Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Pracovní pobyty Evropa / Island / Práce v cestovním ruchu a na farmách
Cestovní ruch a farmy Island angličtina středně pokročilá
věk: 18 - 30 let délka pobytu: 2 - 12 měsíců
Zažij Island

Vhodná doba na registraci!

Uzávěrka přihlášek: min. 2 měsíce před plánovaným odjezdem

Tento program je určen všem zájemcům, kteří chtějí žít a pracovat několik měsíců na Islandu.  Účastí v programu máte jedinečnou možnost poznat život Islanďanů, jejich kulturu a zvyky.
 


rozbalit vše

Obecné informace

Program nabízí možnost pracovat a žít po dobu 2-12 měsíců na ostrově Island. Nabízené pozice jsou v oblasti zemědělství a cestovního ruchu. Umístění v zemědělství je nejčastěji ve venkovských oblastech po celém Islandu. Pozice v cestovním ruchu jsou nabízeny zejména v období turistické sezóny, tedy od jara do podzimu.

Typy farem:

 • živočišné
 • rostlinné
 • smíšené

Práce na farmě zahrnuje práci se zvířaty nebo péči o rostliny, součástí mohou být i domácí práce (v případě ubytování v rodině farmáře). Umístění na koňských farmách vyžaduje velmi dobré zkušenosti v oblastí práce s koňmi. Podmínkou je nebýt vegetariánem.

Cestovní ruch zahrnuje práci na recepci, catering, pomoc v kuchyni, úklid pokojů apod. Nejčastější umístění bývá v restauracích a hotelech ve venkovských oblastech.

Tento program je určen pro zkušenější zájemce, kteří mohou doložit potvrzení o praxi v cestovním ruchu nebo zemědělství. V rámci pobytu farmáři obvykle poskytují stravu a ubytování, za něž si účtují přibližně 16 Euro/den. Ubytování je zajištěno v domě zaměstnavatele, formou share staff apartment nebo přímo v hotelu. Jedná se o pracovní pobyt, zaměstnavatel odvádí ze mzdy daně. Délka pobytu je od 2 měsíců.
 

Podmínky progaramu umožňují klientům vycestovat na kratké období a to zejména v letních měsících. Zájemci o letní program na Islandu musí být flexibilní z hlediska práce a lokality a měli by být schopni vycestovat v květnu nebo v první polovině června.

Program je pouze pro jednotlivce. Umístění dvojic bohužel není možné.

 Podmínky účasti:

 • věk 18 - 30 let
 • pokročilá znalost anglického jazyka (pro práci v turistickém ruchu je velkou výhodou znalost dalšího jazyka - např. němčiny, francouzštiny či španělštiny)
 • řidičský průkaz sk. B
 • čistý výpis z rejstříku trestů
 • přizpůsobivost, pracovitost, zodpovědnost 
 • předchozí zkušenosti v dané oblasti

Co získáváte:

 • umístění před odjezdem na Island
 • min. 249 500 ISK/měsíc před zdaněním + 10,17 % příplatek za dovolenou
 • skype orientation z místa výkonu práce
 • pracovní zkušenosti ze zahraničí
 • nové přátele, zážitky a možnost cestovat
 • podporu po celou dobu trvání programu

Délka pobytu:

 • dlouhodobé 2-12 měsíců
 • letní pobyty od 3 měsíců

Krátkodobé letní pobyty od 3 měsíců jsou určeny pro uchazeče s možným odjezdem v měsících od dubna do srpna, tedy v největší turistické sezóně.

Uchazeči s požadovaným odjezd mimo sezónu, tedy od září do března, by měli být ochotni zůstat minimálně 6 měsíců. Registrace na dlouhodobý pobyt (12 měsíců) je možný v průběhu celého roku.

Práce

Farmy - program je vhodný pro všechny mladé lidi, kteří se chtějí starat o zvířata a podílet se na chodu farmy. Program probíhá celoročně. V případě koňských farem je potřeba doložit písemné doporučení dokládající praxi v této oblasti. Předchozí zkušenosti v dané oblasti - podmínkou v případě Work and Travel, výhodou v případě Work and Discover.

