Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Pracovní pobyty Evropa / Irsko / Farmy a péče o děti pro dívky
Péče o děti a výpomoc na farmě v Irsku angličtina mírně pokročilá
věk: min. 18 let (maximální věk 27 let) délka pobytu: 3 měsíce
Uzávěrka přihlášek: 8 týdnů před plánovaným odjezdem

Tento program je určen všem studentkám, které chtějí žít několik měsíců v irské farmářské rodině, pomáhat s péčí o děti a s chodem domácnosti. Účastí v programu máte jedinečnou možnost poznat život Irů, jejich kulturu a zvyky. 


rozbalit vše

Obecné informace

Jako účastník tohoto programu žijete na irské farmě, kde pomáháte s péčí o děti hostitelské rodiny a chodem domácnosti nebo s provozem ubytování, které farma poskytuje.

Program je vhodný pro dívky, které se chtějí věnovat zejména dětem a pomoci se zajištěním běžného chodu domácnosti. Výpomoct s pečí o zvířata na farmě je v rámci toho programu také zastoupena, ale pouze v malém měřítku.

 Podmínky účasti:

 • věk min. 18 let
 • studentka pedagogického, zdravotnického nebo sociálního oboru
 • zkušenosti s péčí o děti
 • přizpůsobivost, pracovitost, zodpovědnost 
 • angličtina na minimálně mírně pokročilé úrovni

Co získáváte:

 • nové přátele, zážitky a možnost cestovat
 • cenné zkušenosti s provozem ubytování a péčí o zákazníky nebo péčí o děti a prací s koňmi (dle typu programu)
 • ubytování a stravu u hostitelské rodiny - ubytování je zajištěno v domě hostitelské rodiny, popř. jiném domě na pozemku farmy
 • kapesné 100 EUR/týden

Délka pobytu:

 • od 3 měsíců

Práce

Náplň práce zahrnuje péči o děti, výpomoc s chodem domácnosti a výpomoc na farmě s domácími zvířaty.

Pracovní doba je obvykle 35 až 40 hod. týdně s minimálně 1 volným dnem.

Za výpomoc dostáváte kapesné ve výši 100 EUR týdně, ubytování a stravu.

 

Postup

KROK ZA KROKEM

 1. Osobní schůzka na nejbližší pobočce STUDENT AGENCY, kde vám vysvětlíme detaily programu a zodpovíme dotazy. Současně se ujistíte, že splňujete vše potřebné pro účast v programu.
 2. Připravíte si potřebné dokumenty, které jsou nezbytné pro účast v programu.
 3. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodné umístění.
 4. Potvrzení o umístění na farmě.
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd, zajistíme vám dopravu a pojištění.

K přihlášce nezapomeňte přiložit:

 • 1 foto pasového formátu – usmívejte se!
 • Dopis "Milá rodino", kde napíšete o sobě, své rodině, zálibách, plánech do budoucna a důvodech, proč jste se rozhodla pracovat jako au pair. Rodinu zajímají především vaše zkušenost s dětmi, proto se o ní v dopise určitě zmiňte – může se jednat o hlídaní dětí sousedům a známým, starání se o sourozence, vedení sportovních či zájmových kroužků, práce instruktorky na táborech nebo jakákoli jiná činnost s dětmi. Pokud jste se staral/a o mladší sourozence, určitě se zde zmiňte i o této vaší zkušenosti. Délka dopisu by měla být na jednu stranu formátu A4.
 • Tři doporučení od lidí, kteří nejsou vaši příbuzní. Dvě doporučení (tzv. dětské) se budou týkat vašeho vztahu k dětem a zkušeností s nimi. Tato doporučení vám napíše osoba, které jste se o děti starala nebo byla při práci s dětmi v oddíle, na táboře, pedagogické praxi, ve školce, nemocnici apod., vaším nadřízeným či kolegou. Třetí (charakterové) doporučení může napsat váš bývalý učitel, jazykový lektor, zaměstnavatel, kolega z práce nebo rodinný známý. Jedná se tedy o člověka, který vás zná již delší dobu (minimálně jeden rok)k a dokáže popsat vaše charakterové vlastnosti. Doporučení se dokládají v cizím jazyce. Pokud dotyčná osoba anglicky neumí, nechejte ji referenci vyplnit v češtině (slovenštině) a sama si ji pak přeložte. V takovém případě nám předložíte jak originál, tak i překlad.
 • Potvrzení o studiu a doporučení pro účast v programu od vyučujícího nebo ze studijního oddělení
 • Koláž z fotografií ve společnosti dětí – nalepte nebo vytiskněte minimálně 6 fotek na 2 samostatné papíry formátu A4 a stručně je popište, např. „To jsem já a 5ti letý Tomáš, kterého jsem často hlídala“. Na fotkách byste měl/a být zejména s dětmi, o které jste se starala.
 • Kopie poslední stránky pasu, tzn. část, kde je fotografie, popř. kopie občanského průkazu
 • Kopie řidičského průkazu, pokud jste jeho držitelkou.
 • Lékařské potvrzení o zdravotním stavu – potvrzení vyplní a potvrdí váš lékař a slouží jako doklad o dobrém fyzickém i psychickém stavu.
 • Čistý výpis z rejstříku trestů

Délka vyřízení pobytu je 1-3 měsíce. S takovým předstihem si podejte přihlášku do programu. Chcete-li vycestovat na léto (květen-říjen), kompletní přihlášku odevzdejte již v lednu, nejpozději únoru. Rychlost umístění velmi zálěží na vaší flexibilitě a zkušenostech.

Ceník

Při podání přihlášky hradíte registrační poplatek a po umístění na farmu zbytek programového poplatku.

registrační poplatek doplatek
6 750 Kč 10 750 Kč

 

Programový poplatek zahrnuje:
 • zajištění pobytu na farmě
 • zajištění ubytování a stravy
 • poradenský a předodletový servis
 • podporu partnerské agentury a STUDENT AGENCY po celou dobu pobytu

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajistíme vám letenku
 • zdravotní pojištění - zajistíme vám zvýhodněné pojištění Allianz
 • kapesné na začátek pobytu

Pojištění

Po vstupu České a Slovenské republiky do Evropské unie lze čerpat veřejnou zdravotní péči i v jiných členských státech EU. 

Odjíždíte-li na nepřetržitou dobu 6 a více měsíců, můžete se odhlásit od vaší zákonné zdravotní pojišťovny v ČR. Nemusíte tak platit jinak povinné zdravotní pojištění. Jednoduše si zajistíte online cestovní pojištění u Vámi preferované pojišťovny a nemusíte riskovat případné výlohy spojené např. s ošetřením u lékaře, hospitalizací apod.

 
V případě, že odjíždíte na méně než 6 měsíců je i nadále povinné hradit si zdravotní pojištění u vaší zákonné zdravotní pojišťovny.

Rozhodnete-li se i nadále hradit veřejné zdravotní pojištění u české/slovenské zdravotní pojišťovny, vyzvedněte si před vycestováním na pobočce vaší zdravotní pojišťovny Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC (případně formulář E111 - SR). Formulář či průkaz předložte v případě náhlého onemocnění nebo úrazu ošetřujícímu lékaři. Počítejte s tím, že ve většině případů se za péči připlácí. Je nutné zaplatit stejnou spoluúčast jako britští pojištěnci a zdravotní péči lze čerpat pouze ve státních zdravotnických zařízeních.

Aktuální a podrobné informace vám předá vaše česká zdravotní pojišťovna.

Z tohoto důvodu maximálně doporučujeme zaplatit si při cestě do zahraničí cestovní pojištění.

Pro více informací či pomoc se zařízením pojištění se obraťte na vašeho koordinátora.

