Facebook Instagram 542 424 242
Au Pair Velká Británie angličtina mírně pokročilá, středně pokročilá, velmi pokročilá
věk: 18-30 let, letní pobyty 19-27 let délka pobytu: 6-12 měsíců, 3 měsíce v létě
Velký počet rodin!

Aktuálně čekáme na informace od našich partnerů, jak to bude dále s programem AuPair. 

Uzávěrka přihlášek: 1-2 měsíce před plánovaným odjezdem

Au pair ve Velké Británii mohou dělat dívky i chlapci. Požadavky na jazykovou úroveň jsou minimálně mírně pokročilá znalost angličtiny. Uchazeči s mírně pokročilou angličtinou pak musejí být flexibilní ohledně výběru lokality. Hostitelské rodiny žijící v Londýně obvykle požadují vyšší úroveň znalosti anglického jazyka a dobré řidičské schopnosti.

Mnoho rodin žije na okrajích měst či na venkově. Lidé jsou zde často přívětivější a přátelštější než ve velkých městech a je zde také méně cizinců než v kosmopolitním Londýně či v jiných velkých městech.


rozbalit vše

Obecné informace

Jako au pair žijete v hostitelské rodině a pomáháte jí s péčí o děti a domácnost. V rámci pobytu poznáváte kulturu a životní styl Velké Británie, aktivně používáte angličtinu a v neposlední řadě rozvíjíte svou osobnost.

Podmínky účasti v programu:

 • věk 18-30 let včetně (u chlapců 20-30 let)
 • praktické zkušenosti s péčí o děti
 • znalost anglického jazyka alespoň na mírně pokročilé úrovni
 • dobrý zdravotní stav
 • čistý výpis z rejstříku trestů
 • svobodná/ý a bezdětná/ý
 • zodpovědnost a přizpůsobivost
 • nekuřačka/nekuřák (umístění kuřáků je velmi složité, délka pobytu musí být min. 12 měsíců)

Výhodou je:

 • vlastnit řidičský průkaz (u chlapců je řidičský průkaz podmínkou)

Co získáváte:

 • vlastní pokoj a stravu u hostitelské rodiny
 • kapesné od hostitelské rodiny min. 80 GBP týdně
 • možnost navštěvovat kurzy angličtiny
 • 1,5 dne volna každý týden
 • neocenitelnou možnost dlouhodobě pobývat v anglicky mluvícím prostředí

Délka pobytu: 

 • dlouhodobý au pair pobyt na 6 měsíců a více, chlapci min. 12 měsíců
 • letní au pair pobyt na 3 měsíce

Jako au pair můžete do Velké Británie vycestovat již s mírně pokročilou znalostí angličtiny. Většina hostitelských rodin je připravena spíše na učebnicovou znalost angličtiny a jsou ochotny au pair s jazykem pomoci. Rodiny v Londýně však mívají vyšší požadavky na uchazeče a často požadují minimálně středně pokročilou angličtinu a dobré řidičské schopnosti.

Zejména pokud si přejete být umístěn/a v Londýně, může se stát, že o vás projeví zájem přistěhovalecká rodina (např. indického původu), neboť právě zde jich žije mnoho.

Přihlaste se do programu - stáhněte si přihlášku v Dokumentech ke stažení, kontaktujte nás a domluvíme se na podrobnostech nebo vyplňte nezávaznou registraci níže.

Práce

Au pair pracuje 25 až 30 hodin týdně. Rodina vás může požádat 2x až 3x do týdne o babysitting. Právo máte na 2 dny volna každý týden. Minimální kapesné au pair je 80 GBP týdně, výše kapesného se odvíjí zejména od počtu odpracovaných hodin a pracovní náplně.

Některé hostitelské rodiny nabízí pozici au pair plus, což znamená, že au pair pracuje cca 35 hodin týdně a dostává vyšší kapesné - min 80 GBP týdně.

Studium

Návštěva jazykových kurzů není povinná, určitě ji však každé au pair doporučujeme. Máte totiž možnost nejen se zdokonalit v jazyce, ale také si ve škole najít nové kamarády. Rodiny přispívají na jazykový kurz 20 GBP měsíčně. V průměru probíhají dvakrát týdně po dvou hodinách a většinou se platí na semestr, tj. na 3 měsíce dopředu.

Je obtížné poskytnout přesnou informaci, kolik kurzy v jednotlivých městech stojí. Jejich cena se často mění. Suma, kterou zaplatíte, se odvíjí od toho, jak často budete do kurzu docházet, na jaké úrovni bude výuka probíhat, na kvalifikaci lektorů a místě, kde budete kurz navštěvovat.

Některé kurzy jsou zaměřené na přípravu studentů k jedné z pěti mezinárodně uznávaných Cambridgských zkoušek. Cambridgské zkoušky se konají několikrát do roka, pořádají se po celém světě a cena za zkoušku se pobyhuje cca od 90 do 150 GBP. Zkoušky se rozlišují dle úrovně obtížnosti:

 1. KET (Key English Test)
 2. PET (Preliminary English Test)
 3. FCE (First Certificate in English)
 4. CAE (Cambridge Advanced Examination)
 5. CPE (Cambridge Proficiency Examination) 

Postup

KROK ZA KROKEM

 1. Vyplníte přihlášku a spolu s dalšími dokumenty odevzdáte ve STUDENT AGENCY
 2. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodnou hostitelskou rodinu
 3. Předáme vám informace o hostitelské rodině a absolvujete telefonát či skype rozhovor
 4. Předáme Vám potvrzení o umístění v hostitelské rodině
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY, předání informací k pobytu v zahraničí, zajištění dopravy a pojištění

Délka vyřízení pobytu se pohybuje od 2 týdnů do 2-3 měsíců. Velmi záleží na vaší flexibilitě. Dívky, které si nekladou požadavky na lokalitu, počet dětí a jsou ochotny vycestovat do Velké Británie na 12 měsíců, mohou být umístěny  i do týdne od podání kompletní přihlášky. Dívky, které jsou méně flexibilní nebo mají nízkou úroveň angličtiny, málo zkušeností s dětmi apod. mohou na umístění čekat 2-3 měsíce.

Přihlášku na Au pair pobyt ve Velké Británii si můžete stáhnout v Dokumentech ke stažení.

K přihlášce nezapomeňte přiložit:

 • 1 foto pasového formátu – usmívejte se!
 • Dopis "Milá rodino", kde napíšete o sobě, své rodině, zálibách, plánech do budoucna a důvodech, proč jste se rozhodla pracovat jako au pair. Rodinu zajímají především vaše zkušenost s dětmi, proto se o ní v dopise určitě zmiňte – může se jednat o hlídaní dětí sousedům a známým, starání se o sourozence, vedení sportovních či zájmových kroužků, práce instruktorky na táborech nebo jakákoli jiná činnost s dětmi. Pokud jste se staral/a o mladší sourozence, určitě se zde zmiňte i o této vaší zkušenosti. Délka dopisu by měla být na jednu stranu formátu A4.
 • Dvě doporučení od lidí, kteří nejsou vaši příbuzní. Jedno doporučení (tzv. dětská reference) se bude týkat vašeho vztahu k dětem a zkušeností s nimi. Toto doporučení vám napíše osoba, které jste se o děti starala nebo byla při práci s dětmi v oddíle, na táboře, pedagogické praxi, ve školce, nemocnici apod., vaším nadřízeným či kolegou. Druhé doporučení (tzv. charakterové) může napsat váš bývalý učitel, jazykový lektor, zaměstnavatel, kolega z práce nebo rodinný známý. Jedná se tedy o člověka, který vás zná již delší dobu, alespoň rok a dokáže popsat vaše charakterové vlastnosti. Obě doporučení se dokládají v cizím jazyce. Pokud dotyčná osoba anglicky neumí, nechejte ji referenci vyplnit v češtině (slovenštině) a sama/sám si ji pak přeložte. V takovém případě nám předložíte jak originál, tak i překlad. Reference budou ověřeny telefonicky.
 • Lékařské potvrzení o zdravotním stavu – potvrzení vyplní a potvrdí váš lékař a slouží jako doklad o dobrém fyzickém i psychickém stavu.
 • Koláž z fotografií ve společnosti dětí – nalepte nebo vytiskněte minimálně 6 fotek na 2 samostatné papíry formátu A4 a stručně je popište, např. „To jsem já a 5ti letý Tomáš, kterého jsem často hlídala“. Na fotkách byste měl/a být zejména s dětmi, o které jste se starala.
 • Kopie poslední stránky pasu, tzn. část, kde je fotografie
 • Kopie řidičského průkazu, pokud jste jeho držitelkou.
 • Aktuální a čistý výpis z rejstříku trestů

Ceník

registrační poplatek doplatek
2 500 Kč  3 500 Kč 

 

 

Poplatek zahrnuje:

 • zprostředkování au pair pobytu
 • podporu britské partnerské agentury i STUDENT AGENCY po celou dobu pobytu

Další očekávané výdaje:

 • doprava - rádi vám zajistíme letenku nebo autobusovou jízdenku
 • zdravotní pojištění - rádi vám zajistíme zvýhodněné pojištění Allianz. Bližší informace naleznete pod záložkou Pojištění.
 • kapesné na začátek pobytu - min. 80 GBP (plánujete-li navštěvovat jazykové kurzy, doporučujeme připravit si do začátku vyšší obnos)

 

Pojištění

Po vstupu České a Slovenské republiky do Evropské unie lze čerpat veřejnou zdravotní péči i v jiných členských státech EU. 

Odjíždíte-li na nepřetržitou dobu 6 a více měsíců, můžete se odhlásit od vaší zákonné zdravotní pojišťovny v ČR. Nemusíte tak platit jinak povinné zdravotní pojištění. Jednoduše si zajistíte online cestovní pojištění u Vámi preferované pojišťovny a nemusíte riskovat případné výlohy spojené např. s ošetřením u lékaře, hospitalizací apod.

 
V případě, že odjíždíte na méně než 6 měsíců je i nadále povinné hradit si zdravotní pojištění u vaší zákonné zdravotní pojišťovny.

Rozhodnete-li se i nadále hradit veřejné zdravotní pojištění u české/slovenské zdravotní pojišťovny, vyzvedněte si před vycestováním na pobočce vaší zdravotní pojišťovny Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC (případně formulář E111 - SR). Formulář či průkaz předložte v případě náhlého onemocnění nebo úrazu ošetřujícímu lékaři. Počítejte s tím, že ve většině případů se za péči připlácí. Je nutné zaplatit stejnou spoluúčast jako britští pojištěnci a zdravotní péči lze čerpat pouze ve státních zdravotnických zařízeních.

Aktuální a podrobné informace vám předá vaše česká zdravotní pojišťovna.

Z tohoto důvodu maximálně doporučujeme zaplatit si při cestě do zahraničí cestovní pojištění.

Pro více informací či pomoc se zařízením pojištění se obraťte na vašeho koordinátora.

 

 

 

Letní pobyty

V případě krátkodobých letních pobytů upřednostňují hostitelské rodiny starší uchazečky, které jsou aktivní řidičky. Protože je rodin, které mají zájem o au pair na kratší dobu velmi málo, musejí být všechny uchazečky flexibilní v lokalitě umístění, věku a počtu dětí i národnosti hostitelské rodiny. Většina rodin požaduje au pair s nástupem na konci května či začátkem června. Prázdninových pobytů se účastní pouze dívky. O chlapce bohužel není ze strany rodin na krátkodobé pobyty zájem.

V letním období je pracovní doba au pair obvykle vyšší vzhledem ke skutečnosti, že děti mají prázdniny a tráví tedy čas doma.

Obecné podmínky:

 • dívky ve věku 19 - 27 let včetně
 • středně pokročilá znalost anglického jazyka - komunikativní
 • délka pobytu 3 měsíce
 • min. 80 GBP za 25 hodin týdně
 • flexibilita na lokalitu, počet a věk dětí
 • nekuřačky
 • možnost vycestovat v květnu či první polovině června
 • čistý výpis z rejstříku trestů
 • aktivní řidička

Všechny ostatní podmínky au pair pobytu jsou shodné s požadavky na kandidáty, kteří se hlásí na dlouhodobý au pair pobyt. Dívka by měla být svobodná, bezdětná, s dobrým zdravotním stavem.

V průběhu letních prázdnin je bohužel možnost navštěvovat jazykové kurzy značně omezená. Některé školy přesto prázdninové kurzy pořádají. Mohou však být dražší než v průběhu roku. Během léta nicméně trávíte více času s dětmi a komunikujete s nimi. A běžná komunikace je nejlepším způsobem pro zlepšení vašich jazykových schopností.

 

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem RegioJet. 

STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět. Jedná se o jediný linkový spoj u nás nabízející kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda. Kromě Velké Británie můžete autobusy RegioJet cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Ohlasy

Au Pair Velká Británie - Míša

Míša nám poslala krásný ohlas z jejího pobytu ve Velké Británii. Ten si můžete přešíst zde.


Au Pair Velká Británie - Nikola H.

Dobrý den,
děkuji Vám za zprávu.
Daří se mi velice dobře, rodina je milá a o nové zážitky není nouze.
Vyřízování mého pobytu bylo díky podkladům z agentury Student agency velmi snadné. Věděla jsem, co přesně budu potřebovat. Shánení podkladů nějaký čas zabralo, ale pokud chcete zažít něco nového, tak to děláte s potěšením. Agentura mi vždy se vším ochotně pomohla a poradila. 
Můj příjezd do rodiny byl příjemný. Rodina mě vyzvedla na autobusovém nádraží. Londýn je úžasné město, našla jsem si zde i college, kterou navštěvuji a rodina mi umožnila do školy docházet. Víkendy mám volné, tak se snažím objevovat nové a zajímavé věci.
Pokud se rozhodnete vycestovat do zahraničí, doporučila bych Vám snad jen to, abyste se nebáli a našli si tu správnou rodinu, která Vám bude vyhovovat.

S přáním hezkého dne,
Nikola H.


 


Au Pair Velká Británie - Karolína N.

Vážený týme STUDENT AGENCY,
v Anglii se mi líbí moc. Moje hostmum je Slovenka a hostdad je Brit, což je pro mě určitě výhoda. Mluvíme spolu pouze anglicky, ale pokud by byl problém, můžu přepnout i do češtiny/slovenštiny. Starám se o dvouletého Isaaca a šestiletého Joshuu. Joshua je poměrně dlouho ve škole, ale s Isaacem trávím hodně času. Malej je strašně roztomilej. Vždycky přijde, chytne mě za ruku a říká: "Karolína, play!". Hostparents jsou moc milí a berou mě všude s sebou. Už jsem s nimi zažila Halloween a Bonfire Night.
S pozdravem,
Karolína N.

PS: Moc děkuji, že jste mi pomohli najít rodinu Glynne.


 


Au Pair Velká Británie - Gabriela M.

Dobrý den,
pobyt v zahraničí se mi moc líbí. Potkala jsem plno nových lidí. Především z České republiky, což je trošku nevýhoda, když se chci zlepšit v angličtině. Začala jsem chodit na kurzy angličtiny, kde jsem poznala pár lidí ze Španělska. Jediná nevýhoda je, že docela často mluví španělsky :D a já jim nerozumím. Rodina je bezva. Jsou ke mně milí, neustále se mě ptají jak se mám a jak se tady cítím. Pomohli mi i s výběrem kurzu, za což jsem ráda. Víkendy mám volné a trávím je se svými přáteli. Je to tady bezva a dá se tady hodně věci podniknout, když je počasí přijatelné.
S pozdravem,
Gabriela M.


