Facebook Instagram 542 424 242
Hotelnictví Velká Británie angličtina středně pokročilá
věk: min. 18 let délka pobytu: od 6 měsíců
Registrace pozastavena

Aktuálně nepřijímáme poptávky a nové registrace! 

Uzávěrka přihlášek: 1–3 měsíce před plánovaným termínem odjezdu

Dlouhodobý pobyt je ideální pro získání zkušeností v oboru hotelnictví, zdokonalení se v jazyce a poznání Velké Británie.

Program je vhodný pro mladé lidi, kteří se již domluví anglicky a chtějí získat pracovní zkušenost v oblasti hotelnictví ve Velké Británii. Pracovat můžete jako pomocník v kuchyni, pokojská, recepční, barman, poslíček, číšník/číšnice, řidič apod.rozbalit vše

Obecné informace

O PROGRAMU:

Díky programu Práce v hotelnictví máte možnost získat cenné pracovní zkušenosti v zahraničí, poznat britskou kulturu a v neposlední řadě si zlepšit angličtinu. Nejvíce volných pozic je k dispozici během turistické sezóny, tedy s nástupy od května do září. Přihlášku do programu je třeba podat 2-3 měsíce před nástupem. Chcete-li být umístěni ve dvojici, je třeba být naprosto flexibilní pří výběru pozice a lokality a mít výše pokročilou úroveň anglického jazyka, tj. upper-intermediate. Umístění větších skupin ve stejném hotelu není možné. Většina hotelů se nachází na okrajích měst nebo ve venkovských oblastech.

Podmínky účasti:

 • věk min. 18 let
 • min. středně pokročilá angličtina
 • přizpůsobivost, pracovitost, zodpovědnost
 • zkušenost v oboru hotelových/restauračních služeb je výhodou, nikoli podmínkou 

Co získáváte:

 • od 1. dubna 2020 platí minimální mzda od 6,45-8,72 GBP/hod (mzda je závislá na věku)
 • ubytování je zajištěno zaměstnavatelem, na ubytování a stravu během směny přispíváte 20-80 GBP/týdně
 • podporu partnerské agentury během pobytu
 • cenné zkušenosti v oblasti hotelnictví a zákaznických služeb  
 • nové přátele, zážitky a možnost cestovat

Délka pobytu:

 • od 4 měsíců, preferování jsou uchazeči s délkou pobytu 12 měsíců a více
 • v době letní sezóny jsou nabízeny pozice na 3 měsíce

Práce

Umístění jsou zajištěna v hotelech, restauracích, barech, penzionech, rychlých občerstveních apod. Typ pozice, na kterou budete umístěni, se odvíjí od vašich předchozích zkušeností a znalosti anglického jazyka, příp. jiných dovedností. Typ pozice si můžete zvolit při vyplňování přihlášky. Na výběr budete mít z několika možností, např. pozice řidiče, číšníka, údržbáře, pokojské, barmana, recepční, apod. Čím více pozic zaškrtnete, tím dříve vám bude partnerská agentura schopna zajistit pracovní pozici. Pracovní doba obvykle čítá 40 hodin týdně s možností práce na směny. Délku pracovní doby ovlivňuje zejména roční období, dalším faktorem může být ekonomická situace země apod.

Lokalita

Většina hotelů se nachází na okrajích měst a nebo ve venkovských oblastech. Účastníci programu by měli být flexibilní a ochotní akceptovat práci v odlehlejších koutech Británíe. Umístění ve větších městech není v rámci tohoto programu možné.

Ubytování

Ubytování je vždy zajištěno hotelem, a to buď přímo v hotelu nebo v domě pro personál. Někdy je také možné, že budete ubytování v karavanech umístěných na pozemcích hotelu. Před vaším odjezdem vás budeme informovat o typu ubytování, které pro vás bylo zajištěno. Za poskytnuté ubytování a stravu během směny obvykle zaměstnavatel strhává 20-80 GBP týdně z platu.

Mzda

Minimální mzda ve Velké Británii je určena zákonem, od 1. dubna 2020 platí následující:

 • 8,72 libry/hodinu pro uchazeče kteří dosáhli 25 let nebo více
 • 8,20 libry/hodinu pro uchazeče ve věku 21 - 24 let
 • 6,45 libry/hodinu pro uchazeče ve věku 18 - 20 let

Z vaší mzdy vám bude zaměstnavatel strhávat daně, sociální a zdravotní pojištění. Výplata mezd probíhá týdně, jednou za 14 dní nebo měsíčně. 

 

Postup

Krok za krokem

 1. Osobní schůzka na pobočce STUDENT AGENCY, kde vám vysvětlíme detaily programu a zodpovíme dotazy.
 2. Připravíte si potřebné dokumenty, které jsou nezbytné pro účast v programu a odevzdáte je ve STUDENT AGENCY.
 3. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám budeme hledat vhodné umístění
 4. Potvrzení o umístění
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd, zajistíme vám dopravu a pojištění

Délka vyřízení pobytu je 1 - 3 měsíce. S takovým předstihem si podejte přihlášku do programu. Chcete-li vycestovat na léto (květen-září), kompletní přihlášku odevzdejte již v lednu či únoru. Rychlost umístění velmi zálěží na vaší flexibilitě a zkušenostech.

K přihlášce je potřeba doložit následující dokumenty:

 • vyplněná přihláška a podepsané Rules and Regulations

 • 2 pracovní reference z předchozího zaměstnání v angličtině (obecně platí, že čím více, tím lépe). Může jít i o referenci z brigády, práce na částečný úvazek apod. Alespoň jedna reference by měla být z oblasti gastronomie nebo hotelnictví. Pokud osoba, která vám referenci poskytla, anglicky nehovoří, je nutné dodat i překlad reference. Doporučení musí obsahovat jméno firmy a kontaktní osoby, která vám referenci poskytuje, včetně aktuálního přímého telefonického kontaktu a emailové adresy. Pokud z názvu firmy není jasné, čím se zabývá, přidejte stručnou informaci o náplni činnosti dané firmy.

 • motivační dopis v angličtině, ve kterém se představíte a uvedete mj. důvody, proč chcete pracovat v hotelnictví ve Velké Británii. Zmiňte zde své zkušenosti a kvalifikaci vztahující se k pracovní pozici, kterou chcete zastávat, a cíle, kterých chcete v budoucnosti dosáhnout. Dopis vlastnoručně podepište.

 • strukturovaný životopis v angličtině, který obsahuje informace o vašem vzdělání, pracovních zkušenostech, dovednostech a případně koníčcích. Informace řaďte chronologicky od nejaktuálnější po nejstarší.

 • potvrzení o úrovni angličtiny od vašeho učitele angličtiny, kopii certifikátu apod. Potvrzení musí obsahovat vyjádření úrovně (intermediate/upper-intermediate/advanced). Pokud takové potvrzení nemáte, rádi vám jej vystavíme na základě rozhovoru.

