Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Pracovní pobyty Evropa / Velká Británie / Mother`s Help Velká Británie
Mother´s Help angličtina středně pokročilá
věk: program je vhodný pro uchazečky od 25 let s bohatými zkušenostmi s hlídáním dětí délka pobytu: Min. 12 měsíců
Uzávěrka přihlášek: 1-2 měsíce před plánovaným odjezdem

Program je vhodný pro uchazečky, které absolvovaly dlouhodobý au pair pobyt a mají již dobré zkušenosti s péčí o děti a komunikativní znalost angličtiny. Program je vhodný také pro zájemce s patřičným odborným vzděláním (tj. pedagogické či zdravotní zaměření) nebo profesionální zkušeností a praxí (např. zdravotní sestra, dětská zdravotní sestra, učitelka v mateřské či základní škole apod.).


rozbalit vše

Obecné informace

Mother´s help je pracovní program. Hostitelská rodina, tedy váš zaměstnavatel, vám bude platit mzdu, odvádět za vás daně, zdravotní a sociální pojištění. Bydlení a stravu poskytuje rodina v rámci programu zdarma. Díky této skutečnosti budou vaše životní náklady minimální. Hostitelské rodiny žijí v různých lokalitách Velké Británie. Většina rodin požadujících Mother´s help žije ve velkých domech, často na předměstí větších měst.

Podmínky účasti v programu:

 • program je vhodný pro svobodné a bezdětné ženy ve věku od 25 let (popř. ženy, jejichž děti jsou již soběstačné)
 • minimálně středně pokročilá znalost anglického jazyka
 • ochota vycestovat na 12 a více měsíců
 • ochota řídit ve Velké Británii
 • telefonicky ověřitelné reference dokládající zkušenosti s péčí o děti mimo vlastní rodinu. Jedná se o soustavnější (dlouhodobější) péči o děti např. au pair zkušenost v rozsahu min. 6 měsíců, případně reference potvrzující patřičné odborné vzdělání (tj. pedagogické či zdravotní zaměření) nebo profesionální zkušenosti a praxi (např. zdravotní sestra, dětská zdravotní sestra, učitelka v mateřské či základní škole apod.).

Co získáváte:

 • vlastní pokoj a stravu u hostitelské rodiny
 • odměnu 100- 160 GBP týdně
 • možnost navštěvovat kurzy angličtiny (po dohodě s hostitelskou rodinou)
 • 1,5 dne volna každý týden
 • 4 týdny placeného volna ročně
 • neocenitelnou možnost dlouhodobě pobývat v anglicky mluvícím prostředí

Délka pobytu: 

 • 12 měsíců a více

 

Práce

Pracovní doba je průměrně 40 až 48 hodin týdně. Rodina vás také může požádat 2 krát až 3 krát do týdne o večerní hlídání dětí (tzv. babysitting).

Min. čistá mzda (tzn. po odečtení všech srážek) se pohybuje od 100 GBP za týden. Kandidátky s velmi dobrou znalostí angličtiny a s patřičným odborným vzděláním nebo profesionální praxí mohou získat 140-180 GBP za týden. Hostitelská rodina za vás odvádí daně a povinné pojištění (v případě, že mzda překročila zákonem stanovenou hranici pro odvod příspěvků na pojištění).

 

Náplň práce
Hlavní činností Mother´s help je péče o děti a domácí práce (žehlení, úklid, nakupování, praní atd.) včetně občasného vaření. Předpokládá se, že kandidát má zkušenosti s dětmi různých věkových kategorií.

 

Studium

Ve volném čase můžete navštěvovat jazykové kurzy, vždy však po dohodě s hostitelskou rodinou! Kurzy si hradíte sama, rodiny na ně nepřispívají. V průměru probíhají dvakrát týdně po dvou hodinách a většinou se platí na semestr, tj. na 3 měsíce, dopředu. Je obtížné poskytnout přesnou informaci, kolik kurzy v jednotlivých městech stojí. Jejich cena se často mění. Suma, kterou zaplatíte, se odvíjí od toho, jak často budete do kurzu docházet, na jaké úrovni bude výuka probíhat, na kvalifikaci lektorů a místě, kde budete kurz navštěvovat.