 


Au Pair Velká Británie - Lenka P.

Dobrý den,

moc děkuji za e-mail a omlouvám se za pozdní reakci.

Jsem tu měsíc a půl a zatím se zdá být vše super. Začala jsem chodit do místní školy na kurzy angličtiny, abych podpořila účel, za kterým jsem vlastně do Anglie přijela. Pracovní týden utíká rychle a jelikož mám pátek-neděli volno, zbývá hodně času na cestování jak po okolí, tak v centru Londýna nebo i mimo něj. Děti i rodina jsou na mě moc hodní a snaží se mi ve všem pomáhat!
Jak už jsem zmiňovala, jsem tu teprve přes měsíc, ale už teď vím, že to je zkušenost a vzpomínky na celý život!

S pozdravem,
Lenka P.Au Pair Velká Británie - Roman H.

Dobrý den,

Leeds je krásné místo, bydlím ve čtvrti, která je spojena hned s farmami v okolí i okolním venkovem, takže pro procházky s pejskem Fred, je to ideální prostředí. Rodina mě hned uvítala a přijala mezi sebe a pomáhají mi se vším.
Určitě se mi tady líbí a mohu jenom doporučit dělat Au Pair, zkušenosti k nezaplacení.

S pozdravem,
Roman H.


 


Au Pair Velká Británie - Kateřina D.

Dobrý den,

děkuji za Vaše přání. Pobyt zde se mi velice líbí. Moje rodina je velice milá a se vším mi pomáhají. Děti jsou slušně vychované, a na svůj pubertální věk neodmlouvají a mají respekt vůči starším. To se v Čechách moc nevidí. Jinak již jsem se známila s Aupair z Francie a ze Slovenska. Obě velice milé slečny se kterymi jezdíme po výletech.


Rodina mi zde platí kurz angličtiny, tedy to jsou další pozitiva. A začala jsem se věnovat Thaiskému boxu v místní posilovně, kde jsem si našla další nové přátele. Takže za mě tedy 100% spokojenost.

Kateřina D.

První fotografie je pořízena 3 týdny po mém příjezdu, kdy jsem se seznámila s první AuPair v mém okolí. Je to francouzka a udělaly jsme si výlet do Liverpoolu.
Druhá fotografie je z návštěvy Liverpoolského muzea The Beatles Story.
Třetí je z mé první návštěvy Chesteru.
 


Au Pair Velká Británie - Michaela U.

Dobrý den Zdeňku,

jsou to skoro již tři týdny, co jsem našla díky Vám nový "domov" nedaleko Oxfordu. Ráda bych se s Vámi podělila o své dojmy.

Hned po mém příjezdu do mého nového domova jsem si zamilovala dvě věci. Nového psího mazlíčka a úžasnou zahradu za domem. Jsem si jistá, že za rok se mi bude těžko odjíždět, protože i rodinka zde je strašně fajn. Velice rychle mě přijali jako člena své rodiny. Catherine a Simon, noví rodiče, jsou velice trpěliví s mojí angličtinou a také strašně milí. Pokud něčemu nerozumím, snaží se mi to říci jinak, anebo znova. Pomohli mi najít i školu, kde zlepšuji každý týden svoje znalosti. Děti jsou zábavné. S dvojčaty hraji fotbal a starší Alice je, stejně jako já, velký fanoušek Harryho Pottera, takže spolu můžeme koukat na tyto filmy. Moje angličtina je den ode dne lepší. Dokazuje to i fakt, že jsem začala číst knížku HP v originálním vydání.


Celkově vše hodnotím velice pozitivně. Seznámila sem se tu s dalšími Au pair, nejen z České republiky. Určitě je to zkušenost k nezaplacení, kterou bych všem doporučila, pokud chtějí zlepšit svoji jazykovou úroveň.

Tímto bych chtěla poděkovat Vám i dalším kolegům ze Student Agency, kteří se postarali o zprostředkování mého au pair pobytu zde, ve Velké Británii.

Přeji Vám mnoho dalších spokojených účastníků jako jsem já.

Michaela U.


Au Pair Velká Británie - Michal B.

Dobrý den,
omlouvám se, že jsem nenapsal hned. Mám se skvěle, myslím, že v rodině všechno funguje výborně. Mám trochu potíž se založením bankovního účtu, ale už se na tom pracuje :) Za 14 dní dokonce pojedu na víkend domů na svatbu nejlepšího kamaráda, takže i co se týče domluvy s rodinou na těchto speciálních akcích, je všechno v pohodě. Ještě jsem moc Anglie neprozkoumal, ale to přijde. Co se týče jazykové bariéry, tak jsme zatím nenarazili na problém, což mi trochu zdvihlo sebevědomí a snad začínám mluvit víc anglicky než čechoanglicky :D Kurzy angličtiny jsem zatím nezačal, ale rozhodně to plánuji, asi po Vánocích. Děkuji moc za zprostředkování, jsem rád, že jsem nejel na vlastní pěst, ale přes Vás :)
S pozdravem,
Michal B.Au Pair Velká Británie - Monika J.

Dobrý den,
děkuji za Váš zájem :) Moje nová rodina je úžasná, jsou na mě moc hodní a vždy mi se vším pomáhají. Město je taky skvělé, potkala jsem opravdu hodně au-pair a dokonce už jsem s nimi byla i v Londýně. Jsem tu teprve dva týdny, ale ještě jsem neměla ani jednu chvíli volnou, neustále něco podnikáme, jsem opravdu ráda, že jsem je potkala. 


Zítra začínám navštěvovat kurz angličtiny a doufám, že si udělám certifikát. Přestěhovat se na tok do Anglie bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, co jsem kdy udělala a moc Vám děkuji za tuto možnost.
S pozdravem,
Monika 


Au Pair Velká Británie - Markéta G.

Milá slečno Sedláková,

děkuji Vám za zprávu a jsem ráda, že se k Vám mail dostal. Mám se tu opravdu báječně. Rodina mě přijala moc krásně, s maminkou si občas popovídáme jako kamarádky - o vztazích a všem možném, s chlapcem je to také v pohodě. Jsou moc hodní. Čekal mě tu krásně zařízený pokojíček vonící novotou, vlastní auto a pomohli mi i s řadou dalších věcí - např. vyřízení SIM karty, platí mi kredit, objednali mi adaptéry na zásuvky, pořídili permanentku do bazénu... Pravidelně mě také berou na výlety (jeden víkend jsme byli v národním parku Peak District, druhý víkend v severním Walesu). V dalších volných dnech (mámcelkem 3 celé volné dny v týdnu a ve zbývajících 4 dnech mám také dost volného času) jezdím autem na výlety sama nebo s jednou další au-pair z okolí. Koncem října také poletíme na dovolenou na Kanárské ostrovy. A pravidelně každý pátek večeříme v restauraci, někdy i o víkendech - tak zkouším různá místní jídla...;o)


Popravdě, mám pocit, že jsem tu spíše na půlroční dovolené a ještě za to dostávám kapesné. ;o) Zároveň, podle toho, co mohu usuzovat z jejich chování, je nadšení oboustranné, což mě těší. Upekla jsem jim domácí sušenky a udělala ostružinovou marmeládu. A když jsem chlapci zašila boty, kde se trhal suchý zip a maminka se smiřovala s tím, že je vyhodí a koupí nové, byli úplně nadšení. ;o)

Přikládám několik fotek ze svého pobytu zde.

Přeji Vám krásné dny a děkuji Vám za milou pomoc při zajišťování mého au-pair pobytu. Bylo velmi milé Vás potkat.
Markéta G.


Au Pair Velká Británie - Kristýna T.

Dobrý den,

děkuji za Váš zájem a moc Vás zdravím z Barnes, klidného městečka na jihozápadě Londýna. Má host family mě přijala velice kladně, jsou milí, ochotní pomoci a poradit a ani práce není nikterak náročná, takže času na poznávání okolí, centra města a nových přátel mám spoustu. Kromě pomoci s úklidem připravuji rodině v týdnu i večeře, čehož jsem se zpočátku možná trochu obávala, avšak zbytečně. Recepty jsou jednoduché, zdravé a já se ráda naučím nové věci.


Mohu říci, že jak s místem pobytu, tak i se svou host family jsem velice spokojená a těším se na další čas strávený v Londýně a na jeho prozkoumávání.

S pozdravem
Kristýna T.


Au Pair Velká Británie - Zuzana A.

Milé Student Agency,

hned na začátku Vám děkuji za zprostředkování pobytu v Anglii.

Jsem tady měsíc a rodinka, u které bydlím, je skvělá. Přes moje všechny obavy, jak z dopravy, tak z jazykové bariéry, z rodiny, dětí apod. se mi tady moc líbí. První přivítaní rodiny bylo skvělé, jak mě rodiče poprvé viděli, hned mě přátelsky objali a ptali se, jaký byl let, jak se mám atd. Doma čekaly tři větší holčičky – nejmladší je 9, nejstarší 15, které se na mě hned ve dveřích smály. A nakonec, jak jsem viděla můj útulný pokojík, tak jsem byla nadšená z toho, že tady můžu být.


S rodiči i s dětmi vycházím skvěle, jsou hodní, milí, trpělivý, přátelští a se vším mi pomáhají. Vím, že se na ně můžu spolehnout. V rodině pomáhám s domácími pracemi, zpočátku to byla fuška, ale teď už jsem jsi udělala svůj „rozvrh“ a vše zvládám. S děvčaty to taky není problém. Nejdříve jsem z toho měla obavy, ale holky jsou fajn. Ráno je autem odvážím do školy a odpoledne je zase přivážím. Když mají večer čas, hrajeme spolu různé hry, kterých mají spoustu. Městečko, kde bydlím, je krásné, kousek od domu je národní přírodní rezervace - park, kde se občas chodím projít. Taky jsem si našla v blízkém okolí další české au pair. Mám volné víkendy, takže společně jezdíme na různé výlety. Byli jsme se podívat v Londýně a taky v Oxfordu, kde se mi moc líbilo.

Rodiče ví, že moje angličtina je slabší, a proto mi pomohli najít kurz angličtiny, abych se mohla zlepšit. Už po tom měsíci můžu říct, že v angličtině poznám zlepšení. A zároveň jsem v kurzu poznala nové lidi z různých koutů světa – z Itálie, Francie, Turecka, Kolumbie, což je pro mne taky zážitek.

Ještě jednou Vám díky za to, že můžu poznávat nová místa, lidi, kulturu a taky, že získám nové skvělé zkušenosti do života.

Z Northwoodu Vás zdraví,

Zuzana A.


Au Pair Velká Británie - Tereza G.

Zdravím Student Agency,

už po příletu do Velké Británie, když jsem poprvé viděla svoji novou hostitelskou rodinu a jejich vřelé a příjemné chování, jsem i přes pocit jisté předtuchy stále doufala, že u této rodiny budu spokojená.
Po příjezdu domů, jsem spatřila překrásný pokoj a dopis ležící na mém stole. V jeho řádcích se ukrývalo přivítání každého člena rodiny a já hned věděla, že tady najdu to štěstí, v které jsem na počátku doufala.
Žiju v malém městečku nedaleko Londýna s velice tolerantními a hlavně trpělivými rodiči a třemi milujícími a velmi upovídanými dětmi – devítileté dvojčata a jedenáctiletá slečna.


I přes milé uvítání jsem se podvědomě bála, že si zde budu připadat cizí. Pociťovala jsem obavy, že se tu nebudu cítit doma, ale po mých narozeninách, které byly jen pět dní po příletu, mi bylo jasné, že takové myšlenky můžu odsunout stranou. Během honosné snídaně, kterou mi na můj den připravili, jsem si od mých úžasných dětí vyslechla snad desetkrát narozeninovou píseň "Happy Birthday". Potom mi donesli dort a obrovskou kytici s přáníčkem, a obavy z nepřijetí do rodiny mě rychle opustily.
Rodiče i děti mě s radostí přijali jako dalšího člena rodiny a připravili mi krásné prostředí pro život tady, kde se nemůžu cítit jinak než šťastně.

Proto velké poděkovní patří právě Student Agency za zprostředkování mého au pair pobytu ve Veké Británii. Po mé jen pozitivní zkušenosti, mohu au pair pobyt všem jen doporučit. Jestli stále přemýšlíte, přestaňte váhat a udělejte to. Za sebe mohu říct, že to bylo z nejlepší rozhodnutí.

S pozdravem,
Terka


Au Pair Velká Británie - Adéla P.

Milé Student Agency,
dnes jsou to dva týdny, co jsem s rodinou. Během dvou tří dnů jsem se dostala z počátečního stesku po rodině, myslím, že poměrně rychle a snadno. To vše díky mé nové rodině, tak úžasné, jak jen může být. Děti samozřejmě občas zlobí, jinak by to ani nešlo, ale když na to přijde, jsou to zlatíčka, jsou vtipné, šikovné a hudebně velmi nadané. Maminka je skvělá, velmi milá, chytrá, usměvavá a energická, vždy je tady pro všechny a od začátku se mi snaži dávat tolik lásky, kolik může, aby se mi nestýskalo po té mé mamince v Čechách. Taťka dětí s námi nežije, ale celkem často s dětmi tráví čas. Doma ale máme ještě babičku, která přes zdravotní neduhy zůstává optimistická a vždy milá a ochotná pomoci či poradit. Za svůj dlouhý život načerpala spoustu zkušeností a umí je podat velmi milým způsobem.


Na rodinu jsem tedy měla štestí obrovské, splňují veškeré mé požadavky plus i něco navíc. Od začátku spolu hodně výletujeme, za ty pouhé dva týdny jsem byla v sedmi různých městech, kde jsme navštěvovali všemožné kulturní akce a prohlídky a navíc jsem už několikrát byla i na různých místech Exeteru, ve kterém žijeme a který moc ráda objevuji osamotě. Také mi rodina pomohla s členstvím v místním sportovním zařízení, které nabízí snad vše, na co si člověk vzpomene.
Teď už jen čekám, až začne škola jak dětem, tak mě a konečne budu mít stalý rozvrh

Zdravím a přeji spoustu au pair tak spokojených, jako jsem já.
Adéla P.


Au Pair Velká Británie - Tereza

Dobrý den,

 
probíhá to tady zatím všechno bez problémy, rodina mě mezi sebe přijala velmi rychle. Zatím jsem tady druhý víkend takže jsem si ještě netroufla odjet na celý den nikam sama ale rodina mě sebou bere na výlety a ukazují mi různé místa v okolí.
Občas se vyskytne nějaká chyba v komunikaci , která je vlastně spíše vtipná než trapné. Včera jsem se přihlásila na charitativní pochod a neuvědomila jsem si, že v Anglii mají míle a ne kilometry, takže jsem se omylem přihlásila na půlmaratonovou trasu po které jsem přišla domů nad ránem úplně zničená, 13lettá dcera se toho statečně zúčastnila se mnou a myslím si, že na tom byla možná ještě hůř než já. Angličtina je to čeho jsem se bála nejvíc, ale vždycky se dá něják domluvit, naštěstí jsem v rodině Indů, kteří nemají tak strašný anglický přízvuk, takže jsem si na to zvykla mnohem líp něž ostatní aupair. 
Nejvíc mi chybí čeština když jdu třeba do muzea nebo na nějáké takové místo protože tam je všechno jenom anglicky a když něčemu nerozumím není to tam jak dohledat, musím používat mozek na 100% 24/7, ale neměnila bych, jsem moc ráda, že jsem odjela je to super zkušenost.