Letní pobyty

Tato varianta letního pobytu v Irsku je určena výhradně pro dívky. Podmínkou pro účast v programu jsou předchozí zkušenosti s prací s dětmi a je potřeba být flexibilní. Farmy bývají často umístěny ve venkovských oblastech, umístění poblíž velkých měst je spíše výjimečné.

Obecné podmínky:

 • program určen pouze pro studentky pedagogických, sociálních, zdravotnickcýh oborů
 • věk od 18 let
 • zkušenosti s prací s dětmi
 • středně pokročilá znalost anglického jazyka - komunikativní
 • kapesné ve výši 100 EUR/týden
 • flexibilita ohledně lokality a typu farmy

 

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem REGIO JET. 

STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět, který je jediným linkovým spojem u nás nabízejícím kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda. Kromě Velké Británie můžete autobusy REGIO JET cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Napsali nám

 

Dobrý den,

daří se mi skvěle, rodina je úžasná a taktéž mé ubytování. Všichni jsou ke mně moc milí a pobyt si užívám.

Říhová

   

Dobrý den,

 
za pár dní bude startovat můj třetí měsíc pobytu zde v Irsku. Bydlím s rodinkou ve středozemí a díky bohu za to. Loňský ani letošní rok nepřeje počasí v Irsku a celá země se momentálně potýká se záplavami. Díky naší skvělé poloze, jsme naštěstí z obliga. Rodinka je mi ve všem nápomocná a snaží se mi ve všem vyjít vstříc.
 
Jak jsem výše zmiňovala dva měsíce jsou za mnou a uteklo to jako voda. Strávila jsem zde i mé první irské vánoce a všechno bylo absolutně LOVELY. Pokud by někdo hledal nejpoužívanější výraz Irů, rozhodně to je slovo lovely.

Má host rodinka má velmi širokou rodinu, takže mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala, které dítko patří ke komu a jak se jmenuje, ale nakonec jsem po několika rodinných sezení zvládla a teď už mi ani nepřipadá divné, že se nás na rodinnou večeři v pátek večer sejde dobrých třicet (počítám i dítka). Vánoce byl můj strašák a zároveň výzva, jak se se vším poperu. Vzhledem k irské povaze, jsem byla zahrnována pozorností a dárky, aby nenastal HOMESICK. Takže celé vánoční svátky jsem byla neustále pod drobnohledem všech členů užší i širší rodiny. Homesick neměl šanci. 

 
Já a angličtina. Jeden z hlavních důvodů mého pobytu v Irsku byla angličtina. Bohužel musím konstatovat, že irská anličtina je kapitola sama pro sebe a kolikrát si přijdu, že nemám šajnu o co jde. Nějaké časy, používání -s- u třetí osoby anebo rozlišovaní na určité a neurčité jim prostě nic neříká. Takže jsem se musela smířit s tím, že tady má americká angličtina dostane pěkně na zadek. Výslovnost někde jinde (z toho vznikaly, hlavně po začátku vtipné historky), používání jiných výrazů. Ale po dvou měsících začínám cítit pokroky a je to rozhodně o 200% lepší.
 
V Irsku je au-pair tak trošku děvečka. Hlavně si myslím, že se to týká holek jako já, které jsou na venkově a je složitější přístup do města (navštěva jazykových kurzů, odpolední kafíčko s ostatními au-pair). Život se tak nějak omezí na to, kde se tedy nacházím. Žijeme cca půl hodiny jízdy od Limericku. Každé víkendy mám volné, takže když utečou všední dny, většinou každou sobotu sedám v Limericku do autobusu a ujíždím tradááá na jih, sever, západ nebo východ. Stihla jsem již navštívit národní park na jiho-západě, dva hrady a skanezy a pak jsem stihla i pár výletů s rodinkou... Rozhodně je to takové jaké si to člověk udělá. Kdo očekává zacházení v rukavičkách, možná narazí. Irové jsou milí a vstřícní, ale také dost rázní a s ničím si neberou servítky - taková moje povaha. Já jsem tu spokojená :-)
 
