Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Pracovní pobyty Evropa / Velká Británie / Kuchaři Velká Británie
Kuchaři Velká Británie angličtina středně pokročilá
věk: min. 18 let délka pobytu: od 6 měsíců
Registrace pozastavena

Aktuálně nepřijímáme poptávky a nové registrace! 

Uzávěrka přihlášek: Min. 8 týdnů před plánovaným odjezdem

Program je vhodný pro uchazeče, kteří mají zájem o umístění v britských hotelech a chtějí pracovat jako kuchaři či pomocní kuchaři.


rozbalit vše

Obecné informace

Nejvíce pozic pro kuchaře a pomocné kuchaře ve Velké Británii se objevuje během turistické sezóny, tedy v období od května do září. Při umísťování kandidátů je důležité jak vzdělání a praxe v oboru, tak znalost anglického jazyka, která by měla být na minimálně komunikativní úrovni.Pokud si přejete být umístěni s kamarádem/kamarádkou či partnerem/partnerkou, budete muset akceptovat jakoukoliv pozici a lokalitu. Více než 2 uchazeče nelze bohužel akceptovat.

Díky tomuto programu máte možnost získat cenné pracovní zkušenosti v zahraničí, poznat britskou kulturu a způsob života. Můžete si procvičit a zlepšit svou znalost angličtiny prostřednictvím práce a života v anglicky mluvícím prostředí.

Lokalita

Většina hotelů se nachází na okrajích měst nebo ve venkovských oblastech.

Ubytování

Ubytování je vždy zajištěno zaměstnavatelem, a to buď přímo v hotelu nebo v domě pro personál. Někdy je také možné, že budete ubytování v karavanech umístěných na pozemcích hotelu. Před vaším odjezdem vás budeme informovat o typu ubytování, které pro vás bylo zaměstnavatelem zajištěno. Za poskytnuté ubytování obvykle zaměstnavatel strhává určitou částku z vašeho platu. 

Práce

Pracovní pozice

Zájemci budou umístěni v hotelech, restauracích, penzionech apod. Typ pozice, na kterou budete umístěni, se odvíjí od vašich předchozích zkušeností a znalosti anglického jazyka, příp. jiných dovedností. Pracovní doba je obvykle 40 hodin týdně s možností práce na směny.

Kandidáti ucházející se o pozici kuchaře musí mít minimálně 3 roky studia (výcviku) v oboru. Je nutné se prokázat dokladem o dosažené kvalifikaci a taktéž uvést veškeré minulé pracovní zkušenosti a doložit je pracovními referencemi. Pro pozici pomocného kuchaře je nutnou podmínkou praxe v oboru po dobu 1 až 2 let, která je podložená referencemi zaměstnavatele/zaměstnavatelů.

Mzda

Částky jsou pouze orientační a mohou se lišit v závislosti na lokalitě hotelu a vašich schopnostech

 • Head chef - zhruba 42.000 GBP / rok
 • Sous chef - zhruba 27.000 GBP / rok
 • Pastry chef - zhruba 25.000 GBP / rok
 • De partie - zhruba 18.000 - 21.000 GBP / rok
 • Commis - zhruba 17.000 - 19.000 GBP / rok

Z vaší mzdy vám bude zaměstnavatel strhávat daně, sociální a zdravotní pojištění. Dosažení minimálně 120 GBP čisté mzdy týdně po odečtení nákladů na ubytování, daně a příspěvky na národní pojištění je garantováno. Většina hotelů nabízí vyšší mzdu. Výplata mezd probíhá týdně, jednou za 14 dní nebo měsíčně.

Postup

 1. Osobní schůzka na pobočce STUDENT AGENCY, kde vám vysvětlíme detaily programu a zodpovíme dotazy.
 2. Připravíte si potřebné dokumenty, které jsou nezbytné pro účast v programu a odevzdáte je ve STUDENT AGENCY.
 3. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodné umístění
 4. Potvrzení o umístění
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd, zajistíme vám dopravu a pojištění

Délka vyřízení pobytu je 1-3 měsíce. S takovým předstihem si podejte přihlášku do programu. Rychlost umístění velmi záleží na vaší flexibilitě a zkušenostech.

Ceník

Přihlaste se nyní! Programový poplatek 10 000 CZK.

Programový poplatek zahrnuje:

 • umístění v rámci programu
 • zajištění ubytování
 • poradenský a předodletový servis
 • podporu partnerské agentury během pobytu

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajistíme vám letenku nebo cestu autobusem
 • strava
 • zdravotní pojištění - zajistíme vám zvýhodněné pojištění Allianz
 • kapesné na začátek pobytu

 

 

Ohlasy

Práce kuchaře - Jakub Kořenek

Dobrý den,

posilam pozdrav z Anglie. Od sameho prijezdu jsem velice s pokojen jak se samotnou praci v hotelu tak se spolupracovniky.
Prace je narocna ale povazuji to za cennou zivotni zkusenost a rozvoj svych vlastnich dosavadnich zkusenosti, ktere budu moct pozdeji vyuzit behem sve budouci kariery.

Zdravim vsechny cleny tymu Student Agency, a posilam diky vsem kteri se zaslouzili o muj pobyt zde. Dostal jsem prilezitost ziskat zkusenosti jak po pracovni tak jazykove strance.

Jakub

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Farmy, Irsko - Kateřina Kuncová

Zdravím do vlasti a moc děkuji za zprostředkování pobytu! Jsem tu něco přes dva týdny a jsem tu moc spokojená. Bydlím u příjemné rodiny, mají obrovský barák s rozlehlými zahradami a pastvinami a všichni jsou strašně milí a ochotní.

více