Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Speciální akce

Jako au pair si zahrála v holandské reality show

16.09.2020

Po střední škole se chtěla podívat do zahraničí, sbalila si kufry, rozloučila se s rodiči a vyrazila za oceán jako au pair do Spojených států amerických. „Žila jsem v rodině s 12 dětmi,“ začíná své vyprávění Kristina Pospíšilová.

Kristina pochází z Kutné Hory. Po studiu jazykového gymnázia se vypravila jako au pair na téměř dva roky do Spojených států amerických, později ještě na 9 měsíců do Nizozemí. Do Spojených států se po čase vrátila kvůli studiu. K jejím koníčkům patří četba a hovoří anglicky a holandsky.

Podle Kristiny by nikdo neměl pobyt v zahraničí vzdávat dřív než za tři měsíce – přesně tak dlouho totiž prý trvá aklimatizace na nové prostředí. „Ačkoliv se to nezdá, jsou Američané jednoduše jiní. I já si musela zvyknout. Třeba na to, že mají běžně doma zbraně. Bydlela jsem v domě, kde měl otec rodiny na své zbraně celý jeden pokoj,“ popisuje první dojmy.

Rodině pomáhala s celkem dvanácti dětmi. „Neměly moc kamarádů. Když přišly ze školy, pomáhaly rodičům. Dům byla vlastně taková zemědělská usedlost, kde bylo hodně práce. Ta moje byla ale hlavně péče o děti, jejich úkoly a tak podobně,“ vysvětluje.

S rodinou zůstala téměř dva roky. Běžný program au pair je přitom na rok. „Au pair může prodloužit pobyt i v jiné rodině. Nemusí zůstávat jen u té jedné. Podmínkou je, že musí úspěšně ukončit program, tedy studovat v USA a vydržet tam rok, studium je podmínkou,“ upřesňuje Kristina, která studovala výtvarný obor.

Po návratu z USA se v České republice zdržela jen týden a hned mířila do Nizozemí, prý v rámci aklimatizace. „Nejdříve západní Evropa, pak až střední. V malém městě kousek od Amsterdamu hledal au pair bývalý fotbalista Ajaxu Amsterdam a jeho žena. Starala jsem se o dvě malé děti a také pětiletého, strašlivě rozmazleného chlapce. Byl závislý na cukru a dělal si, co chtěl,“ vypráví o druhé zkušenosti Kristina.

Situaci neulehčoval ani všudypřítomný televizní štáb, který točil reality show o životě hvězdného fotbalisty. „Nejdříve všude jen chodili s kamerami, pak je namontovali i v pokojích a prostě natáčeli, co se děje. Když začala sledovanost klesat, ptali se nás na návrhy, jak ji zlepšit. Z legrace jsem řekla, že by to chtělo nějaký zvrat, třeba by mě mohli vyhodit… No a oni to udělali,“ popisuje předčasný konec spolupráce. Mimo kamery ale zaměstnavatelé poděkovali Kristině za její péči a pochválili ji. „Pobyt se mi, i když s hloupým koncem, líbil.
A co radí zájemcům o pobyt, kteří za ní míří do Student Agency? „Jednoznačně ať jedou, je to skvělá zkušenost. Kdo neumí moc dobře jazyk, zlepší si ho. Zároveň vás takový pobyt naučí samostatnosti,“ shrnuje Kristina.

 

Více informací o oblíbeném programu au pair vám rádi poskytneme na e-mailu prace@studentagency.cz nebo na telefonním čísle 542 42 42 42.

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Práce v hotelnictví, Anglie - Vendula Šáchová

Dobrý den, Po téměř dvou měsících můžeme říci, že jsme se plně aklimatizovali a zvykli si na pracovní nasazení. Začátek nebyl vůbec jednoduchý. Práce je fyzicky dost náročná a tělu trvalo než si zvykne. Pracujeme 40 až 50 hodin týdně, ale vždy máme alespoň dva dny

více