Děkuji za zprostředkování a všem co se rozhodují, zda ano nebo ne... Za mě ANO!! :)

Nikol Wolfová
 

     

 

Sluneční pozdrav ze smaragdového ostrova do Student Agency zasílá Lucie!
Tak dnešním dnem jsem tu třetí týden a dá se říct, že už jsem si tu zvykla. Začátky byly poněkud těžké, ale každým dnem je to tu lepší a lepší. Bydlím v krásné vile nedaleko Limericku. Rodina je na mě moc hodná a se vším mi pomáhá. Starám se o čtyři skoro zrzavé pihaté, ale pěkně zlobivé děti - Rachel (12), Sam (11), Ellen (9) a Clodagh (7). Někdy je toho na mě moc, ale myslím, že je to úžasná zkušenost tu vůbec být. V životě jsem toho tolik neuklidila a neuvařila jako tady. Baví mě to! Každým dnem se tu učím něco nového a jsem opravdu spokojená.
Student Agency? Mami, tati? Děkuju!
Lucie Urbanová

 

Dobry den,
tak jsem v mestecku Kilkenny 4. tyden a uz se tu citim skoro jako doma. Rodinka me hned od zacatku prijala hrozne mile a vrele, maji krasny domecek se zahradou, nechybi tu ani klavir, nebo krb.. Staram se o sedmileteho chlapecka Huga a i kdyz je s nim obcas tezka domluva, (jako s kazdym ditetem), je radost a hlavne sranda s nim travit cas :)) Anglictinu rozhodne nemam perfektni, ale na vsem se dokazeme dohodnout a kdyz ne, podivam se rychle do slovnicku a vse je vyreseno. Maly Hugo se taky docela dobre zhostil role meho ucitele anglictiny :)
V tomhle meste je spoustu prilezitosti pro volny cas, je tu kino, bazen, posilovna, spoustu krouzku, anglicke skoly, skvele (levne) obchudky, kavarny a nesmim opomenout i prijemne hospudky, kam rada chodim na zive koncerty. Taky je tu spoustu jinych au-pairek, takze jsem se hned prvni tyden seznamila se spoustou holek z cele Evropy a spolecne podnikame ruzne akce, hlavne chceme cestovat.
Mam se proste moc krasne, i kdyz je pravda, ze se mi styska po me rodine a kamaradech, ale je tu porad co delat, takze na styskani vlastne ani nezbyva cas!
Dekuji Vam mnohokrat za zprostredkovani, je to opravdu velika zkusenost a budu ji vsem urcite doporucovat!
Pozdrav z Kilkenny posila,
Anna Zajickova

Dobrý den, zdravím z Irska. Mám se tu skvěle. Rodina je úžasná! Prostředí také. Jsem vážně spokojená. Děkuji za vše.
S pozdravem, Aneta Žáčková

Dobrý den,
děkuji za pozdravy. Mám se moc dobře, právě jsme se přestěhovali do většího domu. Bylo to náročné, ale jsme všichni rádi, že už to máme za sebou a užíváme si nové bydlení. Rodina je na mě moc hodná, skoro každý víkend jezdím na výlety po okolí. Děti samozřejmě zlobí, ale jsou úžasné. Domácí úkoly z Irštiny nejsou žádná legrace, ale už umím pár základních slovíček a frází, za což jsem moc ráda. V příloze posílám pár fotek.
Děkuji
přeji hezký den
Adéla Othová
     
 

Dobrý den,

momentálně jsem spokojená. V první rodině to nebylo moc dobré, ale v nové rodině se mi daří dobře. Přes den jsem tu dost sama, pouze s dětmi, ale večer si s povídáme s paní domácí a o víkendech většinou někam vyrážíme. Irsko je krásná země, Guinness je výborný, i když osobně mám radši Murphy´s, a až na to počasí (s kterým se holt musí počítat) si nemám téměř nač stěžovat.
Děkuji za pomoc a skvělou životní zkušenost.
S pozdravem