 • potvrzení od lékaře o zdravotním stavu a schopnosti vykonávat práci v zahraničí ve zvolené profesní oblasti (v případě vyplnění v češtině je nutné potvrzení přeložit do angličtiny), ne starší než 3 měsíce

 • fotografie pasového formátu, ideálně taková, na které se usmíváte

 • kopie datové stránky pasu či občanského průkazu

Formuláře potřebné k registraci si můžete vyzvednout osobně u vašeho koordinátora nebo vám je rádi zašleme emailem.
 

Ceník

 

Při podání přihlášky hradíte registrační poplatek a po úmístění doplácíte zbytek programového poplatku.

registrační poplatek doplatek

5 000 CZK

5 000 CZK

 

Programový poplatek zahrnuje:

 • umístění v rámci programu
 • zajištění ubytování
 • poradenský a předodletový servis
 • podporu partnerské agentury během pobytu

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajistíme vám letenku nebo cestu autobusem
 • strava
 • zdravotní pojištění - zajistíme vám zvýhodněné pojištění Allianz
 • kapesné na začátek pobytu

 

Letní pobyty

Díky tomuto letnímu programu získáte cenné pracovní zkušenosti v zahraničí, poznáte britskou kulturu a způsob života. Můžete si procvičit a zlepšit svou znalost angličtiny prostřednictvím práce a života v anglicky mluvícím prostředí. Vzhledem k omezenému počtu pozic na letní období je nutné být maximálně flexibilní ohledně lokality a pozice. V rámci programu je obvykle nabídnuta jen jedna pozice.

Zkušenosti a praxe z cestovního ruchu jsou podmínkou, velkou váhu má i dobrá znalost anglického jazyka.

Umístění dvojic v rámci programu není bohužel možné, stejně tak nemůžeme garantovat umístění poblíž sebe.

Obecné podmínky: 

 • preferovaný věk 18 - 30 let
 • pokročilá znalost anglického jazyka (upper-intermediate)
 • délka pobytu min. 3 měsíce
 • zkušenosti v oblasti hotelnictví podmínkou
 • nástupní měsíce květen/červen 2020

Všechny ostatní podmínky programu jsou shodné s požadavky na kandidáty, kteří se hlásí na klasický celoroční program.

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit dopravu za výhodné ceny.

 
Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem RegioJet. 

Ohlasy

Práce v hotelnictví - Leona F.

Zdravím do Student Agency.

Na konci září jsem po velmi dlouhé cestě dorazila do Cambridge, kde mě autem vyzvedla majitelka hotelu a odvezla kousek za město, kde se hotel nachází. Tam mě seznámila se svým manželem, který mě pak po areálu trochu provedl. Ukázal mi, kde budu bydlet a všem mě představil. Ubytování ve formě „mobile house“ by se dalo přirovnat k takovému většímu a trochu vybavenějšímu karavanu. Bydlíme v něm celkem tři, ale každá z nás má svůj vlastní pokoj a ten můj je shodou okolností největší. Hotel se nachází asi minut chůze od centra města a každých 10 minut tam jezdí autobus. Já ale preferuji chůzi, protože tak lépe poznám samotné město.

Práce jako taková byla na začátku těžká, protože byla nová, ale nakonec jsem se vše naučila a teď už je to lepší a lepší. Zastávám tady funkci pokojské a obsluhy u snídaní. Na začátku jsem byla spíše pokojská, teď se to obrátilo a jsem většinu týdne v kuchyni. Volno mám jen jednou týdně, ale o to více si ho užívám. Většinou se snažím trochu prospat a pak se odměnit dortem a kávou za těžký pracovní týden v nějaké kavárně ve městě.

Město zatím celé prozkoumané nemám, ale na průzkumy mám ještě 5 měsíců, tak to snad zvládnu. Kromě práce, objevování a posedávání v kavárnách trávím čas i se spolupracovníky. Dost často někam vyrážíme společně, což je super, protože se pak člověk necítí sám a kolektiv se tak nějak více spojí. Mám tady také možnost mluvit dost často česky, protože kromě mě jsou tady z České republiky další 3 holky a dvě dokonce ze stejného města, jako já.

Je to už více než měsíc, co jsem sem odjela a určitě ničeho nelituji. Je to skvělá zkušenost nejen, co se jazyku týče. Člověk se osamostatní, pozná nové lidi a vypadne z té rutiny, kterou občas zažívá doma. Určitě bych to doporučila všem nehledě na to, kolik jim je.

Každý týden se snažím vše sepisovat na svůj blog (http://moimelea.blogspot.cz), kde najdete podrobnější informace, fotky a videa.

Leona F.

 Práce v hotelnictví - Michaela Z.

Zdravím do Student Agency,

 
tímto emailem bych vám chtěla upřímně poděkovat  za zprostředkování mého pobytu v Anglii, kde jsem byla od 7.  června do 2. září 2016. 
 
V Anglii jsem měla možnost seznámit se i s dalšími českými studenty, kteří však využívali služeb zprostředkování pobytu u jiné agentury a musím říct, že o žádného z nich nebylo postaráno tak hezky jako o mě.
 
Je pravda, že jsem ze začátku měla trochu obavy z toho, že budu žít a pracovat v menším městě, ale musím říct, že naopak to pro mě bylo větším přínosem. Obyvatelé Rosedale (městečko ve kterém jsem bydlela) byli neuvěřitelně přátelští a rychle mě začlenili do jejich malé komunity. Musím říct, že v mnohých z nich (vrstevníci, ale i starší generace) jsem našla nové přátele, se kterými jsem v kontaktu do dneška. Navíc v tomto městečku žili jen Britové, takže jsem měla možnost co nejintenzivněji procvičovat angličtinu, ve které jsem se opravdu znatelně zlepšila.
 
Hotel, kde jsem pracovala, byl maličký (asi 10 pokojů a restaurace). Měla jsem to štěstí, že ubytování v jednom z těchto pokojů bylo nejen opravdu krásné (měla jsem moc hezký veliký pokoj s vlastní koupelnou), ale i zdarma. Také z kuchyně v restauraci jsem si mohla v průběhu celého dne cokoli vzít a když jsem požádala kuchaře, dokonce mi připravili cokoli, na co jsem měla chuť - a to také zdarma. Možná se vám zdá zbytečné, že zmiňuji právě to, ale s ohledem na ceny v Anglii, je to obrovská výhoda.
 
V hotelu jsem převážně pracovala jako servírka, ale když bylo potřeba vykonávala jsem i funkci recepční či pokojské. S prací jsem neměla nejmenší problém neboť, jak již jsem zmínila, kolektiv okolo mě byl opravdu báječný a práce servírky mě moc baví. 
 
