Facebook Instagram 542 424 242
Farmy Irsko angličtina středně pokročilá
věk: od 18 let (maximální doporučený věk 30 - 35 let) délka pobytu: min. 4 týdny
REGISTRACE PO CELÝ ROK

 Jsi studentem zemědělství, veteriny, cestovního ruchu, lesnictví, chovatelství atd.? Praxe v zahraničí se vždycky hodí, ne? Tak si pro ni pojeď do Irska!

Uzávěrka přihlášek: Min. 8 týdnů před plánovaným odjezdem
rozbalit vše

Obecné informace

Tento program je určen všem studentům středních, vyšších odborných a vysokých škol zemědělských a veterinárních oborů, kteří chtějí získat zahraniční praxi v oboru. Cílem programu je získat zkušenosti, které budete moci využít při dalším studiu a také v rámci své budoucí profesní kariéry. Programu se mohou účastnit také studenti jiných oborů, kteří plánuji v budoucnosti studium v oblasti zemědělství a příbuzných směrů.

Praxe zajišťujeme na živočišných farmách, kde se budete zabývat chovem koní, krav, ovcí a také na smíšených farmách. Spolupracujeme také s dostihovými stájemi, kam umísťujeme účastníky se zkušeností s chovem koní.

Délka pobytu už od 4 týdnů!

Podmínky účasti:

 • věk min. 18 let
 • student SOŠ, VOŠ nebo VŠ podmínkou
 • přizpůsobivost, pracovitost, zodpovědnost

Co získáváte:

 • cenné zkušenosti s chodem irské farmy
 • nové přátele, zážitky a možnost cestovat
 • ubytování a stravu zdarma u hostitelské rodiny
 • kapesné 100 EUR/týden (pouze dlouhodobý pobyt - od 12 týdnů)

Délka pobytu:

 • od 4 týdnů - bez kapesného
 • od 12 týdnů - s kapesným 100 EUR týden

 

Práce

Praxe zajišťujeme na živočišných farmách, které se zabývají chovem koní, krav, ovcí a také na smíšených farmách. Spolupracujeme také s dostihovými stájemi, kam umísťujeme účastníky se zkušeností s chovem koní.

Pracovní doba na farmě je obvykle 35 až 40 hod. týdně s minimálně 1 volným dnem.

Typy farem:

 • smíšené farmy - většina farem v Irsku je zaměřena  na produkci mléka a masa, chová se zde skot a ovce a také se zde pěstují různé zemědělské plodiny, proto na těchto farmách můžete získat rozmanité zkušenosti v různých oblastech
 • mléčné farmy - práce na tomto typu farmy zahrnuje zejména péči o krávy a telata, dojení, kydání apod.
 • koňské farmy - na tomto typu farem bude vaše činnost zahrnovat vše od čištění stájí po jízdu na koních

Dívky, které nemají dostatečné či žádné zkušenosti s prací v zemědělství, můžeme umístit na některé z těchto programů:

 • Agri Home - žijete na farmě a pomáháte tu především s péčí o děti.
 • Agri Tourism - pomoc v bed & breakfast penzionech a hotelech apod.

Každý účastník má možnost vybrat si typ farmy. Tuto volbu se vždy snažíme splnit, nemůžeme však přijetí na konkrétním typu farmy garantovat.

Postup

 1. Osobní schůzka na nejbližší pobočce STUDENT AGENCY, kde vám vysvětlíme detaily programu a zodpovíme dotazy. Současně se ujistíte, že splňujete vše potřebné pro účast v programu.
 2. Připravíte si potřebné dokumenty, které jsou nezbytné pro účast v programu.
 3. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodné umístění.
 4. Potvrzení o umístění na farmě.
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd, zajistíme vám dopravu a pojištění.

