Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Novinky

Work and Travel USA: co může být lepší než léto strávené v Americe

24.02.2021

Naše klientka Marina Melkonova se rozhodla již podruhé vycestovat na program Work & Travel a zopakovat si tak tuto úžasnou zkušenost. Přinášíme rozhovor s Marinou, kde jsme se ptali na nejrůznější detaily pobytu.

Kdo ještě váhá, jestli program Work and Travel v USA zažít? Po tomto rozhovoru už určitě nebude! 100 % garance krásných celoživotních zážitků a přátel z celého světa.

 

Proč jste se rozhodla vycestavat na program Work & Travel?

O tomto programu jsem viděla hodně reklamy na sociálních sítích a už dlouho jsem chtěla pracovně vycestovat do zahraničí. Také na mém zájmu měl velký podíl můj bratr, který před deseti lety také vycestoval na program Work and Travel.

Jak jste si vybírala agenturu? Proč jste zvolil/a právě STUDENT AGENCY?

Agenturu Student Agency mi doporučil můj bratr, který před deseti lety také vycestoval do Ameriky na program Work and Travel a byl s touto agenturou velmi spokojený.

Jak probíhal celý proces vyřízení pobytu?

Za vyřízení pobytu velmi děkuji panu Janečkovi z plzeňské pobočky. Veškeré informace mi jasně vysvětlil a byl na příjmu vždy, když jsem potřebovala s něčím poradit.

Jelikož jsem si nechávala pracovní pozici zařídit agenturou, znamenalo to pro mě méně starostí. Na pobočku Student Agency jsem zašla pouze v případě, pokud bylo nutné podepsat papíry či uhradit poplatky. Jinak vše bylo zařízeno agenturou – hlavně odeslání podkladů do Ameriky na sepsání pracovní smlouvy a domluvení pracovního pohovoru.

Jaká byla Vaše pracovní pozice a ve které části USA?

Pracovala jsem v hotelu, který se nachází v zábavním parku Cedar Point na pozici housekeeping attendant  ve městečku Sandusky, Ohio.

Kam všude jste cestovala? Máte nějaké vtipné historky z cest?

Jelikož se stát Ohio nachází ve východní části USA, tak jsem cestovala v „okolí“. Navštívila jsem Niagarské vodopády, Chicago, Washington D.C. a New York.

Jeden z vtipných momentů se mi stal v New Yorku, kdy jsem se procházela po ulici v centru města a čirou náhodou jsem narazila na své kamarády, kteří zrovna přiletěli z Kalifornie.

Co se Vám na programu Work & Travel nejvíce líbilo a co Vám zkušenost přinesla?

Nejvíce se mi líbilo, že jsem měla možnost poznat lidi z celého světa a udělat si kamarády z každého koutku země J tato zkušenost mi určitě přinesla zlepšení angličtiny a osamostatnění se.

Doporučila byste tento program i ostatním studentům?

Určitě ano! Je to skvělá příležitost poznat lidi z celého světa, zlepšit jazyky a objevit krásy Ameriky. Co může být lepší než léto strávené v Americe J

Máte nějaké rady a tipy pro ty, kdo se teprve rozhodují, jestli se na Work & Travel vydat?

Jestliže někdo zvažuje, zda se na Work and Travel vydat, určitě bych doporučila jít do toho a vystoupit ze své komfortní zóny. Také bych doporučila pečlivě vybírat pracovní pozici a vše okolo jako je doprava z letiště, dostupnost obchodů atd. Osobně se mi také osvědčilo vyhledat si účastníky WaT z minulých let, kteří pracovali na pozici, na kterou se hlásím, takže jsem jela do Ameriky s jasnou představou, co všechno bude moje práce obsahovat.

Rozhodla jste se vycestovat na program W&T letos znovu, plánujete jet na stejné místo nebo jinam?

Plánuji jet na stejné místo. Důvodů mám hned několik. Jednak, znovu se uvidím s kamarády, které jsem poznala při mé první cestě do Ameriky. Také mám možnost lepší pracovní pozice a lepší plat. V neposlední řadě mám v plánu se podívat do Kanady, která je poměrně kousek od státu Ohio.