.2.2018*

Programový poplatek se liší dle způsobu zajištění práce.

Typ programu 1.splátka
2.splátka* Celková cena
Práci si najdu sám/sama 150 USD 479 USD 629 USD
Práci si nechám zajistit ve STUDENT AGENCY 150 USD 869 USD 1019 USD
Práci si najdu sám/sama - plavčík 150 USD 514 USD

      664 USD

  (cena po slevě 100 USD)


*2. splátku hradíte až v okamžiku potvrzení o umístění.

Poplatek je možné hradit v českých korunách nebo v dolarech.

SLEVA 20 USD (slevy nelze kombinovat)
 • pro skupiny 3 a více studentů (pro uplatnění této slevy je nutné, aby se účastníci registrovali společně)
 • pro opakované účastníky

SLEVA 25 USD (sleva lze kombinovat se slevou 20 USD)!

 • pro klienty, jež doporučí svého kamaráda, který s námi vycestuje také jako plavčík

Způsob úhrady

Poplatek hradíte ve dvou splátkách. První splátku je třeba zaplatit nejpozději v den vstupního pohovoru a druhou splátku v okamžiku, kdy máte potvrzeného zaměstnavatele.

        1. splátka - 150 USD (platí pro všechny typy programu)

        2. splátka - rozdíl mezi programovým poplatkem a první splátkou

První i druhou splátku je nutné hradit ve stejné měně. Pokud platíte v USD, doporučujeme uhradit vše hotově, vyhnete se tak vysokým bankovním poplatkům při bankovním převodu.

Ceny zahrnují:

 • formulář DS-2019 umožňující žádat o vízum J-1
 • zdravotní a úrazové pojištění na celou dobu práce (více informací v sekci Pojištění)
 • registraci a přijímací pohovor
 • detailní informace o pojištění
 • dopis k vyřízení Social Security Card
 • online předodletovou přednášku
 • 24hodinovou telefonickou podporu garanta na bezplatné lince v USA
 • umístnění v rámci typu programu Práci si nechám zajistit
 • účast na job fairech (jen u programu Práci si nechám zajistit)

Další očekávané výdaje:

 • poplatek SEVIS ve výši 35 USD – povinná registrace do seznamu účastníků studijních a kulturně výměnných programů
 • poplatek americké ambasádě za víza (160 USD)
 • letenka – rádi vám zajistíme cenově výhodnou letenku
 • kapesné – min. 1000 USD
 • pojištění pro cestování po ukončení práce, pokud není zahrnuto v programovém poplatku (více informací v sekci Pojištění)

 

Pojištění

V ceně programu je zahrnuto zdravotní pojištění u americké zdravotní pojišťovny. Podmínka pojištění je stanovena Americkou vládou a je nedílnou součastí programu. Tyto podmínky se každým rokem mohou měnit. Naše partnerské agentury na základě svých dlouholetých zkušeností zajišťují pojištění pro účastníky Work and Travel programu odpovídající těmto standardům s ohledem na zabezpečení maximání výše krytí případných pojistných událostí a pravidelně je aktualizují v souladu s vládními změnami.

Zdravotní pojištění zahrnuté v programovém poplatku je v rámci programu Work and Travek USA platné na dobu uvedenou v tabulce dle typu partnerské agentury.

Partnerská agentura Zdravotní pojištění v rámci programového poplatku platí: Pojištění začíná platit: Pojištění končí:
CIEE po celou dobu pobytu v USA a vztahuje se i na vycestování do Kanady, Mexika, US Virgin Islands a Portorika, maximálně však 5 měsíců dnem příjezdu do USA dnem odletu z USA
JANUS po celou dobu pobytu v USA v případě, že přicestujete do USA ne dříve než 3 dny před začátkem práce, a vztahuje se i na vycestování mimo USA kromě návratu do rodné země dnem začátku práce dnem odletu z USA nebo 5.10.
WISE po celou dobu práce (vždy platné na celé kalendářní měsíce). Pojištění se nevztahuje na vycestování mimo USA. dnem začátku práce

po ukončení práce ke stejnému kalendářnímu dni, kdy pojištění začalo platit*

* Např. začátek práce 16.5. a konec práce 30.8. (pojištění platí od 16.5. do 16.9.)