S pozdravem Barabaschova

   


Au Pair Velká Británie - Martina K.

Milá Student Agency,
zdravím z deštivého, ale za to krásného Londýna. Jsem zde teprve dva týdny, ale musím říct, že si zatím nemám nač stěžovat.
Moje rodinka jsou naprosto skvělí lidé. Host parents jsou na mě moc milí, snaží se mi pomáhat a navzájem se snažíme vždycky si vyjít vstříc. Musím přiznat, že jsem před odjezdem měla trochu strach z toho neznáma a z toho, že vlastně budu bydlet u úplně cizích lidí, ale hned po prvních pár dnech mě tenhle pocit přešel. Děti jsou taky moc hodné. Starám se o čtyři, takže to vždycky není úplně lehké a to potom nastává trochu chaos, ale vše se dá zvládnout. Každé z dětí má svoje vlastní aktivity, takže se občas stává, že přijdou až večer.


Myslím, že rodinu jsem si nemohla přát lepší :) Co se týče domácích prací, tak ze začátku to byla docela fuška, ale člověk si v tom udělá svůj systém a pak už to jde od ruky. Zrovna dneska jsem poprvé dodělala snad všechno včas :D Takže to beru jako úspěch ;)

Jinak Londýn je vážně nádherné město. Už jsem se byla podívat na hodně zajímavých míst a pokaždé se stane, že objevím i něco nečekaného a nového. Lidé jsou tady velmi přátelští, klidně se s Vámi dají do řeči třeba na lavičce v parku nebo v obchodě. Přijde mi to ještě teď tak trochu zvláštní. Ale je to hrozně milé. Jinak bych nejradši jen pořád cestovala, ale občas má počasí svoji hlavu. Jako třeba dnes. Celý den propršel, takže se toho moc dělat nedalo. Ale to se stává. Myslím, že tím je Londýn proslulý.

Vím, že dva týdny ještě není moc, ale je to dost na to, abych mohla pobyt Au pair jen vřele doporučit. Anglie je vážně tak trochu jiný svět a já jsem ráda, že jsem měla tu možnost ho aspoň z části okusit.

Takže bych Vám všem ve Student Agency chtěla tímto poděkovat. Váš přístup byl výborný :) Klobouk dolů.

S pozdravem,
Martina Kamlerová

PS: Přikládám pár fotek :)


Au Pair Velká Británie - Veronika F.

Vážená slečno/paní,

v první řadě Vám chci moc poděkovat za umožnění mého pobytu v zahraničí!
Za úžasnou, milou a rychlou spolupráci. Můžu všem, co by rádi vycestovali jako já, jen doporučit spolupráci s Vámi!

Jsem v rodince moc a moc spokojená!!
Mám štěstí, že se na Vás nemusím obracet s problémy, ale jen s nadšením a spokojeností! Bydlím s rodinkou ve vesničce blízko Didcotu, Oxfordu a Readingu. Jsou úžasně milí, otevření, přátelští a veselí :) Se vším mi ochotně pomáhají, se vším se s nimi dá domluvit. Cítím se jako jejich součást. Už teď vím, že se mi od nich nebude odcházet lehce, a to jsem v podstatě pořád na začátku svého pobytu tady.


Chodím také do dvou škol, protože chci, aby se moje angličtina pohybovala na jiné úrovni. Po skoro dvou měsících tady jde znát nějaký pokrok, ale pořád je a bude na čem pracovat.

Anglie je nádherná země! Každý kousek z ní je kouzelný! Hlavně lidé a jejich chování k sobě, ke všem je neskutečně milé. První dny jsem z toho byla velice překvapená. Jsem opravdu nadšená, že jsem díky Vám tady.

Ještě jednou velký dík za umožnění mého úžasného času tady!

S pozdravem Veronika F.


Au Pair Velká Británie - Martina P.

Dobrý den všem do Student Agency!

Moje první zahraniční zkušenost je krásná! :) Přijela jsem tady před měsícem a pomalu se seznamuju s běžným chodem života. Rodinka je super, snaží se, abych se tu cítila jako doma. Obě děti (Franky a Lenny) jsou zatím trochu zdrženlivé a chtějí hlavně mámu. Co se týče povinností, jsem spokojená. Chystám dětem jídlo, postýlky, oblečení, uklízím hračky, kuchyň, jídelnu. Jednou za týden tu chodí paní na úklid, takže je to jednodušší. Je to super hlavně teď, když hostdad odjel pracovně do Nairobi v Keni. Děti jsou malinké (3 a 1,5 roku), tak teď mám práce víc.


Starší Franky chodí do školy a mladší Lenny k nějaké chůvě. Takže dopoledne mám skoro volné.

Jídlo je docela dobré, i když jsem měla zpočátku obavy - oba rodiče jsou vegani. Ale hostparents jsou hodně tolerantní a nakoupí mi co chci. Oběd si většinou vařím sama. Byla jsem překvapená, že Angličani neobědvají normálně jako my, ale dají si jen něco malého, aby vydrželi do večeře. :D Dětem chystám lunch boxy.

Jinak jsem začala před 2 týdny chodit na kurzy angličtiny. Sešla se nás dobrá parta, všichni jsou starší než já a byli překvapeni, že jsem tu tak krátce a už chodím do školy (všichni jsou tu aspoň 4 měsíce) :D Moje angličtina se zlepšuje každým dnem, možná i díky dopisování s kamarádkou Lisou (taky Aupair) ze Švédska.

Myslím, že život tady je mnohem pohodovější než u nás v Česku. Oni prostě věci příliš neřeší. :) Takže je to taková větší dovolená.. :D

Díky moc všem ve Studentu, kteří mi pomohli vycestovat a poznat nové lidi i zemi.

Krásný den do Česka

přeje

Martina P. :)


Au Pair Velká Británie - Kamila G.

Dobrý den,
děkuji za e-mail a zároveň za zprostředkování pobytu.

Jsem tady teprve druhý týden, ale už můžu říct, že si pomalinku začínám na vše zvykat. Moje host rodina je ta nejlepší, co jsem si mohla vybrat. Díky ní se tady cítím dobře. Jsou velice milí, laskavý, tolerantní a se vším mi pomáhají. Vím, že se na ně můžu spolehnout. Co se týče dětí, tak se starám jen o jednu holčičku a nemám s ní žádný problém. Už za ty dva týdny jsou z nás dobré kamarádky. Trávíme spolu každý den a díky ni se tady necítím sama.


S klidem můžu říct, že jsem dostala tu nejlepší rodinu a díky ni si to tady užívám.

S pozdravem Kamila
Posílám pár fotek


Au Pair Velká Británie - Laura K.
Vážený Týme Student Agency,


děkuji za optání. S rodinou, se kterou bydlím, jsem moc spokojená. Jsou velmi nápomocní, starostliví a pomáhají mi být za dobře s malou. Starám se jen o jednu čtyřletou holčičku, která prvním rokem chodí do židovské pre-school, takže mám hodně volného času pro sebe. Tato rodina má hodně přátel a rozrostlou síť příbuzných, což mi dává i hodně příležitostí na menší přivýdělky. Zatím nenavštěvuji žádný jazykový kurz, ale rozhodně se po nějakém porozhlížím, má host-mum mi také dala kontakty na nějaké au-pair z okolí, takže se tu pomalu ale s jistotou zabydluji.

Abych to celé shrnula, daří se mi velice dobře.

S pozdravem
Laura K.Au Pair Velká Británie - Sabina Š.

Dobrý den, pobyt je skvělý. Jsem ráda, že žiji přímo v Londýně, který otevírá neskutečné množství nových možností. Moje rodinka je super, všichni jsou tu moc hodní a snaživí.
Jsem velice ráda, že díky Student Agency jsem se odhodlala vycestovat. A přes Vás bylo velice snadné se odhodlat, za to Vám děkuji.

S pozdravem z Anglie, Sabina.Au Pair Velká Británie - Sandra B.

Dobry den Vladko,

zdravim z Anglie, venkova u Andoveru :)
Uz tu budu mesic a pul, konecne si zacinam zvykat :) Chtela jsem Vam jen napsat, ze moje rodinka je naprosto uzasna. Rodice jsou mili, kdykoli cokoli potrebuji, snazi se mi vyhovet a od zacatku se snazi mi muj pobyt tady co nejvice usnadnit a zprijemnit. Napr. kdyz se me maminka ptala, jak se mi spalo, tak jsem ji povedela, ze dobre, jen mi bylo trochu zima a ona druhy den jela a koupila mi dalsi perinu :)


Decka jsou taky moc prima, kluci, obcas samozrejme blbnou a zlobi, ale jsou to decka, jinak jsou to ti nejhodnejsi deti, co jsem snad kdy potkala, maji uzasnou vychovu, v 7 letech si sami sednou ke knizce a bavi se, rodice jim dennodenne ctou pohadky, maminka meni hlasy, je sranda je pozorovat, jeste tak jim rozumet :)
Jak dlouho to tak trva? Uprimne si porad pripadam jako naprosty tatar :) Asi budu prvni, co se to nenauci a porad se bude jen blbe usmivat a na vsechno kyvat :)

Mejte se krasne!

S pozdravem
Sandra B.
Au Pair Velká Británie - Jaroslava J.

Milá agenturo,

zasílám pozdrav z Londýna. Chtěla bych vám všem přednostně poděkovat za vaší pomoc, zprostředkování, i rady k cestě. Jsem moc ráda, že jsem mohla využít vašich služeb a vycestovat do UK jako Au Pair.

Rodina, kterou jste mi našli je moc fajn. Jsou na mě hodní, vždy mi ochotně poradí, pomůžou a když jim občas nerozumím, větu zopakují a nebo řeknou trochu jinak. Vím, že se na ně můžu kdykoliv a s čímkoliv obrátit.


Pomohli mi i s výběrem školy. Jsem tu krátce - teprve měsíc a moje angličtina není vůbec dobrá a tak jsem ráda, že zde můžu chodit do školy. Určitě to každému doporučuji. Nejen že se naučíte dobře anglicky, ale také zde potkáte plno lidí z různých států a s některými se určitě spřátelíte.

Rodina mě na uvítanou a na seznámení vzala hned na dovolenou do jižní Anglie. Bylo to od nich moc milé, takto jsme se alespoň lépe seznámili. Starám se o malou holčičku (3 roky). Malou vodím a vyzvedávám ze školky a pak se o ní starám do doby než se rodiče vrátí z práce. Holčička je velmi dobře vychovaná, samostatná a velmi aktivní. Nejvíce se jí líbí v kuchyni a tak spolu vaříme a pečeme.

Také tu mám hodně času jen pro sebe a tak podnikám výlety po okolí i do centra Londýna. Určitě každému můžu jen doporučit takto vycestovat - osamostatníte se, získáte nové zkušenosti, poznáte nové přátele, novou zemi, kulturu i jídlo, prostě vše co k cestování patří.

S přáním hezkého dne,
Jaroslava J.


Au Pair Velká Británie - Denisa J.

Drahý týme STUDENT AGENCY,
děkuji za email.
Můj pobyt v zahraničí je zatím naprosto skvělý! Má hostitelská rodina je velmi milá a přátelská, moc dobře si rozumíme. S dětmi jsme si padli do oka hned od začátku a trávíme spolu spoustu času i nad rámec mých "pracovních povinností."


Jsem tady zatím jen dva týdny, ale už se cítím jako doma. Rodiče mi dokonce pomohli najít brigádu v základní škole, kde pracuji třikrát týdně jako dozor. Našla už jsem si zde i pár přátel mezi ostatními aupairs, se kterými trávím volný čas.
Moc Vám děkuji, že jste mi pomohli najít tak úžasnou rodinu.

S pozdravem
Denisa


Au Pair Anglie - Monika Stárková

Dobrý den. Nejprve bych Vám chtěla poděkovat za pomoc a zprostředkování této životní zkušenosti, být jako au-pair v UK, Leedsu.
Dále Vám s potěšením mohu říct, že všechny rodiny takové jako ta moje určitě nejsou. Jsem tu teprve 14 dní a rodina si mě vzala s rizikem, že jim nebudu moc dobře rozumět jelikož moje angličtina není vůbec na dobré úrovni. Hned od začátku mi pomáhají knížkami pro děti, pohádkami a vedou semnou vtipné rozhovory. Holčičky o které se starám, jsou velice roztomilé a jsou pro každou legraci. Mají plno energie, ale s dobrým programem a využitím jejich zájmů si s časem pohrajem. Věděla jsem, že jedu do deštivého státu, ale i tak mě to překvapuje. I v takovém počasí s dětmi můžu malovat, hrát stolní hry nebo mi pomáhají připravit svačinu. Rodina není vůbec náročná. Domácí práce vykonávám stejné jako doma v ČR. Díky aktivitám a výletům, které pro mě chystají teď v době prázdnin mi tu čas velice utíká a na stesk nemám ani pomyšlení. Jsem ráda, že jsem se odvážila tento krok udělat.Určitě tu nějakou dobu zůstanu.
S pozdravem Monika Stárková.


 


Au Pair Velká Británie - Kateřina G.

Dobrý den,
i přes to, že jsem se ze začátku obávala každodenního řízení auta na levé straně a starosti o dva puberťáky, jsem z pobytu moc nadšená a mé obavy odpadly během prvního týdne. Anglie je nádherná, každý den objevuji něco nového a ve volném čase jezdím poznávat krajinu a města kolem, zaráží mě, jak oproti ČR jsou tady všichni neuvěřitelně vstřícní a milí a dbají o své životní prostředí. Moje hostitelská rodina je skvělá.


Žiji v rodině pouze s maminkou, která každý týden odjíždí na několik dnů na služební cesty, ale děti jsou samostatné a zvládáme to spolu dobře. Jsou to puberťáci, takže občas štěkají, ale jenom na sebe.  Dopoledne mám seznam domácích prací, které mám splnit, vozím a vyzvedávám děti ze školy, vařím každý den večeři a zbytek dne trávím procházkami po okolí, takže mi to tu strašně rychle utíká, přijde mi, že jsem přiletěla včera a přitom už je to třetí týden. Zatím pobyt naprosto plní moje očekávání a všichni se ke mně opravdu chovají jako bych byla člen rodiny, čili už teď vím, že se mi za těch 6 měsíců bude odjíždět těžce a zda vůbec stihnu procestovat a poznat vše, co chci.
Děkuji moc za skvělou komunikaci, informace a zprostředkování, především slečně Pasekové a přeji hezký den.

Kateřina G.


Au Pair Velká Británie - Jana Č.

Dobrý den,
zasílám pozdrev z UK. Chtěla jsem napsat již dříve, ale vše tu tak rychle utíká, že nic nestíhám.
Dnes je to přesně 14 dní co jsem sem přijela. Přiletěla jsem v úterý do posledního týdnu školní docházky dětí. Do konce týdne jsem si tu vše prohlédla a naučila. Rodiče a děti byly v práci, ale naštěstí tu byla pani uklízečka, která mi vše ukázala.


No a hned první týden prázdnin jsme vyrazili na pobřeží do Robin Hood's Bay. Bylo to úžasné, moc jsem si to užila. Tento týden jsem již s dětmi sama doma a moc si to užíváme, společně vaříme a v těchto dnech i opalujeme. Zítra nám přijedou rodinní známí z USA, tak tu bude zas plný dům. Angličtina je v pořádku a přijde mi, že v poslechu se lepším každý den.
S pozdravem,
Jana Č.