Některé kurzy jsou zaměřené na přípravu studentů k jedné z pěti mezinárodně uznávaných Cambridgských zkoušek. Cambridgské zkoušky se konají 3x až 4x ročně nebo několikrát do roka, pořádají se na celém světě a cena za zkoušku se pobyhuje cca od 90 do 150 liber. Zkoušky se rozlišují dle úrovně obtížnosti:

 1. KET (Key English Test)
 2. PET (Preliminary English Test)
 3. FCE (First Certificate in English)
 4. CAE (Cambridge Advanced Examination)
 5. CPE (Cambridge Proficiency Examination)

 

Postup

KROK ZA KROKEM

 1. Vyplníte přihlášku a spolu s dalšími dokumenty ji odevzdáte na některé z poboček STUDENT AGENCY
 2. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodnou hostitelskou rodinu
 3. Poté, co vám zašleme informace o hostitelské rodině, absolvujete Skype rozhovor s rodinou (většina rodin jej preferuje před telefonickým hovorem)
 4. Potvrzení umístění v hostitelské rodině
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY, zajištění dopravy a pojištění

Délka vyřízení pobytu se pohybuje od 2 týdnů do 3 měsíců, vždy záleží na zkušenostech uchazečky.

K přihlášce je potřeba doložit následující dokumenty:

 • 1 foto pasového formátu – usmívejte se!
 • Motivační dopis v anglickém jazyce, ve kterém se hostitelské rodině představíte a vypíšete mj. důvody, proč chcete pracovat jako mother´s help ve Velké Británii. Zmiňte zde své zkušenosti a kvalifikace vztahující se k pracovní pozici, kterou chcete zastávat, vaše koníčky a budoucí plány. Tento dopis je ze všech dokumentů nejdůležitější, proto mu věnujte dostatečnou pozornost. Dopis by měl být v rozsahu zhruba jedné strany formátu A4.
 • Lékařské potvrzení o zdravotním stavu (na speciálním formuláři, který je součástí přihlášky, vyplní váš praktický lékař)
 • Čistý a aktuální výpis z trestního rejstříku
 • Reference – k přihlášce je potřeba doložit jedno charakterové doporučení (vyplní osoba, která vás zná déle jak dva roky a není členem vaší rodiny) a minimálně dvě dětská doporučení (vyplní osoba, které jste hlídala děti, popř. zaměstnavatel apod.).Tyto reference musí být přeloženy do anglického jazyka. Pokud osoba, která vám referenci poskytla, anglicky nehovoří, nechte si napsat referenci v češtině a tu pak přeložte sami (v takovémto případě je potřeba přinést českou i anglickou verzi). Reference nesmí být od osoby v příbuzenském vztahu. Reference budou ověřeny telefonicky.
 • Kopie poslední stránky pasu, tzn. část, kde je fotografie, popř. oboustranná kopie občanského průkazu
 • Kopie řidičského průkazu
 • Strukturovaný životopis v anglickém jazyce
 • Koláž z fotografií ve společnosti dětí – nalepte nebo vytiskněte minimálně 6 fotek na 2 samostatné papíry formátu A4 a stručně je popište, např. „To jsem já a 5ti letý Tomáš, kterého jsem často hlídala“. Na fotkách byste měla být s dětmi, o které jste se starala. Navíc můžete přiložit i fotografie s rodinou.

Ceník

registrační poplatek doplatek
2500 CZK 3500 CZK

Poplatek zahrnuje:

 • zprostředkování pobytu
 • podporu britské partnerské agentury i STUDENT AGENCY po celou dobu pobytu

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajistíme vám letenku nebo autobusovou jízdenku
 • zdravotní pojištění - zajistíme vám zvýhodněné pojištění Allianz, bližší informace v sekci Pojištění
 • kapesné na začátek pobytu (doporučujeme 100 GBP)

 

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem RegioJet. 
STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět. Jedná se o jediný linkový spoj u nás nabízející kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda. Kromě Velké Británie můžete autobusy RegioJet cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Au pair Finsko - Eliška A.

Zdravím tým STUDENT AGENCY! Děkuji Vám za e-mail a také za zprostředkování tohoto pobytu.  Je to už téměř měsíc od mého příletu, byť se mi to zdá jako včera, kdy mě rodina přivítala a ještě tentýž večer mě vzali zaplavat si v blízkém jezeře.

více