U agentury WISE si lze připlatit dodatečný měsíc pojištění za 50 USD /měsíc po příjezdu do USA. 

V případě vašeho zájmu vám můžeme pomoci se zajištěním výhodného pojištění od pojišťovny Allianz na data, která nejsou kryta pojištěním zahrnutým v rámci programu. Více informací u vašeho koordinátora.

Podrobné informace, přehled pojistného krytí a výjimky z něj najdete zde pro pojištovnu Aetna (CIEE), zde pro pojišťovnu HCC Medical Insurance Services (JANUS), zde pro Berkley Life and Health Insurance Company(WISE).

 
Pojištění v rámci programového poplatku se nevztahuje na řízení motorového vozidla a na onemocnění vzniklé před odjezdem na program a jejich následky a důsledky.

 

 

Letenka

Včasnou rezervací letenky získáte ty nejlepší ceny. Se zakoupením letenky doporučujeme vyčkat, až vám budou udělena víza.

V letošní sezóně navíc nabízíme všem našim klientům slevu na nákup letenky. Bližší informace vám zašleme společně s informacemi o žádosti o vízum.

Pro rezervaci letenky postupujte podle jedné z následujících možností:

Víza

Programu Work and Travel USA se můžete zúčastnit pouze s vízem J-1. Víza J-1 vám následně umožní legálně pracovat
v USA v období od 1.5. - 30.9. včetně + máte 30 dní na cestování. V USA tak můžete strávit až 5 měsíců v období letních prázdnin.

Podmínky pro udělení J-1víz jsou následující:

 • mít angličtinu na takové úrovni, aby byl žadatel o vízum schopný dorozumět se v anglicky hovořícím prostředí
 • být student vysoké školy/vyšší odborné školy (denní studium)
 • mít úspěšně ukončený semestr studia nebo ekvivalent na vyšší odborné škole (není možné účastnit se programu,
  pokud v daném semestru studujete pouze opakované předměty z předešlého semestru)
 • mít zajištěnou práci před odletem do USA

Podklady potřebné pro získání tohoto víza vám zajistíme. Podrobně vás informujeme o tom, jak postupovat při žádosti o vízum, jaké dokumenty je třeba vyplnit a poskytneme vám i vzory vyplňených dokumentů. Připravíme vás také na osobní pohovor na ambasádě a upozorníme na dokumenty, které je potřeba si s sebou na pohovor vzít.

99,5% našich klientů vízum obdrží.

Vrácení daní

Zaměstnavatelé v USA odvádí ze mzdy účastníků Work and Travel daň (může jít o federální i státní daň). Tyto daně můžete žádat zpět po návratu z USA.  

Doporučujeme využít služeb společnosti Dendax.com, která se specializuje na daňové poradenství.

Tato společnost se zabývá daňovou problematikou osob pracujících v zahraničí se specializací na Spojené státy, Kanadu a Evropskou unii.

O navrácení daní můžete žádat i sami.

Soutěže

Výherce v souteži o nejlepší video a fotografii k sezóně 2015 naleznete níže.

Na naší Facebook stránce byly zveřejněny všechny zařazené příspěvky do soutěže.

V kategorii o nejlepší video zvítězili následující soutěžící:

1. místo: Fuček Michal - video

2. místo: Vítek Václav - video

3. místo: Dendisová Hana - video

 

Ukázky vítězů z minulých let:
Sezóna 2015

V kategorii nej video je pořadí následující:

1.místo: Jan Pultar a jeho video

2.místo: Gabriela Davídková a její video

3.místo: Hana Zatloukalová a její video

 

Sezóna 2013
V soutěži o nej video zvítězil Lukáš K. a video můžete shlédnout zde: www.youtube.com/watch 

Soutěž o nej foto:

1.místo: Jana B. 