Cestovní ruch - umístění zajišťujeme v hotelech a restauracích zejména ve venkovských oblastech.

Pracovní doba je v obou případech obvykle 40 hodin týdně s možností přesčasů zejména ve vysoké sezóně. Týdně máte nárok na 1-2 dny volna.

Plat

Work and Travel

 • Farmy: min. 258 402 ISK měsíčně před zdaněním + 10,17 % příplatek za dovolenou
 • Cestovní ruch: 249 500 ISK měsíčně před zdaněním + 10,17 % příplatek za dovolenou

Měsíční plat je cca 1200 EUR po zdanění.

 

 

Postup

 1. Osobní schůzka na nejbližší pobočce STUDENT AGENCY, kde vám vysvětlíme detaily programu a zodpovíme dotazy. Současně se ujistíte, že splňujete vše potřebné pro účast v programu.
 2. Připravíte si potřebné dokumenty, které jsou nezbytné pro účast v programu.
 3. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodné umístění.
 4. Telefonický pohovor se zaměstnavatelem, je-li požadován.
 5. Potvrzení o umístění.
 6. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd, zajistíme vám dopravu a pojištění.

Délka vyřízení pobytu je 2-3 měsíce. S takovým předstihem si podejte přihlášku do programu. Rychlost umístění velmi zálěží na vaší flexibilitě a zkušenostech. Zaměstnavatelé preferují uchazeče, jenž mohou vycestovat na delší dobu (6 měsíců a více).

Ceník

Programový poplatek je 960 €

Cena je stejná i při letním pobytu na 3 měsíce.

 
Cena zahrnuje:
 • zajištění pobytu
 • online orientation po příletu k zaměstnavateli
 • poradenský a předodletový servis a informační balíček
 • podporu partnerské agentury po celou dobu pobytu

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajistíme vám letenku
 • ubytování a strava
 • povinné pojištění odpovědnosti za škodu
 • zdravotní pojištění - zajistíme vám zvýhodněné pojištění Allianz
 • kapesné na začátek pobytu
 

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.

Ohlasy

Práce v cestovních ruchu a farmách, Island - Matyáš Brandejs

Zdravím tým STUDENT AGENCY,

dnes to jsou tři týdny od mého vycestování. Musím říct, že vycestování v době COVIDu proběhlo naprosto hladce, nicméně bez flexibility mého zaměstnavatele by to tak jednoduché nebylo, tedy největší zásluhy jemu. Komunikace s partnerskou agenturou také funguje dobře. Ještě mi zbývá vyřídit nějaké organizační věci, nicméně s paní z místní agentury to je o dost snazší a na nic nejsem sám. Práce na farmě je mnohdy fyzicky náročná, přesto ale snadno zvládnutelná. Dělám všemožné práce okolo krav a hlavně jejich telat. Ta mi dávají nejvíc zabrat, přeci jenom to jsou ještě děcka, ale je to sranda.

Moc celému týmu STUDENT AGENCY děkuji za veškerou práci pro mé vycestování. Je to pro mě obrovský krok kupředu a já jsem moc rád za tu možnost tu být a objevit další kus světa.

Hezký den,

Matyáš Brandejs


Práce v cestovním ruchu a farmách, Island - Marie Kučerková

Vážená paní Dieslová a celý týme STUDENTAGENCY,

je to už měsíc, kdy jsem se v pořádku vrátila z kouzelně pohádkového Islandu. I když se teď mé nohy pohybují po české půdě, srdcem a myslí jsem ještě na severu. Moc bych Vám chtěla poděkovat za program work and travel, díky němuž jsem mohla prožít neuvěřitelných 7 měsíců na tomto exotickém ostrově. Za tu dobu jsem stihla procestovat celý jih a východ ostrova, navštívit proslulou Blue lagoon, projet se motorovým člunem po ledovcovém jezeru Jökulsárlón, přitom se kochat pohledem na největší evropský ledovec Vatnajökull, ochutnat pravé langusty na humrovém festivalu ve městě Hofn anebo na vlastní kůži zažít zemětřesení a polární dny. Největší pecka ovšem přišla v den slavení svých 21.narozenin, kdy se k večeru nad hotelem proháněla polární záře. Krásnější dárek jsem si přát nemohla:-)