Au Pair Velká Británie - Radka Z.

Dobrý den všem do Student Agency,

v první řadě bych Vám ráda poděkovala za milé, rychlé a příjemné jednání při zařizování mého au-pair pobytu!
Tento pobyt je můj první zahraniční, a tak jsem se obávala, že si za celu dobu pobytu v Anglii úplně nezvyknu. Opak je ale pravdou!

Žiji s mou host rodinou v severní části Anglie. Má rodinka je naprosto úžasná! Maminka je skvělá paní, která mi je vždy nápomocná, milá a chová se ke mně jako ke kamarádce. Jsou také velmi ohleduplní a vědí, jak jsem se ze začátku pobytu cítila - opravdu hodně mi chyběla rodina. První měsíc jsem si postupně zvykala na režim rodiny, všechny mé povinnosti a hledala jsem si kamarády, se kterými bych mohla trávit svůj volný čas.


Seznámila jsem se s lidmi jak z České republiky, tak například z Itálie, Německa, Francie a samozřejmě z Anglie. S novými kamarádkami jezdím každý víkend na nějaké výlety - navštívily jsme například York, Manchester, ale také Scarborough a Nottingham. Některé kamarádky se už vrátily zpět do České republiky, ale pořád jsme v kontaktu a věřím, že až se také vrátím, budeme se navštěvovat. Lidé v Anglii jsou opravdu přátelští, usměvaví a konverzaci jsou schopni zahájit kdekoliv a kdykoliv, i když vás vidí poprvé v životě

Jak už jsem říkala, rodinka je skvělá. Jezdíme spolu na večeře a vůbec, berou mě jako člena rodiny. S tímto se pojí následující dotaz. Rodinka se rozhodla, že začátkem června poletíme za teplem a budou velice rádi, když poletím s nimi. Chtěla jsem se zeptat, zda mé pojištění bude platit kdekoliv nebo platí jen po Velké Británii.

Ještě jednou moc děkuji,
s pozdravem,
Radka Z.


Au Pair Velká Británie - Kateřina C.

Dobrý den pane Zdeňku!

Píšu Vám po mých třech týdnech v rodině, abych Vám napsala, jak se zde mám. Rodina je skvělá! Vůbec se to nedá srovnávat s předešlou rodinou! Moje HM Lara je úžásná, ze vším mi pomáhá, i s angličtinou. Od příštího týdne budu chodit k jednomu učiteli na kurz, kde budu jen já, takže na mě bude mít daleko více času.  Děti jsou taky skvělý, malý Elliot občas brečí, že chce maminku, ale za pár minut ho to přejde a je to vše v pořádku.


Děti mě poslouchají a repsketují.. Občas také mají sve dny, ale když nechtějí poslechnout, tak dostanou time out a už vědí, že je zle přijdou se mi omluvit, dají mi pusu a zase si hrajeme. S dětmi chodím dost casto do parku, hrajeme různé hry, jezdíme na různé oslavy, chodím s dětmi na kroužky, takže se tu opravdu nenudím. Uklizím tu strašně minimálně každou středu totiž chodí paní na úklid a pro mě a mou HM jsou v první řadě děti! Takže práce je tu opravdu skvělá ,už ted vím, že až budu odjiždět budu brečet... Mám tu čas i cvičit, takže se tu cítím, jako kdybych byla doma.

Mějte se pěkně,
s pozdravem Katka


Au Pair Velká Británie - Gabriela M.

Dobrý den,
děkuji za e-mail a zároveň za zprostředkování pobytu.
Jsem tu sice jen chvíli, dva týdny, ale díky mé nové rodince, která mě přijala mezi sebe se tu cítím, jako kdybych tu byla už několik měsíců. Moji noví HP jsou velice milí, pořád se ujišťují, jestli je vše v pořádku, jestli se tady cítím příjemně. A kdykoliv se naskytne jakýkoliv problém, ať už v porozumění angličtiny nebo například v hledání vhodného spoje do jiných měst atd.., vždy mi se vším velice ochotně pomůžou.


Největší strach jsem měla z toho, aby mě přijaly děti. Věděla jsem, že nejsem jejich první au-pair a že ti dva moji malí rošťáci mezi sebe nevezmou každého. Obavy ze mě ale opadly hned druhý den, kdy jsme bez problémů začali komunikovat, hrát hry a dovádět.
Myslím, že i po tak krátké chvíli strávené s touto rodinou můžu s klidem říct, že jsem dostala tu nejlepší, jakou jsem si mohla kdy přát.

P.S. Posílám také pár fotek.

S pozdravem
Gabriela M.


Au Pair Velká Británie - Petra K.

První den mého příletu do Velké Británie, jsem byla velmi nervózní. Nevěděla jsem, co mě čeká. První den si mě rodina vyzvedla na letišti. Z letiště jsme jeli na oběd, kde jsme se začali seznamovat a poté jsme jeli domů. Provedli mě bytem a ukázali mi můj vlastní pokoj i koupelnu. První velký den, co následoval, byl Halloween. Přijeli nejlepší přátelé mé hostující rodiny a slavili jsme to všichni společně. Za celý měsíc, co jsem tu, mám moc zážitků. Slavili jsme baby shower, což je oslava před narozením dítěte. Jelikož je rodina z Indie má jiné zvyky a také svátky. Seznamuji se tu s jinou kulturou a zároveň poznávám zvyky Anglie, které jsou značně jiné, než v Čechách. Pomáhám rodině, co nejvíc můžu a oni na oplátku vyhoví mě, když chci jít třeba ven. Každou neděli mám volný den a jezdím po různých památkách a místech.


Moje hostující rodina, jsou velmi milí a hodní lidé. Co se týče jejich víry, nenutí mě k ničemu, co nechci, čehož si vážím. Skládají se ze tří členů. Matka, otec a dvouletá holčička, která si po měsíci začíná pomalu zvykat, že jsem tam s nimi. A za pár týdnů čekají miminko. Ze začátku to bylo s malou velmi těžké, ale to je vždy. Jinak co se týče rodiny, udělali pro mě hrozně moc věcí. Našli mi kurz angličtiny zdarma, kam chodím jednou týdně a vzdělávám se a dále chodím třikrát týdně do komunitního centra, kde poznávám nové lidi, hraju hry a komunikuju. Samozřejmě první měsíc je velmi obtížný, takže se musí počítat i s malými neshodami. Jelikož jsme každý jinak vychovaný a máme jiné zvyky, jedné ze stran se to nemusí líbit. Což se stalo i u nás. Ale nejdůležitější je si to všechno vyříkat, promyslet a jít dál. Je pro mě velmi obtížné zvyknout si na všechno tak rychle. Mají požadavky a zásady, na které nejsem zvyklá, ale snažím se přizpůsobit, jako oni se snaží přijmout mé zvyky a vychování.
Nevím, jak u jiných lidí, ale myslím si, že jsem dostala skutečně dobrou rodinu a jde jenom o zvyk a přizpůsobení se. Je na každým člověku, jak si to udělá. Každopádně jsem ráda a mohu doporučit jet jako au pair do ciziny.


Au Pair Velká Británie - Pavla K.

Dobrý den,

děkuji za optání, zatím jsem v Anglii pouze druhý týden, ale vše je v naprostém pořádku, rodinka je skvělá, cítím se tu jako doma a doufám, že to takto bezproblémové bude i nadále. Nyní se stále ještě rozkoukávám, snažím se zdokonalovat v angličtině a od pondělí bych měla začít sama řídit.

Tímto Vám mockrát děkuji za zprostředkování mého pobytu.

S přátelským pozdravem

Pavla K.Au Pair Velká Británie - Kateřina Ch.

Zdravím z Leeds

Děkuji STUDENT AGENCY za zprostředkování. Myslím si, že to bylo nejlepší rozhodnutí zúčastnit se Au-pair pobytu. Tohle je má 2. zkušenost jako Au-pair ve Velké Británii a jsem velice ráda, že jsem to podnikla znovu. Je to ta nejlepší cesta jak poznat místní rodinu, jejich zvyky a tradice, poznat okolí a seznámit se s novými lidmi a k tomu ještě se zlepšit v anglickém jazyce. Můj splněný sen.

Tentokrát jsem u Britské rodiny a mám se tu moc dobře. Rodina je úžasná. Berou mě jako člena rodiny, takže se snaží, aby mi tu nic nechybělo. Občas se mě ptají jestli se mi nestýská po domově, ale já jim odpovídám, že se mi nestýská a také je to pravda, protože se tu s nimi cítím jako doma. Ve všední dny s Host rodinou trávím hodně času, povídáme si o všem možném, což mi velice pomahá ve zlepšování mé agličtiny. A o víkendech jezdím na výlety poznávat okolí. Zatím jsem toho moc ještě nenavštívila, protože jsem tu teprve 2. týden. 
Brzy už také začnu chodit na kurz angličtiny, takže mé zlepšování jistě půjde ještě rychleji. 24. října prostřednictvím místní agentury (partnerská agentura SUDENT AGENCY) budeme mít setkání s ostatními au-pair z okolí, kde budeme mít možnost se navzájem seznámit a kde si snad najdu i nějakou kamarádku/ky. Už se na to moc těším. :-)

Mějte se moc pěkně.
 
Zdraví
Kateřina Ch.

 


Au Pair Velká Británie - Kateřina G.

Dobrý den,

moc Vás zdravím :-) chystala jsem se Vám napsat a moc poděkovat za to, že tu teď můžu být. Moje rodina je jedním slovem báječná. Přijdu si jako člen rodiny. Jsou na mě moc hodní. Ostatně zatím všichni, které jsem stihla potkat (v knihovně, obchodě, sousedství..),byli velmi přátelští a každý se se mnou hned dal do řeči, což je milé. Myslím, že Manchester je skvělé místo pro život. Co se týče jazyka, tak žádné velké problémy nemám. Rodině rozumím víceméně v pohodě, protože mluví tak, abych jim rozuměla :-) .. Pokud se se mnou dá do řeči někdo na ulici, tak ho poprosím ať mi větu zopakuje, protože jejich "huhlání" je občas složitější rozluštit. Školu nenavštěvuju, protože jsme se s host mum první den dívaly, a cesta tam trvá hodinu autobusem, hodinu zpátky a samotná výuka je na hodinu a půl. To mi přišlo jako ztráta času, navíc co jsem slyšela od ostatních, tak to zas tak přínosné není. V blízké době pořádá místní agentura pizza night pro au pairs, takže tam se těším, a snad se seznámím a s mými vrstevnicemi :-) .
Ještě jednou moc děkuji za najití této moc fajn rodiny a příležitost. Mějte se hezky :-)

S pozdravem
Katka G.Au Pair Velká Británie - Michaela D.

Vážený TÝME STUDENT AGENCY,
dnes je to přesně měsíc ode dne, kdy jsem, díky spolupráci s vámi, obzvlášť se skvělou koordinátorkou Bc. Pavlínou Elstnerovou, přijela do Anglie "splnit své břímě" as an au-pair. Nelituji jediné minuty co jsem tu. Dobře, až na tu kdy jsem šlápla na lego.. Za tu dobu zde jsem stihla - nabrat 5kg, ztrapnit se před opravářem vysavače, při fotografování přírody upadnout do potoka a do kopřiv, skřípnout si prst ve dveřích, téměř si zlomit prsty na noze a everyday umírat smíchy, když se snažím ráno holky "vykopat" z postele, nebo je večer zahnat do sprchy...


Mezi největší pokroky patří asi to, že už se mi zdají sny v angličtině a že už si nenechám ujíždět autobus! :-D Jinak ne, stále se nezvládám dohadovat s dětmi, takže jediný můj argument, když občas zlobí, je "No TV today" a to byste se divili, jak rychle pak dělají to, co se po nich chce. Haha. Jsem opravdu ráda, že mohu být součástí téhle rodiny. Odjezd do Anglie byl ten nejlepší nápad, co jsem v životě uskutečnila. A doporučila bych to každému, kdo potřebuje ve svém životě nějakou změnu, nebo nový začátek.

S pozdravem
Michaela D.


Au Pair Velká Británie - Klára K.

Dobrý den,

rozhodnutí odjet jako AU pair, bylo to nejlepší v mém životě. I když jsem tu teprve dva týdny, je to rozhodně moje největší zkušenost v životě.


Bydlím v Londýně, což byl vždy můj sen a splnil se. Žiju u skvělé rodiny, ve které se cítím jako doma. Už za tak krátkou dobu jsem si tu našla hodně kamarádů a cítím i velké pokroky v mé angličtině.

Jsem tu opravdu šťastná a děkuji Vám za tuto příležitost.

S pozdravem,
Klára

 


Au Pair Velká Británie - Bára J.

Zdravím Vás všechny ve Student Agency moc děkuji za úžasnou příležitost vycestovat do Velké Británie a děkuji za výběr této úžasné rodinky co mám. Jsem tu již druhý týden moc spokojená, rodiče mi pomohli na začátku se vším a  vše zařídit. Ukázali mi co a jak dělat. 


Hned ten víkend co jsem přiletěla jsme podnikli společně výlet na kolech po okolí a později nás čekají  další výlety. Děti jsou taky super, už si na mě zvykly tak to jde hladce :). Příští týden začínám chodit na kurzy angličtiny tak se tešim až poznám nové lidi. Pomalu už vidím, že i moje angličtina se lepší. Opravdu to doporučuji každému zkusit ! Je to super zkušenost do života a já jsem opravdu ráda, že jsem do toho šla. 
 
S pozdravem Bára
 

Au Pair Velká Británie - Martina O.

Dobrý den,

v Anglii jsem teprve krátce, ale moc se mi zde líbí. S rodinou žiji na venkově v Anglii, bydlíme 40 minut od letiště Manchester. Host rodiče jsou trpěliví, přátelští, ochotní a laskaví. Zajímají se, jak se zde cítím a pomáhají mi se zařizováním formalit. 

Mezi mé povinnosti patří odvézt děti do školy a na kroužky, pak je doma chvilku hlídám, než se vrátí rodiče z práce, a zbývá mi dokonce večer čas věnovat se sama sobě. Podnikáme jako rodina výlety, hrajeme různé hry, tudíž o příjemné chvilky tu není nouze. Nejraději s holčičkou (5 let) sbíráme ostružiny nebo objevujeme tajemství jejich zahrady. Jsme takové zkoumalky.

 

Začátek pobytu nebyl tak těžký, jak jsem si myslela.Celá rodina mě přijala vřele a myslím si, že můžu říct, je to pro mě druhý domov.  Za těch pár dnů jsem si už stačila najít i pár přátel. Těším se na další zážitky z Anglie a věřím, že během mého ročního pobytu tu získám jen další hezké vzpomínky jako doposud. Vytvořila jsem si několik cílů, které se mi jistě povedou splnit díky aupairství. 

Děkuji Student Agency za zprostředkování a s přáním hezkého dne,
Martina O.

 


Au Pair Velká Británie - Vladimíra B.

Dobrý deň slečna Vasiľová,

ospravedlňujem sa za neskorší môj email, avšak posledné dni som bola veľmi zaneprázdnená. Tak zasielam pár viet o mojom Au pair pobyte a prikladám fotografie.

Au pair pobyt v Londýne bol pre mňa veľkou životnou skúsenosťou. Pomáhala som so starostlivosťou o dvojičky a 7 ročné dievčatko a napriek tomu, že pred odchodom zo Slovenska som už skúsenosti s deťmi mala naučila som sa v tejto "živej" rodine pozerať na výchovu detí aj z iného pohľadu, naučila sa veľkej trpezlivosti, bez ktorej by to nebolo možné a celkovo som spoznala nový spôsob života než na aký sme na Slovensku zvyknutí.


