542 424 242
Domů / Pracovní pobyty Evropa / bez titulku / Praxe v hotelnictví
Praxe ve Španělsku angličtina, španělština středně pokročilá
věk: 18-35 let délka pobytu: 2-6 měsíců
Uzávěrka přihlášek: min. 8 týdnů před plánovaným odjezdem

Program je ideální pro studenty hotelnictví, kteří se již domluví španělsky nebo anglicky a mají alespoň mírně pokročilou španělštinu. Zajistíme vám umístění v turisticky atraktivních lokalitách Španělska, ubytování a stravu po dobu pobytu.

 

Program je uzavřen.


rozbalit vše

Obecné informace

Program doporučujeme studentům hotelnictví, kteří se již domluví španělsky nebo anglicky a mají alespoň mírně pokročilou španělštinu a chtějí se v jazyce dále zdokonalit, poznat španělskou kulturu a nové přátele. Během pobytu získáváte praxi ve španělském hotelu, penzionu či jiném ubytovacím zařízení, výjimečně je umístění zajištěno v restauraci. Ubytování a strava jsou zajištěny zaměstnavatelem.  

Podmínky účasti:

 • věk 18 - 35 let
 • student/ka SŠ se zaměřením na cestovní ruch a/nebo hotelnictví nebo VŠ/VOŠ (zde zaměření nerozhoduje)
 • mírně pokročilá španělština + komunikativní angličtina
 • zkušenost v oboru hotelových/restauračních služeb je výhodou, nikoli podmínkou
 • přizpůsobivost, pracovitost, zodpovědnost 

Co získáváte:

 • kapesné 200 - 400 EUR/měsíc (5 000 - 10 000 Kč/měsíc) - z kapesného je odváděno sociální pojištění ve výši max. 10 Eur/měsíc
 • ubytování a stravu zdarma
 • cenné zkušenosti v oblasti hotelnictví a zákaznických služeb  
 • nové přátele, zážitky a možnost cestovat

Délka pobytu:

 • 2 - 6 měsíců

Práce

Praxe vám bude zajištěna v kvalitních hotelech nebo penzionech v turisticky atraktivních lokalitách Španělska (tj. okolí Barcelony, Valencie, v oblasti Andalusie, na ostrovech Ibiza, Mallorca, Grand Canaria apod.). Můžete pracovat na následujících pozicích: pokojská/ý, práce v kuchyni, barman/ka, číšník/číšnice, recepční, apod. Vaše pracovní doba závisí na požadavku hotelu, do kterého budete umístěni, ale většinou to bude 8 – 9 hodin denně, 40 – 45 hodin týdně. 2 dny v týdnu máte volno,

Praxe je placená, budete dostávat kapesné ve výši 200 - 400 EUR (konkrétní výši stanovuje zaměstnavatel). Z kapesného je odváděno sociální pojištění ve výši max. 10 Eur/měsíc.

Nejvíce nabídek na praxi je v období duben – říjen, tedy v turistické sezońě, kdy hotely a jiná zařízení potřebují výpomoc.

Studium

Dříve než nastoupíte na praxi, můžete navštěvovat jazykový kurz španělštiny ve městě Sevilla. Jedná se o kurz v délce 2 nebo 4 týdnů, vždy 20 hodin týdně. Jedna vyučovací hodina trvá 45 minut. Studium probíhá v dobře vybavených učebnách s rodilým mluvčím. Ve třídě je většinou 5 - 10 studentů.

Ubytování během kurzu

Během kurzu budete mít ubytování zajištěné v jednolůžkovém pokoji ve studentském apartmánu nedaleko areálu jazykové školy. Cena za ubytování je již zahrnuta v ceně jazykového kurzu. Strava není zajištěna, ale apartmány jsou vybaveny kuchyňkou.

Postup

 1. Osobní schůzka na pobočce STUDENT AGENCY, kde vám vysvětlíme detaily programu a zodpovíme dotazy. Současně se ujistíte, že splňujete vše potřebné pro účast v programu
 2. Připravíte si potřebné dokumenty, které jsou nezbytné pro účast v programu
 3. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodné umístění
 4. Potvrzení o umístění
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd, zajistíme vám dopravu a pojištění

Délka vyřízení pobytu je většinou 2 měsíce. S takovým předstihem si podejte přihlášku do programu. Chcete-li vycestovat na léto (květen-září), kompletní přihlášku odevzdejte již v lednu či únoru. Rychlost umístění velmi zálěží na vaší flexibilitě a zkušenostech.

