542 424 242
Domů / Pracovní pobyty Evropa / Velká Británie / Studijně pracovní pobyt
Studijně - pracovní pobyt angličtina středně pokročilá
věk: ideální pro uchazeče ve věku 18 - 30 let délka pobytu: od 16 týdnů práce
Uzávěrka přihlášek: Min. 8 týdnů před plánovaným odjezdem

Program spojuje studium angličtiny a práce v gastronomii nebo hotelnictví. Máte tak skvělou možnost zdokonalit svou angličtinu v jazykové škole i s novými přáteli a současně získat pracovní zkušenost v zahraničí.


rozbalit vše

Obecné informace

Škola English 2000 se nachází na jihu Velké Británie v centru přímořského letoviska Bournemouth a je akreditována British Council. Svým studentům nabízí vybavené jazykové učebny, multimediální učebny a knihovnu.

V rámci tohoto studijně pracovního programu můžete vycestovat na typ programu Study and Work nebo Bournemouth Work Experience. Oba typy programu se liší začátkem práce, v případě Study and Work studujete angličtinu a teprve poté pracujete, v případě Bournemouth Work experience studujete a pracujete současně od nástupu na pobyt. Bližší informace k oboum typům programů naleznete v příslušných záložkách.

Podmínky účasti:

 • věk min. 18 let
 • min. středně pokročilá angličtina
 • přizpůsobivost, pracovitost, zodpovědnost
 • zkušenost v oboru hotelových/restauračních služeb je výhodou, nikoli podmínkou 

Co získáváte:

 • minimální mzdu 5,90-7,83 GBP/hod (závisí na vašem věku) - platí od 1.4.2018
 • podporu partnerské agentury během pobytu
 • cenné zkušenosti v oblasti gastronomie nebo hotelnictví a zákaznických služeb  
 • nové přátele, zážitky a možnost cestovat

Délka pobytu:

 • od 16 týdnů práce

V případě zájmu můžete na škole absolvovat jednu z cambridgeských zkoušek. Registrovat se můžete až na místě.

 

Práce

Účastníci tohoto programu pracují v oblasti gastronomie a hotelnictví. Typ pozice, na kterou budete umístěni, se odvíjí od vašich předchozích zkušeností a znalosti anglického jazyka, příp. jiných dovedností. Je nabídnuta pouze 1 pozice, účastník nemá možnost výběru.  Zahraniční partnerská agentura nemůže garantovat umístění pro páry či dvojice ve stejné lokalitě. Zaměstnavatelé jsou zajišťováni po celé Velké Británii.

Pracovní pozice: práce v baru a restauraci, v kuchyni, v hotelu (pokojská, recepční), práce obsluhy v občerstveních typu Fast Food aj.

Zaměstnanci většinou pracují na 2 směny denně, buď s přestávkou uprostřed nebo směny na sebe navazující. Pracuje se 5 nebo 6 dní v týdnů. Nemusíte začít pracovat hned první den, záleží na tom, zda jste prošli školením o bezpečnosti práce a zda jste už zaučeni.

Minimální mzda ve Velké Británii je určena zákonem, od 1.dubna 2017 platí následující:

 • 5,60 GBP hrubého na hodinu pro pracovníky ve věku 18 – 20 let 
 • 7,05 GBP hrubého na hodinu pro uchazeče od 21 let
 • 7,50 GBP hrubého na hodinu pro uchazeče od 25 let

Nelze garantovat umístění na konkrétní pozici a do konkrétní lokality.

English 2000 není pracovní agentura, ale jazyková škola, proto nemůže garantovat práci na plný úvazek. Poplatek za program se vztahuje k jazykovému kurzu s možností práce. Počet odpracovaných hodin vždy záleží na potřebách zaměstnavatele a také vytíženosti dané organizace, která závisí na mnoha faktorech (například sezónnosti). Může se stát, že v určitém období budete pracovat pouze jeden či dva dny v týdnu či omezený počet pracovních hodin.