 

2.místo: Ivana K.

 

3.místo: Veronika H.

 

Ohlasy

Work and Travel USA - Milena K.

Milena K. nám poslala video z Work and Travel pobytu.

Na video se můžete podívat zde.Work and Travel USA - Katarina R.

Dobrý deň,
Včera som sa vrátila z USA tak ako som aj mala a dozvedela som sa od ostatných študentov, že po návrate treba vám ako agentúre zaslať boarding pasy lenja som o tomnevedela a som tie letenky zahodila. Inak ďakujem za všetko absolútne s ničím som v usa nemala problém a to vďaka vašej agentúre všetko išlo ako po masle a boli tam aj ostatní študenti čo išli cez inú agentúru na Slovensku a mali podaktorí veľké problémy som úplne spokojná keby ešte niekedy v budúcnosti idem na work and travel tak jedine cez vás.


 


Work and Travel USA - Robert K.

Zdravím Vás,

píšem Vám ohľadom vízového sponzora Janus. Od prvého stretnutia až po posledný deň v Amerike som s touto spoločnosťou mal iba dobré skúsenosti: rýchle vybavenie DS formulára, bezproblémove vybavenie víz, keď som bol v USA každý mesiac mi posielali mail ako sa mi darí, či som spokojný, či mi niečo nechýba a pod. Určite by som ju odporúčal aj pre ďalších účastníkov WAT na budúci rok. Čo sa týka môjho pobytu v USA cez work and travel bol som veľmi spokojný. Práca plavčíka bola veľmi jednoduchá. Samozrejme začiatky boli ťažšie, lebo bolo potrebné vedieť poskytnúť prvú pomoc a naučiť sa veci okolo starostlivosti a chodu o bazén, ale každý jeden plavčík to zvládol a po pár dňoch to bola robota snov :) Ja osobne som všetky zarobené peniaze minul na cestovanie po USA, čo bolo aj mojím plánom. Počas práce som stihol pozrieť východné pobrežie: Philadelphiu, Baltimore, Ocean beach a Washington DC. Po skončení pracovnej zmluvy som skoro celý mesiac cestoval a to: Miami, dovolenka na výletnej lodi (Carnival cruise) kde sme boli v Mexicu, Hondurase, Belize a na Caymanských ostrovoch. Potom som sa letecky prepravil na západ kde sme  autom precestovali národné parky a mesta ako: San Francisco, Las Vegas a Los Angeles. Na konci pobytu som letel do New Yorku kde som sa zdržal 3 dni a posledný deň som si pozrel Boston a späť domov na Slovensko. Je na každom študentovi akú cestu si zvolí on. Boli so mnou ľudia čo si pokupovali oblečenie a elektroniku, alebo takí ako ja čo cestovali. Celkovo to beriem za veľmi dobrú skúsenosť. Spoznal som dobrých kamarátov zo Slovenska, ale aj z iných krajín celého sveta, takisto som spoznal novú (inú) kultúru USA a videl veľa miest.

S pozdravom Róbert K.Work and Travel USA - Jana B.

"Skvelé zážitky zo San Francisca s ešte lepšími priateľmi, ktorých som spoznala vďaka Work & Travel.
Ďakujem!
S pozdravom,
Jana :) "


 


Work and Travel USA

Ivana K.


 


Work and Travel USA - Veronika H.
Dobrý den,

posílám fotku z Grand Canyonu při západu slunce. Užasný zážitek s užasnýma lidma které jsem na work and travelu potkala :)


 


Work and Travel USA - Ivan Z.

 Ivan nám poslal ze svého pobytu v USA tuto fotku:


 


Work and Travel USA - Jan K.

Jan nám ze svého pobytu v USA poslal tuto fotografii:

 


Work and Travel - Lukáš K.

 Lukáš nám ze svého pobytu v USA poslal toto video.