Začiatky neboli ľahké, s čím som aj rátala, ale každým dňom som si čoraz viac zvykala, až som prestala vnímať ako čas rýchlo letel a po takmer 8mich mesiacoch nastal čas môjho odchodu. S deťmi to bolo tak, ako to väčšinou s deťmi býva. Niekedy nám bolo veľmi veselo s peknými zážitkami a inokedy to bolo s nimi naopak veľmi náročné.

Ďakujem však za pomoc mojím hostiteľským rodičom, ktorí boli ku mne vždy milí a počas celého môjho pobytu v ich rodine ma podporovali. Taktiež som spo znala krásny Londýn, jeho okolie, zlepšila sa v angličtine a našla dobrých priateľov v jazykovej škole.

Jednoznačne Au pair pobyt odporúčam a prajem veľa šťastia každému, kto sa rozhodne touto cestou vykročiť.     

S pozdravom,
Vladimíra B.

 


Au Pair Velká Británie - Kristýna P.

Dobrý den,

děkuji za e-mail a za Váš zájem.

V Anglii už jsem 3 týdny a všechno je v pořádku. Jsem tu velmi spokojená. Rodina je na mě moc hodná a se vším mi pomáhá. A s dětmi si také rozumím.


V okolí je mnoho au pairek, se kterými se vídávám skoro každý den. Chodíme na kafe nebo na nákupy.

Chtěla bych Vám moc poděkovat za zprostředkování toho pobytu a za všechny rady a nabídky, které jste mi poskytly.

S pozdravem,
Kristýna P.


Au pair Velká Británie - Klára

Vážený týme STUDENT AGENCY,
děkuji za přání a jak se mi daří? Jsem sice teprve na začátku pobytu, ale už jsem relativně spokojená. Rodina je velice milá a se vším mi pomáhají, abych se vyznala ve městě, dobře mi vysvětlili moje povinnosti a hodně mi pomohli s řízením, protože musím řídit každý den.


Kluci, o které se starám jsou sice hodně hyperaktivní, ale dokážou být moc milí a je s nimi legrace. Skotsko celkově se mi moc líbí a konkrétně Stirling je úžasný - zajímavé památky, příroda, dostupnost všech služeb, no nemůžu si na nic stěžovat. Už jsem stihla i výlet do Edinburghu, který je naprosto úžasný. Myslím, že jsem měla štěstí na rodinu a doufám, že to tak bude pokračovat a zvládnu tu zůstat celý rok:-)
S pozdravem
Klára


Au pair Anglie - Alice M.

Dobrý den,

děkuji za email. Právě mi začíná třetí týden mého pobytu, takže už jsem se pomalu rozkoukala, zvykla si na jiné prostředí, jídlo, postoj k výchově dětí atd. Musím říci, že jsem u své rodiny nadmíru spokojená.

Jsou na mě hodní, vždy ochotni poradit, pomoci. Když vyráží na nějaký společný výlet, nikdy mi nezapomenou nabídnout, abych jela s nimi. Takto už jsme společně navštívili zříceninu hradu, zúčastnili se dětského a sportovního dne, podnikli grilovačku s přáteli aj. Cítím se, jako bych do rodiny patřila. Také jsem se už spřátelila s dalšími au pair. Je to tady moc fajn a jsem ráda, že jsem právě zde, právě u skvělé rodiny Morgan.

S pozdravem,
Alice M.
 

Au pair Anglie - Jitka B.

Dobrý den,
v první řadě bych Vám ze STUDENT AGENCI chtěla poděkovat za zprostředkování mého pobytu! Nacházím se v krásném malém městečku Great Denham což je jen kousek od Bedfordu. Je tu příjemné a klidné prostředí. Dostala jsem se do velmi přátelské, aktivní, milé, veselé, trpělivé a pozitivně naladěné rodiny. Starám se tu o dvě děti a to o Grace (5) a Matthias (10).


Děti jsou velmi aktivní, samostatné a velmi dobře vychované. Na starost tu mám také Bernského salašnického psa jménem Apollo. Rodiče dětí jsou rozvedení ale táta žije jen o pár ulic dál a vztahy mají vyřešené takže je vše bez problémů.Oba jsou pracovně velmi vytížení a právě proto jsem tu já. Můj každodení program spočívá halvně v přípravě snídaně, vypravení a doprovodu dětí do školy, na kroužky, někdy příprava večeře a ukládání do postele, venčení psa a úklid kuchyně. Mám tu pro sebe tedy dostatek volného času a ten se snažím věnovat poznávání okolí, novích lidí, sportu a podobně. Ráda chodím na dlouhé procházky se psem jelikož je tu opravdu krásná příroda v podstatě hned za domem. Jsem tu teprve třetí týden ale už teď pozoruji že se moje angličtina každý den zlepšuje. Doufám že si to tu budu užívat stejně dobře i po zbytek roku co mě tu čeká. Děkuji za e-mail


S přáním příjemného zbytku dne
Jitka B.


Au Pair Velká Británie - Diana P.

Dobrý den, 

jelikož život v Londýně byl vždy můj sen, ale sama bych se vyjet nikdy neodvážila, našla jsem agenturu Student Agency, která tyto pobyty zprostředkovává. Vyřízení všech potřebných dokumentů bylo rychlé, a do týdne jsem měla nabídku od rodiny. Dnes jsem v Londýně již čtvrtým měsícem, a nelituji jediný den, že jsem se takto rozhodla.

 

Poznala jsem novou kulturu, spousty nových přátel, a hlavně zlepšila svoji dovednost anglického jazyka. Veliká výhoda v Anglii je, že tu máte spousty skvělých příležitostí, osamostatníte se, a získáte nové zkušenosti. 

Určitě bych tento pobyt doporučila všem lidem, kteří stejně jako já nevěděli co mají dělat po škole, nebo by si rádi zlepšily anglický jazyk. 

Na závěr posílám fotografie.

Diana P.

 

Au Pair Velká Británie - Veronika S.

Dobrý den,

posílám krásný pozdrav z Anglie. Předem bych chtěla moc poděkovat celému týmu Student Agency v Brně za zprostředkování této jedinečné zkušenosti.
Daří se mi zatím dobře. Přes týden navštěvuji jazykovou školu a víkendy trávíme s kamarády v centru Londýna.


Rodina je skvělá, starám se tu o tři děti, všechno kluci. Práce je občas velmi náročná, ale nic co by se nedalo zvládnout.
Každému bych tuhle zkušenost a pobyt v zahraničí mohla jen doporučit.

S pozdravem,

Veronika S.


Au Pair Velká Británie - Kristýna K.

Dobrý den,
děkuji Vám za Váš mail.
Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na všechno nové. Angličtina, prostředí, jídlo, cizí lidé.... Nicméně teď jsem opravdu nadšená a šťastná, že můžu být v této rodině. Jsou prostě skvělí. Mají spoustu trpělivosti s mou angličtinou, jsou neuvěřitelně přátelští a milí. Také mají skvělý smysl pro humor a rádi podnikají různé aktivity.
Takže tímto bych Vám chtěla velmi poděkovat, že jste můj sen proměnili v realitu.
Děkuji.

Kristýna K.

 


Au Pair Velká Británie - Nicole P.

Dobrý den,

měla jsem štěstí, že jsem dostala tuto rodinu snů. Jsou na mě strašně hodní. Mojí náplní práce je vození holčičky do školy a domů, občas jí vozím na plavaní, vaření večeří, praní a žehlení a dohlížení na holčičku při dělání domacích úkolů. Většinou mám dopoledne volno a víkendy mám volné úplně.


Rodina mi dovolila odjet na pár dní domů a vyšli mi vstříc, až budu potřebovat v červnu domů kvůli přijímacímu řízení.  Od ledna jsem byla doma už 2x. Prostředí je kouzelné a ve všem se mi dostává úplné podpory. Holčičce je 10 let, takže je už dost rozumná. Nezlobí, pořád se usmívá a je s ní sranda. Přijali mě do rodiny hezky, berou mě i na večeře s nimi, když se něco slaví.  

Já si opravdu nemohu na nic stěžovat a přeji budoucím au pair, aby měli taky takové štěstí jaké jsem měla já.

S pozdravem
Nicole P.


Au Pair Velká Británie - Daniela K.

Zdravím Student Agency :)
Budou to už skoro dva měsíce, co jsem ve Skotsku. Zatím jde vše na výbornou, stále se učím a zvykám si na nové prostředí a rodinu.
Zatím nelituji jediného dne, kdy jsem se rozhodla vycestovat, jsem moc ráda, že jste mi našli rodinu přesně podle mého gusta. Rodiče se velmi snaží a se vším mi pomáhají, o to stejné se snažím i já.


Příští měsíc chci začít navštěvovat kurz angličtiny a těsím se, až poznám nové lidi a procestuji tuto krásnou zemi.
Ještě jednou moc děkuji za zprostředkování mého pobytu tady.

Přeji krásnou neděli,
Daniela K.


Au Pair Velká Británie - Jana Š.

Dobrý den,

už od malička jsem měla sen, vyzkoušet si, jaké je to žít sama v cizí zemi jako au pair. Děti jsem měla a stále mám ráda, tak jsme se s kamarádkou rozhodly a vycestovaly jsme do Anglie přibližně na 10 měsíců. Sice jsme vše potřebné před cestou zařizovaly společně, ale tady v UK jsme každá za sebe, protože nás dělí ohromná vzdálenost, já žiji skoro na severu (Leeds) a ona na jihu (Oxford).


Od srpna žiji v Indické rodině a starám se o jednu 4letou holčičku. Nejdříve jsem z toho, že bych měla být skoro celý rok u Indické rodiny měla strach, ale žádné výrazné kulturní změny jsem nikdy nepocítila. Moje povinnosti se týkají jen Saanvi (holka, o kterou se starám). Běžný den vypadá asi takto - ráno nachystám malou, připravím snídani, svačinu a jedeme do školy. Když se vrátím domů, poklidím po ránu a uvařím teplou večeři pro malou (obědvá ve škole). V půl 4 ji vyzvednu ze školy, uděláme úkoly, navečeří se, splníme večerní hygienu a jde spát. Víkendy mám volné, malá je tráví s rodiči, jelikož je přes týden skoro nevidí. 

S rodinou mám hezký vztah, staví mě před malou jako vzor, což je hrozně důležité, jinak si myslím, že by ji bylo hodně těžké zkrotit. Trošku mě mrzí, že spolu netrávíme více času, ale přes týden jsou dlouho v práci a víkendy trávíme každý tak nějak po svém. Jinak mám vše, co potřebuji. :-)

Ve svém volném čase se snažím co nejvíce cestovat, poznala jsem tady pár českých holek, taky si nepřijdu tolik sama :-). Zatím jsem navštívila Manchester, Liverpool, Londýn, Oxford, York a Hull. Vždy se těším na nějaký výlet a díky tomu to tady vše strašně rychle utíká.

Co se angličtiny týče, cítím se v ní určitě jistější. Chodila jsem na 3měsíční kurz, který jsem zakončila certifikátem. Ale pořád doufám, že se ještě zdokonalím. 

Au pair pobyt bych určitě doporučila všem, kteří o tom alespon trochu uvažují. Chce to sebrat odvahu a vycestovat. Myslím si, že zrovna Anglie není až tak daleko od ČR, takže i v případě nějakého většího problému, můžeme být zpátky doma poměrně rychle:-)

Přikládám i nějaké fotografie z navštívených měst.

Hezký den,

Jana Š.


Au Pair Velká Británie - Michaela Zahradová

Dobrý den Student Agency,

mohu říct že se mám opravdu dobře, vybrala si mě skvělá rodina, která mě bere témeř jako člena rodiny. Je pravda, že dopoledne funguji spíš jako housekeeper a odpoledne au pair, a protože žiji ve velkém luxusním domě, práce je hodně, ale musím uznat, že ji mám dostatečně finančně ohodnocenou. Rodina je úplná s třemi holčičkami a dvěma psi, o které se starám taky.


Žiji na předměstí města Leeds, mám autobusovou zastávku 400m od domu a paní Beryl (koordinátorka), ke které chodím na hodiny angličtiny, bydlí pět minut chůze pěšky. Velmi brzy jsem si našla kamarádky, taky aupairky. Plánujeme si společné akce, nákupy, výlety, večeře....vždy na celý víkend. Poznáváme okolní památky, města, a hrozně rády nakupujem oblečení a ochutnáváme anglické jídlo a speciality. Mám se tu moc hezky, takže děkuji Student Agency za zprostředkování pobytu.

S přáním hezkého dne,
Michaela Zahradová


Au Pair Velká Británie - Nikola Pišková

Přeju krásný den,

U rodiny kterou jsem si vybrala se mi daří skvěle , jsou moc milí a berou hlavně ohled na to, že moc nerozumím. Starám se hlavně o domácnost a také chodím s jejich pejskem na procházky a ten je opravdu úžasnej. Je to fenka a hned jsme si ji oblíbila.


Víkendy mám téměř volný tak cestuji, poznávám Londýn a našla jsem si tady také pár kamarádu s kterými se scházím. Moc se mi tady líbí a jsem ráda že jsem do toho šla.

Pošlu Vám taky fotku z Londýna.

S pozdravem
Nikola Pišková

 

 


Au Pair Velká Británie - Veronika Sieberová

Vážený Týme STUDENT AGENCY,

posílám pozdrav ze Školy královny Viktorie v Dunblane ve Skotsku. Jsem tu velice spokojená, s maminkou i mimčem si výborně rozumíme, nic mi nechybí. Jsem i velice spokojená s místní au-pair agenturou, dr. Ruth je velice milá a obětavá paní, velmi mi pomáhá, zařídila mi i jazykové kurzy ve Stirlingu.

Děkuji za výborné umístění a doufám, že nadcházející měsíce budou stále tak skvělé.

Příjemný den přeje
Veronika Sieberová

 Au Pair Velká Británie - Martina Skoupá

Zdravím STUDENT AGENCY

nejprve bych Vám chtěla poděkovat za pomoc a zprostředkování tohoto mého již splněného snu, odstěhovat se do ciziny a být jako au pair v UK, Manchester – Didsbury. Také Vám s velkým potěšením mohu oznámit, že jsem nesmírně ráda za výběr mé úžasné rodiny. Jsem tu teprve 14 dní, začátky pro mě byly velice těžké, už jen z důvodů toho, že můj anglický jazyk není na tak dobré úrovni na jaké bych sama chtěla. Ale samotná rodina se mi snaží pomáhat, podporují mě ve studiu a především jsou neskutečně chápaví.


Zara (my host mom) a Iain (my host dad), mají dvě úžasné a krásné holčičky Lauren (9 let) a Hannah (7 let). Jako vždy začátky pro nás byli neuvěřitelně složité, ale po nějaké době jsme si k sobě našli cestu a začali spolu krásně vycházet. Holky jsou šikovné, roztomilé a jsou pro každou legraci. Téměř každý den vymýšlíme nové věci a společně hrajeme nové hry. Co bych od holek nikdy nečekala je, že vždycky, když se něco stane nebo je jim smutno, příjdou právě za mnou a obejmou mě nebo mě žádají o pomoc, člověka to potěší a zahřeje na srdci. Počasí tady bývá velice chladné a deštivé, ale občas tu vysvitne i to malé sluníčko. Rodina mi je velice sympatická a nápomocná, neskutečně si vážím toho co mám, především nejsou vůbec nároční, dělám normální domácí práce, jako všude jinde a tím mi čas již tady utíká rychleji. I po velkém váhání jsem velice ráda, že jsem již tento velký k rok udělala, který mi dá neskutečně moc zkušeností. Již jsem tady poznala nové přátelé, kteří jsou vážně strašně hodní a kamarádští a především tohle je pro mě ta velká zkouška dospělosti. Určitě tady nějakou dobu zůstanu a s velkou radostí.