Pobyt na Islandu byla pro mě velmi obohacující, krásná, ale taky tvrdá zkušenost. Práce v hotelu byla fyzicky hodně náročná a vyčerpávající. Člověk byl každý den pod časovým tlakem. Práce musela být včas hotová a nikoho nezajímalo, jestli na to máte energii či jestli všichni zaměstnanci pracují rovným dílem. Obecně řečeno, jako cizinec to máte v zahraničí mezi místními zaměstnanci podstatně těžší a Island v tomto ohledu není Island vyjímkou. Na druhou stranu se při práci naučíte plno nových a užitečných věcí. Např. time-management, příprava snídaní spojená s pečením tradičního chleba pro hosty, slavnostní prostírání stolů, úklid pokojů, práce v prádelně, jednání s lidmi (zaměstnavatel, zaměstnanci, hosté, turisté atd.). Každý den jsem musela jezdit autem, vyřizovat nákupy, vyzvedávat čisté prádlo ze servisu, dojíždět na uklízení do dalšího domu, který patřil k našemu hotelu. Vyzkoušela jsem hned několik typů aut a zlepšila si tak dovednosti řízení. No řekněte sami, opravdu pestrá pracovní škála povinností. člověk se během dne nezastavil a čas tak utíkal velice rychle.

Co se týče jazyku, tak na Islandu se bez problémů domluvíte anglicky. Islanďané ji ovládají hravě mj. díky televizi, která tu běží jenom v angličtině s islandskými titulky. Jako česká studentka jsem měla vždycky trochu problém s telefonováním v angličtině. Na hotelu se mi ale dostalo řádného procvičení. Každý den od 16:00- 22:00 jsem měla nastarost vyřizování všech telefonátů. A volali lidé ze všech koutů světa, nejvíce USA, Kanada, Velká Británie, dokonce telefonáty z Indie či Singapuru. Navíc každodenní styk z hosty a jejich požadavky si angličtinu lepšíte každým dnem. Ze začátku konverzace samozřejmě trochu drhne, ale chybami se člověk učí a posouvají ho dál.

K názoru, že Islanďané jsou nejmírumilovnější národ na světě jsem trochu skeptická. Něco jiného je, když dojedete jako turista nebo za prací.S málokým se pobaví o svém soukromí, což je to trochu těžší s navázáním přátelských vztahů. Navzdory vysokým cenám, jsou vyhlášenými konzumenty coca-coly a alkoholu. Je to hrdý národ, který si žije tak nějak sám pro sebe. Není se ani čemu divit, vždyť jejich sousedem je jen Atlantský oceán. Celkově jsou ale Islanďané fajn národ. Hodně se usmívají a jejich smysl pro humor je na úrovni. Moc ráda vzpomínám na chvíle plné smíchu a musím říct, že jich nebylo málo...

A teď k Vám, kteří o pobytu na Islandu uvažujete- BĚŽTE DO TOHO!!!! Pokud si potřebujete dobře vydělat, zlepšit si angličtinu, nasbírat zkušenosti v hotelnictví, gastronomii či na farmě, pokud máte rádi exotiku a nechce se vám jezdit daleko za Evropu, pak bude Island správná volba. I když to bylo pro mě někdy velmi náročné, nelituju jediného dne.

Sopky, vodopády, ledovce, výtečná gastromie, humor, hudební festivaly, dobrý výdělek, kontakty a cenná zkušenost....to a mnohem více Vás čeká jedině na Islandu!!!

Bless, Marie Kučerková


 


Práce v cestovním ruchu a na farmách, Island - Adéla F.

 Dobrý den paní Fišerová,

tak je to měsíc, co jsem opustila naši krásnou českou zemičku a říkala jsem si, že bych se Vám už tedy mohla konečně ozvat s pozdravem!