Ve svém volnu jsem se snažila co nejvíce cestovat. Za tyto prázdniny si tedy myslím, že jsem navštívila téměř všechny krásná města Anglie včetně Londýna,  Manchestru, Whitby a mnohá další. V příloze posílám pár fotek.
 
Závěrem bych chtěla ještě jednou za vše poděkovat. Se zájezdem jsem byla maximálně spokojená a doufám, že i příští rok budu mít možnost vyrazit do zahraničí. Pokud ano, určitě jen s vaší agenturou, kterou všem moc doporučuji.
 
S pozdravem, 
 
Michaela Z.
 
                                           

Práce v hotelnictví - Eliška H.

Dobrý den,

chtěla bych Vám moc poděkovat za zprostředkování tohoto pracovního pobytu. Jsem v hotelu Forest Park, který se nachází na jihu Anglie v národním parku a je tu nádherná příroda. Pracuji jako servírka a i když jsem tuto práci nikdy dříve nedělala, tak to nebyl problém a manažerka hotelu mi vše ukázala a vysvětlila. Celkově jsou tu všichni moc milí a práce mě baví.

Ještě jednou děkuji,
Eliška H.


       


Práce v hotelnictví - Tomáš N.

Rozhodně nelituju, že jsem sem jel přes vaši agenturu. Po prvních 2 týdnech mám peníze za zprostředkování zpět a vše ostatní je jen čistý výdělek. Landlord s Landlady jsou skvělí. Vše mi tady ukázali a vysvětlili, práci číšníka / barmana jsem nikdy nedělal, za jeden měsíc jsem se to vše naučil. 


 Má angličtina je za uběhlý měsíc o míle dál, než po prvním dni zde. Nelituju toho ani na okamžik a všem můžu jen doporučit :). Je to rozhodně lepší, než odjet sám někde na vlastní pěst a hledat práci. Takhle máte jistotu a záruku toho, že jednak ty peníze dostanete zpět a jednak že s váma nikdo nevydrbe. Takže jen do toho lidi :)

 


Prace v hotelnictví - Jaroslav

Dobrý den Gabrielo Tomešová,

jsem velice spokojen s nalezenou prací, odvedli jste jako tým student agency a agentury v anglii skvělou práci. Jsem naprosto spokojený, oproti minulým pracím je tato práce skvělá. Člověk pracuje 5 dnů v týdnu, vychází to teda více jak 8 hod denně, ale to už jinak u této profese ani jinak nejde. Kolektiv na restauraci je skvělý, přátelský, skvěle se s angličanama spolupracuje. Práce na restauraci je naprosto pohodová, pracuji jen na obědy a večeře, většinou mám mezi směnami volno, protože obědy končí kolem 3 pm a večeře začínají až v 6 pm, takže pohoda. Práce není ani moc náročná, občas je více hostů, zatím jsem zažil na den otců v neděli přes 100 hostů najednou, ale jinak bývá kolem 20 až 30 hostů na večeře. Občas si tedy člověk zaběhá s roznáškou jídla a vše s tím spojené. Občas je tedy plno, občas se stane, že na oběd nikdo nepřijde, stává se tedy, že se člověk i nudí, když nikdo nepřijde, nebo má i čas, když hosté konzumují. Všechno je tedy skvělé v práci, na nic si zatím po měsíci skvělé práce nemůžu stěžovat. Jídlo v práci je samozřejmostí. Angličané jsem celkově hrozně milí a příjemní.
 
Co se týká ubytování, jak máte uvedeno v informačních papírech, je většinou na základní úrovni, ale člověk má vlastní pokoj s vybavením, internet samozřejmostí, sociální zařízení samozřejmě, máme si kde vyprat oblečení, máme kuchyňku zařízenou, je tedy možnost si ve volných dnech uvařit. Pro odpočinek po práci to bohatě stačí, alespoň člověk neutratí polovinu výplaty za byt či dojíždění do práce, staff house se nachází asi 3 minuty chůze od hotelu, takže naprosto skvělé. 
 
Děkuji za nalezení báječné práce v Anglii, odvedli jste jako tým Student Agency skvělou práci, jsem opravdu spokojený s prací, kterou jste mi našli. Přeji Vám mnoho dalších spokojených zákazníků hledajících práci v zahraničí, jen škoda, že si Angličané zvolili odchod z EU, uvidíme jaké si vyjednají podmínky pohybu pracovní síly a ostatní podmínky. 
 
Máte moje svolení zveřejnit poděkování za nalezenou práci z vaší strany, či další věci, které plánujete zveřejnit.
 
Děkuji za vaši práci
 
S pozdravem
 
Jaroslav
 
V příloze zasílám fotky hotelu, restaurace a staff house.
 
   

Práce v hotelnictví - Lukáš a Markéta

 Zdravíme do Student Agency z malého hotýlku ve skotském Perthshire nedaleko městečka Pitlochry.
Rádi bychom poděkovali paní Fürstové za vstřícnost a ochotu při zprostředkování, protože práci jsme chtěli sehnat jako pár. Jsme nadšeni, že můžeme pracovat právě ve Skotsku, které nám učarovalo svojí přírodou.


 Jsme tu již druhý měsíc, pracujeme šest dní v týdnu. Volné máme pondělí, které maximálně využíváme k různým výletům za poznáním, především k výšlapům na místní hory a kopce. Vzhledem k poloze hotelu jsme rádi, že jsme sem dojeli vlastním autem, díky kterému pro nás není cestování žádný problém. Rádi bychom poznali skotskou krajinu, obyvatele a jejich životní styl co nejvíc to jen půjde.
Jsme součástí malého týmu, který se skládá z jednoho kuchaře a servírky na baru. Hodně práce zastává i majitelka hotelu. Troufám si říct, že nás do svého kolektivu přijali velmi mile a přátelsky. Každý z nich nám velice ochotně pomáhal se zaučením.
Obvyklý pracovní den začíná přípravou snídaní. Po snídaních následuje úklid pokojů a obsluha hostů během obědů. Odpoledne bývá pár hodin volna. Do práce nastupujeme zase večer, kdy pracujeme v restauraci nebo na baru a pomáháme v kuchyni. Mimo klasických prací v hotelu zastáváme i práce na zahradě, sekáme trávu a sázíme květiny. Zkrátka děláme vše pro to, aby se tu hostům líbilo a byli spokojení… stejně jako jsme my J


Lukáš a Markéta 

      


Práce v hotelnictví - Barbora N.

Dobry den.

Posilam pozdrav z hotelu Glaramara. Moc se mi tu libi, vsichni jsou ke mne mili a hodni. Je tu moc krasna priroda. I kdyz je hotel trochu dal od civilizace, nemuzu si na nic zatim stezovat. Jen si stale musim zvykat na vysoke ceny autobusu a potravin.

Hezky den,

Barbora N.


