Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Pracovní pobyty Evropa / Velká Británie / Home Assistant Velká Británie
Home assistant angličtina mírně pokročilá
věk: vhodné pro uchazečky ve věku 18-29 let délka pobytu: od 6 měsíců
Registrace pozastavena

Aktuálně nepřijímáme poptávky a nové registrace! 

Uzávěrka přihlášek: Min. 8 týdnů před plánovaným odjezdem

Jako Home Assistant mohou do Velké Británie vycestovat dívky, které se chtějí zdokonalit v anglickém jazyce, mohou vycestovat alespoň na 6 měsíců a upřednostňují starost o domácnost před péčí o děti. Během pobytu budete žít s hostitelskou rodinou a pomáhat jim v péči o domácnost.


rozbalit vše

Obecné informace

Program Home Assistant je obdobou au pair pobytu, hlavní povinnosti však spočívají v péči o domácnost. Hostitelská rodina vás může požádat o pomoc s péčí o starší děti, popř. domácí zvířátka (pes, kočka apod.). Některé rodiny hledají pomoc s péčí o starší lidi. Stanete se členem hostitelské rodiny, poznáte zblízka život Britů, jejich kulturu a zvyky. Hostitelské rodiny pro program Home Assistant žádají jen dívky.

Podmínky účasti v programu:

 • doporučený věk 18 - 30 let
 • praktické zkušenosti s úklidem
 • znalost anglického jazyka alespoň na mírně pokročilé úrovni
 • dobrý zdravotní stav
 • čistý výpis z rejstříku trestů
 • být svobodná a bezdětná
 • zodpovědnost a přizpůsobivost

Co získáváte:

 • vlastní pokoj a stravu u hostitelské rodiny
 • kapesné min. 80 GBP týdně
 • možnost navštěvovat kurzy angličtiny
 • 1,5 dne volna každý týden
 • možnost dlouhodobě pobývat v anglicky mluvícím prostředí

Délka pobytu: 

 • 6 měsíců a více

Práce

Během vašeho pobytu budete pracovat 25 hodin týdně a více a od rodiny dostávat kapesné minimálně 70 GBP týdně. Výše kapesného se odvíjí zejména od počtu pracovních hodin. Vaší náplní práce bude především  péče o domácnost, hostitelská rodina vás může požádat o pomoc s péčí o  starší děti či prarodiče, popř. domácí zvířata.

Ubytování a strava jsou poskytovány rodinou zdarma. K dispozici budete mít vlastní pokoj v domě hostitelské rodiny. Stravovat se budete společně s rodinou či si stravu připravovat samy.

Vzhledem k tomu, že se jedná o kulturně výměnný program, odměnou za pomoc je kapesné a nikoliv mzda a rodina za vás neodvádí daně ani sociální a zdravotní pojištění.

Studium

Jako home assistant můžete do Velké Británie vycestovat jíž s mírně pokročilou znalostí angličtiny. Většina hostitelských rodin je připravena spíše na učebnicovou znalost angličtiny a jsou ochotné vám s jazykem pomoci.
Máte také možnost zdokonalovat se v angličtině v jazykových kurzech. Návštěva jazykových kurzů není povinná, určitě ji však všem účastnicím programu doporučujeme. Máte totiž možnost nejen se zdokonalit v jazyce, ale také si ve škole najít nové kamarády. Kurzy si hradíte sama, rodiny na ně většinou nepřispívají. V průměru probíhají dvakrát týdně po dvou hodinách a většinou se platí na semestr, tj. na 3 měsíce dopředu.

Je obtížné poskytnout přesnou informaci, kolik kurzy v jednotlivých městech stojí. Jejich cena se často mění. Suma, kterou zaplatíte, se odvíjí od toho, jak často budete do kurzu docházet, na jaké úrovni bude výuka probíhat, na kvalifikaci lektorů a místě, kde budete kurz navštěvovat.
Některé kurzy jsou zaměřené na přípravu studentů k jedné z pěti mezinárodně uznávaných Cambridgských zkoušek. Cambridgské zkoušky se konají 3x až 4x ročně nebo několikrát do roka, pořádají se na celém světě a cena za zkoušku se pohybuje cca od 90 do 150 liber.