Postup

KROK ZA KROKEM
 1. Osobní schůzka na pobočce STUDENT AGENCY, kde vám vysvětlíme detaily programu a zodpovíme dotazy
 2. Připravíte si potřebné dokumenty, které jsou nezbytné pro účast v programu a odevzdáte je ve STUDENT AGENCY
 3. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodné umístění
 4. Potvrzení o umístění
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd, zajistíme vám dopravu a pojištění

Délka vyřízení pobytu je OBVYKLE 2-3 měsíce. S takovým předstihem si podejte přihlášku do programu. Chcete-li vycestovat na léto (květen-září), kompletní přihlášku odevzdejte již v lednu či únoru. Rychlost umístění velmi zálěží na vaší flexibilitě.

Formuláře potřebné k registraci:

 • 1 foto pasového formátu – fotografie by měla být aktuální a zachycovat vás věrně, ideálně fotografie, na které se usmíváte.
 • 1 foto celé postavy - fotografie by měla mít formálnější charakter
 • Min. 1 pracovní reference (obecně platí čím více, tím lépe) – k přihlášce je potřeba doložit pracovní doporučení. Může se jednat o referenci z brigády, práce na částečný úvazek, praxe apod (alespoň jedna reference by měla být doložena z oblasti gastronomie nebo hotelnictví). Reference musí být přeloženy do anglického jazyka. Pokud osoba, která Vám referenci poskytla, anglicky nehovoří, učiňte tak za ni (v takovémto případě je potřeba přinést českou i anglickou verzi reference). V doporučení by nemělo chybět jméno firmy a kontaktní osoby, která Vám referenci píše, včetně aktuálního přímého telefonického kontaktu a e-mailové adresy. Pokud nebude osobu možné kontaktovat, nebude reference uznána. V referenci by měla být obsažena doba, po kterou jste ve firmě/u referenta pracovali (ve formátu den, měsíc a rok), informace na jaké pozici jste ve firmě/u referenta pracovali a stručnou charakteristiku zaměstnance s doporučením.
 • Motivační dopis v anglickém jazyce - v motivačním dopise se představte a vypište mj. důvody, proč chcete pracovat v hotelnictví a ve Velké Británii. Zmiňte zde své zkušenosti a kvalifikace vztahující se k pracovní pozici, kterou chcete v Británii zastávat a cíle, kterých chcete v budoucnosti dosáhnout. Na konci dopisu by neměl chybět váš podpis. Tento dopis je ze všech dokumentů nejdůležitější, proto se co nejvíce rozepište. Dopis by měl být v rozsahu minimálně jedné strany formátu A4.
 • Strukturovaný životopis v anglickém jazyce
 • Podepsané Terms and Conditions, tj. podmínky programu


Formuláře potřebné k registraci si můžete vyzvednout u vašeho koordinátora.

Study & Work

Program Study and Work doporučujeme všem, kteří se chtějí nejdříve zdokonalit v angličtině a teprve poté začít pracovat. Na počátku pobytu navštěvujete intenzivní denní kurz v Bournemouth na jihu Anglie. Po jeho ukončení následuje práce v oblasti pohostinství v délce min. 16 týdnů. Informace o pracovním umístění, které může být zajištěno po celé Velké Británii, vám budou sděleny před vaším odjezdem do zahraničí nebo po příjezdu v průběhu vašeho jazykového kurzu.

Můžete si vybrat délku kurzu, která vám bude nejlépe vyhovovat a to v rozmezí 1, 2 nebo 4 týdnů. Kurz kombinuje studium tzv. General English (20 lekcí týdně) a Specialised English (4 lekce týdně).
Studentům s úrovní angličtiny Intermediate nebo Upper-intermediate, doporučujeme zvolit kurz v délce 4 nebo 2 týdnů. Lepší znalost angličtiny zaujme více zaměstnavatelů a zvyšuje se tak i šance na zajímavější pracovní nabídku.