Zdravím Vás tedy z okouzlujícího Islandu. Je tady opravdu nádherně. Realita předčila všechna má očekávání a ani nemohu věřit tomu, že se to všechno děje. Všechno mi zatím vychází nejlépe, jak jen mohlo. Vůbec jsem nečekala, že se budu mít tak dobře. Připadám si téměř jako na placené dovolené. Bydlím přímo s rodinkou v jejich domě a jsem členem rodiny. Jsem součástí téměř všeho rodinného dění, ale na druhou stranu, když chci, mohu si dělat, co se mi zlíbí. Mám k dispozici auto, kdykoliv si řeknu. Mohu si vzít volno, kdykoliv chci a celkově moje pracovní doba, je taková, že si můžu sama rozplánovat, jak dlouho budu pracovat. Práce není moc, čekala jsem, že budu více pracovat, ale nestěžuji si. Věřím, že s příchodem tepla a léta bude ještě mnoho příležitostí přiložit ruku k dílu. Jinak mám tedy na starost chod penzionku, který máme v přízemí. Starám se o úklid a příjem hostů, placení a jejich spokojenost. Časem budu obstarávat i rezervace atd., jen co se naučím se stránkami booking.com a airbnb.com. Co se týče farmy, tak tam se moc neangažuji, jelikož Lara, moje  šéfová, chce spíše, ať obstarávám penzion. Ale doufám, že bude ještě šance se více zapojit, protože mě to se zvířátky moc baví. Brzy se nám začnou rodit jehňátka, takže se moc těším na novou zkušenost.

Všichni jsou na mě moc hodní a milí a vycházejí mi maximálně vstříc, tak se snažím i já pro ně být výhodným pomocníkem.

Co se týče cestování, objela jsem zatím jen nejbližší okolí, ale mám velké štěstí, že jsem si vybrala tuto lokalitu, protože zde stačí doslova pohlédnout z okna a už vám to vyráží dech. Vodopády, hory, mysy, skály a oceán. Prostě hotová pastva pro oči a pohlazení pro duši. Chodím hrát badminton do Víku, abych byla mezi lidmi a snažím se zapadnout. V červnu přijede přítel na deset dní, tak máme v plánu objet celý ostrov.

Paní Fišerová, děkuji Vám moc, za to, že jste mi pomohla zrealizovat můj velký životní sen. Jsem Vám opravdu vděčná a často na Vás myslím, že jste vlastně taková patronka celého tohoto mého dobrodružství.

Mějte se krásně.

Posílám ještě pár fotek, abych se pochlubila :)

Se srdečným pozdravem Adéla F.Práce v cestovním ruchu a na farmách - Vojtěch Hýnar

 Dobrý den,

jak jsme se dohodli, tak tedy po učitém čase stráveném na Islandu Vám píši, jak se mi tu daří.
Práce na farmě je mnoho a je to rozhodně fyzicky nejnáročnejší práce, jakou jsem kdy vykonával. Ale nestěžuji si. Mám se tu výborně. Rodina je velmi přátelská, už po týdnu zde jsem se cítil, jako bych byl jejím členem. 


Jídla je mnoho, chutná dobře a dokonce jim ani nevadí, že ho tolik sním. A samozřejmě jezdím na výlety. Jsou úžasné!
Nebudu Vás zatěžovat dlouhými vyprávěními, zkrátka, daří se mi tu dobře. Jsem velmi vděčný za Vaši pomoc ve jménu agentury. Bez Vás bych tu nebyl.
Děkuji mnohokrát,

Vojtěch Hýnar

            

 


Práce v cestovním ruchu a na farmách, Island - František

Zdravím STUDENT AGENCY.

 
Ak to mám v krátkosti zhrnúť, tak musím povedať, že sa mám skvele. Zamestnávateľ s rodinou sú veľmi milí a ochotní ľudia. S prácou som veľmi spokojný, pretože som očakával, že to bude namáhavejšie. Nachádzam sa v krásnej lokalite obklopený horami, jazerami a vodopádmi. Rovnako mám dostatok voľného času na spoznávanie krajiny. Je to proste super, som Vám vďačný, že sa mi ušla práve táto pracovná ponuka. 
 