     


Práce v hotelnictví - Lucie Valterová

 Zdravím Vás do Student Agency,

už po druhé jsem využila Vašich služeb a jsem moc spokojená!
Přála jsem si odjet co nejdříve od podání přihlášky a už po dvou týdnech jsem měla zaměstnání.

Pracuji v rodinném hotelu v Lake District National Park, takže je kolem krásná příroda. S prací jsem zkušenosti bohužel neměla, ale manažerka hotelu je moc milá a ve všem mě zaučila.


Ráno připravujeme s mými spolupracovníky snídaně, po snídanich úklid pokojů a poté máme volno. Večer pak obsluhujeme u večeří. Pracuji také na baru a na recepci.
Bydlím hned vedle hotelu s dalšími zaměstnanci, kteří jsou v mém věku, kolem 23 let. Jsou z Itálie, Rumunska a také z Čech a celkem je nás tu 7. Je tu pořád co dělat, od práce až po zábavu. Prostě super!
Takže bych Vám tímto chtěla moc poděkovat, že jste mi poskytli tuto příležitost. Věřím, že se v budoucnu na Vás opět obrátím.

Přeji hezký den,

Valterová Lucie

      


Práce v hotelnictví - Tereza Cingelová

Dobrý den,

posílám pozdrav z Anglie. Právě mi tu začíná dnes druhý týden a vše je v pořádku. Lidé jsou velice milí, hodní a je to uplně jiné než v Čechách. Ubytování mám hezké, nemohu si stěžovat! Práce je také v pořádku a baví mě.


Co jediné je docela ubíjející, je umístění restaurace. Nedá se nic moc dělat, nikam jít. Ale snad si zvyknu! Chtěla bych Vám moc poděkovat za skvělé jednání, rychlé vyřizování a velkou trpělivost s mým vybíráním vhodného místa! Myslím, že jsme nakonec vybraly dobře! Na Vánoce pojedu na návštěvu do Čech a pak se zase nejspíše vrátím. 

 
S pozdravem a poděkováním. 

Tereza Cingelová

  


Práce v hotelnictví - Marek Dubský

Dobrý den, 

chtěl bych Vám podat info z pracovního pobytu v Anglii, který jste mi zprostředkovali. 
Co se týče komunikace s Vámi ohledně celého zařízení, tak vše bylo maximálně v pořádku, se vším, co jsem potřeboval jste mi maximálně pomohl a byl velice vstřícný, milý a trpělivý. 


Ohledně prace a ubytováni? Není to tak krásné a vyšperkované jako mají na fotkách ale moc se mi tu líbí. Hotel je opravdu velký, takže začátek byl trochu těžší na orientaci ale uz je to lepší, doufám :). Pracuji tu jako concierge, takže pomáhám s hostům s kufry, s hledáním pokojů, stěhováním mezi pokoji, když potřebují něco přinést nebo tak, prostě vše co se pohodlí hostů týče. Dále se starám aby v okolí recepce nebyl nepořádek, byly tam různé brožurky, mapky a tyhle věci, prostě aby recepce vypadala dobře. 
Ostatní zaměstnanci jsou maximálně příjemní a milí, všichni se kterými jsem se zatím setkal byli moc fajn. Ti, se kterými jsem na recepci v kontaktu pořád, jsou opravdu super, pomáhají mi, když něco nevím, pomáhají mi s angličtinou a prostě se vším. Práce mne opravdu baví, protože je tu fajn kolektiv a celý den jsem v kontaktu s hosty, což je výborné pro moji angličtinu jelikož ji používám neustále. 

Ubytování mám v domě pro zaměstnance, který je kousek od recepce. Bydlet tu můžu první 3 měsíce, což je na začátek dobře. Je tu myslím 5 pokojů, koupelna, wc, obývák a malá kuchyňka, která není úplně vybavena ale jídlo máme v kantýně v hotelu. Pokoj mám sám pro sebe stejně jako ostatní, co tu bydlí. Moc se nepotkáváme, protože máme hodně odlišné směny někdy. 
Pracuje se tu podle plánu, kterému se říká rota. Nikdy dřív jsem se s tím nesetkal, ale celkem mi to vyhovuje, protože mam různé pracovní doby a vím to vždy dopředu, což je fajn a také to není stereotypní jako stejna pracovní doba každý den. 

Jediná nesrovnalost, ke které došlo bylo to, že jsem si měl obstarat svoje kalhoty, košili a kravatu a tady mi bylo řečeno, že dostanu oblek, košile i kravaty od hotelu, že svoje mít nemůžu. 

Na závěr bych jen řekl, ze Vám moc děkuji za vše. Bylo opravdu fajn s Vámi spolupracovat. Jak Vaše tak i služby Student Agency budu určitě doporučovat, protože vše proběhlo v pořádku a v přátelském duchu.

S přátelským pozdravem

 
Marek Dubský

   


Práce v hotelnictví - Petr Vejtasa

​Dobrý den,
v Anglii už jsem více než měsíc. Pracuji v hotelu Savill Court odhadem asi 20 km západně od Londýna jako Conference and Banqueting porter. Před odjezdem jsem si dost dobře neuměl představit, co taková práce obnáší.


Po měsíci můžu říct, že se jedná o práci velice rozmanitou. Nejčastěji připravujeme místnosti s různým rozestavením obdélníkových či kulatých stolů pro účel firemních meetingů, prezentací a konferencí s libovolným počtem účastníků (zažil jsem 4 i 200 osob). Kromě této "rutiny" už jsem také v hotelu zažil několik svateb a nebo třeba představení nového automobilu Audi. Pracujeme podle standardů, takže jsem se pracovní postupy naučil velice rychle.

Práce je často velmi náročná z několika důvodů. Zaprvé směny jsou čas od času velice dlouhé, klidně i 16 hodin. Za druhé se opravdu hodně nachodím. Počítač kroků na mém mobilu na konci každého dne ukazuje přes 20 km, v nejdelších směnách i 30. Hodně často také musíme přenášet a zvedat těžké předměty, jako jsou stoly, krabice se sklenicemi, talíře, příbory a tak dále. Jako problém musím zmínit i jazykovou bariéru. Ne vždy všem rozumím a ne vždy také dokážu vše správně vyjádřit, což je někdy problém. S každým dnem ale cítím, že se v tomto směru malé zlepšení. Po měsíci ale mohu říci, že už jsem si na všechno tady zvykl. Hodně důležité je pro mě také to, že na rozdíl od ČR je zde v Anglii alespoň tato náročná práce adekvátně zaplacena.