Nástupní termíny do programu Study and Work jsou vždy v pondělí (kromě britských státních svátků), do ubytování v neděli. Účastníci programu Study and Work si nemohou vybírat lokalitu, umístěni mohou být po celé Velké Británii (Anglie, Irsko, Wales, Skotsko).

Ubytování a strava
V průběhu jazykového kurzu v Bournemouth je zajištěno ubytování v hostitelských rodinách v jednolůžkových, nebo dvoulůžkových pokojích s polopenzí. Zajištěna jsou dvě jídla denně - snídaně a večeře. Některé rodiny nabízejí během víkendů také obědy.
V průběhu práce zajišťuje ubytování většinou zaměstnavatel. Některé hotely poskytují ubytování v areálu hotelu (tzv. live-in accommodation), případně svým zaměstnancům zajistí ubytování v pronajatém domě/bytě. Standard ubytování, většinou ve vícelůžkových pokojích, bývá základní. Nájemník je zodpovědný za úklid a údržbu obývaného pokoje.

Bournemouth Work Experience

Tento program je určen všem, kteří chtějí studovat a pracovat zároveň. Klienti navštěvují zpravidla 2x týdně odpolední kurzy angličtiny v celkové intenzitě 4 lekcí (1 lekce = 45 minut) a zároveň pracují. Program je nabízen v délce 16, 20 či 26 týdnů. Kurzy obecné angličtiny (General English) jsou koncipovány tak, aby pokryly všechny jazykové dovednosti: poslech, čtení, psaní a gramatiku. K dispozici jsou také materiály k samostudiu.

Nástupní termíny: kurzy začínají každé pondělí kromě státních svátku.

Ubytování a strava

Pro účastníky tohoto typu programu je zajištěno ubytování jazykovou školou English 2000 po celou dobu pobytu ve městě Bournemouth, zpravidla ve dvoulůžkových pokojích bez stravy. Nejedná se o ubytování v hostitelských rodinách. Na začátku pobytu je zpravidla nutné uhradit tzv. ubytovací depozit (obvykle ve výši dvoutýdenního nájmu), který je vám navrácen v momentě, kdy se vystěhujete. Je nutné ubytování předat v takovém stavu, v jakém bylo převzato.

Ceník

Study and Work

Poplatek za kurz dle jeho délky a intenzity (zahrnuje nevratný registrační poplatek 75 GBP):

 • 1 týden - 450 GBP
 • 2 týdny - 555 GBP
 • 4 týdny - 765 GBP

Poplatek je hrazen ve dvou splátkách - záloha ve výši 120 GBP při registraci a doplatek dle typu programu po potvrzení jazykového kurzu.

Ceny za ubytování v hostitelské rodině po dobu jazykového kurzu:

 • Jednolůžkový pokoj, polopenze - 145 GBP/ týden / osoba
 • Dvoulůžkový pokoj, polopenze - 115 GBP/ týden / osoba

V letních měsících (červenec a srpen) se ceny ubytování navyšují o 20 GBP / týden / osoba pro oba typy ubytování.

Bournemouth Work Experience

Poplatek za kurz dle jeho délky a intenzity (zahrnuje nevratný registrační poplatek 75 GBP):

 • 16 týdnů  - 825 GBP
 • 20 týdnů - 975 GBP
 • 26 týdnů - 1200 GBP

Cena za letní program - 10 týdnů pobytu: 575 GBP

Ceny ubytování (ubytování bez stravy):

 • 75 – 120 GBP/týden/osoba
 • Depozit: výše depozitu je zpravidla stanovena v hodnotě jedno nebo dvoutýdenního nájmu

Poplatek je hrazen ve dvou splátkách - záloha ve výši 120 GBP při registraci a doplatek dle typu programu po potvrzemí umístění.