Zkoušky se rozlišují dle úrovně obtížnosti.
1. KET (Key English Test)
2. PET (Preliminary English Test)
3. FCE (First Certificate in English)
4. CAE (Cambridge Advanced Examination)
5. CPE (Cambridge Proficiency Examination)

 

Postup

KROK ZA KROKEM
 1. Vyplníte přihlášku spolu a s dalšími dokumenty ji odevzdáte na pobočce STUDENT AGENCY na předem smluvené schůzce
 2. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodnou hostitelskou rodinu
 3. Poté, co vám zašleme informace o hostitelské rodině, absolvujete telefonát s hostitelskou rodinou
 4. Obdržíte potvrzení umístění v hostitelské rodině
 5. Proběhne předodjezdová schůzka na pobočce STUDENT AGENCY, zajištění dopravy a pojištění

Délka vyřízení pobytu se pohybuje od jednoho do tří měsíců. Rychlost umístění do hostitelské rodiny velmi zálěží na vaší flexibilitě.

Součástí přihlášky jsou následující dokumenty:

 • Fotografie pasového formátu – usmívejte se!
 • Dopis "Milá rodino" - motivační dopis v anglickém jazyce, ve kterém se hostitelské rodině představíte a vypíšete mj. důvody, proč chcete pracovat jako home assistant ve Velké Británii. Zmiňte zde své zkušenosti a kvalifikace vztahující se k pracovní pozici, kterou chcete zastávat, vaše koníčky a budoucí plány. Tento dopis je ze všech dokumentů nejdůležitější, proto se co nejvíce rozepište. Dopis by měl být v rozsahu minimálně jedné strany A4 formátu.
 • Lékařské potvrzení o zdravotním stavu (na speciální formuláři, který je součástí přihlášky, vyplní váš praktický lékař)
 • Čistý a aktuální výpis z trestního rejstříku
 • Reference – k přihlášce je potřeba doložit jedno charakterové doporučení (vyplní osoba, která vás zná déle jak dva roky a není členem vaší rodiny) a minimálně jedno pracovní doporučení týkající se zkušeností s úklidem (vyplní osoba, které jste pomáhala s úklidem, popř. zaměstnavatel apod.). Tyto reference je potřeba přeložit do anglického jazyka. Pokud osoba, která vám referenci poskytla, anglicky nehovoří, nechte si napsat referenci v češtině a tu pak přeložte sama (v takovémto případě je potřeba přinést českou i anglickou verzi). Reference nesmí být od osoby v příbuzenském vztahu. Reference můžete doplnit o další týkající se zkušeností z hlídáním dětí, s péčí o staší osoby, s péčí o zvířata apod.
 • Kopie poslední stránky pasu, tzn. část, kde je fotografie, popř. oboustranná kopie občanského průkazu
 • Kopie řidičského průkazu (pokud ho vlastníte)
 • Strukturovaný životopis v anglickém jazyce
 • Potvrzení o úrovni anglického jazyka, pokud jej nevlastníte, rádi vám je poskytneme na naší pobočce po rozhovoru v anglickém jazyce
 • Koláž z fotografií ve společnosti dětí, při úklidu apod. – nalepte nebo vytiskněte 4-6 fotek na 2 samostatné papíry formátu A4 a stručně je popište

 

Ceník

registrační poplatek doplatek
2 500 CZK 3 500 CZK

Program zahrnuje:

 • umístění v hostitelské rodině
 • stravu a ubytování po celou dobu pobytu
 • poradenský a předodletový servis
 • kontakt na partnerskou agenturu ve Velké Británii a její podporu po celou dobu pobytu

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajistíme vám letenku nebo autobusovou jízdenku
 • zdravotní pojištění - zajistíme vám zvýhodněné pojištění Allianz, bližší informace v sekci Pojištění
 • kapesné na začátek pobytu - doporučujeme min. 100 GBP

Pojištění

Po vstupu České a Slovenské republiky do Evropské unie lze čerpat veřejnou zdravotní péči i v jiných členských státech EU. 

Odjíždíte-li na nepřetržitou dobu 6 a více měsíců, můžete se odhlásit od vaší zákonné zdravotní pojišťovny v ČR. Nemusíte tak platit jinak povinné zdravotní pojištění. Jednoduše si zajistíte online cestovní pojištění u Vámi preferované pojišťovny a nemusíte riskovat případné výlohy spojené např. s ošetřením u lékaře, hospitalizací apod.