 Work and Travel USA - Veronika R.

Veronika, která s námi byla na programu Work and Travel umístěna u zaměstnavatele Aston Lakeland Village nám napsala: 

"Dobrý deň, zo spoločnosťou Aston Lakeland Village som veľmi spokojná, výplatu sme dostavali vždy načas, bola aj vyhovujúce odrobených hodinám. Kolektív študentov ale aj spulopracovnikov bol vynikajuci, uz len kvôli ním všetkým by som sa tam vrátila spať. Vedúca všetkých hauskeeperov bola priateľská a dodnes sme v kontakte. Takze možem vrelo odporučiť tuto spoločnosť. Bola som spokojná. Ďakujem a prajem pekný zvyšok dňa Veronika Remenikova"


 


Work and Travel USA - Veronika V.

Veronika nám ze svého pobytu v USA, kde byla umístěna u zaměstnavatele Sea Crest Beach Hotel v Cape Cod, North Falmouth, napsala:
"Práce je výborná, dělám tak nějak všechno, co se týče bazénů a pláže. Rozdávání ručníků na pláži, umístění příchozím lidem lehátka a slunečníky, čistění bazénu a testování kvality vody, úklid fitnessu. Jsem částečně také, jak my v Evropě známe, animátorka. Hrajeme s dětmi různé hry, ať už na pláži či v bazénu a člověk na této pracovní pozici potká spoustu lidí, zapovídá s hotelovými hosty a přijde do kontaktu se zajímavými okamžiky. Nemůžu si stěžovat. Ubytování je taky moc hezké, hned u vody. Najde se tady spoustu národů, takže se postupně poznáváme a je to moc příjemné.  Jsem ráda, že jsem se do programu přihlásila a pokud to vyjde, tak do toho příští rok půjdu znovu. Děkuji za Vaši pomoc při zprostředkování a nalezení práce a zkrátka za vše kolem.
S přátelským pozdravem
Veronika V."

 

Slečna Veronika, která nám poslala tuto krásnou fotografii:

 


 


Work and Travel USA - Martin V.

Pan Martin nám po absolvování programu Work and Travel v USA, kde byl umístěn u zaměstnavatele Mount Olympus, napsal:

"Dobrý den paní Baliková,
Chtěl jsem Vám dodatečně poděkovat ohledně výběru Mt. Olympusu, všechno fungovalo naprosto skvěle. Zaměstnavatel mi vyšel vhod ohledně počtu hodin, které jsem chtěl od pracovat což někdy bylo i přes 60 hod týdně ale to také záleží na pozici. Můžete si najít i druhou práci a domluvit se na méně hod, to záleží jen na Vás. Od příjezdu po celou dobu pobytu jsem neměl ze zaměstnavatelem asi žádný větší problém na který bych další účastníky upozornil, snad jenom věc která se stávala mým kolegům že je důležité si rozmyslet datum ukončení práce který musíte uvést do smlouvy před začátkem práce což je dlouhá doba a může se cokoli změnit, protože jestli chcete odjet dříve, než je uvedeno ve smlouvě přicházíte o bonus a deposit za ubytováni. Do Mt Olympusu se hodně lidí vrací což je důkaz toho že zaměstnavatel je kvalitní a snaží se vytvořit vhodné podmínky pro obě strany. 
Letos se hlásím opět na work and travel USA 2014, u vaší kolegyně Kateřiny Novotné v Praze, ikdyž už to nebude Mt Olympus, tak se těším že poznám zase něco nového. "


Work and Travel USA - Veronika M.

"Zdravím všechny, jež uvažují o účasti v programu Work and Travel 2014.