 

 

Letní pobyty

Registrace na letní pobyty spouštíme v lednu 2019.

V rámci tohoto programu můžete vycestovat na typ programu Study and Work nebo Bournemouth Work Experience. Oba typy programu se liší začátkem práce.

V případě Study and Work studujete angličtinu 1,2,či 4 týdny a teprve poté pracujete, minimálně 12 týdnů u letního pobytu.

V případěstud Bournemouth Work experience stdujete a pracujete současně od nástupu na pobyt, délka je 10 týdnů u letního pobytu.

Bližší informace k oboum typům programů najdete v příslušných záložkách.

Umístění dvojic v rámci tohoto programu není možné.

Ubytování je u programu Study and Work u hostitelské rodiny v průběhu kurzu. Po skončení kurzu, v průběhu práce, ubytování zajišťuje zaměstnavatel.

Cena ubytování u hostitelské rodiny dle aktuálního ceníku v záložce "Ceník".

Obecné podmínky:

 • věk 18 - 30 let
 • min. středně pokročilá znalost anglického jazyka (intermediate)
 • délka pobytu min. 16 týdnů práce (kromě pozice "Cleaner")
 • zkušenosti v oblasti hotelnictví výhodou, nikoliv podmínkou
 • cena za krátkodobý letní pobyt Bournemout Work Experience je (10 týdnů) je 815 GBP

Všechny ostatní podmínky programu jsou shodné s požadavky na kandidáty, kteří se hlásí na klasický celoroční program.

Počet volných míst na letní období je omezen proto s registrací neváhejte!

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem RegioJet. 

STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět. Jedná se o jediný linkový spoj u nás nabízející kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda. Kromě Velké Británie můžete autobusy RegioJet cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Scholarship - jazykový kurz

Ve spolupráci se školou English 2000 vám za jedinečnou cenu nabízíme skvělou možnost zdokonalit si úroveň angličtiny v zemi, která je "kolébkou anglického jazyka". Škola English 2000 má již více než dvacetiletou tradici a je členem mnoha mezinárodních asociací.

Škola se nachází na jihu Velké Británie v centru přímořského letoviska Bournemouth. Toto město je známé pro své písečné pláže, které nejsou ve Velké Británii obvyklé.

Délku studia si zvolíte sami podle vlastních možností a to v délce 1-4 týdnů (bez dalších příplatků).

1 týden studia zahrnuje 20 lekcí anglického jazyka (tj. 15 hodin). Studijní skupiny čítají obvykle 15 studentů. Cílem kurzu je zejména zlepšení komunikačních dovedností studentů. Po ukončení studia obdrží každý účastník certifikát o jeho absolvování. Kurzy jsou určeny pro zájemce se znalostí anglického jazyka na mírně pokročilé úrovni. Součástí tohoto programu není nalezení pracovního umístění.

Ubytování je zajištěno školou ve dvoulůžkových či jednolůžkových pokojích s polopenzí (o víkendu je zajištěna plná penze). Klienti školy English 2000 jsou ubytováni v hostitelských rodinách, což umožňuje ihned a v praxi si vyzkoušet nově nabyté znalosti z výuky přímo s rodilými mluvčími.

Přínosy programu

 • zdokonalení se v angličtině (se zaměřením na komunikační schopnosti)

 • možnost poznat život a zvyky jihu Anglie (také díky ubytování v hostitelské rodině)

 • možnost účasti na zábavných a poučných večerních/víkendových programech pořádaných školou

Cena programu

 • 199 GBP - zahrnuje kurz v délce 1-4 týdny

Další výdaje

 • ubytování v hostitelksé rodině pro rok 2018 - 115 GBP/týden (dvoulůžko), 145 GBP/týden (jednolůžko)