Délka vyřízení pobytu je většinou 1-2 měsíce, u letních pobytů 3-6 měsíců. Chcete-li vycestovat na léto (květen-říjen), kompletní přihlášku odevzdejte již v lednu či únoru. Rychlost umístění velmi zálěží na vaší flexibilitě a zkušenostech.

 

Ceník

Při podání přihlášky hradíte registrační poplatek a po umístění na farmu zbytek programového poplatku.

registrační poplatek doplatek
260 € 420 €

 Programový poplatek zahrnuje:

 • zajištění pobytu na farmě
 • zajištění ubytování a stravy
 • poradenský a předodletový servis
 • podporu partnerské agentury a STUDENT AGENCY po celou dobu pobytu

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajistíme vám letenku
 • zdravotní pojištění - zajistíme vám zvýhodněné pojištění Allianz
 • kapesné na začátek pobytu

Pojištění

Po vstupu České a Slovenské republiky do Evropské unie lze čerpat veřejnou zdravotní péči i v jiných členských státech EU. 

Odjíždíte-li na nepřetržitou dobu 6 a více měsíců, můžete se odhlásit od vaší zákonné zdravotní pojišťovny v ČR. Nemusíte tak platit jinak povinné zdravotní pojištění. Jednoduše si zajistíte online cestovní pojištění u Vámi preferované pojišťovny a nemusíte riskovat případné výlohy spojené např. s ošetřením u lékaře, hospitalizací apod.

 
V případě, že odjíždíte na méně než 6 měsíců je i nadále povinné hradit si zdravotní pojištění u vaší zákonné zdravotní pojišťovny.

Rozhodnete-li se i nadále hradit veřejné zdravotní pojištění u české/slovenské zdravotní pojišťovny, vyzvedněte si před vycestováním na pobočce vaší zdravotní pojišťovny Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC (případně formulář E111 - SR). Formulář či průkaz předložte v případě náhlého onemocnění nebo úrazu ošetřujícímu lékaři. Počítejte s tím, že ve většině případů se za péči připlácí. Je nutné zaplatit stejnou spoluúčast jako britští pojištěnci a zdravotní péči lze čerpat pouze ve státních zdravotnických zařízeních.

Aktuální a podrobné informace vám předá vaše česká zdravotní pojišťovna.

Z tohoto důvodu maximálně doporučujeme zaplatit si při cestě do zahraničí cestovní pojištění.

Pro více informací či pomoc se zařízením pojištění se obraťte na vašeho koordinátora.

 

Letní pobyty

V případě krátkodobých letních pobytů v Irsku je od klientů požadována flexibilita, co se lokality umístění týče. Podmínkou  pro účast  v  programu  jsou  předchozí zkušenosti s prací v oblasti zemědělství. Dívky mají možnost strávit léto na farmě a zde pomáhat s péčí o děti. Umístění dvojic není bohužel možné.

Obecné podmínky:

 • věk od 18 let
 • středně pokročilá znalost anglického jazyka - komunikativní
 • délka pobytu už od 4 týdnů do 1 roku
 • kapesné ve výši 100 EUR/týden (při pobytu nad 12 týdnů)
 • zkušenosti s prací na farmě, flexibilita

Všechny ostatní podmínky programu jsou shodné s požadavky na kandidáty, kteří se hlásí na dlouhodobý program.

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem Regio Jet. 

STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět. Jedná se o jediný linkový spoj u nás nabízející kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda.Kromě Velké Británie můžete autobusy Regio Jet cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Ohlasy

Farmy, Irsko - Barbora Bestová

Zdravím do SA,
můj 3-měsíční pobyt v Irsku se pomalu blíž ke konci a já se konečně dostala k tomu Vám napsat.
Po prvotních problémech a po změně umístění, sem se dostala na úžasné místo na jihu země v hrabství Cork. Rodina je zde perfektní.