 
V případě, že odjíždíte na méně než 6 měsíců je i nadále povinné hradit si zdravotní pojištění u vaší zákonné zdravotní pojišťovny.

Rozhodnete-li se i nadále hradit veřejné zdravotní pojištění u české/slovenské zdravotní pojišťovny, vyzvedněte si před vycestováním na pobočce vaší zdravotní pojišťovny Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC (případně formulář E111 - SR). Formulář či průkaz předložte v případě náhlého onemocnění nebo úrazu ošetřujícímu lékaři. Počítejte s tím, že ve většině případů se za péči připlácí. Je nutné zaplatit stejnou spoluúčast jako britští pojištěnci a zdravotní péči lze čerpat pouze ve státních zdravotnických zařízeních.

Aktuální a podrobné informace vám předá vaše česká zdravotní pojišťovna.

Z tohoto důvodu maximálně doporučujeme zaplatit si při cestě do zahraničí cestovní pojištění.

Pro více informací či pomoc se zařízením pojištění se obraťte na vašeho koordinátora.

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem RegioJet. 

STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět. Jedná se o jediný linkový spoj u nás nabízející kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda. Kromě Velké Británie můžete autobusy RegioJet cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Ohlasy

Home Assistant Velká Británie - Tereza Vlasáková

Dobrý den,

žiji v malém městečku nedaleko Winchestru. Pobyt zde se mi velice líbí. Moje práce zahrnuje spíše péči o domácnost, než o děti. Celá rodina je moc milá, vždy když potřebuji pomohou mi. Nedávno jsem začala chodit do školy na kurz angličtiny, seznámila se s novými lidmi. Mezi nimi je i jedna česká au pair se kterou plánujeme výlety. Celkově jsem s pobytem velmi spokojena, nic bych neměnila.

Děkuji, Vlasáková TerezaHome Assistant, Anglie - Simona Zajíčková

Dobrý den,
velmi mě potěšilo, že jste mi napsali. Rodina je velmi milá, hodná, se vším mi moc pomáhají a dokonce mi zaplatí i půlku školy, kterou mám kousek od domy, což je úžasné. V rodině jsou dva kluci, kteří jsou velmi samostatní. Vše se povedlo jak mělo. Do Londýna to mám kousek, takže neustále je tu co dělat, protože je toho tolik co člověk musí vídět.
S pozdravem a přáním hezkéhé dne

Simona ZajíčkováHome Assistant, Anglie - Hana Matoušková

Zdravím do Student Agency,
jsem v Anglii už přes měsíc, a pořád jsem nadšená. Nestarám se o děti, ale bydlím s párem důchodců, kterým pomáhám s domácností. Jsou to opravdu milí lidé, kteří mě rychle přijali jako člena své rodiny. Ostatně jako většina angličanů, neustále mě udivuje jejich pozitivní a pohodový přístup k životu.


S jazykem problémy nemám, jsou velmi trpěliví a pokud ani opakování nepomůže, ukázání to
vyřeší :) Bohužel ale přes léto není žádný kurz angličtiny, takže se v malém městě hůře vyplňuje volný čas, kterého mám hodně. O to více si užívám víkendy, kdy cestuji, kam se dá. Poznala jsem tu hodně mladých lidí z celého světa, pár nových kamarádů a mám spoustu zážitků. Toto léto určitě patří mezi ty nejlepší! Takže velmi děkuji za zprostředkování, a určitě se sem budu ráda vracet.
S pozdravem

Hana Matoušková


Home Asisstant, Anglie - Taťána Zouharová

Dobrý den,
zdravím Vás z Anglie. Je to tu báječný. S rodinou si rozumíme a vždycky se na všem dohodnem. Taky jsem se seznámila s jednou au-pair z Guilfordu, poznali jsme se ve vlaku.


Mám všechno, co potřebuju a nic mi nechybí. S pozdravem nesmírně nadšená

Taťána Zouharová


Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Farmy, Norsko - Lucie Hambergerová

Dobrý den Zdeňku, slíbila jsem Vám, že Vás napíši, jak se mi daří v Norsku :-). Bydlím u městečka Ringebu v horách v hotelu Kvitfjell v centrálním Norsku. Je tu krásné okolí a klid. Nacházíme se v lyžařském centru, takže to tu žije spíše v zimě. Ale i přesto sem hosti

více