800 100 300
Domů / Pracovní pobyty Evropa / Itálie / Praxe v hotelnictví
Praxe v hotelnictví Itálie angličtina, italština mírně pokročilá
věk: 18-35 let délka pobytu: 2-4 měsíce
Uzávěrka přihlášek: Min. 8 týdnů před plánovaným odjezdem

Program je ideální zejména pro studenty hotelnictví, kteří chtějí získat praxi v oboru v zahraničí. Je vhodný také pro nestudenty, kteří se chtějí zdokonalit v italštině či se italsky začít učit. Umístění bývá zajištěno v turisticky atraktivních lokalitách anebo venkovských sídlech Itálie.

 Program je uzavřen.


rozbalit vše

Obecné informace

Program doporučujeme studentům hotelnictví i nestudentům, kteří se již domluví italsky, chtějí se v jazyce dále zdokonalit, poznat italskou kulturu a nové přátele. Během pobytu získáváte praxi v italském hotelu, penzionu či jiném ubytovacím zařízení, výjimečně je umístění zajištěno v restauraci nebo relaxačním centru. Ubytování a strava jsou zajištěny zaměstnavatelem.   

Podmínky účasti:

 • věk 18 - 35 let
 • komunikativní angličtina nebo komunikativní italština
 • zkušenost v oboru hotelových/restauračních služeb je výhodou, nikoli podmínkou
 • přizpůsobivost, pracovitost, zodpovědnost 

Co získáváte:

 • kapesné 200 - 400 EUR/měsíc (5 000 - 10 000 Kč/měsíc)
 • ubytování a stravu zdarma (společné ubytování s ostatními zaměstnanci ve 2 - 5 lůžkových pokojích, plná penze)
 • cenné zkušenosti v oblasti hotelnictví a zákaznických služeb  
 • nové přátele, zážitky a možnost cestovat

Délka pobytu:

 • 2 - 4 měsíce 

Práce

Praxe vám bude zajištěna v kvalitních hotelech v turisticky atraktivních lokalitách na jihu Itálie (Coast of Salento). Můžete pracovat na následujících pozicích: pokojská/ý, práce v kuchyni, barman/ka, číšník/číšnice, recepční, apod. Vaše pracovní doba závisí na požadavku hotelu, do kterého budete umístěni, ale většinou to bude 8 – 9 hodin denně, 40 – 45 hodin týdně. 2 dny v týdnu máte volno,

Praxe je placená, budete dostávat kapesné ve výši 200 - 400 EUR (konkrétní výši stanovuje zaměstnavatel).

Nejvíce nabídek na praxi je v období duben – říjen, tedy v turistické sezońě, kdy hotely a jiná zařízení potřebují výpomoc. 

 

Studium

Dříve než nastoupíte na praxi, můžete navštěvovat jazykový kurz italštiny ve městě Lecce. Jedná se o kurz v délce 2 nebo 4 týdnů, vždy 20 hodin týdně. Jedna vyučovací hodina trvá 45 minut. Studium probíhá v dobře vybavených učebnách s rodilým mluvčím. Ve třídě je většinou 5 - 10 studentů.

Ubytování během kurzu

Během kurzu budete mít ubytování zajištěné v jednolůžkovém pokoji ve studentském apartmánu nedaleko areálu jazykové školy. Cena za ubytování je již zahrnuta v ceně jazykového kurzu. Strava není zajištěna, ale apartmány jsou vybaveny kuchyňkou.

Postup

 1. Osobní schůzka na pobočce STUDENT AGENCY, kde vám vysvětlíme detaily programu a zodpovíme dotazy. Současně se ujistíte, že splňujete vše potřebné pro účast v programu
 2. Připravíte si potřebné dokumenty, které jsou nezbytné pro účast v programu
 3. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodné umístění
 4. Potvrzení o umístění
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd, zajistíme vám dopravu a pojištění

Délka vyřízení pobytu je většinou 2 měsíce. S takovým předstihem si podejte přihlášku do programu. Chcete-li vycestovat na léto (květen-září), kompletní přihlášku odevzdejte již v lednu či únoru. Rychlost umístění velmi zálěží na vaší flexibilitě a zkušenostech.

Ceník

Programový poplatek je 616 EUR. Poplatek hradíte ve 2 splátkách v eurech nebo ekvivalentem v českých korunách (obě splátky je nutné hradit ve stejné měně). Při podání přihlášky hradíte zálohu 250 EUR, po umístění doplatek 366 EUR.

Poplatek za jazykový kurz italštiny na 2 týdny se zajištěným ubytováním je  1 126 EUR a na 4 týdny 1 636 EUR.  Zakoupení jazykového kurzu není povinné.

Programový poplatek zahrnuje:

 • zajištění umístění v rámci programu
 • zajištění ubytování a stravy
 • poradenský a předodletový servis
 • podporu partnerské agentury během pobytu

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajistíme vám letenku nebo cestu autobusem
 • zdravotní pojištění - zajistíme vám zvýhodněné pojištění Allianz
 • povinné pojištění odpovědnosti za škodu v ceně 60 EUR
 • kapesné na začátek pobytu

 

Letní pobyty

V případě krátkodobých letních pobytů v Itálii je od klientů požadována maximální flexibilita. Nabídnuta je pouze jedna pozice (z oblasti cestovního ruchu / hotelnictví), která by měla být akceptována. Umístění dvojic je v rámci programu možné, nelze jej však  garantovat.


Obecné podmínky:

 • věk 18 – 35 let
 • základy italštiny + komunikativní angličtina/italština
 • délka pobytu 2 - 3 měsíce (možno prodloužit až na 4 měsíce)
 • kapesné 200 - 400 EUR/měsíc (5 000 - 10 000 Kč/měsíc)

Všechny ostatní podmínky programu jsou shodné s požadavky na kandidáty, kteří se hlásí na klasický celoroční program.

 

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem REGIO JET. 

STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět, který je jediným linkovým spojem u nás nabízejícím kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda. Kromě Velké Británie můžete autobusy REGIO JET cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Emailový klub

Přihlašte se k odběru

a už vám neunikne žádná z akčních nabídek

Ohlasy našich klientů

Au Pair Anglie - Štěpánka Trochová

Hi Student Agency, za chvilku tady již budu třetí měsíc a musím říct, že to tady opravdu hodně rychle utíká. Bydlím v malém a typicky anglickém městěčku Knutsford na severu Anglie kousek od Manchesteru a musím říci, že se mi tu moc líbí. 

více