Ceník

Programový poplatek je 616 EUR. Poplatek hradíte ve 2 splátkách v eurech nebo ekvivalentem v českých korunách (obě splátky je nutné hradit ve stejné měně). Při podání přihlášky hradíte zálohu 250 EUR, po umístění doplatek 366 EUR.

Programový poplatek včetně jazykového kurzu španělštiny na 2 týdny se zajištěným ubytováním v jednolůžkovém pokoji je 1126 EUR a na 4 týdny 1636 EUR. Jazykový kurz není povinný.
 
Programový poplatek zahrnuje:
 • zajištění umístění v rámci programu
 • zajištění ubytování a stravy
 • poradenský a předodletový servis
 • podporu partnerské agentury během pobytu

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajistíme vám letenku nebo cestu autobusem
 • zdravotní pojištění - zajistíme vám zvýhodněné pojištění Allianz
 • povinné pojištění odpovědnosti za škodu
 • kapesné na začátek pobytu

Letní pobyty

V případě krátkodobých letních pobytů ve Španělsku je od klientů požadována maximální flexibilita. Nabídnuta je pouze jedna pozice (z oblasti cestovního ruchu / hotelnictví), která by měla být akceptována. Umístění dvojic je v rámci programu možné, nelze jej však  garantovat. 

Obecné podmínky:

 • věk 18 – 35 let
 • základy španělštiny + komunikativní angličtina/španělština
 • délka pobytu 2 - 3 měsíce (možno prodloužit až na 6 měsíců)
 • kapesné 200 - 400 EUR/měsíc (5 000 - 10 000 Kč/měsíc)

Všechny ostatní podmínky programu jsou shodné s požadavky na kandidáty, kteří se hlásí na klasický celoroční program.

Ohlasy

Zdravím,

vše je v pořádku, práce je taková, jak jsem předpokládala. Je jí hodně takže i proto píšu tak pozdě. Já mám to štěstí, že se mi pozice střídá na recepci i v restauraci, tudíž to není to samé dokola. Mám co jíst, kde spát, i když s tím spaním je to trošku horší. Nicméně zmíněnou práci tady beru jako zábavu. Až na vyhrocené chvilky, kdy je v restauraci moc lidí a nestíhá se (jako všude jinde) mi to baví.
 
Navazování nvých kontaktů je stejné jako doma. Je jedno, jakým jazykem hovoříte, prostě vám někdo sedne a někdo ne. Tentokrát jsem zas měla smůlu, že lidi, se kterými jsem si rozuměla nejvíc, museli odejít, protože tu bylo moc personálu a málo klientů. Nicméně jsem s nimi stále v kontaktu a hlavně jsem tu teprve měsíc, že:)
 
Snažím se poznat co nejvíc z okolí, většinu času trávím někde venku, cestuju. S jazykem to je tak, že člověk sám cítí, jak se každé ráno probudí s novými znalostmi a jak rychle se učí jenom díky tomu, že se snaží komunikovat, poslouchá okolní rozhovory nebo třeba TV, ale hlavně asi komunikací s kamarády. Pak vás možná může naštvat, pokud jste se jako já přijeli učit španělsky, když na vás někdo "pro usnadnění" domluvy začne mluvit "anglicky", moc mu to nejde, musíte se hodně snažit, abyste pochytili alespoň něco, domluva je tím pádem téměř na nule a ještě tím přijdete o příležitost, jak si zlepšit jazyk.
 
Těžko se popisuje, co je super, protože to je všechno ostatní, jsem maximálně spokojená a ničeho nelituju ať ot tu dopadne jakkoli. Nevím, co obecně k praxi dodat, myslím, že ale aby na to každý přišel a pochopil opravdu, o co jde, musí si to zkusit na vlastní kůži. Hlavně také proto, že každý tu zažije něco uplně jiného:)

Přeji pěkný den a v příloze posílám nějaké fotografie.
Viktorie

 

        

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem REGIO JET. 

STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět, který je jediným linkovým spojem u nás nabízejícím kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda. Kromě Velké Británie můžete autobusy REGIO JET cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Farmy, Irsko - Tomáš Zavřel

Dobrý den, se zpožděním píši z jedné z farem v Irsku. Byl jsem umístěn na mléčné farmě. Začátky, jak už to tak bývá, byly náročné. Nové prostředí, lidé, práce a jazyk. 

více