Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Novinky

Vojta z Poličky: Au pair? Nejlepší věc pro mou angličtinu

16.09.2020

Vojta před třemi lety zatoužil zlepšit si angličtinu. Odcestoval proto na rok do USA. Hlídat děti. Nedaleko New Yorku se stal au-pair v rodině se třemi chlapci. „Bylo to náročné, ale i diamanty vznikají pod tlakem,“ říká.

Pochází z Poličky na Vysočině. Po studiu střední technické školy pracoval jako elektroinstalatér. Pěšky putoval 800 km do španělského Santiaga de Compostela. V Londýně si vydělal na vydání vlastní knihy a byl na pracovním pobytu na Novém Zélandu.

 

Proč právě au pair? Přeci jen je to trochu netradiční ve spojení s mužem…
Chtěl jsem se hlavně naučit anglicky. Kamarád byl jako au pair v Seattlu. Potkal se s lidmi z celého světa a řeč se naučil skvěle. I díky výuce ve škole, kterou platí rodina. Myslím si, že je to určitě nejlepší způsob, jak zdokonalit své jazykové znalosti a cestovat. Když se ještě uskrovníte v pití piva, určitě si přivezete i nějaké peníze domů.

Co na to říkali vaši blízcí, divili se vaší volbě?
Celkem si asi klepali na hlavu, proč jedu dělat zrovna au pair, ale bylo to to nejlepší, co jsem mohl pro svoji angličtinu udělat. Kolikrát to nebyla zrovna pohádka, ale všichni mě podporovali, hlavně mamka.

Kam přesně jste zamířil? Byl to váš vlastní výběr?

Žil jsem v městečku Scarsdale, které leží ve státě New York, asi 30 minut vlakem od Manhattanu. Rodinu jsem si vybral sám, respektive oni mě, a po pár hovorech na Skypu jsme se domluvili. Dohromady jsem mluvil asi s deseti rodinami.

Jaké bylo soužití s dětmi?
Začátek nebyl moc jednoduchý, jelikož s angličtinou jsem na tom nebyl moc dobře, ale děti se zdály být v pohodě. Byli to tři kluci. Vybral jsem si je hlavně proto, že dělali snad všechny sporty včetně fotbalu. Dva z nich měli ADHD a abych byl upřímný, tak to někdy bylo opravdu náročné, ale diamanty přece taky vznikají pod tlakem, ne?

Stíhá člověk jako au pair i něco jiného?
Jelikož kluci chodili do školy, měl jsem od 8 do 15 volno. Chodil jsem hrát fotbal s ostatními au pair nebo do posilovny. Člověk si tu nové přátele najde opravdu snadno. Nakonec každý je na tom stejně jako vy. Opustil domov a všechny své kamarády, které znal celý život, a teď musí začít tak trošku „od začátku“.

Cestoval jste po USA?
Dá se říct, že jsem viděl celou Severní Ameriku, respektive vše, co jsem chtěl.

Kdy se zrodil nápad publikovat o cestě do USA knihu?
Hned jak jsem přijel do USA, začal jsem si psát sám pro sebe všechny ty zážitky, které nikde jinde nezažijete. Když jsem si pak psal s kamarády, posílal jsem jim právě tyhle historky. Přesvědčovali mě, ať to dám na Facebook, že to určitě pobaví hodně lidí, tak jsem svoje zážitky začal sdílet – a mělo to úspěch. Když jsem se po roce z Ameriky vrátil, každý se ptal, proč dál nepíšu a proč nenapíšu třeba knížku. Tak jsem se do toho pustil.

Láká vás podobný životní zážitek? Neváhejte se na nás obrátit na e-mailu prace@studentagency.cz nebo telefonním čísle 542 42 42 42 a my vám ho zajistíme.

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Au Pair Španělsko - Daniela Ivanková

Dobry den pani Majerova, pisem Vam len tak, nemam ziadne otazky. Mam sa dobre, s rodinou si vyhovujeme,prostredie v ktorom zijem je tiez velmi pekne a ani neviem ako rychlo mi bezi cas. Tak vam chcem touto cestou podakovat za sprostredkovanie super prace a za pekne leto.

více