S pozdravem

Petr Vejtasa

     


Práce v hotelnictví - Jiří Dobeš

Dobrý den,

po mém příjezdu do malého městečka Chipping Norton a po úplně prvním setkání s novým zaměstnavatelem, jsem měl ten den špatný pocit. Ukázal mi, mé bydlení, které je v objektu malého hotelu. Řekl mi, až se dám do pořádku z cesty, at se přijdu dolů na všem domluvit. V ten moment co zavřel dveře jsem se začal hrozně obávat zda pobyt v Anglii zvládnu, jak mě přijmou mezi sebe a jestli to vůbec zvládnu s moji základní angličtinou.


Každopádně, po hodině přemýšlení a litování cesty do Anglie jsem se rozhodl jít vše ,,zkusit'' vyřešit. Dozvěděl jsem se pracovní dobu, hnedka na druhý den a poznal u toho pár nových lidí. Od té doby co jsem po prvé začal pracovat jako kuchař se mé obavy rozplynuly. Lidé tu jsou neskutečně přátelští, vše mi ukazují jak se dělá správně a pomáhají mi s jazykem. Přijali mě mezi sebe opravdu hezky a já jsem za pobyt zde velice vděčný.

Tímto chci také poděkovat Student Agenci, za vyhledání práce a za velmi příjemné jednaní po dobu hledaní a zařizovaní.

S pozdravem

Jiří Dobeš

    


Práce v hotelnictví - Martin

Dobrý večer,
Děkuji Vám za přání, myslím že se mi daří dobře:-) Zvykám si na život velkoměsta a moc se mi to líbí. Kolegové v práci jsou moc milí, a práci už zvládám samostatně.
Povinnosti jako National insurance number a bankovní konto už mám zařízené, takže myslím že si konečně mohu začít užívat poznávání historie, různé galerie, zábavu s novými přáteli...:-)


Bydlení je tu taky celkem v pohodě, mám vše, co potřebuji, takže paráda:-) Akorát ještě musím najít víc kamarádů, kteří jsou rodilí britové, protože v hotelu v kterém pracuji je angličtina spíše s cizokrajným přízvukem než s britským:-)
Tak Vám ještě jednou děkuji za zájem o mě, a přeji vám- týmu SA vše nejlepší do nového roku 2015!

S pozdravem,
Martin, Londýn


Práce v hotelnictví - Lucie Dohnalová

Dobrý den,
předem Vám chci poděkovat za zprostředkování tohoto pobytu. Strašně dlouho jsem se rozhodovala, jestli se přihlásit nebo ne.


Vlastně už po maturitní zkoušce jsem strašně chtěla odjet, ale nevěřila jsem si v angličtině, že by mě někdo chtěl, takže jsem to každý rok vzdávala po prohlédnutí vašich stránek až do tohoto roku. Jsem strašně ráda, že jsem se do vašeho programu přihlásila. Dostala jsem příležitost pracovat v malém městečku Alford, blízko Aberdeenu ve Skotsku. Překvapená z počasí - jak se říká, ve Skotsku jen prší, tak jsem byla velmi mile překvapena, že máme skoro pořád slunečno.
Hotel je malinký, 10 pokojíků, indická restaurace, lokální bar.Můj pokoj je útulný, plně vybavený (skříň, poličky, psací stůl, televize, postel, gaučík) Nikdy jsem nezažila milejší obyvatelstvo, jako to co se nachází v mém malém městečku. Všichni jsou milý a nápomocní. Ze začátku jsem měla velký problém se Skotštinou, ale po tvrdém začátku se vše obrací k lepšímu a začínám si navykat na novou formu angličtiny.

Moji kolegové jsou Ti nejlepší jaké jsem si kdy mohla přát, všichni jsou nápomocní, je s nimi sranda.Personál se skládá hlavně z místních, ale také tu máme kuchaře z Indie, Nepálu a slečnu z Finska. Mluví se mnou britskou angličtinou, takže nemám problém se dorozumět. Pracuji za barem a o víkendech v restauraci.Po 10 letech v oboru a zkušenostmi ze zahraničí jsem si myslela, že už mě nic nepřekvapí - omyl. Všechno je tu jiné, ale bylo lehké si navyknout na nové zvyky, všichni byli nápomocní mi všechno vysvětlit. Dokonce i zákazníci nemají problém mi poradit, když něco nevím a vůbec se nezlobí. (největší problém bylo se naučit točit pivo bez pěny připadalo mi to strašně divné ).

Mám dva dny volno - které využívám plně (cestování po Skotsku, golf, cyklistika,party s mými novými přáteli, ...). Jsem tu už 4 měsíce (někdy mi připadá, že tu jsem roky , po ulici Vás zastavují místní a ptají se, jak se máte, troubí na vás, aby vás pozdravili...) a získala jsem tolik zkušeností, přátel, že jsem opravdu moc ráda, že jsem do toho šla a docela se zlobím na sebe, že už jsem to měla udělat dávno. Dokonce jsem se do Skotska tak, zamilovala, že cítím, že tohle je ta země, kde chci opravdu žít.
Moc děkuji za zprostředkování téhle úžasné životní
zkušenosti.

S pozdravem

Best regards, ​

Lucie Dohnalová ​

     


Práce v hotelnictví - Tereza Novotná

Hezký večer z Anglie,
odepisuji trochu se zpožděním, ale přece :)
V první řadě bych určitě ráda poděkovala pracovnicím jak v Praze, tak v Brně, které mi s celým odjezdem pomáhaly a byly se mnou velmi trpělivé :)
Přišla jsem na pobočku s tím,že chci odjet co nejdříve, což se nakonec podařilo a já odjela do vesničky jménem Alfriston, která leží na jihu Anglie, kousek od krásného Brightonu nebo Eastbournu.


Co se týče lokality, krásnější jsem si vybrat určitě nemohla, jen s tím vyžitím to tu trochu vázne :) Nicméně jsou tu krásné (i když dražší) hospůdky, kam čas od času se spolupracovnicemi zajdeme na vyhlášený cider :) Pracuji jako pokojská, ale po nějaké době se mi podařilo se dostat i do restaurace, kde pracuji každý týden několik směn, což je pro mne velmi výhodné, neboť si mohu zdokonalovat svou angličtinu více:) S kolegami a kolegyněmi z hotelu jsem také velice spokojená, jsou to samí mladí lidé a především velmi přátelští.

Tak ještě jednou děkuji a určitě doporučuji i ostatním něco takového vyzkoušet :)
V příloze zasílám něco málo z fotografií, které jsem tu pořídila :)

T. Novotná
 

     


Práce v hotelnictví - Šárka Krontorádová a Milan Uhlíř

Dobrý den,

děkujeme za e-mail. Naše cesta sem byla velice dlouhá a po vyznat se v Londýně nám dalo pěkně zabrat. Nakonec jsme všechno s úspěchem zvládli a dostali se vlakem do Newbury, kde na nás čekal zaměstnavatel. Pracujeme ve vesnici Hermitage v malé rodinné restauraci The white horse.


