Facebook Instagram 542 424 242
Au pair Norsko angličtina středně pokročilá, velmi pokročilá
věk: 18-26 let (včetně) délka pobytu: od 10 měsíců, hostitelské rodiny preferují 12 měsíců
Uzávěrka přihlášek: 2-4 měsíce před plánovaným odjezdem, nejpozději však 1. 7. 2020

Au pair pobyt v Norsku je vhodný pro dívky, které již komunikují anglicky a mají zájem se učit norštinu jako další jazyk.

Au pair v Norsku pracuje okolo 30 hodin týdně a dostává kapesné ve výši 5600 NOK (Norských korun).
Kurzy norštiny hostitelské rodiny hradí.


rozbalit vše

Obecné informace

Jako au pair žijete v hostitelské rodině a pomáháte rodině s péčí o děti, popř. s lehkými domácími pracemi. Poznáváte kulturu a životní styl Norů, aktivně používáte angličtinu, navštěvujete jazykové kurzy norštiny, poznáváte nové přátele a ve volném čase cestujete.

Podmínky účasti v programu:

 • věk 18-26 let včetně (v době podání přihlášky)
 • praktické zkušenosti s dětmi
 • znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni
 • řidičský průkaz
 • dobrý zdravotní stav
 • čistý výpis z rejstříku trestů
 • svobodná a bezdětná
 • zodpovědnost a flexibilita
 • možnost vyjet na min. 10-12 měsíců
 • motivace poznat norský životní styl a naučit se norsky

Co získáváte:

 • vlastní pokoj a stravu u hostitelské rodiny
 • kapesné od hostitelské rodiny 5 900 NOK měsíčně
 • možnost navštěvovat jazykové kurzy, na které rodina přispívá do výše 8 850 NOK
 • min. 1 den volna každý týden
 • 25 dní dovolené
 • po úspěšném ukončení pobytu hrazenou cestu zpět domů
 • jedinečnou možnost dlouhodobě legálně pobývat v Norsku 

Délka pobytu: 

 • od 10 měsíců, hostitelské rodiny preferují uchazeče, kteří mohou v Norsku pobývat 12 měsíců. Délka pobytu ovlivňuje rychlost umístění.
  Většina rodin požaduje pobyt na 1 rok. Maximální délka pobytu v Norsku je omezena platností dvouletého povolení k pobytu pro au pair. Toto povolení lze obdržet pouze jedenkrát a jeho prodloužení není možné. S registrací na patřičných úřadech ihned po příjezdu vám pomůže hostitelská rodina.

Přihlaste se do programu - stáhněte si přihlášku v Dokumentech ke stažení, kontaktujte nás a domluvíme se na podrobnostech.

Toužíte vycestovat jako au pair do anglicky mluvící krásné země a nesplňujete podmínky pro au pair pobyt v Norsku? Neztrácejte naději a vyzkoušejte stále zelené Irsko nebo okouzlující Holandsko, kam mohou au pair vycestovat až do svých 30 let!

Práce

Au pair v Norsku pracují 30 hodin týdně, obvykle 5 hodin denně během 6 dnů v týdnu nebo 6 hodin denně 5 dnů v týdnu. Rodina zaručuje dívce 1 celý volný den v týdnu. Pracovní činnost se liší u každé hostitelské rodiny. Doporučujeme probrat očekávání rodiny během telefonátu s rodinou a po příjezdu si upřesnit pracovní povinnosti a harmonogram. Au pair pečují o děti, vozí je do škol a jiných aktivit a pomáhají s domácími pracemi. Rodina vás může požádat 2x až 3x do týdne večerní hlídání dětí.

Za pomoc s dětmi dostáváte kapesné 5 900 NOK měsíčně (kapesné se daní).

Au pair může během svého pobytu čerpat dovolenou dle norských zákonů. Během ročního pobytu má au pair nárok na 25 dní dovolené. Dovolená není plně placena, avšak dostanete zaplaceno 10,2 % z platu za rok. Tato částka je vyplacena na konci vašeho pobytu v Norsku.

