800 100 300
Domů / Pracovní pobyty Evropa / Itálie / Praxe v hotelnictví
Praxe v hotelnictví Itálie angličtina, italština mírně pokročilá
věk: 18-35 let délka pobytu: 2-4 měsíce
Uzávěrka přihlášek: Min. 8 týdnů před plánovaným odjezdem

Program je ideální zejména pro studenty hotelnictví, kteří chtějí získat praxi v oboru v zahraničí. Je vhodný také pro nestudenty, kteří se chtějí zdokonalit v italštině či se italsky začít učit. Umístění bývá zajištěno v turisticky atraktivních lokalitách anebo venkovských sídlech Itálie.

 Program je uzavřen.


rozbalit vše

Obecné informace

Program doporučujeme studentům hotelnictví i nestudentům, kteří se již domluví italsky, chtějí se v jazyce dále zdokonalit, poznat italskou kulturu a nové přátele. Během pobytu získáváte praxi v italském hotelu, penzionu či jiném ubytovacím zařízení, výjimečně je umístění zajištěno v restauraci nebo relaxačním centru. Ubytování a strava jsou zajištěny zaměstnavatelem.   

Podmínky účasti:

 • věk 18 - 35 let
 • komunikativní angličtina nebo komunikativní italština
 • zkušenost v oboru hotelových/restauračních služeb je výhodou, nikoli podmínkou
 • přizpůsobivost, pracovitost, zodpovědnost 

Co získáváte:

 • kapesné 200 - 400 EUR/měsíc (5 000 - 10 000 Kč/měsíc)
 • ubytování a stravu zdarma (společné ubytování s ostatními zaměstnanci ve 2 - 5 lůžkových pokojích, plná penze)
 • cenné zkušenosti v oblasti hotelnictví a zákaznických služeb  
 • nové přátele, zážitky a možnost cestovat

Délka pobytu:

 • 2 - 4 měsíce 

Práce

Praxe vám bude zajištěna v kvalitních hotelech v turisticky atraktivních lokalitách na jihu Itálie (Coast of Salento). Můžete pracovat na následujících pozicích: pokojská/ý, práce v kuchyni, barman/ka, číšník/číšnice, recepční, apod. Vaše pracovní doba závisí na požadavku hotelu, do kterého budete umístěni, ale většinou to bude 8 – 9 hodin denně, 40 – 45 hodin týdně. 2 dny v týdnu máte volno,

Praxe je placená, budete dostávat kapesné ve výši 200 - 400 EUR (konkrétní výši stanovuje zaměstnavatel).

Nejvíce nabídek na praxi je v období duben – říjen, tedy v turistické sezońě, kdy hotely a jiná zařízení potřebují výpomoc. 

 

Studium

Dříve než nastoupíte na praxi, můžete navštěvovat jazykový kurz italštiny ve městě Lecce. Jedná se o kurz v délce 2 nebo 4 týdnů, vždy 20 hodin týdně. Jedna vyučovací hodina trvá 45 minut. Studium probíhá v dobře vybavených učebnách s rodilým mluvčím. Ve třídě je většinou 5 - 10 studentů.

Ubytování během kurzu

Během kurzu budete mít ubytování zajištěné v jednolůžkovém pokoji ve studentském apartmánu nedaleko areálu jazykové školy. Cena za ubytování je již zahrnuta v ceně jazykového kurzu. Strava není zajištěna, ale apartmány jsou vybaveny kuchyňkou.

Postup

 1. Osobní schůzka na pobočce STUDENT AGENCY, kde vám vysvětlíme detaily programu a zodpovíme dotazy. Současně se ujistíte, že splňujete vše potřebné pro účast v programu
 2. Připravíte si potřebné dokumenty, které jsou nezbytné pro účast v programu
 3. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodné umístění
 4. Potvrzení o umístění
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd, zajistíme vám dopravu a pojištění

Délka vyřízení pobytu je většinou 2 měsíce. S takovým předstihem si podejte přihlášku do programu. Chcete-li vycestovat na léto (květen-září), kompletní přihlášku odevzdejte již v lednu či únoru. Rychlost umístění velmi zálěží na vaší flexibilitě a zkušenostech.

Ceník

Programový poplatek je 616 EUR. Poplatek hradíte ve 2 splátkách v eurech nebo ekvivalentem v českých korunách (obě splátky je nutné hradit ve stejné měně). Při podání přihlášky hradíte zálohu 250 EUR, po umístění doplatek 366 EUR.

Poplatek za jazykový kurz italštiny na 2 týdny se zajištěným ubytováním je  1 126 EUR a na 4 týdny 1 636 EUR.  Zakoupení jazykového kurzu není povinné.

Programový poplatek zahrnuje:

 • zajištění umístění v rámci programu
 • zajištění ubytování a stravy
 • poradenský a předodletový servis
 • podporu partnerské agentury během pobytu

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajistíme vám letenku nebo cestu autobusem
 • zdravotní pojištění - zajistíme vám zvýhodněné pojištění Allianz
 • povinné pojištění odpovědnosti za škodu v ceně 60 EUR
 • kapesné na začátek pobytu

 

Letní pobyty

V případě krátkodobých letních pobytů v Itálii je od klientů požadována maximální flexibilita. Nabídnuta je pouze jedna pozice (z oblasti cestovního ruchu / hotelnictví), která by měla být akceptována. Umístění dvojic je v rámci programu možné, nelze jej však  garantovat.


Obecné podmínky:

 • věk 18 – 35 let
 • základy italštiny + komunikativní angličtina/italština
 • délka pobytu 2 - 3 měsíce (možno prodloužit až na 4 měsíce)
 • kapesné 200 - 400 EUR/měsíc (5 000 - 10 000 Kč/měsíc)

Všechny ostatní podmínky programu jsou shodné s požadavky na kandidáty, kteří se hlásí na klasický celoroční program.

 

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem REGIO JET. 

STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět, který je jediným linkovým spojem u nás nabízejícím kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda. Kromě Velké Británie můžete autobusy REGIO JET cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Emailový klub

Přihlašte se k odběru

a už vám neunikne žádná z akčních nabídek

Ohlasy našich klientů

Work and Travel USA - Zdeněk Trávníček

Dobrý den, na léto vzpomínám stále v tom nejlepším. Letos jsem se zúčastnil WaT již podruhé, pracovat jsem jel na stejné místo jako loni (Creede, CO). Jsem velmi rád, že jsme na tuto nabídku loni narazili, protože si tam opravdu nemám na co stěžovat.

více