S pozdravom,
František
 
     

 


Práce v cestovním ruchu a farmách, Island - Kateřina Kubištová

Dobrý den,

 
před měsícem jsem se vrátila z  Islandu, kde jsem pracovala v rámci pracovního programu Work and Discover. Za zprostředkování pobytu bych chtěla moc poděkovat všem, kteří se na něm podíleli. Na Islandu jsem získala mnoho úžasných zkušeností, zlepšila si angličtinu a procestovala skoro celý ostrov. Byly to nezapomenutelné tří měsíční pracovní prázdniny, za které jsem Student Agency velice vděčná.

Práci v cestovním ruchu na Islandu jsem si vybrala především proto, že jsem studentkou VOŠ cestovního ruchu a tato práce pro mě byla velice přínosnou a cennou zkušeností v oboru. Miluji cestování a poznávání jiných kultur a Island byl pro mě tou pravou volbou.

 

Co se týče jazyka, tak všichni Islanďané mluví perfektně anglicky, a to především díky televiznímu vysílání v angličtině. Zdokonalovat mou úroveň jazyka tedy nebyl žádný problém. Jen na začátku mého pobytu mě překvapil silný islandský přízvuk v angličtině, který zní, jako kdyby angličtinu „šišlali“. Na jejich přízvuk jsem si ale zanedlouho zvykla. Každým dnem jsem byla lepší a lepší a nyní se cítím mnohem sebevědomější.

 

Během pobytu jsem procestovala skoro celý Island, a to všemi možnými způsoby – autobusem, autem, se zájezdy společnosti islandských společnosí, ale také jsem zde poprvé v životě stopovala. Island je velice bezpečnou zemí s milými lidmi a cestovat prostřednictvím stopu bylo tou nejjednodušší možností, jak se dostat ze vzdálených míst.

 
Bych byla ráda, kdyby mé poděkování bylo zveřejněno pro inspiraci dalším potencionálním účastníkům, protože nejtěžší je rozhodování a první krok. Posílám také několik fotek z mého pobytu a cestování.
 
S přáním krásného dne
 
Kateřina Kubištová

     


Práce v cestovním ruchu a na farmách, Island - Pavla

Dobrý den,
moc Vám děkuji za zprostředkování tohoto programu. V hotelu, kde pracuji, je spoustu zaměstnanců a polovina z nich je jiná národnost než islandská, takže nemám nouzi o společnost :-) Vedení je moc milé a se vším nápomocné, dokonce si můžeme i zabookovat auto a za vlastní benzín cestovat, takže se mi Island vrývá do paměti ještě intenzivněji...


pracujeme dost, ale vše má být po zásluze odměněno, takže si nestěžuji. Bydlím společně se dvěma slečnami v malém ale luxusním domečku, asi 10 min od hotelu, takže o soukromí se také bát nemusím .. dokonce mě byla navštívit i islandská agentura, která se mnou natočila rozhovor, jak se mi daří a mile se se mnou pobavili o kultuře v hlavním městě. Teď se snažíme zařídit si volno, abychom se mohli zúčastnit Reykjavík marathonu, takže jsem zvědavá na další zážitky. Nezapomenutelné léto!!
Góðan daginn

Pavla ;-)


Práce v cestovním ruchu a na farmách, Island - Katka Samsonová

Musím říct, že se určitě jedná o nezapomenutelnou životní zkušenost, především tedy proto, že to byl můj první větší výjezd do zahraničí. A zvládla jsem ho určitě skvěle, také díky Studentovi i mým skvělým zaměstnavatelům. 