    
Veronika Petrová

Dobrý den,

Včera jsem oslavila svůj první měsíc v Irsku a musím říct, že po prvních čtrnácti otřesných dnech u sedláka se mi teď moc daří. Rodina je velice milá a přátelská, připadám si tu skoro jako doma. Mary moc dobře vaří a stará se o to jestli je mi tu dobře. Jsem zde moc spokojená a myslím, že tato rodina je pro vaši agenturu opravdu moc dobrá reklama. Moc bych také chtěla poděkovat za velice dobrou komunikaci z vaší strany. Zatím jste mi vždy velice rychle a ochotně pomohli se vším co jsem potřebovala.
S rodinou i agenturou jsem proto velice spokojena.
Děkuji moc Anna Jelínková  

Dobrý den, paní Dieslová,

chci Vám poděkovat za zprostředkování mého pobytu v Irsku. Za několik dní tady budu již dva měsíce a musím říct, že čas strávnený zde utíká jako voda. Rodina, u které jsem, je moc milá. Starám se o čtyřletého Johna a jeho roztomílé sestřičky - jednoleté dvojčátka Jessicu a Olivii. I když jsem nejdříve měla docela obavy, jak zvládnu péči o tak malé děti (v případě dvojčat), myslím si, že nyní všechno zvládám docela dobře. Bydlím na venkově a je to tady úžasné. A to, že se říká, že v Irsku je všechno daleko je skutečně pravda. Nicméně jsem moc ráda, že jsem právě zde, na irském venkově. Když mám volno, snažím se cestovat. Navštívila jsem okolní městečka - Kinsale, Clonakilty i Cork a byla jsem také na jednodenním výletě v hrabství Kerry. Všechna místa, která jsem navštívila mě jednoduše nadchla. Irsko nabízí všechny možné přírodní krásy - krásné pobřeží Atlantského oceánu, vysoké hory i mírně zvlněnou krajinu a mnoho dalšího. Samozřejmě nesmí chybět tolik typická zelená barva a pastviny se spoustou strakatých krav. Irsko jsem si během mého pobytu zamilovala a těším se na další příležitosti, kdy budu pozvánat další krásy této země. Seznámila jsem se také s dalšími au-pairkami z různých evropských zemí a pravidelně se setkáváme, takže svoji angličtinu můžu vylepšovat i díky nim.


Eva Halfarová

 

Milá STUDENT AGENCY,
Chtěla bych Vám moc poděkovat za ,,program au-pair,,, který mi umožnil zažít úžasnou zkušenost a strávit nádherný čas v cizí zemi. Mám skvělou rodinu, nemůžu si je vynachválit. Trpělivě mi pomáhají s angličtinou. Zažíváme u toho plno srandy a lepším se každým dnem. Jsou moc ochotní, pomohli mi sehnat a vypůjčit mé milované housle, takže můžu ve volných chvílích hrát a cvičit. Berou mě na výlety, takže můžu fotit a poznávat překrásnou irskou krajinu. Děti jsou úžasné. Hrajeme ragby, stavíme bunkry, tvoříme z papírů…atd. Práce au-pair mě moc nadchla a baví mě. S mou rodinou jsem v kontaktu každý den, je to skvělé. Vlastně se mi vůbec nestýská. Jen občas po češtině a nudlové polívce.:-) Jinak se tu cítím jako doma. Jsem tu moc spokojená a program au-pair přes STUDENT AGENCY můžu jen doporučit:-) Díky moc :-)
Z deštivého večera ,ale z vyhřátého útulného pokojíčku Vás zdraví …
Marie Kučerková