Já pracuji na baru a přítelkyně pracuje v kuchyni. Práce není nijak extrémně náročná. Ubytovaní jsme nad restaurací v bytě kde s námi bydlí ještě kuchař. Všichni se k nám chovají hezky a vždy když něco potřebujeme tak nám vyhoví.

S pozdravem

Milan Uhlíř a Šárka Krontorádová

 


Práce v hotelnictví - Viktor Bajer

Díky Vaší společnosti jsem se "dostal" do hotelu SWINFEN HALL HOTEL, který se nachází cca 20 mil od Birminghamu na pozici NIGHT PORTER. Tento 4 hvězdičkový hotel je přestavěné panské sídlo a svému současnému účelu slouží 26 let. Má 18 pokojů, ale ubytovací služby jsou spíše doplňkovou službou. Zásadním byznysem je pořádání svateb, konferencí a jiných podobných akcí. Na mé pozici jsem měl na starosti péči o pozdě přijíždějící a brzy odjíždějící hosty a hlavně přípravu výše zmiňovaných svateb atd. Šlo o poměrně náročnou práci, hlavně začátek nebyl jednoduchý, ale troufám si říct, že jsem se "zapracoval" docela rychle. A po více než dvou letech musím říct, že na jednu stranu jsem už cítil potřebu změny (což byl hlavní důvod pro ukončení), ale na druhou stranu se mi neodcházelo lehce i proto, že jsem získal i nové přátele.


 


práce v hotelnictví - Magda Ferčáková

Dobrý den,

děkuji za zprostředkování pracovní nabídky ve Velké Británii. Jsem tu sice zatím krátce, ale už jsem se docela aklimatizovala a dokonce si i postupně zvykám na ten déšť. :-) Pracuji v hotelu jako servírka především při snídaních a večeřích.

Náplň práce není těžká, ale jelikož jsem dřív nepracovala jako servírka, musím se toho hodně naučit. Naštěstí hotel (Passford House Hotel) je plný mladých lidí, kteří jsou tu stejně jako já pouze na čas a jsou to většinou Španělé, Portugalci, Maďaři, ale i další. Většina personálu není vůbec původem z UK. Bydlím přímo v hotelu a mám vlastní pokoj i s koupelnou, což je určitě velká výhoda. Jinak jsem si opravdu uvědomila, že když se o Britech říká, že jsou galantní, seriózní a trochu namyšlení, je to všechno pravda. :-) Všechno musí být dokonalé, naleštěné a perfektní a na všechno musí být někde papír a podpis. Jinak jsou tady opravdu všichni mil

í a vstřícní, i co se týče nejvyššího vedení. Doufám, že mi tento pobyt přinese to, co od něj očekávám...A do budoucna i ostatním!
Mějte se pěkně!
S pozdravem
Magda Ferčáková

Pracovní pobyty - Anglie - Jan Kosina

Dobrý den,
děkuji za e-mail a přání. Daří se mi velice dobře, a to i přestože se pořád "peru" se skotštinou. Zpočátku jsem vůbec nemohl uvěřit, že se jedná o angličtinu, ale učím se a zvykám si. Skotové jsou všeobecně hrozně přívětiví, přátelští a snaží se člověku pokud nerozumí, co nejvíce pomoci. Pracuji v opravdu malé vesnici


Carrbridge, a to v hotelu pojmenovaném po vesnici. Jsem číšník a housekeeper, což není nijak náročná práce, oproti mytí nádobí (měl jsem též možnost vyzkoušet 1. týden a to je teprve dřina :D). Směny jsou dlouhé max. 9 hodin, 5-6 x týdně. Momentálně v hotelu není tolik hostů, takže počítám, že práce postupně přibude. Co se týče ostatních zaměstnanců, je tu bezva parta, navíc i celkem pestré složení. Španěl a Španělka, Francouzka, Slovenka, Ind, Argentinec, Portugalec, Kanaďanka, Filipínec, Bulhar a pak 3 Češi včetně mě. K domluvě používáme výhradně angličtinu, občas ruce a nohy :D Ubytování je též fajn. Pro lepší představu, na podobné úrovni jako na vysokoškolské koleji a funguje i zhruba stejně.
Ve vesnici je kemp, kde je bazén, sauna a tělocvična. Měsíční členství stojí 10 liber, což je skoro zadarmo. Jinak je tu i jeden obchod s potravinama a golfové hřiště. Nejbližší město je Inverness cca 35 minut autobusem (6,60 liber za lístek), což je paráda. Město je celkem velké (je zde i letiště, včetně mezinárodních spojů), takže zde můžete najít všechny potřebné obchody. Co mě překvapilo, je cena oblečení, která je výrazně nižší než v ČR. Sportovní boty a "značkové" oblečení zde lze pořídit téměř za polovinu ceny. Naopak alkohol je zde drahý. Pintu piva lze pořídit kolem 3 - 3,5 libry a lahev vína od 15 liber výš.
Zatím jsem se vším velice spokojený a doufám, že to tak vydrží i nadále.
S pozdravem

Jan Kosina, Carrbridge hotel, Scotland


Pracovní pobyty, Anglie, Michaela Hrubá

Dobrý den,
 za pomoci Student Agency jsem vycestovala na pár měsíců do Velké Británie. Počasí mě příjemně překvapilo - svetrů a nepromokavého oblečení možná nebylo potřeba tolik :) Pracuji v menším hotelu na okraji Cambridge a je to tu nádherný! Krásná příroda, většinu dní letní počasí, krásné prostředí i hotel. Lidi jsou tu moc milí, od zaměstnavatelů po kolegyně. Práce je sice některé dny náročná, ale pestrá - vypomáhám jak s úklidy pokojů, tak u snídaní i na recepci. Takže vycestování, i když krátké, bude mít určitě přínos. Zatím se jen rozkoukávám, co se týká centra Cambridge, ale určitě ve volných dnech návštívím všechny zajímavosti, co v okolí objevím. Jsem taky moc ráda, že Londýn je odsud cca dvě hodinky autobusem, což v následujících týdnech taky párkrát využiji. Co se týče lokality i místo výkonu práce, měla jsem obrovské štěstí!
Moc Vám samozřejmě děkuji, sama bych se k vycestování nikdy neodhodlala :)
Posílám všem moc pozdravů, především pracovníkům, kteří se mi ochotně a trpělivě věnovali - Jakubu Pípalovi a Janě Havlíčkové.
Michaela Hrubá

   


Práce v hotelnictví, Anglie - Martina Bardová

Dobrý den,
děkuji za email, daří se mi dobře. Práce v hotelu je náročná, ale všichni zde jsou vstřícní a pomáhají mi. Cesta sem byla zdlouhavá, ale naštěstí jsem stihla všechny spoje. 


