542 424 242
Domů / Pracovní pobyty Evropa / Velká Británie / Housekeeper Velká Británie
Housekeeper Velká Británie angličtina středně pokročilá
věk: Program je vhodný pro uchazečky ve věku od 25 let se zkušenostmi s péčí o domácnost délka pobytu: [minimálně 12 měsíců
Uzávěrka přihlášek: minimálně 8 týdnů před plánovaným odjezdem

Program je vhodný pro ženy (rodiny preferují nekuřačky), které mají bohaté zkušenosti s vedením domácnosti.


rozbalit vše

Obecné informace

Hlavní zodpovědností vyplývající z pozice housekeepera je zodpovědnost za údržbu a chod domácnosti. Jedná se o kompletní údržbu domácnosti (např. praní prádla, žehlení, nakupování, celkový úklid domácnosti včetně utírání prachu, vytírání podlah, vysávání, vaření), součástí pracovní náplně může být i příležitostná péče o děti, zahradnické práce, venčení psa a péče o domácí mazlíčky apod.

Podmínky účasti v programu:

 • svobodné a bezdětné ženy (popř. ženy, jejichž děti jsou již soběstačné), program je vhodný pro uchazečky ve věku od 25 let s bohatými zkušenostmi s péčí o domácnost
 • min. středně pokročilá znalost anglického jazyka
 • samostatnost a flexibilita
 • ochota vycestovat na 12 a více měsíců
 • ochota řídit ve Velké Británii
 • telefonicky ověřitelné reference dokládající zkušenosti s péčí o domácnost, popř. s úklidem mimo domov.

Co získáváte:

 • vlastní pokoj a stravu u hostitelské rodiny
 • čistou mzdu min. 100 GBP týdně
 • možnost navštěvovat kurzy angličtiny po domluvě s hostitelskou rodinou
 • 1,5 dne volna každý týden
 • 4 týdny placeného volna ročně
 • neocenitelnou možnost dlouhodobě pobývat v anglicky mluvícím prostředí

Délka pobytu: 

 • 12 měsíců a více

 

Práce

Pracovní doba čítá 40 až 50 hodin týdně. K pracovním povinnostem patří: kompletní péče o domácnost, například praní prádla a žehlení, nakupování, utírání prachu, vysávání, vytírání podlah, vaření, zahradnické práce, péče o domácí mazlíčky včetně venčení, popř. občasná péče o děti. Očekává se také schopnost vyřídit záležitosti spojené s provozem domácnosti jako např. objednání instalatérských prací, firmy zabezpečující zahradnické práce apod. Rodina vás také může požádat 2 až 3 krát do týdne o večerní hlídání dětí (babysitting).

Odměna za práci se pohybuje v rozmezí od 100–160 GBP za týden. Kandidátky s velmi dobrou znalostí angličtiny a s patřičným odborným vzděláním nebo profesionální praxí mohou získat 160-180 GBP za týden. Hostitelská rodina za vás odvádí daně a povinné pojištění, pokud mzda přesáhne zákonem stanovenou hranici pro odvod příspěvků na pojištění.

 

Postup

 1. Vyplníte přihlášku a spolu s dalšími dokumenty odevzdáte ve STUDENT AGENCY
 2. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodnou hostitelskou rodinu
 3. Absolvujete telefonát s hostitelskou rodinou 
 4. Potvrzení umístění v hostitelské rodině
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY, zajištění dopravy a pojištění

Délka vyřízení pobytu se pohybuje od 1 měsíce do tří měsíců. Velmi záleží na vašich zkušenostech, znalostech a celkové flexibilitě.

K přihlášce je potřeba doložit následující dokumenty:

 • 1 foto pasového formátu – usmívejte se!
 • Motivační dopis v anglickém jazyce, ve kterém se hostitelské rodině představíte a vypíšete mj. důvody, proč chcete pracovat jako housekeeper ve Velké Británii. Zmiňte zde své zkušenosti a kvalifikace vztahující se k pracovní pozici, kterou chcete zastávat a vaše koníčky. Tento dopis je velmi důlěžitý, proto mu věnujte náležitou pozornost. Dopis by měl být v rozsahu zhruba jedné strany formátu A4.
 • Lékařské potvrzení o zdravotním stavu (na speciální formuláři, který je součástí přihlášky, vyplní váš praktický lékař)
 • Čistý a aktuální výpis z trestního rejstříku
 • Reference – k přihlášce je potřeba doložit jedno charakterové doporučení (vyplní osoba, která vás zná déle jak dva roky a není členem vaší rodiny - např. učitel, bývalý zaměstnavatel apod.) a minimálně dvě pracovní doporučení týkající se zkušeností s péčí o domácnost a úklidovými pracemi (vyplní osoba, které jste pomáhala s úklidem, popř. zaměstnavatel apod.). Tyto reference je potřeba přeložit do anglického jazyka. Pokud osoba, která vám referenci poskytla, anglicky nehovoří, nechte si napsat referenci v češtině a tu pak přeložte sama (v takovémto případě je potřeba přinést českou i anglickou verzi). Reference nesmí být od osoby v příbuzenském vztahu. Reference můžete doplnit o další, které se týkají zkušeností z hlídáním dětí, s péčí o staší osoby, s péčí o zvířata apod. Ve všech doporučeních by nemělo chybět jméno osoby, která Vám referenci poskytla, včetně aktuálního přímého telefonického kontaktu a e-mailové adresy. Reference budou ověřovány.
 • Kopie datové stránky pasu, tzn. část, kde je fotografie, popř. oboustranná kopie občanského průkazu
 • Kopie řidičského průkazu
 • Strukturovaný životopis v anglickém jazyce
 • Potvrzení o úrovni angličtiny od vašeho učitele angličtiny, kopii certifikátu apod. Potvrzení musí obsahovat vyjádření úrovně (intermediate, upper-intermediate, advanced). Pokud takové potvrzení nemáte, rádi vám jej napíšeme na základě rozhovoru v anglickém jazyce.
 • Koláž z fotografí ve společnosti dětí, při úklidu apod. – nalepte nebo vytiskněte 4-6 fotek na 2 samostatné papíry formátu A4 a stručně je popište.

 

Ceník

 

Programový poplatek činí 5 000 Kč.

Poplatek hradíte ve 2 splátkách. Při podání přihlášky platíte 2 500 Kč zálohu, zbývající částku 2 500 Kč hradíte po umístění do rodiny.

Pokud využíváte našich služeb opakovaně, můžete využít věrnostní slevu STUDENT AGENCY. Nárok na slevu je nutné uplatnit při přihlášení do programu, slevy nelze sčítat.

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajistíme vám letenku nebo autobusovou jízdenku
 • zdravotní pojištění - zajistíme vám speciální zvýhodněné pojištění Allianz
 • kapesné na začátek pobytu - doporučujeme  min. 100 GBP

 

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem RegioJet. 
STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět. Jedná se o jediný linkový spoj u nás nabízející kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda. Kromě Velké Británie můžete autobusy RegioJet cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Farmy, Norsko - Helena Horváthová

Dobrý deň,  Nórsko je nádherná krajina. Som Vám veľmi vďačná za sprostredkovanie tohto pobytu, pretože som sa dostala na naozaj čarovné miesto. Pracujem na farme s kravami, ale jedná sa skôr o prácu okolo farmy. Vždy robíme to čo je treba spraviť :)

více