S pozdravem

Martina Skoupá


Au Pair Velká Británie - Zuzana Balcarová

Dobrý den, 

Daří se mi velice dobře. Rodiče jsou milí a dětičky hravý. Jsem pro děti něco jako starší sestra. Rodiče mě berou na krásné akce a 20.1. nastupuji do školy. Konečně abych se pořádně naučila jazyk a mohla s dětma vést delší konverzace než je to teď.


Nevím co bych ještě napsala, nějaký dny je dřina a do postele padám unavená, ale jsem tu jako doma, rodiče dělají opravdu krásnou atmosféru.

Děkuji a hezký týden,

Zuzana BalcarováAu Pair Velká Británie Veronika Plecitá

Dobrý den,
ano, pobyt v zahraničí se mi moc líbí. Rodinka je úžasná, vycházíme spolu velice dobře i jsem s nimi byla na jednom výletě. Jsem tu krátce, tak si pomalu zvykám na jejich zvyky, ale nevidím tu žádný problém.


Rodina je velice aktivní a to se mi líbí. Vozím děti do školy a různých kroužků a vyzvedávám je. Nejdříve jsem měla z jízdy vlevo strach, ale nepřijde mi to tak hrozné, akorát je tu hodně cyklistů a kruhových objezdů. Na to že je prosinec, tak tomu počásí vůbec neodpovídá, protože je hezky a svítí tu sluníčko, zatím pršelo jen jednou a to ještě jen v noci. Upekla jsem rodině nějaké to naše cukroví, tak jim moc chutnalo. S rodinou budu trávit Vánoce, tak jsem na ty anglické moc zvědavá. Bude to něco nového, tak se těším.
S pozdravem,

Veronika Plecitá


Au Pair Velká Británie - Klára Jurčeková

Krásný den do Student Agency,

Děkuju za optání, mám se opravdu skvěle. Rodina je na mě moc hodná. Velice trpělivá hlavně s mojí ne moc dobrou angličtinou. Děti se ke mě chovají moc hezky a řekla bych, že si mě docela oblíbili. Nemůžu si stěžovat ohledně rodiny vůbec na nic.


Jediné co mi tu trošku vadí je to vyžití. Bydlím na vesnici a poblíž žádné velké město není. Ale to je opravdu jen malý detail. Rodina mě bere na všechny výlety a rodinné akce s sebou. Dokonce dovolili aby za mnou na svátky mohla přijet moje sestra. Jsem velice spokojená, děkuji Vám za zprostředkování a hlavně Zuzaně Kuderové která mi celou dobu pomáhala.


S pozdravem,
Klára Jurčeková


Au Pair Velká Británie - Terezie Fornůsková

Milá STUDENT AGENCY,

děkuji za email. Jsem tady 14 dní a jsem velice spokojená. Rodina je úplně suprová a dětičky jsou moc hodné a nenáročné. Bydlím sice ve vesničce o 3 domech, ale do větších měst to mám max. 30 min. Pomalu si nacházím nové kamarády, buď co pracují jako au pair a nebo pracují jinde. Angličtinu doufám zlepším co nejdříve :-)

Děkuji za Vaši pomoc s hledáním rodiny a přeji všem krásné Vánoce.

Fornůsková TerezieAu Pair Velká Británie - Michaela Marešová

Dobrý podvečer,

bydlím teda jak víte v Cockfosters, což je velice krásná část Londýna. Barák je úžasný, mám vlastní pokoj i koupelnu. Jídlo je tu skvělé, má host mum vaří výborně.
Jason (host dad) a Liz mají dvě děti, Emily - 12 let a Lucie 15. Obě jsou moc milé a snažily se mi pomoct, když jsem něco nevěděla. Většinou jsem doma sama, domů jezdí kolem 5-7 hodiny, jak kdy. Což mě nevadí, jelikož si v klidu udělám svoji práci a pak mám volný den.


 Chodí k nám uklízet ještě jedna dívčina - Marica (25 let), je z Filipín a rychle jsme se spřátelily. Chodíme spolu na kafe a už jsem byla i u ní doma, bydlí pár zastávek autobusem ode mne.
Před týdnem mi Liz dala číslo na její kamarádky Au pair, je z Maďarska. Úžasná slečna, včera jsem se s ní setkala a dnes jdeme společně i s Maricou do centra.
Mám tu kamarádka z ČR, která se mnou chodila na střední školu, takže je fajn, že tu mám někoho bližšího.
Jsem na stránkách Au pair in London, kde jsem poznala další dvě dívky z Česka.

Kapesné dostávám každý pátek a vše ohledně peněz a jídla je v pořádku.

A ještě abych nezapomněla, mají psa - Cobi. Velice hodný a rád si hraje, takže se opravdu nenudím.

Na to, že jsem v Londýně teprve 16tý den, myslím, že jsem toho již stihla hodně a i se spřátelila s mnoha jinými Au pair.
Minulý čtvrtek jsem s rodinou byla v divadle na představení The White Christmas, což je muzikál, kde hraje naše Emily. Úžasný zážitek.

19.12. letím na 14 dní do ČR.

Hezký víkend,
Marešová Michaela


Au Pair Velká Británie - Lucie Reisnerová

Zdravím tým STUDENT AGENCY,

 
V Hale Barns jsem 3. týden. Host family je velmi přátelská a celkem rychle jsem si zvykla na mé povinnosti. Má host family je židovská a tak se učím novým věcem a poznávám jejich tradice a zvyky.

První dny nebyly nejlepší, protože se mi hodně stýskalo po domově. Našla jsem si tu nové přátele a teď už se tu cítím lépe. Včera jsem byla poprvé v Manchesteru a moc se mi tam líbilo.
V pondělí a středu navštěvuji kurz angličtiny, kde jsem poznala i cizinky.

Děkuji za zprostředkování pobytu, protože už teď vím, že to bude jedna z největších zkušeností v mém životě!

S přátelským pozdravem Lucie Reisnerová


Au Pair Velká Británie - Nikola Heráková

Dobrý večer,

zatím se mi pobyt v zahraničí líbí. Je to skvělá zkušenost. Doporučila bych to každému mladému člověku. Každému to pomůže a to tak, že pozná nové kamarády, nové prostředí, zdokonalí se v angličtině a pozná také sám sebe na co má a na co nemá.
Není třeba zdlouhavě vypisovat co to vlastně aupair je. Kdo nezažije nepochopí.

S pozdravem

Nikola Heráková


Au pair Velká Británie - Barbora Průšová
Dobry den,
 
mam se skvele, rodinu jsem si nemohla prat lepsi, mesto a okoli je krasne a zatim nemam zadnou negativni zkusenost. 
Na starost mam stridave tri deti, devitiletou Charlotte, sedmileteho Thomase a rok a pul stareho Jacka. Minuly tyden k nam jeste pribyla malicka Elisabeth. Jelikoz me rodina okamzite prijala mezi sebe, byl to krasny okamzik.
Nedavno jsme se zkontaktovala se spoustou jinych au-pairek z ruznych zemi a planujeme spolecna setkani a vylety, coz je super, mimo to zde navstevuji jazykovku, kde jsem ziskala dalsi kamarady pro volny cas.
Celkove jsem velice stastna, ze jsem se rozhodla odjet, proto velke diky cele Student Agency a take si moc vazim toho, v jake jsem rodine. Absolutne jsem si to tu zamilovala. 
 
Posilam pozdrav do Cech,
Bara Prusova

     


Au Pair Anglie - Štěpánka Trochová

Hi Student Agency, za chvilku tady již budu třetí měsíc a musím říct, že to tady opravdu hodně rychle utíká. Bydlím v malém a typicky anglickém městěčku Knutsford na severu Anglie kousek od Manchesteru a musím říci, že se mi tu moc líbí. 


Našli jste mi suprovou rodinu. Jsou na mě hodní, komunikují se mnou a snaží se můj pobyt tady zpříjemnit. Už teď jsem jim za vše vděčná a jsem ráda, že tu jsem právě s nimi - neměnila bych. Moje rodina hodně jezdí na dovolené takže díky nim poznám místa, která bych tu normálně nenavštívila. Mám skoro 4-letá dvojčata a jsou bezvadný, čekala jsem hrozné rozmazlené děti, ale vůbec. Samozřejmě někdy zlobí, ale tak jsou to děti:-) Už si na mě i zvykly, tulí se ke mně, takže můžu říct, že mě mají asi rádi, což je jedině dobře. Já je miluji. Hlavně od nich se učím hodně nových anglických slovíček a angličtina se mi rozhodně zlepšila. Také tu chodím 2x týdně do školy a m ám konverzace angličtiny, takže dělám maximum pro zlepšení mé angličtiny. Máme tu skupinu au pairek a hodně jezdíme po výletech a poznáváme krásy Anglie. Děkuji vám za zprostředkování mého pobytu a za nalezení mé rodiny:-) S přáním hezkého dne

Štěpánka Trochová


Au pair Velká Británie - Petr Myslivec

Dobrý den,

děkuji za email, zatím se mi tu moc líbí. Cesta proběhla naprosto v pořádku, rodina si mě vyzvedla bez problémů. Jsem nadšený z místního prostředí, je tu krásná příroda, jen většinu času prší, ale to je Anglie:-) S rodinou už jsme byli ve Walesu na výletě, bylo to moc krásné. Celkově rodina mne příjemně přivítala, chovají se ke mně mile, hned první týden mě pozvali na večeři a do kina. Jinak skoro každý den vozím "své" 2 kluky do školy autem, cca 22 mil daleko, potom mám většinou volno až do 15h, takže rodičům pomáhám s udržováním domácnosti, uklízím a díky tomu že rodiče nemají tolik času, pracuji i na zahradě, viz natírání stájí, oprava plotu, střechy a podobně. Zařídil jsem si tu posilovnu, tak chodím 4x týdně cvičit, je parádní vidět ten rozdíl oproti naší republice, u nás nedbá tolik lidí o své zdraví a obecně o zdravý životní styl. V dopoledních hodinách v posilovně vídám spoustu důchodců, to se u nás moc nevidí :-) 
Jinak mezi 15-16. hodinou vždy jedu pro kluky, doma jim uvařím večeři a uděláme spolu povinnosti do školy na následující den. Už jsem si tu napsal s několika českými au-pair, tak plánujeme výlet do Manchesteru na Vánoční trhy. Jinak na kurzy angličtiny začnu chodit nejspíše v lednu, protože na Vánoce jedu domů, místní rodina byla tak hodná zaplatila mi zpáteční letenku, tak jsem měl radost. Nedaleko mám i krásné obchodní centrum, takže dárky mám kde nakupovat :-)
Děkuji a přeji hezký den,

s pozdravem Petr Myslivec 


Au Pair Anglie - Tereza Vyčítalová

Dobrý den do Student Agency,
můj dosavadní pobyt je úžasný. Bydlím v rodinném domě v Cardiffu s rodinou Goyal. Rodiče jsou oba doktoři a mají syna a dceru, které je 8 let, a o tu se starám. 


Je moc hodná, upovídaná a veselá. První dny jsem jí moc nerozuměla, ale teď po dvou týdnech zde si troufám říci, že rozumím všemu co řekne, nebo udělá. Stále si spolu hrajeme, vymýšlíme a vyrábíme nové věci. Moje práce zahrnuje přípravu malé holčičky do školy, lehké domácí prace a po příjezdu ze školy si s ní hraju, nebo odvedu na kroužek. Malá chodí na tancování, plavání, na hodiny piana a cvičení z matematiky. Mám tedy dostatek volného času pro sebe a na výlety. Zatím jsem navštívila centrum města s hradem. Cardiff je nádherný, žije zde spousta lidí, kteří se chtějí seznámit a užít si pobyt zde. Rodina mě přijala dobře, myslím si. Když si nevím rady, vždycky mi poradí, nebo vysvětlí. Snaží se mi pomoci s angličtinou, s navázáním kontaktů a s využitím volného času. Začala jsem zde chodit na zumbu, doma máme i posilovnu a venku stojí trampolína, takže se rozhodně nenudím. Víkendy mám volné, takže se snažím plánovat různé výlety, nebo jen tak chodím v centru po obchodech s kamarády. Opravdu se mi tu moc líbí, dokonce i známé anglické počasí mi tolik nevadí, jak jsem si myslela. Rozhodně Vám musím poděkovat za zprostředkování takovéto příležitosti.
Posílám pozdrav z Cardiffu.

Tereza Vyčítalová


Au pair Velká Británie - Kateřina Š.
Zdravím tým STUDENT AGENCY,
děkuji za e-mail a přání. Můj pobyt v zahraničí, konkrétně ve Skotsku ve městě Glasgow, se mi moc líbí. Jsem tu již třetí týden a už jsem se potkala s dalšími au-pairs, když jsme jeli do města Stirling na lední bruslení. Už teď pociťuji zlepšení mé angličtiny a Skotsko je velice nádherná oblast, takže jsem opravdu ráda, že jsem tento krok zrealizovala. Lidé jsou tu opravdu přátelští, což je velká výhoda, když se tu začínáte adaptovat, tak vám rádi a s úsměvem vždy pomůžou. Starám se tu o dva kluky: Charles (10) a Ronald (9). Starší je lehce autistický, nejprve jsem se toho bála, ale musím říct, že mé obavy byly naprosto zbytečné. Jde to s ním líp než s mladším. Jelikož mám ráda zvířata, tak jsem si hned oblíbila jejich čokoládového labradora. Celkově s rodinou se snažíme navzájem vyjít vstříc, tak doufám, že to tak i zůstane. Není to sice jako doma, ale s tím jsem samozřejmě počítala a věřím, že časem se tu budu cítit jen a jen lépe.
S pozdravem a přáním hezkého dne
 

Kateřina Š., Au Pair, Scotland


Au Pair Anglie - Žaneta Malendová

Zdravím Vás do STUDENT AGENCY,
děkuji za zprávu. Mám se skvěle! Rodina je moc milá, se vším mi pomáhají. První týden, který byl současně i prvním v lednu, byli všichni ještě doma, a vzali mě na pár výletů do okolních měst. Starám se o 4letá dvojčata - kluky, takže je živo :-) 


Samozřejmě, že občas nemají "svůj den", ale vycházíme spolu velmi dobře. Jako dárek jsem jim přivezla DVDčka s Krtečkem, která si zamilovali a koukáme na ně téměř každý večer před spaním. V okolí je také mnoho au pairek. Některé i z ČR, takže když něco potřebuji, je jednodušší domluvit se s nimi, ale jinak tu máme dobrou partu a víkendy většinou trávíme spolu. Od února budu navštěvovat hodiny angličtiny, takže se určitě seznámím i s dalšími lidmi. Bydlíme sice na vesnici, ale do Andoveru je to pár minut, a ani zajímavá místa (např. Winchester, Salisbury, Oxford,...) nejsou nijak daleko. Pomohli jste mi vybrat skvělé místo i skvělou rodinu, děkuji!
Mějte se krásně a přeji Vám mnoho nadšených zákazníků!