Hotel je v moc krásné lokaci na pobřeží v oblasti Devon, v okolí je mnoho stezek, takže ideální pro turistiku.
Chtěla bych Vám moc poděkovat za zprostředkování.
S pozdravem,

Martina Bardová


Práce v hotelnictví, Anglie - Michal Malasek

Dobry den vsem ze Student agency,
dekuji za zajem a prani:) Pracuji a jsem ubytovany v jedne z nejmensich vesnicek ve strednim Walesu, Llangammarch. Jsem tady na hotelu jako Kitchen porter. Je tady nadherna priroda a neuveritelne cisty vzduch. Co se tyce prace nektere dny jsou narocne, jine mene. 


Celkove jsem s tim ale pocital a nemuzu si stezovat. Kolegove jsou prijemni a i kdyz jim misty vubec nerozumim, snazi se mi vsechno ukazat a vysvetlit, abych to priste vedel.Takze urcite pozitiva. Ubytovany jsem kousek od hotelu na pokoji, ktery byl ze zacatku pekne promrzly, ale uz ho mam zabydleny a uklizeny.Takze taky spokojenost. Obcas se samozrejme objevi pocit samoty a dlouha vzdalenost od rodiny, ale snazim se to prekonavat pres Skype. Jeste ze existuje:)
Dekuji jeste jednou za veskere prvotni vyrizeni.
S pozdravem z Llangammarch,

Michal Malasek


Práce v hotelnictví, Anglie - Romana Nováková

Dobrý den,
zdravím Vás a děkuji za optání. Ačkoli jsem první chtěla pracovat přímo v Londýně, ale nakonec se to změnilo a jsem tady ve Skotsku, v menším městečku Alford, jsem velmi ráda, neboť zdejší lidé jsou opravdu přátelští a již se tady se spoustou z nich znám. 


Myslím, že i celková atmosféra hotelu, kde pracuji, je takřka rodinná a protože bydlím přímo v něm, cítím se tu jjž jako doma. Také musím podotknout, že Vánoce jsou mým nejoblíbenějším svátkem a tady je nejn skrz překrásnou výzdobu znát, že budou co nevidět tu, ale přesně na 1. prosince nám senzačně nasněžilo :-)
Doufám, že i váš tým SA se má tak skvěle jako já a tím vám i všem přeji příjemné prožití blížících se svátků.
Se srdečným pozdravem,

Romana Nováková


Práce v hotelnictví, Anglie - Hana Studnická

Dobrý den paní Dieslová,
posílam pěkný pozdrav z Anglie. Práce je zde super. Lidi také. Takže můžu jen všem doporučit. Není tu žádné leháro, ale jsem na 100% spokojena se vším tady. T


ím bych Vám také chtěla poděkovat, že jste mi ze vším pomohli a zařídili práci v tak skvělém hotelu.
S pozdravem

Hana Studnická


Práce v hotelnictví, Anglie - Jiří Minks

Dobrý den,
práce je celkem fyzicky náročná, ale nijak zvlášť mě nevyčerpává, vlastně každý den mám dost sil na to, jít do posilovny a na bazén. Ubytování je v pořádku, ve dvoulůžkových pokojích. Není zrovna moderní ale všechno je čisté. Všichni spolupracovnicí i spolubydlící jsou velmi nápomocni, když je nějaký problém. 


Hotel je v podstatě na samotě, tak zde není moc míst k navštíveni, ale mám v plánu si koupit ojeté auto a pak cestovat po okolí, protože veřejnou dopravou to dost dobře nejde.
Zatím jsem velmi rád, že jsem tady.
S pozdravem

Jiří Minks


Práce v hotelnictví, Anglie - Iveta Lišková

Dobrý den,
posílám pozdrav z hotelu Percy Arms ve vesničce Otterburn, kam jsem dne 25.9. v pořádku dorazila. Po cestě jsem neměla žádný problém a všechny spoje jsem stihla. Nyní už dva týdny pracuji v kuchyni, spoustu jsem se toho už naučila, ale stále ještě neumím všechno.


V hotelu se mi moc líbí, mám pěkný pokoj a ostatní zaměstnanci jsou ke mně hrozně hodní a snaží se mi se vším pomoct. Doposud se nevyskytl žádný problém a hrozně se mi tu líbí. Děkuji Vám moc za zprostředkování.

Iveta Lišková


Práce v hotelnictví, Anglie - Markéta Lapáčková

Vážený týme Student Agency,
nemohu uvěřit, že už je to měsíc, co jsem opustila Českou republiku a vydala se do Velké Británie. Čím déle jsem zaměstnankyní hotelu Woodlands v severozápadní Anglii, tím více mě práce tady naplňuje. Čas mi utíká neuvěřitelně rychle, především protože pracuji s týmem skvělých lidí, s nimiž si navzájem střídáme povinnosti a úkoly - od vaření a úklidu až po recepční záležitosti.


Máme jediný cíl: učinit naše hosty co nejspokojenější.
Nejenže tu však mám příležitost naučit se mnohé o hotelnictví a o řízení vlastního podniku, ale především se dennodenně setkávám s lidmi z nejrůznějších koutů světa. Valná většina z nich je velmi přátelská a ráda se podělí o poznatky ze své vlastní kultury. Osudy mnohých z nich jsou přímo fascinující - vyslechla jsem příběhy lidí, kteří zcestovali půlku zeměkoule nebo museli opustit svou zemi z nejrůznějších osobních a i politických důvodů.
Volný čas trávím převážně s ostatními zahraničními zaměstnanci místních hotelů. Sledujeme společně sportovní události, pondělní noci (pondělí je pátkem pro lidi pracující v hotelnictví) chodíme tancovat a podnikáme výlety po zdejším malebném okolí. Život tady je natolik příjemný a vzrušující, že jsem se rozhodla prodloužit svou pracovní smlouvu a zůstat tady déle. Každé ráno se těším na nadcházející den a na to, co zajímavého mi přinese.
S pozdravem,

Markéta Lapáčková


Práce v hotelnictví, Anglie - Radka Soumarová

Dobrý den,

zdravím z pracovního pobytu ve Skotsku. Od samého začátku vše probíhá naprosto bez problémů. Aklimatizovala jsem se během pár dnů, hlavně díky vstřícnosti a ochotě všech kolem. Do práce jsem byla zařazená hned v den příjezdu, bývá většinou cca 40-50 hodin týdně, jeden den v týdnů bývá většinou volný. 