Jediným zádrhelem se zdála být doprava, neboť na Islandu žádná hromadná neexistuje a jediným možným dopravním prostředkem tedy bylo vlastní auto nebo autobusy četných dopravních kanceláří, které křižují celý ostrov několikrát za den. Což byl také dopravní prostředek můj i mých „kolegů“, jelikož jsme bydleli zhruba dvě a půl hodiny od hlavního města, sice na nádherném místě, ovšem s jediným vodopádem a zůstávat zde celé dva volné dny, které jsme měli vždy jednou týdně k dispozici, se nám zdálo opravdu zbytečné. Naši zaměstnanci to ovšem vyřešili věru elegantně, totiž jakožto zaměstnanci jejich kavárny jsme měli některé exkurze zdarma, čehož jsme opravdu bohatě využívali.
Co se týče místa zaměstnání – Gullfoss, obrovský a turisty velmi vyhledávaný vodopád byl návštěvníky okupován opravdu denně, tudíž jsme jako obsluha kavárny neměli nikdy o práci nouzi. Nijak jsme se u ní ovšem nesedřeli a většinu pracovní doby jsme si opravdu užívali – kolektiv seskládaný z mozaiky evropských národností tvořil většinou barvitý ansábl zábavy. Takže jsem si procvičila nejen angličtinu, ale také španělštinu či francouzštinu. A k zaměstnavatelům – tak velkorysé, tolerantní a otevřené lidi jsem nepotkala a zřejmě ani nepotkám hodně dlouho. Nabídli nám luxusní ubytování i stravu a také se zajímali, jak se máme a jestli nám nic nechybí.
Na závěr tedy shrnuji, co již řečeno bylo – určitě doporučuji tento pobyt všem, co váhají, protože nemají zkušenosti ani s prací, ani s cestováním. Není se opravdu čeho bát, jde jen o to otevřít se a nebát se skočit do neznáma.
S pozdravem

Katka Samsonová


Práce v cestovním ruchu a na farmách, Island - Barbora a Pavla

 Dobrý den,

Tento týden za sebou máme půlku pobytu, tak jsem dala dohromady pár odstavců, které můžete použít jako recenzi na tenhle program.

Do Keflavíku jsme přiletěly 10.6. okolo 4. hodiny odpoledne. První noc jsme spaly v krásném hotelu přímo naproti kostelu Hallgrimskirkja. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak jsme si stihly projít centrum města. Ráno nás vyzvedla paní z agentury, která nám předala potřebné instrukce a poslala nás autobusem na hotel.
 


Na hotelu nás čekala recepční Gulla spolu s dalšími brigádníky. Jsme tu tedy ještě s dvouma holkama z Česka a jednou z Rumunska. Všechny jsou moc fajn a vše funguje tak dobře, jak jsme si ani nepředstavovaly. Prvně jsme měly trochu strach z práce, ale ta se dá zvládnout perfektně a ještě se něco přiučíme. Už se pomalu učíme i jejich zvláštní, ale výborné recepty. Pořád je co dělat a čas utíká rychle.
Byly jsme už na spoustu místech (vodopády, národní park, Reykjavík, apod.). O celý personál se tu stará manažerka Gulla, která pro nás děla vše, co může. Zatím se cítíme spíš jako na dovolené :-).
V příloze posílám pár fotek a ještě jednou bychom Vám rády poděkovaly za celé zprostředkování a hlavně za to, že tu můžeme být spolu.

Pěkný zbytek dne. Bless bless.
Barbora a Pavla

         


Práce v cestovním ruchu a na farmách, Island - Veronika Nová

 Dobrý den,

chtěla bych moc poděkovat agentuře Student Agency za zprostředkování pobytu na Islandu.
Do programu Work and Discover jsem se přihlásila hned po otevření přihlášek a stále jsem nevěděla, zda to bylo dobré rozhodnutí. Moje angličtina nebyla příliš dobrá a představa, že strávím 2 měsíce v zemi, kde nikomu nerozumím, mě tak nějak děsila. Nyní ale považuji svoje rozhodnutí za jedno z nejlepších v životě. 


 Dnes jsem na Islandu sedm týdnů a můžu říct, že je to naprosto úžasné. Žiji na farmě u velmi vstřícné rodiny, cítím se tady jako doma. Práce se zvířaty mě baví každý den o něco víc. Občas je jí vážně hodně, ale v dobrém kolektivu čas utíká rychle. Zaměstnavatel mi půjčuje auto kdykoli si řeknu. Také nebyl problém se s ním domluvit na týdenní dovolené v kuse, místo jednotlivých dnů volna a tak jsem měla možnost podniknout okružní jízdu po Islandu a vidět vážně spoustu nádherných míst i zvířat, např. tuleně.
Ostatním zájemců bych chtěla vzkázat, že pokud chcete někam vyrazit, nemá cenu váhat, zda je Island dobré rozhodnutí. Určitě pojeďte! :)
Přidávám pár fotek z mého pobytu.