 • doprava - zajistíme vám letenku nebo cestu autobusem

 • zdravotní pojištění - zajistíme vám výhodné pojištění Allianz

Ohlasy

Studijně - pracovní pobyt - Simona

Jmenuji se Simona Kubíčková a nyní jsem na pracovně-studijním pobytu v Bournemouthu. Slovy ani neumím popsat své vnitřní pocity, jak se mi tu líbí. Dvakrát do týdne navštěvuji školu English 2000. Mám středně pokročilou úroveň a jsem moc ráda,že jsem ve třídě s lidmi na stejné úrovni. Pracuji v jedné kavárně na pláži, kde se mnou pracují cizinci, takže angličtinu používám i tímto způsobem. Je tomu tak i v domě, ve kterém bydlím.
Vůbec si nemůžu na nic stěžovat. Pokud se mi vyskytne nějaký problém, ve škole mi vždy rádi pomůžou. Je tu i tolik hodných lidí s ochotou pomoci, že je to až neuvěřitelné.
Pokud tedy někdo váháte, kam máte jet, doporučuji vám toto městečko. Jsou zde krásné procházky i krásná architektura. Obyčejné posezení na pláži je též vynikající pro odpočinek po náročném dni.
Jsem strašně ráda, že jsem získala odvahu a vyrazila sem i za situace, kdy jsem moc dobře anglicky neuměla a ani jsem nikoho v tomto městě neznala.
Chtěla bych tímto poděkovat celé společnosti za zprostředkování této životní zkušenosti a obzvlášť inženýrce Pavlíně Elstnerové, která mi byla vždy k napomocí a s ochotou mi zodpověděla veškeré dotazy, které jsem měla.

Mějte se hezky a mějte krásné léto

Simona

     


Studijně - pracovní pobyt- Tomáš D.

Dobrý den Student Agency,

první den jsme psali rozřazovací test a já se dostal do skupiny A2b. Po dvou dnech jsem se nechal přeřadit do nižší třídy, tedy do A2, ve které jsem zůstal po zbytek kurzu.
Ve třídě nás bylo asi cca15, převážně tedy Francouzi.
Ptal jsem se tu po práci, ale mé jazykové znalosti nejsou natolik dobré, abych si tu mohl najít práci. Takže dneska byl můj poslední den ve škole a v neděli se vracím domů.
Co mi tento pobyt dal? Hodně. Rozšířil jsem si slovní zásobu a rozmluvil jsem se. Sice to není na nějakou dlouhou konverzaci, ale já jsem spokojen.
Ještě jednou vám mockrát děkuji, že jste mi pomohla se zařízením pobytu.

Tomáš D.Scholarship, Velká Británie - Eva K.

Dobrý den,

s drobným zpožděním vám píšu o svém pobytu v Bournemouth.
Ač můj pobyt v Británii trval jen tři týdny, maximálně jsem si ho užila. Bournemouth je krásné přímořské letovisko, plné lidí z celého světa. Bylo pro mě velice zajímavé a vzrušující trávit prosinec na pláži, kde při dobrém počasí teplota dosahovala 15°C, bavit se se zajímavými a milými lidmi a užívat si Vánoční atmosféru.


Bydlela jsem v penzionu plném dvacátníků ze všech koutů Evropy, takže o každodenní procvičování angličtiny a kulturní obohacování rozhodně nebyla nouze, stejně jako o zábavu. Se školou English 2000 jsem byla velice spokojená, neformální a přesto intenzivní styl výuky mi vyhovoval a na akcích typu Pub Nigh jsem potkala i pár dobrých přátel. O víkendech a volných odpoledních jsem navíc měla čas prozkoumat město a jeho okolí.

Ty tři týdny mi hodně daly, ovšem do Británie se hodlám za pár měsíců opět vrátit. Ráda bych se ještě zdokonalila v angličtině a našla si zde práci. Nejlépe zase v Bournemouth, atmosféra města mě učarovala!
Kudy chodím, všem program Scholarship vřele doporučuji :)

S pozdravem
Eva K.