Žaneta Malendová


Au Pair Anglie - Špaček Jan

Dobrý den,
Rodina je skvělá, přestože jsem preferoval město, na vesnici je úžasný klid a za 15 min jsem v nádherném městečku Newark on Trent, ze kterého jezdím každý víkend do Nottinghamu za sportem nebo za dalšími au pair. 


Každé úterý chodím do školy, ze které mám velice dobrý pocit.
Nemohu si stěžovat absolutně na nic (pominu-li počasí).
S pozdravem

Špaček Jan


Au Pair Anglie - Veronika Sedlačíková

Milí týme STUDENT AGENCY,
Daří se mi velmi dobře. Rodina mě přivítala s otevřenou náručí. Nejprve jsem se trochu bála, ale už v prvních dvou dnech to vše ze mne opadlo a teď se cítím velmi dobře.


Dalia (mama) je tak trochu hlavou rodiny a se vším se na ní mohu obrátit, absolvovala se mnou první jízdu autem a teď vozím každé ráno jejího manžela (Tima ) na vlak, ať získám trochu praxe, jelikož u řízení zatím musím hodně přemýšlet - přece jen se tu jezdí naopak. Tim je velmi milý a starostlivý otec, vlastní papouška Dabla a učíme ho společně, ať si přisedne na mé rameno, netušila jsem, že je papoušek tak milé zvíře. Děti jsou super, Ella (14), je sice teaneger, ale je na mě taky moc hodná. Megan (12) je hodně milé děvče, rozumíme si, velmi mi pomáhá, když něco nevím nebo jí nerozumím, tak mi to ochotně ukáže. Teď nedávno měla narozeniny tak jsem jí pomáhala s přípravami na její páteční párty a šlo nám to opravdu skvěle i přes komunikační barieru. Samuel (8), je taky velmi milý chlapec, i když po ránu trochu rozmrzelý, pak ho to přejde a taky si se mnou snaží povídat, má rád Star Wars a s nadšením mi ukazuje nové karty, které vyměnil ve škole nebo které mu koupili rodiče. Nejraději má asi všelijaké nestvůry. Dokonce jsem se už byla zapsat do školy, netroufala jsem si jet na zápis sama, to kvůli řízení, tak mě Dalia odvezla a počkala na mě, než absolvuju vstupní test pro zařazení do třídy. Nastupuji 8. ledna a budu chodit do K-College, 2krát týdně, po 10 týdnů. Už se na to moc těším. Rodina odjíždí na Vánoce na dlouho plánovanou dovolenou, a tak mi dovolili, že za mnou může někdo přijet. Jsou velice chápaví a shovívaví, jsem ráda, že můžu být v Anglii právě s touto rodinou.
S přáním příjemného dne


Veronika Sedlačíková


Au Pair Anglie - Nikola Zítková

Hello Student Agency,
je to již měsíc, co jsem v Anglii. Starám se převážně o 5ti letého Louieho a 9ti letého Harveyho. Oba dva jsem si hned oblíbila, ale jsou i chvíle, kdy to není lehké, protože každý má svou hlavu a neposlouchá.


Musím říct, že rodina je na mě opravdu moc hodná. Příští týden jedeme společně s Caroline do Londýna, tak se nemůžu dočkat. Kromě počasí si opravdu nemám na co stěžovat, ale to už k tomu patří. Také jsem se zde seznámila s českou au-pair. která přiletěla ve stejnou dobu jako já. Začala jsem navštěvovat kurzy angličtiny, kde jsem se seznámila s fajn lidmi. Už teď vidím své velké zlepšení v angličtině. Nyní když tu mám kamarády, je vše snažší a snažší.
S přáním hezkého dne

Nikola Zítková


Au Pair Anglie - Iveta Hořejší

Milá Student Agency..:-)
Ještě jednou děkuji moc za vše. Nacházím se ve Stirlingu blízko Edinburgu - je to moc krásné město, plné úžasné přírody, kultury, památek, obchodů a přátelských lidí.


Je to úplně jiné než u nás v Čechách, lidé jsou tu k sobě více vlídní, milí a přátelští. Moje rodinka má 2 mladší chlapce. Ti jsou někdy vzteklí a výbušní ale dají se ukočírovat. Rodinka je na mě neskutečně milá, pomáhá mi s jízdou auta, vzala mě na několik výletů, snaží se opravdu hodně. Doufám,že se tento můj spokojený pocit nějak nezlomí a budu spokojená i nadále. Jejich dům je naprosto skvělý a můj pokoj s mou koupelnou také. Pokud bych měla srovnat finanční stránku této země, tak se tu mají opravdu hodně dobře. Lidé zde mají krásné domy, auta a vše možné, určitě levnější je zde oblečení. Jinak ostatní je poměrně dražší, hlavně vlaky - to vychází asi na dvojnásobek našich cen. Celkové mé pocity jsou zde pozitivní, již jsem zde potkala několik přátel, se kterými se snažíme chodit za kulturou. Ke konci srpna mi začne škola, tak doufám, že se vylepší i má jazyková stránka.
Děkuji za Vše,mějte se krásně.


Iveta Hořejší


Au Pair Anglie - Iveta Kaňková

Dobrý den Student agency,
děkuji Vám za Váš pozdrav. V Larkfieldu jsem nyní 5 týdnů a velice se mi tu líbí. Občas je to trošku těžké, protože angličtina je všude kolem vás, jste daleko od své rodiny a přátel. 


Moje host rodina je opravdu veliká. Mám na starosti 4 děti - Fatimu (13let), Zohu (11let), Marwu (8let) a Aimu (4roky). Když jsem přijížděla do Anglie, měla jsem velký strach, protože jsem věděla, že přijíždím do muslimské rodiny, která pochází z Pákistánu (všechny děti se narodily v Anglii). Nyní už vím, že jsem měla v podstatě velké štěstí, je zde sice hodně práce, ale rodina mi neustále opakuje, že jsem jako člen rodiny, děti mě asi snad mají i rádi, což je nejdůležitější. Host dad se mi snaží pomáhat s angličtinou, protože v okolí teď přes prázdniny není žádný kurz, tak se zlepšuji. Londýn jsem si zamilovala, je to mimořádně krásné místo! Chtěla bych se sem jednou vrátit, minimálně na návštěvu.
S pozdravem

Iveta Kaňková


Au Pair Anglie - Edita Dvořáková

Dobrý den,
děkuji za pozdrav, potěšilo mě to. První tři dny byly dost těžké. Nové prostředí, noví lidé, jiný jazyk a do toho mi nepřálo moc počasí a nešel mi internet. Spojení s mojí rodinou mi v začátcích chybělo, ještě jsem nevěděla, co mám přesně dělat, a tak jsem se dost přes den nudila, protože rodiče byli v práci a děti ve škole. 


Čtvrtý den byl pro mě zlomový, vše se obrátilo k lepšímu a nyní se mi odsud nechce. Utíká to hrozně rychle. S rodinou vycházím velmi dobře, jsou na mě hodní a snaží se mě brát jako člena rodiny. Děti mám na starosti dvě. Danielovi je 10 let a Isabelle je 8 let. S Danielem vycházím dobře, ale s holčičkou bojuji. Vím, že je malá, tak tomu nechávám čas, ale je to s ní těžké. Je to tu nádherné, Anglii jsem si zamilovala a jsem rozhodnutá se sem vrátit
Přeji krásný den


Edita Dvořáková


Au Pair Anglie - Tereza Zavadilová

 Dobrý den,
posílám pozdrav z Anglie. Zatím jsem tu moc spokojená a moc se mi tu líbí. Bydlíme v krásném anglickém domečku, okolí je moc pěkné a naše část města je velmi klidná. 


Bydlím v Solihullu, což je část obrovského města Birmingham. Má rodina je perfektní, moc hezky se tu o mě starají a moc si s nimi rozumím. Když mám nějaký problém, můžu se na ně spolehnout a moc hezky mě mezi sebe přijali. Teď jsem tu něco málo přes měsíc a mám pocit, že moje angličtina už se začíná zlepšovat, rodina mi hodně pomáhá.
Starám se o 6ti letého chlapce, Dylana, který je velmi živý a aktivní. Rozumíme si spolu, často hrajeme různé hry nebo malujeme.
O víkendech mívám volno, tak trávím čas nákupy nebo procházkami po městě. V našem městě je nádherný park, tak ráda trávím čas i tam, s knihou nebo jen tak relaxovat.
Ze začátku to pro mě nebylo jednoduché, ale myslím, že si krásně zvykám. Nedávno jsem začala chodit do kurzu angličtiny, strašně mě to baví a chodím tam ráda. V kurzu si užijeme legraci, hrajeme různé hry a učíme se nové věci.
Také jsem měla trochu problém orientovat se v ulicích, protože všechny domečku tu vypadají skoro stejně nebo jsou velmi podobné, ale už je to lepší.
Děkuji za sjednání skvělé rodiny. Přeji krásný den.
S pozdravem


Tereza Zavadilová:)


Au Pair Anglie - Michaela Zrubecká

Zdravím z Kings Hill,
moc děkuji za e-mail. Daří se mi výborně, našli jste mi skvělou rodinu! Jsou opravdu moc milí a se vším mi pomáhají. Snaží se se mnou hodně mluvit, a tak se moje angličtina zlepšuje opravdu každý den!


Děti byly ze začátku hodně stydlivé a nechtěly mě přijmout, ale nakonec jsmesi k sobě cestu přece jen našli. Dokonce se jim nelíbilo, že jsem jednou jela na celý den do Londýna, prý nemají rádi, když jsem dlouho pryč...! :-) Myslím, že se mi bude za půl roku opravdu těžko odjíždět!
S pozdravem

Michaela Zrubecká


Au Pair Anglie - Jana Pokorná

Vážený týme Student agency,
daří se mi dobře, rodina je na mě hodná, se vším mi pomáhají. Ze začátku jsem měla problémy s komunikací, ale teď už je to o poznání lepší :) Co se týče dětí, 5měsíční holčička je zlatíčko, pořád se jen směje a téměř vůbec nebrečí. 


Se 4letým chlapečkem mám občas problém, protože mě neposlouchá. Sem tam se ale najdou i chvíle, kdy je na mě velmi hodný, a když mu čtu a něčemu nerozumím, tak mi to ochotně vysvětlí, nebo ukáže :) Cardiff je nádherný, takže s umístěním jsem moc spokojená :)
Jedna česká au pair z Newportu dostala od zdejší agentury mou e-mailovou adresu, a tak mi napsala, jestli se s ní nechci sejít. Jinak navštěvuji zdejší college. Kurzy jsou zadarmo, protože lektoři nemají praxi...což jsem uvítala, ale jedná se o lekci, kdy pouze sedíte sama za počítačem a děláte si svůj program. Přijít a odejít můžete kdykoliv se vám zachce. Jediné, co mě tu šokuje jsou ceny místní dopravy. 1,70 liber za jednu jízdu cardiffským busem do centra mi přijde poněkud přehnané.
Have a nice day ;-)

Jana Pokorná


Au Pair Anglie - Daniela Noninová

Dobrý den ve STUDENT AGENCY,
Jsem v Anglii asi 5 týdnů a zatím si rozhodně nemůžu stěžovat. Rodinka je mi šitá na míru a velice si spolu rozumíme. Žiju v krásném městečku Rugby zhruba hodinku od Londýna. 


Je to krásné, klidné městečko. Opravdu si to tady užívám. Už jsem měla možnost potkat spoustu zajímavých lidí a ochutnala jsem spoustu nového jídla.
Počasí tady máme krásné, až mě to překvapilo. Takže spoustu času trávíme venku a já se ráda jen tak procházím se psem.
Jízdu na levo už zvládám s přehledem, takže jsem se kompletně zašlenila do místního společenství.

Daniela Noninová


Au Pair Anglie - Klára Svobodová

Dobrý den, děkuji Vám za e-mail.
Zítra to bude přesně měsíc, co jsem v Anglii a za tu dobu se mi ani jednou nechtělo brečet (což je opak toho, co jsem předpokládala) a ani se mi nestýská, protože rodiče vidím každý den na Skypu.


S rodinou vycházím velmi dobře, mám dobré zázemí, je o mě zkrátka dobře postaráno. Děti mě snad mají rádi, alespoň mi to tak připadá, což je podle mého názoru nejdůležitější. Už jsem se seznámila s pár jinými au-pair, takže jsme již dvakrát byly v Londýně... Dnes jsem byla poprvé ve škole, kde se mi taky líbilo. Vzhledem k tomu, že se vůbec nenudím (ono to se čtyřmi dětmi ani nejde), mi čas utíká velmi rychle. Doufám, že dalších osm měsíců bude takových, jako byl leden.
S pozdravem

Klára Svobodová


Au Pair Anglie - Vomáčková Eva

Dobrý den!
Zdravím ze Skotska! Zdejší pobyt se mi velmi líbí! Jsem velice spokojená! Rodina báječná. Vycházíme spolu velice dobře i přes jazykovou bariéru :-). Jsou velice ochotní a s čímkoliv nápomocní. Zázemí zde mám ohromné.


Mám na starosti jednu osmiletou holčičku, která je velice hodná a v důležitých situacích i velice nápomocná. Chodím zde do školy. Jednou týdně na konverzaci (jedná se o fotografickou školu, kterou mi sehnal hostdad :-)) a jednou týdně chodím na gramatiku. Oboje je zdarma. Jezdím na různé výlety a měla jsem to potěšení se také seznámit s jinými au pair různých národností, se kterými jsem v kontaktu. Takže au pair mohu všem vřele doporučit.

Vomáčková Eva


Au Pair Anglie - Monika Pravdová

Dobrý den,
děkuji za pozdrav. Daří se mi báječně, našli jste mi úžasnou rodinu. Jsou na mě moc hodní a cítím se tu velmi dobře. S dětmi si rozumím a tak si užíváme společné chvíle.


Maminka od rodiny Kerry mi pomohla najít školu a tak jednou týdně navštěvuji bezplatné kurzy AJ, které jsou velmi dobré. Pobyt zde si užívám a jsem si jistá, že se mi za půl roku bude těžko odjíždět.:) Děkuji a přeji krásný den.

Monika Pravdová


Au Pair Anglie - Monika Horáčková

Dobrý den,
Pobyt v zahraničí se mi velice libí. Měla jsem štěstí na velice příjemnou rodinu a skvěle s nimi vycházím. Velice rychle jsem si zvykla na malou Lily-Rose, o kterou se starám a ona na mě.


Už se tu i lépe orientuji a jsem více samostatnější. Angličtina se tu také lepší a plánuji nastoupit do kurzu angličtiny. Teď jen doufám, že to půjde stále tak dobře.
Přeji příjemný den

Monika Horáčková


Au Pair Anglie - Markéta Šestáková

Dobrý den,
zdravím z Camberley. Počasí je pěkné, i když trošku chladivé a proměnlivé, takže jsem měla možnost vidět krásy přírody ve Virginia Waterfalls. Rodina je milá. Děti jsou, až na pár výjimek, hodné.


Je tu spousta obchodů, které můžu projít s novou kamarádkou Eliškou Coufalovou, která je tu jako au pair přes vaši agenturu také. Velice se mi tu líbí.
Děkuji,

Markéta Šestáková


Au Pair Anglie - Barbora Habancová

Dobrý den,
Žiji v krásném městě, opravdu se mi poštěstilo, Exeter je plný přírody, užívám si každou procházku. S rodinou jsme byli dosti v kontaktu již před mým příjezdem, takže se pouze splnila očekávání - jsou přátelští a nemáme žádné problémy, mám vlastní pokoj a smluvené peníze jednou za týden, hradí mi téměř všechno.


