Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Novinky

Cesta kolem světa začíná i ve STUDENT AGENCY

16.09.2020

Ivova cesta začala téměř před devíti lety. Vystudoval vysokou školu, do práce se mu ale ještě úplně nechtělo. Rozhodl se, že vyletí do světa. Kde začal? Na nejbližší pobočce STUDENT AGENCY.

Ivo Jakubec pochází z Brna. Po skončení vysoké školy strávil posledních deset let na cestách kolem světa. Živil se prací v různých vinařstvích na Novém Zélandu, v Kanadě i v USA. Ve volných chvílích se věnuje všem druhům sportů.

 

Neuměl jsem příliš dobře anglicky, ze STUDENT AGENCY jsem takřka přímo zamířil na jazykový pobyt do Velké Británie. Tři měsíce do mě nalévali ve škole vědomosti, a to tak, že jsem nakonec v Británii zůstal ještě další rok a půl.

Pracoval jsem jako au pair, posléze v baru, kde jsem sbíral špinavé sklo a myl nádobí. Nějakou dobu trvalo, než jsem začal pořádně rozumět a přestal nosit špatné suroviny z lednice. Nakonec si vše sedlo a mohl jsem se postavit před hosty jako barman.

Po nějaké době jsem se vrátil zpět do Čech. Čtyři roky jsem chodil do práce, ale sezení v kanceláři nebylo nic pro mě. Sbalil jsem úspory a vydal se na cestu. Směr Asie. Zdržel jsem se v Barmě, Indonésii, Malajsii, Thajsku, Nepálu. Rád navštěvuji místa, kde moc jiných turistů nepotkám a mám šanci poznat místní i krajinu jejich očima.

Když jsem tehdy před devíti lety zamířil do Barmy, neměl jsem s asijskými zeměmi žádné zkušenosti. Na každém kroku mě doprovázeli místní, občas jsem jim dal nějaké věci – tužky, bonbony, ale i peníze. Asi po týdnu jsem si uvědomil, že takhle to dál nejde, jinak mi vůbec nic nezbude a odjel bych asi jen v trenýrkách. I přesto určitě vím, že minimálně do Barmy či Nepálu se chci ještě vrátit.


Další zastávka na cestě byla Austrálie, kde jsem si také prohlédl vše možné. A odtud už rovnou na Nový Zéland – na Working Holiday víza. Ta mi přitom přišla, až když jsem byl v Asii, takže jsem si díky tomu prodloužil svoji cestu po světě skoro o rok a půl.

Na Zélandu jsem ještě chvíli cestoval, pak jsem se ale podíval na účet a zjistil, že jsem v mínusu. Začal jsem hledat práci a téměř hned jsem se uchytil ve vinařství. A lze říci, že tato první zkušenost pak vlastně formovala můj pracovní život po řadu let.

Asi po dvou letech jsem se zastavil doma. A to jen proto, abych si vyřídil Woking Holiday víza do Kanady a už jsem letěl směr Vancouver. Celé západní pobřeží mám „prohikované“, prolyžované i snowboardované. A to vše jsem stihl při práci. Jaké? Jako nejzajímavější se mi jeví zastávka u Cirque de Soleil. I v Kanadě jsem si našel cestu k vínu, v oblasti Okanagan Valley.

Proč jsem zmiňoval, že rozhodnutí pracovat na Zélandu na vinici ovlivnilo můj profesní život i do budoucna? Od té doby jsem v podstatě žil část roku v Kanadě nebo USA a část na Novém Zélandu a věnoval se vinařství.

A teď? Jsem zpět doma, degustuji jihomoravská vína, která jsem řadu let neochutnal. A ve STUDENT AGENCY pomáhám dalším lidem vyrazit na cestu do světa.

 

Rádi pomůžeme i vám. Ozvěte se nám na e-mail prace@studentagency.cz nebo na telefonní číslo 542 42 42 42.

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Au Pair Holandsko

Vážený týme STUDENT AGENCY, chci Vám moc poděkovat, za příležitost, kterou jste mi dali. Amsterdam je nádherý. A i když mě holky občas zlobí, tak jsem moc ráda v této rodině a myslím že si rozumíme. Snad si na mě i holky časem víc zvyknou.  Přeji hezký

více