Studium

Hostitelské rodiny od au pair očekávají aktivní znalost angličtiny. Norštinu ovládat nemusíte, ovšem předpokládá se, že se budete chtít tento jazyk naučit. Doma většinou rodiny komunikují norsky. Na druhou stranu anglickému jazyku se tu děti povinně učí již od malička.

Hostitelská rodina hradí jazykové kurzy norštiny do výše 8400 NOK. Naskýtá se tak možnost nejen se zdokonalit v angličtině, ale naučit se i norštinu a najít si nové kamarády. Téměř v každém větším městě je k dispozici řada kurzů. Rodiny jsou většinou svojí agenturou informovány o jejich úrovni. U některých kurzů je možné jeho završení některou z mezinárodně uznávaných zkoušek. Pokud byste měla potíže s vybráním vhodné školy, obraťte se na naši partnerskou agenturu v Norsku, která vám ráda poradí.

Postup

KROK ZA KROKEM

 1. Vyplníte přihlášku a spolu s dalšími dokumenty (viz níže) ji odevzdáte ve STUDENT AGENCY.
 2. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodnou hostitelskou rodinu.
 3. Absolvujete telefonát s hostitelskou rodinou, v případě Norska kontaktují rodiny přímo au pair, aniž by předem informovaly STUDENT AGENCY. Jakmile si s rodinou popovídáte, informujte nás a my zajistíme potřebné podklady pro umístění.
 4. Potvrzení umístění v hostitelské rodině.
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd. Rádi Vám zajistíme cenově výhodnou letenku nebo jízdenku a cestovní pojištění (více informací naleznete v sekci Pojištění).
 6. Po příjezdu do Norska je nutné se zaregistrovat na místním úřadu. S registrací vám pomůže vaše hostitelská rodina.

Délka vyřízení au pair pobytu v Norsku pobytu se pohybuje od 2-4 měsíců. Velmi záleží na vaší flexibilitě. Dívky, které si nekladou požadavky na lokalitu, počet dětí aj. budou umístěny dříve. Dívky, které jsou méně flexibilní nebo mají málo zkušeností s dětmi apod. na umístění čekají déle.

 
Přihlášku na au pair pobyt v Norsku si prosím stáhněte v Dokumentech ke stažení.

K přihlášce nezapomeňte přiložit

 • 1 foto pasového formátu – usmívejte se!
 • Dopis "Milá rodino", kde napíšete o sobě, své rodině, zálibách, plánech do budoucna a důvodech, proč jste se rozhodla pracovat jako au pair. Rodinu zajímá vaše zkušenost s dětmi, proto se o ní v dopise určitě zmiňte – může se jednat o hlídaní dětí sousedům a známým, starání se o sourozence, vedení sportovních či zájmových kroužků, práce instruktorky na táborech nebo jakákoli jiná činnost s dětmi. Délka dopisu by měla být na jednu stranu formátu A4.
 • Dvě doporučení od lidí, kteří nejsou vaši příbuzní. Jedno doporučení (tzv. dětské) se bude týkat vašeho vztahu k dětem a zkušeností s nimi. Toto doporučení vám napíše osoba, které jste se o děti starala nebo která byla při práci s dětmi v oddíle, na táboře, pedagogické praxi, ve školce, nemocnici apod. vaším nadřízeným či kolegou. Druhé doporučení (tzv. charakterové) může napsat váš bývalý učitel, jazykový lektor, zaměstnavatel, kolega z práce nebo rodinný známý. Jedná se tedy o člověka, který vás zná již delší dobu (minimálně rok) a dokáže tedy popsat vaše charakterové vlastnosti.
  Obě doporučení se dokládají v cizím jazyce. Pokud dotyčná osoba anglicky nehovoří, nechejte ji referenci vyplnit v češtině a sama si ji pak přeložte. V takovém případě nám předložíte jak originál, tak i překlad.
 • Lékařské potvrzení o zdravotním stavu – potvrzení vyplní a potvrdí váš lékař a slouží jako doklad o dobrém fyzickém i psychickém stavu.
 • Fotky ve společnosti dětí – nalepte nebo vytiskněte 4-6 fotek na 2 samostatné papíry formátu A4 a stručně je popište, např. „To jsem já a 5ti letý Tomáš, kterého jsem často hlídala“. Na fotkách byste měla být s dětmi, o které jste se starala. Koláž nám můžete zaslat i v elektronické podobě.
 • Kopie poslední stránky pasu, tzn. část, kde je fotografie.
 • Kopie řidičského průkazu, pokud jste jeho držitelkou.
 • Čistý výpis z rejstříku trestů

