Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Novinky

Work and Travel: skvělá zkušenost mých studentských let

16.09.2020
Proletět se nad divokou Aljaškou v letadle, vidět polární záři nebo kempovat v jednom z nejslavnějších národních parků světa. Zní to jako seznam celoživotních přání. Studentce Adrianě Plotzerové se vše podařilo stihnout za dvě léta díky programu Work and Travel.

 

Co vás k tomuto programu přivedlo?
Byla jsem předtím dvakrát na Erasmu, to mě nadchlo pro cestování. S přítelem jsme se pak koukali po možnostech, jak o prázdninách objevit jiné kouty světa. Na Work and Travel jsme vyrazili do amerického národního parku Yellowstone.

Proč právě tam?
Chtěli jsme někam do přírody, což Yellowstone splňoval. Bylo to perfektní místo uprostřed národního parku. Kdykoliv jsme měli volno, mohli jsme vyrazit do přírody.

Byli jste tam jedinými cizinci mezi zaměstnanci?
Právě naopak, bylo nás tam hodně. Mohli jsme tak sdílet různé zkušenosti z celého světa. Zároveň i lidé, kteří do národního parku přicházeli, byli moc milí. Pracovali jsme jako pomocní číšníci a na pracovní uniformě jsme nosili štítky se jmény. Často se nás tak ptali, odkud pocházíme.

Yellowstone je sám o sobě lákavou turistickou destinací, cestovali jste ale i někam jinam?
V národním parku jsme byli dva a půl měsíce, pak jsme zamířili na další podobná místa. Příroda ve Spojených státech je dechberoucí, ty kulisy a panoramata, která nabízí, jsou v porovnání s tím, co máme v České republice, monumentální. Každý park je unikátní.

Další léto jste zamířili opět do Spojených států amerických?
Ano, kamarád nám doporučil Aljašku. Pracovali jsme nedaleko národního parku Denali. Nadchlo nás to, člověk tam zažije tu pravou divočinu. Třeba pokud vyrazíte kempovat, nesmíte si podle pravidel stavět stan na dohled cesty, abyste ostatním návštěvníkům nenarušili požitek z divočiny.

Kde jste pracovali?
Byli jsme asi dvacet minut od turistického centra národního parku. Pracovali jsme na farmě s golfovým rezortem jako průvodci na koňském dostavníku. Skvělé je, že zaměstnavatelé z regionu spolu sdílí různé benefity, mohli jsme si tak jednoduše vyzkoušet jízdu na raftech na zdejší řece nebo se proletět v letadle nad aljašskou divočinou.

Proč jste se rozhodli dvakrát vycestovat s agenturou STUDENT AGENCY?

Člověk díky agentuře předem ví, kam míří, je ve spojení se zaměstnavatelem. Kdyby se něco nevyvedlo, má okamžitě k dispozici helplinku. Je to prostě jistota a neměnila bych. Zároveň všem program Work and Travel doporučuji, byly to ty nejlepší okamžiky mých studentských let.