S pozdravem Veronika Nová

            


Práce v cestovním ruchu a na farmách, Island - Lucie Kovaříková

Dobrý den,

nejprve bych ráda poděkovala STUDENT AGENCY za zprostředkování pracovního pobytu na Islandu. A to zejména Bc. Pavlíně Elstnerové z pobočky v Praze za vstřícné jednání a ochotu při domlouvání.

Již měsíc jsem na tomto úžasném ostrově, žiju u skvělé rodiny a pomáhám s prací na jejich farmě. Starám se o cca 40 krav, úklid, dojení  a pomáhám s čím je potřeba okolo farmy.  Celá rodina mě přijala mezi sebe bez problémů, jsou na mě velmi hodní, a pokud je potřeba se vším poradí. Mám také spoustu volného času, který mohu zaplnit procházkami po okolí, jízdou na kole, nebo jízdou na koni, kterého si můžu půjčit, kdykoli mám chuť. Ve dnech volna mohu také podnikat i výlety autem do vzdálenějších míst a tím si prohlédnout i více míst tohoto kouzelného ostrova.

Jsem opravdu ráda, že jsem se rozhodla k tomuto kroku vycestovat do zahraničí za prací. Island je opravdu úžasný a lidé velmi přátelští. Ještě jednou děkuji za tuto možnost a vřele doporučuji všem zájemcům sebrat odvahu a vyrazit!:-)
Lucie Kovaříková

Práce v cestovním ruchu a na farmách, Island - Lukáš Soška

Dobrý den,
Chci Vás jen ujistit, že je vše v pořádku. Je to tu úžasné, paní je velice příjemna, a milá. Myslím si, že i v agentuře to dopadlo dobře, i přes to, že jsem měl naspáno po letu asi 2,5 hodiny.


Jsem velice rád, že jste mi tuto cestu umožnili. Myslím si, že i moje angličtina se zlepšuje každým dnem. A musím říct, že i paní je velice ohleduplná v tomhle ohledu. Hned na začátku jsme si vysvětlili jak to s angličtinou mám a paní řekla, že to je v pořádku, že to doladíme. Jinak co se práce týče taky dobré. Hned od pondělka 20. jsem šel s paní dojit, i přes to, že mi říkala, že nemusím. Dále už jsem bracel trávu lajnoval seno a teď si už 4 dny hraju se svážením. Je to užasná práce. Moc děkuji. V příloze zasílam pár hezkych fotek, které jsem zatim nafotil. Časem jich bude více.

S přáním hezkého dne,
Soška Lukáš

  


Práce v cestovním ruchu a na farmách, Island - Darina Volochová

Dobrý deň,

tak ozývam sa teda po leta živá a zdravá. Dnes som docestovala domov z pobytu na Islande. Zároveň by som sa vám tak isto chcela poďakovať za sprostredkovanie tejto príležitosti, pretože hádam lepšie leto som si priať nemohla.


Práca bola síce kvôli množstvu turistov náročná, ale nebolo to nič čo by sa nedalo zvládnuť. Kolektív kolegov bol na nezaplatenie a tak isto voľný čas ktorý sa dal stráviť cestovaním a spoznávaním krajiny. Veľmi mi to prirástlo k srdcu a určite sa tam opäť vrátim.

Ďakujem a prajem všetko dobré

S podzravom

Darina Volochová

  


Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Au Pair Velká Británie - Kateřina C.

Dobrý den pane Zdeňku! Píšu Vám po mých třech týdnech v rodině, abych Vám napsala, jak se zde mám. Rodina je skvělá! Vůbec se to nedá srovnávat s předešlou rodinou! Moje HM Lara je úžásná, ze vším mi pomáhá, i s angličtinou. Od příštího týdne budu chodit k jednomu

více