Moje host mum pracovala před mateřskou jako turistický průvodce, takže kdykoli někam jedu na výlet, poradí, kde je nejlepší místo na jídlo, jak se tam dostat a co 100% musím vidět.
Práce na farmě je pohodová a kromě mě tu pracují další 2 mladí lidé, takže o zábavu není nouze.
Ve volném čase se snažím co nejvíce cestovat a už teť vím, že 3 měsíce je málo na to vidět všechno, takže mám v plánu se zde příští rok vrátit! :)

S pozdravem,
Barbora Bestová


 


Farmy, Irsko - Martin Hruška

Dobrý den, jsem tu již téměř 3 týdny a to je doba, kdy si člověk už začíná zvykat na veškeré práce na farmě a i vidím na sobě, že s anglickým jazykem jsem o něco pokročil. O víkendech navštěvuji větší města, kam se mohu svézt autobusem, popřípadě si mohu od rodiny půjčit kolo. 


Každý nový začátek je ale těžký a i zde to platí. Ve všem mi ale pomůže rodina, která je velmi přátelská. Věřím, že za dalších pár týdnů se vše ještě zlepší a já si začnu naplno užívat tuto krásnou zemi.
Děkuji za napsání, s pozdravem z Irska

Martin Hruška


Farmy, Irsko - Renáta N.

Dobrý den,
v Irsku jsem po dobu jednoho měsíce a moc se mi tady libí, je to nádherná země. Bydlím tady na farmě spolu s rodinou, takže jsem dennodenně v kontaktu s angličtinou. Mám tady vlastní pokoj, ve kterém stejně moc času netrávím. Pokud je hezky, půjčím si kolo a vyrazím na pláž, která je necelý kilometr daleko. 


A pokud prší, což tu bývá často, čtu si v obývacím pokoji nebo si povídáme. Rodina je trpělivá a pokud něčemu nerozumím, snaží se mi to vysvětlit. V nedalekém městě jsem se přihlásila do knihovny, kde jsem rovněž objevila volné kurzy angličtiny. Rodina neměla nic proti abych tam chodila, tak teď každý čtvrtek dojíždím do knihovny. Je to dobrá příležitost potkat nové lidi a dovědět se něco o jejich zemi, protože jsou tam lidé z různých částí světa. Pracuji tady na mléčne farmě, čili každé ráno a večer pomáhám s dojením, ale hlavní náplni práce bude péče o telátka, kterých teď není mnoho, takže pomáhám i s domácími pracemi a co je potřeba. Každý týden mám volný den a snažím se ho využít s čím mi pomáhá i rodina. Brávají mně na místní atrakce a posledně jsme navštívili Dublin, který je odtud nějakých 70 km. Nádherné to město.
S pobytem tady jsem moc spokojena rodina mi vychází vstříc a všeobecně lidé v Irsku jsou vstřícní a přátelští. Nepochybuji o tom, že se tady moje znalosti angličtiny zdokonalí.

Renáta N.


Farmy, Irsko - Kateřina Kuncová

Zdravím do vlasti a moc děkuji za zprostředkování pobytu!
Jsem tu něco přes dva týdny a jsem tu moc spokojená. Bydlím u příjemné rodiny, mají obrovský barák s rozlehlými zahradami a pastvinami a všichni jsou strašně milí a ochotní.


Je tu dohromady 16 koní a poníků, většina z nich velmi dobří skokani, dál 4 psi, 2 kočky a pár slepiček, takže práce mám nad hlavu, ale jednou dvakrát týdně si najdu i čas na zaskočit do města a poznat nové lidi.
Ještě jednou díky za to, že jste mi tuhle cennou zkušenost umožnili :)
S pozdravem

Kateřina Kuncová


Farmy, Irsko - Tomáš Zavřel

Dobrý den,
se zpožděním píši z jedné z farem v Irsku. Byl jsem umístěn na mléčné farmě. Začátky, jak už to tak bývá, byly náročné. Nové prostředí, lidé, práce a jazyk. 