Scholarship, Velká Británie - Veronika Nová
Dobrý den,
děkuji za projevený zájem. Nyní už jsem svůj dvoutýdenní pobyt skončila a jsem zpátky v ČR. Mohu jen říci, že vše bylo naprosto perfektní. Po příjezdu do Bournemouthu jsem nějaký čas hledala rodinu, ale vstřícní lidé mě nakonec dovedli na správné místo.

Rodina byla naprosto skvělá. Bydlela jsem s další studentkou Justin. Večeře byly bohaté, vždy teplé a velice chutné. Z informací od ostatních jsem pochopila, že jejich rodiny jsou velmi strikní, za mě to neplatí. Wendy byla velice vlídná, večeři mi dávala, když jsme chtěla, stejně tak snídani a moje pozdní příchody tolerovala. Sprchovat jsem se mohla kdykoli a jak dlouho jsem chtěla. V pokoji jsme si mohla korigovat topení a vyhřívaná postel byla velice příjemný doplněk. Již sem zmínila, že si nebylo na co stěžovat.
 
Škola mě nadchla úplně stejně jako celá akce. První týden bylo v naší skupině 8 lidí různých národností, což nás nutilo povídat si anglicky i když jsme nemuseli. Učitel Alan by si zasloužil metál za to jak dobře dělá svojí práci. Další náš vyučující byl Trevor, jeho hodiny byly také v pořádku. V nabídce zájezdů nabízených ve škole jsem si vybrala Oxford. Vše probíhalo přesně podle informací. Opět nemám na co si stěžovat. Dokonce jsem poznala, že i informace o anglickém počasí jsou trochu zkreslené. Byla trochu zima, ale pokaždé ji zmírnilo sluníčko.
 
Jediné čeho mohu litovat je, že jsem svůj pobyt nenaplánovala delší. Určitě se na Vás v budoucnu opět obrátím.

S pozdravem Veronika Nová  
 
 

Studijně pracovní pobyt, Anglie - Barbora Fousková

Dobrý den,
omlouvám se, že odepisuji až po třech měsících, ale je to známka toho, že jsem tady spokojená a je tady pořád co dělat :)
Neustále potkávám nové lidi a čerpám spoustu zážitků. Moc děkuji za zprostředkování pobytu, bylo tím pádem všechno jednodušší, co se týče všeho zařizování.


V práci v Subway jsem spokojená, ubytování čisté a útulné a škola mě baví. Slyšela jsem na začátku od pár lidí, že měli problém s prací v hotelu, neozvali se jim a tak podobně, taky nějaké problémy s ubytováním, ale já jsem nebyla ten případ.
Dokonce jsem se rozhodla prodloužit si pobyt o dva měsíce. S angličtinou mi to jde pomalu, ale pořád věřím, že to bude lepší a lepší. Takže celkově můžu jen doporučit.

Přeji hezký den
Fousková Barbora


Studijně pracovní pobyt, Anglie - Martina Koberová

Dobrý den, Martino,

posílám pozdrav z Anglie do Student Agency. Jsem tu už 6. týden a daří se mi dobře. První měsíc ve škole v Bournemouthu byl super. Našla sem si tam spoustu kamarádů a anglická rodina byla také fajn. Vše proběhlo podle plánu, na pokoji se mnou byla skvělá slečna ze Španělska. Ve škole byli všichni vstřícní a se vším mi pomohli. Jediné co mě mrzelo bylo, že sem měla občas nudné učitele a že work preparation byla docela krátká (dohromady snad jen 3 hodiny). Po měsíci jsem se přesunula do malé vesničky Stokenchurch vzdálené asi půl hodiny od Oxfordu. Ze školy se mnou jela naštěstí slečna z Německa, takže jsme tu na všechno dvě a nejsem tak sama. Pracujeme střídavě v kavárně, restauraci a připravujeme nový hotel na otevření. Po otevření nového hotelu ve městě High Wycombe bychom se tam měly přestěhovat a pracovat tam. Práce je to zatím různorodá a někdy náročná. Ale všichni sou tu milý a hlavně rodilý mluvčí, což je super pro poslouchání angličtiny. Zatím jim moc nerozumím a někdy mě to trápí, ale doufám, že se to časem zlepší.