Já se programu účastnila již dvakrát a mohu říct, že bych své rozhodnutí za žádnou cenu zpětně nezměnila. Pracovala jsem v McDonalds v Idaho Springs, Colorado. Ačkoli to nezní zrovna atraktivně, opak je pravdou. Poznala jsem mnoho úžasných lidí nejen v mém věku, jedinečnou kulturu se svými specifiky a nádhernou přírodu kolem. Nicméně program WaT mi poskytl více než to. V podstatě mi změnil život. Ukázal mi svět, doslova změnil pohled na něj a umožnil pochopit hloubku skutečností dříve se tvářících pouze povrchně. Tohle všechno a mnohem více za Vás však samotný program neučiní, je zapotřebí Váš postoj, tedy co Vy sami od programu očekáváte, s čím do zahraničí odjíždíte. Dovolte tak sami sobě získat cenné zkušenosti, nezapomenutelné zážitky, přátele z celého světa a mnoho jiného. Wish You guys good luck :) Veronika"
 
Ze svého pobytu nám také zaslala tuto fotografii:

Work and Travel USA - Lukas D.

Ze svého pobytu v USA, kde pracoval u zaměstnavatele Cedar Point nám Lukáš D. zaslal blog www.letovamerice.cz/, kde si můžete přečíst o jeho zážitcích a také zde naleznete mnoho užitečných rad :)Work and Travel USA - Lukas K.
Lukáš nám ze svého pobytu v USA zaslal tento ohlas:
 
"Mé "bohužel" poslední studentské léto bylo vynikající. Strávil jsem ho jako plavčík ve vodním světě Soak City, který spadá pod zábavní park Cedar Point v Sandusky, Ohio. Pracovní část léta byla velmi příjemná. Poznal jsem jiný režim práce než minulé léto, seznámil jsem se se spoustou skvělých lidí a udělal si mnoho dobrých přátel. Užil si velké množství zábavy jak v samotném parku, tak mimo. Samozřejmě nebylo vždy vše růžové, ale se všemi problémy jsem se popasoval. Dokonce jsem byl za svoje pracovní nasazení odměněn nejvyšším individuálním oceněním, které se dá v Cedar point dostat, tzv Corner Stone. 
Během léta jsme si užil s kamarády návštěvu Niagarských vodopádů, několika amerických měst v okolí a přípravného zápasu amerického fotbalu. Také jsme navštívili několik outlet center a nakoupili spoustu věcí :) Po létě jsem navštívil Chicago, procestoval Californii, Nevadu, Utah a Arizonu, kde jsme navštívili hodně zajímavým míst jako jsou národní parky, města a mnoho dalšího. Před odletem zpět do Evropy jsem byl ještě na skok v New Yorku a viděl hokejové utkání NHL. 
Jediné, co mě mrzí, že si nemohu léto na propragu W&T v USA znovu zopakovat vzhledem k faktu, že už nejsem studentem VŠ :("
 
Lukáš nám také zaslal tyto fotografie:

 


Work and Travel USA - Ladislav F.

"Posielam pozdrav pre student agency zo slnečného New Yorku. Chcel by som sa Vám poďakovať za bezproblémové vybavovanie  mojej cesty za vysnívaným letom. V USA pracujem vo fastfood, no medzitým som si našiel už aj druhú prácu. Je to tu skvelé a takisto aj jazyk sa zlepšuje deň čo deň. Určite každý študent by mal v zime alebo na jar navštíviť student agency a začať si vybavovať takéto leto , nepíšem aspoň raz lebo o rok nato sa do usa vrátite určite zase.

Pekné leto prajem. :) "
 
Pan Ladislav nám poslal i krásnou fotografii:

 


Work and Travel USA - Ivana Š.

Slečna Ivana nám posílá ohlas ze svého pobytu v rámci programu Work and Travel v USA společně s fotkou:

"Zdravim vsetkych studentov ktori vahaju nad programom work and travel 2014. Minule leto som bola ucastnikom tohto programu a chcem Vas preto povzbudit k tomu aby ste nevahali ani trochu a zaregistrovali sa uz len kvoli tym nezabudnutelnym zazitkom. Pripajam zopar fotiek. Good luck for everyone !!!"