Jsem ubytovaná ve vlastním podkrovním pokojíku, sociální zařízení máme společné pro 5 pokojů. Je to sice skromné, ale zvykla jsem si. Jedinou nevýhodou tu je absolutní neexistence dopravy. Do nejbližší vesnice, která je 16 mil daleko, se dá dojet jedině taxíkem, který je navíc dost drahý. A i návazná doprava odtamtud nepatří zrovna k nejčastějším. Celkově hustota zdejší dopravy a tedy možnost se někam podívat je minimální. A když mám zrovna volno, tak ostatní kolegové pracují, takže ani s nimi se nedá nikam moc dostat. Hotel je malý, bývá zde maximálně 30 hostů a atmosféra je tu víc než rodinná, protože snad všichni
sem jezdí každý rok (někdy i víckrát za sezonu) třeba i 30 let. :)
Celkově tu jsem moc spokojená a jsem ráda, že jsem se pro tuto zkušenost rozhodla. Také děkuji všem, kteří se o mé umístění tu postarali.
S pozdravem,

Radka Soumarová


Práce v hotelnictví, Anglie - Vendula Šáchová

Dobrý den,
Po téměř dvou měsících můžeme říci, že jsme se plně aklimatizovali a zvykli si na pracovní nasazení. Začátek nebyl vůbec jednoduchý. Práce je fyzicky dost náročná a tělu trvalo než si zvykne. Pracujeme 40 až 50 hodin týdně, ale vždy máme alespoň dva dny volné. Jsme ubytováni v malém podkrovním bytě ještě s jedním párem.


První dojem nebyl zrovna nejlepší, ale s odstupem času jsme zjistili, že máme jedno z nejlepších ubytování pro zaměstnance, co tu vůbec je (tzn. vlastní kuchyň a obývák). Jediné minus je, že naše ubytování nemá přístup k internetu. Chytáme tu sice nezabezpečenou síť z místního Social clubu, ale na ni se nedá spoléhat. Hotel je obrovský a výjimkou není ani snídaně pro 600 lidí. Volný čas zde lze trávit různými způsoby, např. jízda na koni, bazén, posilovna, golf...atd.

Celkově zatím hodnotíme tuto zkušenost pozitivně a jsme rádi, že jsme se pro ni rozhodli.
 
S pozdravem
 

Vendula Šáchová a Tomáš Klíma


 


Práce v hotelnictví, Anglie - Lukáš Dusík

Dobrý den slečno Tůmová,
v Anglii jsem zatím pouze měsíc, ale jsem zatím maximálně spokojen po všech stránkách. Pracuji jako barman a číšník zároveň, jsem tím pádem jediný člověk v hotelu, kdo se učí obě pracoviště. To je samozřejmě dobře, budu mít více zkušeností a práce nebude tak stereotypní. 


Bydlíme v hotelových prostorách pro personál po dvou na pokoji, pokoje jsou pěkné, žádné bydlení 10 lidí v jednom pokoji :-) Se stravou jsem také spokojen, snídaně, sandwich a večeře za 15 liber týdně je skutečně skvělá cena a jídlo je navzdory nízké ceně výborné. Rád bych vyzdvihnul maximálně vstřícné a férové jednání vedení hotelu, které se mnou od prvního dne zachází jako s rovnocenným i když je stále se co učit. Práce je sice náročná - obzvláště během svateb, které máme i 3 týdně, ale nejedná se o nic přehnaně náročného. Všem ostatním, kteří váhají, zda sem za prací vycestovat bych doporučil ani vteřinu neváhat a jít do toho - opravdu to stojí za to. Ještě jednou děkuji za Váš milý a vstřícný přístup během zařizování pobytu.

Děkuji, s pozdravem a přáním krásného dne

Lukáš Dusík


Práce v hotelnictví, Anglie - Roman Vavruska

Dobry den, zacal bych snad od sameho zacatku.
Cesta z Prahy do Lutonu byla ok. Z Lutonu do Great Miltonu jsem vyuzil vami pripravenych instrukci. Vse bez komplikaci. Bydlel jsem v malem domku s 4 pokoji. Se mnou tam bydleli 2 italove a 1 Francouz. Bohuzel 1 z italu neumel anglicky a tak se s nim ostatni bavili francouzky ci italsky.


Radost jsem mel, kdyz jmenovany Ital byl v praci a ostatni 2 spolubydlici se mnou mohli hovorit anglicky.

Co se tyka prace ? Je to velmi snadna uloha. Musim pomahat hostum se zavazadly, prevazet jejich draha auta, vzdy zdravit s usmevem, udrzovat ohen v krbech, odnaset prazdne podnosy po snidanich z pokoju atd. Na nocnich smenach jsme 2 portyri a 1 pracovnik v kuchyni. Ostatni zamestnanci jsou doma. Na nocnich smenach je klid tak po 1:00 hodine. Musime 3x obejit areal hotelu jako bezpecnostni sluzba, pripravit papiry pro ranni zamestnance { headwaiter, waiter, pastry, kitchen, receptionist and duty manager reception}, vycistit hostum boty, roznest ranni tisk po pokojich a vymest krby . Pres den je to narocnejsi. Mame u sebe pager a ten je v neustalem pozoru. Recepcni nas zasobuji praci obcas kazdou 5.minutu { prines , odnes ....} To se tyka prevazne rannich smen. A kdyz je jeden z nas na dovolene, tak teprve pak je to drina. Penize jsou slusny. Je jedno kolik hodin odpracujes, protoze kazdy portyr ma fixni mesicni plat. Existuje pouze 1 bonus za nocni smenu dostaneme 30 liber a to je prijemne. Mozna je to z duvodu, ze na nocnich smenach nema moznost portyr dostat tips od hostu. A osobne mohu rici , ze tips jsou obcas velmi prijemne chvilky. Zatim ziji jen z penez , ktere jsem si privezl sebou. A to jsem jiz v Anglii pres 2 mesice.

S mojim zlepsenim anglickeho jazyka ? Nic jednoducheho. Pravda je , ze kdyz to srovnam s prvnimi tydny, tak ke zlepseni urcite prislo. Jen jsem to cekal rychlejsi. Je tady polovina francouzu a jejich francouzky akcent je obcas neuveritelne tezky. Nekdy se bavim z hosty a i oni maji obcas problemy rozumet. Ale ja snad moji anglictinu zlepsim dochazkou do skoly. Vcera jsem byl v Oxforde napsat nejaky test, ktery me rozradi do urciteho levelu. Mel bych chodit 3. Uz se tesim.

Mame moznost kazdy den navstevovat pocitacovou mistnost, kde je pro nas internet odpocinkova mistnost { TV }. Jidlo mame 2x denne a to zdarma. To je perfektni. Hotel je krasny. Nektere pokoje jsou jako na zamku. Krasna je ještě i zahrada. Nyni je zima , ale v lete to musi vypadat jako v raji. Vsichni zamestnanci jsou prijemni a vstricni.

S pozdravem

Roman Vavruska


Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Au pair Irsko - Hana N.

Dobrý den, zdravím z Irska. Moc se omlouvám, že odepisuji po tak dlouhé době, ale jsem tu velmi zaneprázdněná s malým Cadelem a na Váš email jsem uplně zapomněla. Jsem v Dublinu už přes dva měsíce a musim říct, že se tu mám fajn. S rodinkou jsem spokojená, jsou velmi

více