Dobrý den,
chtěla bych vám moc poděkovat za vaši ochotu a pomoc při organizování mé cesty do Irska. Již skoro měsíc pracuji ve Flemingstown House, nedaleko Kilmallocku. Je to tu moc pěkné a mojí hostitelku si nemůžu vynachválit. Je to velice příjemná dáma, která mi pomáhá s mou angličtinou, takže se mohu zlepšovat. Mojí náplní práce je vše pro správný chod hotelu a pohodu hostů. Ve svém volnu vyrážím na výlety do okolí. Má hostitelka mi vždy poradí, kam se jak můžu dostat, takže jsem již mohla navštívit Cork, Limerick a různá jiná menší města. Příroda je tu opravdu nádherná a lidé hodní a příjemní na každém kroku. Jen to počasí by mohlo být občas trochu lepší, naštěstí jsou tu i slunné dny, ale vedra, jako jsou nyní v Čechách tu opravdu nejsou. 
Ještě jednou moc děkuji..
S pozdravem z Irska Nikola Andrejkovičová

Můj pobyt v Irsku

Ačkoliv můj pobyt v Irsku trval pouhé tři měsíce, velmi mě obohatil. Moje rodina bydlela v městečku Wyanstown (cca 70 km od Dublinu) v domě nedaleko od moře. Oba rodiče byli úžasní, od začátku pobytu mi pomáhali s angličtinou a s adaptací na nové prostředí.

Starala jsem se zde o dvě děti (Eamon - 5 let a Eve - 7 let), se kterými se mi pracovalo též dobře, přestože byly velice živé. Hráli jsem spolu různé hry (např. fotbal, baseball, tenis, skákali jsme na trampolíně, jezdili na kole, malovali, tancovali, ...) a užili jsme si při tom spoustu legrace. Mimo hlídání dětí jsem se starala o drobný úklid domácnosti a přípravu jednoduchých pokrmů. Rodiče byli pracovně vytížení, ale volný čas se snažili trávit se svými dětmi a také se mnou. Společně jsme chodili do kina, na bowling, do aquaparku nebo na nákupy. Na velké letní párty jsem měla možnost poznat jejich přátelé a příbuzné. Podnikli jsme také několik výletů (do Dublinu, Corku, Monaghanu či přístavu Clogherhead), které mi umožnili poznat krásu irských měst a přírody. Během pobytu jsem si zde našla kamarádku z Čech, navzájem jsme se navštěvovaly a jezdily společně na výlety. Několikrát jsme navštívily Dublin nebo nedalekou Droghedu, kde jsme nakupovaly a popíjely slavný Guiness v našem oblíbeném pubu. Seznámila jsem se zde také s dalšími mladými lidmi z různých koutů světa, kteří přijeli do Irska za prací stejně jako my. Pokud přálo počasí, jezdila jsem na kole, poznávala krásu irské přírody a fotografovala. Přišly ale také dny, kdy jsem se necítila dobře, byla jsem nemocná a stýskalo se mi po domově. V takových chvílích je důležité mít kolem sebe někoho, komu můžete svůj problém svěřit. Moje rodina byla v tomto směru úžasná. Mohla jsem s nimi mluvit o všem, pokaždé mě podpořili. Pobyt byl pro mě obrovským přínosem. Získala jsem během něj spoustu cenných zkušeností do budoucího života, zdokonalila jsem se v jazyce, poznala jinou kulturu a zajímavé lidi, se kterými jsem stále v kontaktu.

Pobyt v zahraničí mohu doporučit opravdu všem mladým lidem, je to zkušenost k nezaplacení. Proto neváhejte a jeďte! Uvidíte, že nebudete litovat!

Klára Černá (23 let)

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Camp USA - Tomas G.

Dobrý deň! V kempe je parádne, nemám sa na co sťažovať! =)   Všetko je v absolútnom poriadku, ľudia sú tu veľmi priateľský a nápomocný. Prve dni boli také volnejšie, veľa ludi ešte len prichádzalo, takže sme sa spoznávali postupne. Potom nám

více