 


Work and Travel USA - Zdeněk Trávníček

Dobrý den,

na léto vzpomínám stále v tom nejlepším. Letos jsem se zúčastnil WaT již podruhé, pracovat jsem jel na stejné místo jako loni (Creede, CO). Jsem velmi rád, že jsme na tuto nabídku loni narazili, protože si tam opravdu nemám na co stěžovat.


Sice to je malé městečko, široko daleko skoro nic není, ale nalézám tam rovnováhu mezi dobře placenou prací, klidem a hezkým prostředím, takže jsem si tam léto užil, vydělal dostatek peněz a zároveň si po náročném školním roce odpočinul. Musím uznat, že jsem měl také štěstí na manažery, protože jsou neskutečně milí a vycházejí vstříc, pokud je něco potřeba.

Následné cestování vyšlo přesně podle plánů a bylo super. Loni jsem procestoval národní parky mezi Denverem a San Franciscem (Yellowstone, Grand Canyon, Zion, Arches, Yosemity a další). Letos jsme tedy s přáteli zvolili opačný směr a zaměřili se na východní pobřeží. Naši cestu jsme začali u Niagarských vodopádů, následně jsme přejeli na pár dní do New Yorku. Poté přelet na Floridu a návštěva NASA Visitor Complex (což pro mě, jakožto strojního inženýra, byl asi nejlepší zážitek), NP Everglades, Key West, Miami. Na poslední týden jsme pak měli zamluvenou plavbu lodí po Karibiku, tak jsme navš t& iacute;vili Bahamy, Panenské ostrovy, Grand Turk and Caicos a Portoriko. Plavba lodí byla příjemnou tečkou za super létem, horší byl pak již návrat do školy :)

Z léta mám spoustu nádherných zážitků, potkal jsem mnoho lidí z různých koutů světa a jsem velmi vděčný za možnost zúčastnit se tohoto programu. Chtěl bych Vám proto poděkovat, že studentům tento program nabízíte a také za Vaše služby. Přeji pěkný den.

S pozdravem

 

Zdeněk Trávníček

 

P.S. Příští léto bych rád znovu vyrazil na WaT, takže mě pravděpodobně zanedlouho znovu uvidíte u Vás na pobočce :)Work and Travel - Robet Csajka
 
Pisem Vam ohladom nasho vyletu do USA.
Strucne povedane, splnil sa mi moj dlhorocny sen vidiet a zit v
spojenych statoch. Cely tento experience bol nad moje ocakavania. Grand
Canyon National Park bolo nadherne miesto pre pracu.
 
Mal som moznost pracovat v tom najlepsom kolektive s naozaj vybornymi manazermi od ktorych som sa toho vela naucil. Po dvoch mesiacoh sa mi dokonca podarilo obdrzat ocenenie Employee of the Month co bola pre mna velka cest. Po prichode som mal obavy ze s priatelkou budeme byvat na inych miestach ale velmi radi nam vyhoveli a mali sme vlastne byvanie. Pocas pobytu sme mali aj moznost navstivit Las Vegas na 3 dni a bol to zazitok na ktory nezabudnem. Mesto bolo plne zivota a i ked som si nemohol odskusat kasina na vlastnej kozi stalo to za to. Za tie skoro 3 mesiace co sme tam stravili sa neobjavili skoro ziadne problemy , okrem toho stou SSC ale to uz priatelka riesi s centralou. Nenapadlo nas v danom momente kontaktovat partnera v statoch.
 
Chcel by som sa Vam aj v mene mojej priatelky srdecne podakovat za
vsetku Vasu pomoc, bez Vas by toto vsetko nebolo mozne.
 
S pozdravom ,Robert Csajka

 


Work and Travel USA - Luboš S.

"Zdravím, tak som si našiel čas a sadol k notebooku, aby som Vám priniesol nejaké informácie ale aj pocity a dojmy z programu Work and travel USA. Čo sa týka samotného programu, je to naozaj skvelá príležitosť, ako stráviť zaujímavé leto a zároveň nabrať nové skúsenosti. Avšak, nie je to tu všetko také ružové, ako sa zdá."