Co se angličtiny týče, procházím různými fázemi. Rodině už teoreticky rozumím, mám teď ale problém s reakcemi - mozek POMALU přechází do plynulého rozumění, nedovolí mi ale zatím reagovat tak, jak bych chtěla, takže mírně zápasím s mluvenou angličtinou. S holkama se ale cítím den ode dne jistější a věřím, že to bude jen lepší. Jediné komplikace jsou s jiným pohledem na výchovu, ale naštěstí to nejsou moje děti, přesně, jak jste mi říkala.
Děkuji za zájem o dojmy z mého pobytu zde. A samozřejmě za nalezení mých Passmorových.

Barbora Habancová


Au Pair Anglie - Miluška Císařová

Dobrý den,
ráda bych vám poděkovala za zprostředkování mého au-pair pobytu ve Velké Británii. Rodina mě vyzvedla na letišti, doma jsme nechali mé kufry, děti mi během dvou minut nadšeně ukázaly celý dům a jeli jsme na večeři do pizzerie v centru Leeds.


Večer byl brán jako mé přivítání a rozloučení se se stávající au-pair Míšou. Byl to krásný večer. A hlavně se mi krásně usínalo v krásném pokoji:-) Pokoj je prostorný a útulný s vlastní koupelnou. Je tu dokonalé soukromí.
Město je krásné, okolí je krásné a lidé jsou tu moc milí. A hlavně, co je nejdůležitější, má host family je vstřícná, hodná a děti jsou úžasné!
Děkuji vám a přeji vám spoustu dalších spokojených zákazníků:-)
S pozdravem,

Miluška Císařová


Au Pair Anglie - Pikalová Karolína

Dobrý den,
děkuji Vám za e-mail. Daří se mi dobře, rodina je milá, přátelská a štědrá. S dětmi vycházím dobře, jsou hodné. V pondělí a ve středu navštěvuji kurz na přípravu FCE zkoušek a jsem v kontaktu i s dalšími au-pair z ČR, takže i o zábavu je postaráno.


Jsem ráda, že jsem v této rodině, určitě bych ji neměnila. Děkuji Vám za zprostředkování mého pobytu v zahraničí.
Přeji Vám mnoho dalších spokojených klientů, určitě Vás doporučím.

Pikalová Karolína


Au Pair Anglie - Jitka Hamplova

Mila Student Agency,
U sve hostitelske rodiny Bryce bydlim uz 5 mesicu. Vzdycky jsem rada cestovala a bylo jen otazkou casu, kdy se vydam do zahranici na delsi dobu. Anglictina je mym konickem, a tak to nakonec vyhrala Velka Britanie.V CR panuje mytus, kteremu jsem verila i ja, ze nejcistsi britsky prizvuk najdete v Londyne a jeho okoli.


To je ale kvuli velkemu poctu pristehovalcu prave v teto oblasti omyl. Z tohoto duvodu jsem nakonec uprednostnila Skotsko. A jak dobre jsem udelala! Skotsky prizvuk jsem si zamilovala a musim rict, ze vetsine Skotu rozumim lip nez nekterym Anglicanum. A nejcistsi prizvuk najdete podle mistnich na severu Skotska v meste Inverness!

Bydlim na farme u historickeho mesta Stirling. Kdysi se tu odehraly slavne historicke udalosti, mesto je spojeno s Williamem Wallacem i Marii Stuartovnou. Hrad na skale je dominantou mesta. Staram se o dva kluky Euana (7) a Frazera (9). Mladsiho vozim do skoly a ze skoly a pak trochu uklizim. Rodina je bezvadna. Linzi i Gavin se mnou jednaji jako se sobe rovnym a vychazeji mi vstric, kdyz potrebuju. A ja jim to zase rada oplatim. Auto mam i pro vlastni potrebu, a tak je bydleni na farme mimo mesto spise bonusem.
Je tu klid a nadherny vyhled na okolni kopce. Narodni park a jezero Loch Lomond jsou co by kamem dohodil a je to relativne blizko i do Edinburghu a Glasgow. Obe mesta jsem jiz nekolikrat navstivila. Glasgow je lepsi na nakupy, Edinburgh je neuveritelne starobyly a hrad je uchvatny. Rodina mi umoznuje vzit si volno navic, kdyz chci cestovat. Obcas mam volne u z patecni odpoledne nebo cely patek a tak vyrazim na vylety. Pres leto se tu kona velke mnozstvi festivalu a akci, tak je spise otazkou kam jet driv.
Jedna rada do zacatku. Nepodcenujte stesk po domove, ja jsem si rikala, ze se nebudu s nikym moc vidat, budu s rodinou, zlepsovat anglictinu a tak. Jenze ne vzdy vam rodina poskytne potrebnou utechu. Zacnete chodit do jaz. kurzu, ktere jsou mimochodem ve Skotsku ve velke vetsine zdarma a poznavejte nove lidi. Ja jsem se diky kurzu anglictiny seznamila se Svycarkou Susanne, ktera je sice o 7 let mladsi nez ja, ale hned od zacatku jsme si padly do oka. Mely jsme podobne plany, co ve Skotsku podnikneme a kam vsude se pojedem podivat. Byly jsme spolu na Orknejich (ostrovy na sever od Skotska), v univerzitnim meste St. Andrews, sermovani a rytirske klani v byvalem kralovskem palaci Linlithgow, zasly jsme v Edinburghu na par poulicnich predstaveni slavneho umeleckeho festivalu a jeho casti Fringe, na ruznych kocertech, mimo jine i Boba Dylana v Glagow a hlavne v cervenci na Edinburgh Gathering a Highland Games. V lete se po celem Skotsku konaji takzvane Highland Games. Jedna se o prehlidku dudaku a take tradicnich disciplin, ktere testuji silu a dovednost ucastniku, napriklad hod kladou do dalky : tossing the caber. Ochutnate mistni vyrobky a uvidite tradicni remesla. Jedna se o opravdu silny zazitek, je videt, jak jsou Skoti na svuj narod a odkaz svetu hrdi. A maji byt na co. Na konci dne se pak vetsina divaku ucastni ceilidh (cti kejli). Jedna se o skotskou obdobu nasi poutove zabavy. Jenze ve Skotsku neni muziky bez dudaka a tradicniho tance. Tradicni skotske tance jsem si zamilovala, a vtip je vtom, ze se temer vzdy najde uplne neznamy clovek, ktery si s vami rad zatancuje. Skoti jsou pratelsti a vubec ne skudlivi, jak se o nich rika. Ja jsem se setkala s jejich pohostinnosti a otervenosti. Obcas si preju, aby ve mne kolovala aspon kapka skotske krve. Jeste o rodine. Samozrejme obcas kluci zlobi a nechteji delat, co se jim rekne. Ale to snad vsechny deti. Nastesti mam u rodicu podporu a kluci vi, ze v nepritomnosti rodicu jsem sefkou ja : )) Cely uspech programu zavisi na tom, jak se chovaji obe strany a jak spolu o pripadnych problemech komunikuji.

Rada bych touto cestou podekovala partnerske agenture ve Stirlingu, pani Ruth Campbell. Je to uzasna pani, ktera se o sve ovecky stara jako o vlastni. Jeji dcery byly take au pair. Rada si vas vyslechne a snazi se pomoct, jak je jen v jejich silach. Organizuje akce pro au pair, aby se mohly setkat a poznat tak nove pratele.
Tak to je prozatim vse. Snad jsem nekoho pro Skotsko nadchla a bude chtit tuto krasnou zemi vic poznat.
 
Jitka Hamplova

 


Au Pair Anglie - Kateřina Šindlerová Zdravím tým STUDENT AGENCY,

děkuji za e-mail a přání. Můj pobyt v zahraničí, konkrétně ve Skotsku ve městě Glasgow, se mi moc líbí. Jsem tu již třetí týden a už jsem se potkala s dalšími au-pairs, když jsme jeli do města Stirling na lední bruslení. Už teď pociťuji zlepšení mé angličtiny a Skotsko je velice nádherná oblast, takže jsem opravdu ráda, že jsem tento krok zrealizovala.


Lidé jsou tu opravdu přátelští, což je velká výhoda, když se tu začínáte adaptovat, tak vám rádi a s úsměvem vždy pomůžou. Starám se tu o dva kluky: Charles (10) a Ronald (9). Starší je lehce autistický, nejprve jsem se toho bála, ale musím říct, že mé obavy byly naprosto zbytečné. Jde to s ním líp než s mladším. Jelikož mám ráda zvířata, tak jsem si hned oblíbila jejich čokoládového labradora. Celkově s rodinou se snažíme navzájem vyjít vstříc, tak doufám, že to tak i zůstane. Není to sice jako doma, ale s tím jsem samozřejmě počítala a věřím, že časem se tu budu cítit jen a jen lépe.

S pozdravem a přáním hezkého dne

 

Kateřina Š., Au Pair, Scotland

 


Au Pair Anglie - Monika Divišová

A teď už samotný dopis...
Všechno to začalo velkým snem jet na delší dobu do Anglie. Jenže mi chyběl nápad, proč do té Anglie vůbec jet. Jet tam jen tak a studovat se mi moc nechtělo, protože jsem se chtěla naučit konverzovat v běžném životě. Když po několika letech usilovného snění mi moje kamarádka vyprávěla, jak dělala aupair jen na léto, řekla jsem si, že je to pro mě to ideální! Protože vysoká se mi přerušovat nechtěla a konečně to bylo něco jiného, než jen chodit do školy. Chytla jsem se toho, podala jsem si přihlášku ve Student Agency a už jen čekala na první zájem rodin. Hned první rodina si mě vybrala, i když dodneška nechápu proč, když jsem neuměla moc anglicky. No ale nevymlouvala jsem jim to, sbalila kufry a odletěla vstříc novým zážitkům. Rodinka je na stejné vlně jako já a tak si moc rozumíme. Strašně se mi tady líbí. Děti jsou moc hodné, i když občas mají také "své dny" a já večer padám únavou do postele. Mám dva kluky Rupert (4 roky) a Jasper (5 let). Jsou to bratři jak se patří a nerozluční kamarádi, i když občas musím dělat soudce. Moje rodina je typicky anglická a rodiče jsou super. Povídáme si o všem. Za celé čtyři měsíce jsme neměli jediný rozpor. Dokonce se mi tu tak zalíbilo, že jsem si svůj pobyt prodloužila ze 3 na 4 měsíce! Z Anglie se mi vůbec nechce domů a to jsem se ani nedostala k víkendům. Našla jsem si tu kamarády z celého světa a podnikáme výlety, dozvídáme se o nových kulturách a trávíme veškerý víkendový čas mimo naše rodiny. Zkrátka ochutnáváme Anglii všemi smysly. Bydlím v překrásném městě York. Zprvu mě trošku štvalo, že nejedu do Londýna, ale teď bych za nic neměnila! Protože tady jsem poznala pravou Anglii a nádherná místa.

Všichni, kteří chtějí zlepšit svou angličtinu, cestovat, poznat nové kamarády a zažít to nejlepší léto v životě, nechť neváhají ani minutku a podají si přihlášku na přístí rok!

Přikládám pár fotek:
1) Přímořské město Scarborough, zleva Johanna z Finska, Szilvi (Maďarsko), Martina (Česká republika) a já
2) Přímořské město Whitby, zleva Maria (Španělsko), Szilvi (Maďarsko), já, Arantxa (Španělsko) a Julie (Francie)
3) York, museum garden, zleva Laia (Španělsko), Maria (Španělsko) a já
4) Knaresborough - typická anglická fotka, zleva Barča, Martina a já
5) York - castle museum, já a "moji" kluci, zleva Jasper (5 let), Rupert (4 roky)

S pozdravem a přáním krásného dne


Monika Divišová


 


Au Pair Anglie - Pavlína S.

Milý týme Student Agency,
jsem velice ráda, že jste mi pomohli uskutečnit můj několikaletý sen. Splnilo se mi skutečně vše, co jsem si přála.
U rodiny jsem 3. týden, vše zvládám naprosto bez problémů. Utíká to, ani nevím jak. "Moje nová rodina" je velmi přátelská, děti jsou veliké a hodně samostatné. Mám krásný, obrovský pokoj se vším, co potřebuji k životu. Vesnička, kde žiji, je kouzelná, malinká, ale autem nebo vlakem se dá dojet i do větších měst jako Chester, Liverpool, Manchester.
Mám spoustu nových zážitků. Řízení auta na opačné straně je asi ten největší. Po překonání prvotního chaosu si to užívám, je to skutečně zábava. Volný čas trávím učením a zase učením, samozřejmě ale také navštěvuji jiná místa, městečka a nechávám se unášet jejich krásou, historií a památkami. Co je pro mě ale hrůza, tak to šílené množství obchodů. Kdo se má ovládnout a nekoupit si všechno?
Rodina je opravdu úžasná. Jsou na mě velmi laskaví, tolerantní. Zaplatili mi polovinu školného a polovinu ceny za letenky na Vánoce. Není nic, na co bych si mohla stěžovat. Je mi teplo, lednice je stále plná a můžu plně využívat vše, co je v domě.
Myslím, že i pro rodinu je těžké mít tady pokaždé někoho jiného, ale nedávají mi nijak najevo, že jsem cizí. Velký úspěch ovšem sklízím pečením našich klasických českých buchet.
Počasí je stále krásné, školní systém výuky je naprosto dech beroucí, lidé jsou velice přátelští, usměvaví a nápomocní. Na cestách je absolutní klid, nikdo nikam nepospíchá. To není jako u nás, kde jsou všichni vystresovaní. Určitě se moc těším na konec této výpravy, protože doma je doma, ale jsou věci, které mi budou scházet.
Mějte se príma, posílám pozdravy z Puddington. Pavlína S.Au Pair Anglie - Iveta Podermańská

Zdravím tým STUDEN AGENCY,

v prvé řádě chci poděkovat agentuře, že mi zprostředkovala a umožnila au-pair pobyt ve Velké Británii, který si každý den užívám. Jako au-pair si mě vybrala rodinka žijící 30 minut od centra Londýna a na starost mám dvě holčičky. Jsem tady teprve měsíc a už teď mohu říct, že s rodinkou máme přátelský vztah a vycházíme spolu bez problémů. Ze začátku byl hlavní problém jazyková bariéra, ale rodinka byla trpělivá a snažila se mi se vším pomoct a co nejvíc usnadnit začátky. Čas tady utíká neuvěřitelnou rychlostí až si někdy říkám jestli si pobyt neprodloužím :) Kromě péče o holčičky mám zde samozřejmě dostatek volného času, abych mohla navštěvovat výuku angličtiny a podnikat výlety s ostatními au-pair. A i když jsem tady jen měsíc, už teď vím, že tuto zkušenost můžu jen doporučit a doufám, že zbytek pobytu bude pro mě stejně pestrý a pozitivní jako začátky! Přikládám koláž s fotkami ;)

Ještě jednou děkuji a posílám pozdravy
Iveta Podermańská


 


Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Farmy, Norsko - Kostúr Juraj

Posielam pozdrav celému kolektívu SA z Nórska, čo sa týka práce, mám na starosti maštal s asi 60 kusmi dobytka a 4 koňmi :) ale nie je to také hrozné ako to znie ;) príroda je tu úžasná a podobná a zároveň iná ako doma - keď mám voľno tak chodievam na prechádzky.

více