Nicméně, postupem času jsem se zžil se vším, naučil jsem a stále se učím novým věcem a každým dnem zdokonaluji jazyk aktivní konverzací s rodinou, čtením místních novin a sledování irských pořadů, vše v aglickém jazyce. Práce neni náročná, dělám šest dní v týdnu. Po domluvě mohu mít více dní volna. Kapesné dostávám pravidelně a ve volných dnech cestuji po okolí. Abych to shrnul, daří se mi tu skvěle.
S pozdravem

Tomáš Zavřel


Farmy, Irsko - Tereza H.

Dobrý den,
moc se mi v Irsku líbí, rodinka je na mě moc milá a vše je bez problémů. Starám se tu o 3 poníky, 4 slepice, 2 kohouty, 4 pejsky(teď máme i jedno štěňátko), 3 krávy, králíka a měli jsme 11 krocanů,ale ti už jsou v mrazáku :-D Každý den je krmím a čistím boxy, kurník...


Budeme kupovat prasata a ještě jednoho poníka. Mám k dispozici vlastní auto,jezdím nakupovat, vozím holky (Rebecca 10 let, Donna 5 let) do školy a na kroužky. Uklízím, mají obrovský barák a pozemek. Dole je jejich vlastní domácí bar, zimní zahrada, kuchyň, dva obýváky, pracovna, 3 herní pokoje pro děti, 3 záchody a místnost s pračkou. Nahoře ložnice, dětský pokoj a 4 pokoje pro hosty. V mém pokoji je jak vlastní koupelna, tak šatna... Rodinka mě se sebou bere všude...na návštěvy, do restaurací a barů...Z a vše mi děkují a když po mně někdo něco chce, tak mě vždy poprosí. Donna je trochu rozmazlená, ale dá se to vydržet. Pořád se tu něco děje a opravdu mi to utíká, dnes je to přesně měsíc, co jsem tady :)
Můžu si tu jíst,co se mi zachce, peníze dostávám pravidelně a na nákup mi ,,mamka'' vždy dává peníze předem, takže opravdu žádný problém. Na internet také můžu každý den a cítím se tu dobře :)
Začátek byl těžký, ale asi po týdnu už to bylo v pohodě. Akorát ta angličtina je ušišlaná. Takže to byl šok, že jsem ze začátku vůbec nerozuměla, ale teď už rozumím docela dobře. Ale mám štěstí, že nemluví irsky, mají tu program v irštině a to je úplně něco jiného :-D. Nerozumím ani slovo :-D
Moc pozdravů z Irska

Tereza H.


Farmy, Irsko - Magda

Dobry den,
pred odletem jsem slibila, ze Vam dam co nevidet vedet, jak to tu se mnou vypada. Tak uz jsem tu patym dnem a zatim nemam vazne nic, co bych vytkla! Myslim, ze jsem si to tu zamilovala hned, jakmile se letadlo dotklo zeme:)


Mela jsem sice malinkaty problemy najit wexfordsky autobus, ale lidi tady jsou ochota sama. Rodina je baaaaaaaaaaaajecna, priroda nadherna, prace se snad ani neda povazovat za praci, ale spis jako konicek. Lepsi misto bych asi tezko hledala. Kdyz jste mi rikala, ze jsou irove pohostinni a pratelsti, ani jsem netusila jak! Jsou vazne uzasni!!!
Takze kdyz to cely nejak shrnu do jedny vety, jsem taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakhle spokojena!!!!!! :). Tak to je ode me asi tak vsechno. Jeste jednou moooooc dekuju za vsechno!
Mejte se krasne,

Magda


Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Home Asisstant, Anglie - Taťána Zouharová

Dobrý den, zdravím Vás z Anglie. Je to tu báječný. S rodinou si rozumíme a vždycky se na všem dohodnem. Taky jsem se seznámila s jednou au-pair z Guilfordu, poznali jsme se ve vlaku.

více