"Nachádzam sa vo Wisconsine, v rekreačnej oblasti Wisconsin Dells, čo je počtom obyvateľov dedina nie väčšia ako Čaňa. Náš rezort sa nenachádza v tomto "meste", ale za mestomzašitý v lese, kde nie je ani mobilná sieť, čiže nemám signál. Ak si chcem niečo nakúpiť, potrebujem odvoz. Práca lifeguarda ma baví, je to zaujímavá pozícia. Môžem komunikovať so zákazníkmi, čím sa zdokonaľujem v angličtine. Taktiež kolektív v práci je dobrý, čo je základ dobrej nálady, preto chodím do práce s úsmevom. Ubytovanie je dobré, až na to, že dookola je les a žiadny obchod. Izby sú vcelku dobre zariadené, máme chladničky, mikrovlnky, kuchynky, klimatizáciu, v porovnaní s internátom je to tu luxus. Ubytovaní sme tu všetci pokope. Je tu mnoho J1 študentov najmä z východnej Európy a južnej Ameriky. Tým, že tu naokolo nič nie je, trávime spoločne (najmä večer) veľa času a tým vznikajú zaujímavé situácie. Občas to tu vyzerá ako v telenovele, najmä keď sa začnú hádať Ekvádorci s Mexičanmi a do toho sa pripletú Argentíčania. Výhodou je aj to, že máme jeden voľný vstup do všetkých vodných parkov v meste, ktorých je tu naozaj požehnane a sú naozaj excelentné, ktoré vídať iba v televízii. Taktiež mnoho zliav do reštaurácií a shopov, čiže ak máme deň voľna, nesedíme na izbách a nenudíme sa. Taktiež možností športovať je tu dosť, náš rezort je vcelku dobre vybavený, čo vnímam tiež ako výhodu, pretože osobne pohyb k svojmu životu potrebujem. Získal som mnoho kontaktov na zaujímavých ľudí, najviac som si sadol s Čechmi, s ktorými už teraz plánujem stretávku po príchode domov a aj spoločné plány do budúcnosti, taktiež s Rumunmi (o ktorých by som tiež mohol veľa vtipných zážitkov napísať), Turkami, Litovčanmi a Maďarmi. Domov sa vrátim s úsmevom na tvári (určite nie iba kvôli "kišasóňkam") a to je to najpodstatnejšie, preto som úprimne rád, že som tento program mohol absolvovať.

S pozdravom

Ľuboš S"


Work and Travel USA - Monika M.

"Dobrý den, život v USA mě naprosto uchvátil, proto by mě zajímalo, jaké jsou další možnosti přes Vaši agenturu pro roční pobyt v USA, přemýšlela jsem o Au pair.

Veronika M."Work and Travel USA - Kluci Janu

Zdravime do Student Agency:) Prejeme hezke leto a az budete mit chvilku casu, kouknete na nas blog www.klucijanu.com/USA :) At se dari,

Kluci JanuWork and Travel USA - Radek F.
 
"Všechno proběhlo přesně podle plánu a nikde nebyl žádný problém. Cesta trvala sice čtyři dny, ale už jsem v Yellowstone v resortu Canyon a pracuji jako Room attendant. Práce mě baví, mam tu už po prvním týdnu spoustu kamarádu a včera a dnes jsem měl volno, tak jsem už i cestoval po parku. I díky Vám tady můžu být, takže Vám patří veliké DÍKY :-)
Radek F."


Work and Travel USA - Martin K.

Martin K. nám poslal úžasnou fotografii:


katalogy ke stažení

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Home Asisstant, Anglie - Taťána Zouharová

Dobrý den, zdravím Vás z Anglie. Je to tu báječný. S rodinou si rozumíme a vždycky se na všem dohodnem. Taky jsem se seznámila s jednou au-pair z Guilfordu, poznali jsme se ve vlaku.

více