Každopádně děkuji za zprostředkování této velké životní zkušenosti!

Pěkný den
Martina Koberová


Studijně pracovní pobyt, Anglie - Vendula Orlíková

Dobry den,
zdravim z anglickeho Bournemouth, kde jsem na studijne-pracovnim pobytu, v terminu od 6.7-28.9 2008. Tento program je pro me velmi zajimavy, poucny a nezapomenutelna zkusenost, velmi se mi tu libi, nasla jsem si nove pratele, zdokolanuji sve znalosti v anglickem jazyce a poznavam krasnou novou zemi.


Pobyt je pro me skvela zkusenost. Vzhledem k tomu, ze jsem uspesne slozila prijimaci zkousky na Karlovu univerzitu a prvni tyden v zari na univerzite probihaji akce, na ktere musim nezbytne byt zpet v Ceske republice, musim bohuzel svuj pobyt zkratit o mesic. Skole jsem to oznamila, taktez i v praci a ubytovateli. Vse probehlo bez problemu. Ve skole mi zmenili rozvrh tak, ze nezameskam vsech 20 hodin, ktere bych diky drivejsimu odjezdu zameskala.

Preji hezky den a krasne leto.

Vendula Orlikova


Studijně pracovní pobyt, Anglie - Ola Babánková

Tříměsíční pobyt a relax
Bydlela jsem v Banbury Hill Farm nedaleko Oxfordu. Z farmy do vesnice Charlbury, odkud Vám jezdí všechny spoje, půjdete krásnou dvou kilometrovou procházkou nádhernou krajinou, kde časem zapomenete na své trápení a problémy, jestli nějaké máte. Spoje jezdí celkem pravidelně, takže je spolehnutí.


Něco málo o ubytování. Poprvé, když jsem slyšela o svém ubytování, že budu bydlet v karavanu, tak se mi v hlavě promítl obrázek klasického karavanu, který znáte, ale opak je pravdou. Karavan je velký a luxusnější, než jsem si mohla pomyslet.

Co se týče práce, tak celkem pohoda. Každý den se dělá něco jiného, takže něco jako stereotyp nepocítíte. Pracovaly jsme 6 hodin denně a potom jsme měly volno tzn. chodily jsme na procházky, učily se a hlavně jedly.

A co škola? Byla jsem zařazená do programu INTERMEDIATE, což je středně pokročilá angličtina, takže jsem jezdila každé úterý na celý den do školy do Oxfordu. Škola mě bavila už jen proto, že jsem poznala spoustu bezvadných mladých lidí, kteří jsou na stejné jazykové úrovni jako já, takže ZADNY STRES.

Jaký mám celkový dojem? Jsem ráda, že jsem byla zrovna na tomto místě, protože jsem člověk, který chce pracovat a zároveň žít. Párty si užijete u moře a celodenní práci v Čechách. Upozornění: Anglii bych Vám na párty moc nedoporučovala, jestli si chcete něco vydělat, protože alkohol leze celkem do peněz...vlastní zkušenost:)

Když se rozhodnete pro toto krásné místo, tak myslete na to, že už je to vyzkoušený, tak se nemusíte bát.

Držím palce

Ola Babánková, Praha
 


Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Velká Británie

Dobrý den,velmi mě potěšilo, že jste mi napsali. Rodina je velmi milá, hodná, se vším mi moc pomáhají a dokonce mi zaplatí i půlku školy, kterou mám kousek od domy, což je úžasné. V rodině jsou dva kluci, kteří jsou velmi samostatní. Vše se povedlo jak mělo. Do Londýna

více