 

Ceník

registrační poplatek doplatek
1000 CZK 1900 CZK

Poplatek zahrnuje:

 • zprostředkování au pair pobytu
 • podporu norské partnerské agentury i STUDENT AGENCY po celou dobu pobytu

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajistíme vám letenku nebo cestu autobusem
 • zdravotní pojištění - zajistíme vám zvýhodněné pojištění Allianz (více informací naleznete v sekci Pojištění)
 • kapesné na začátek pobytu - min. 500 NOK


Pojištění

Po vstupu České a Slovenské republiky do Evropské unie lze čerpat veřejnou zdravotní péči i v jiných členských státech EU. 

Rozhodnete-li se i nadále hradit veřejné zdravotní pojištění u české zdravotní pojišťovny, vyzvedněte si před vycestováním na pobočce vaší zdravotní pojišťovny Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC. Formulář či průkaz předložte v případě náhlého onemocnění nebo úrazu ošetřujícímu lékaři. Počítejte s tím, že ve většině případů se za péči připlácí. Je nutné zaplatit stejnou spoluúčast jako místní pojištěnci a zdravotní péči lze čerpat pouze ve státních zdravotnických zařízeních.

Z tohoto důvodu maximálně doporučujeme zaplatit si při cestě do zahraničí cestovní pojištění. Ve spolupráci s pojištovnou Allianz nabízíme našim klientům výhodné cestovní pojištění. Pro vyřízení cestovního pojištění se obraťte na vašeho koordinátora.

Cena pojištění je uvedena v tabulce (pokrývá uvedené období):

 

6-12 měsíců 3-6 měsíců
Evropa 4 762 Kč 4 162 Kč


V případě, že odjíždíte na nepřetržitou dobu 6 a více měsíců, můžete se odhlásit od vaší zákonné zdravotní pojišťovny v ČR. Nemusíte tak platit jinak povinné zdravotní pojištění. Jednoduše si u STUDENT AGENCY zajistíte cestovní pojitění Allianz, zaplatíte jednorázově 4 762 Kč a nemusíte riskovat případné výlohy spojené např. s ošetřením u lékaře, hospitalizací apod.

Odjíždíte-li na méně než 6 měsíců, cena pojištění Allianz, které vám nabízíme, je 4 162 Kč. V tomto případě je i nadále povinné hradit si zákonné zdravotní pojištění u vaší zákonné zdravotní pojišťovny.

Výhodné dlouhodobé pojištění do zahraničí je možné uzavřít v kterékoliv kanceláři STUDENT AGENCY před vaším odjezdem. O vyřízení pojištění požádejte vašeho koordinátora.

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem Regio Jet. 

STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět. Jedná se o jediný linkový spoj u nás nabízející kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda.Kromě Velké Británie můžete autobusy Regio Jet cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Ohlasy

Au pair Norsko - Nikola Šipekyová

 

Vážená paní Dieslová a týme student agency :-),

Ráda bych Vás všechny pozdravila a zároveň poděkovala za skvělé zprostředkování mého au-pair pobytu v Norsku. Začínám v Oslu již můj pátý měsíc a nemůžu si to tady vynachválit. Mám opravdu skvělou hostitelskou rodinu a úžasné dětičky. Rodina je na mě velice hodná, vstřícná a přátelská.

S komunikací to mám určitě jednodušší, protože děti jsou bilingvní, mluví česky díky české maminky a norsky, kvůli tatínka, vlastně jim to závidím, umět 2 jazyky od narození.

Chodím tady několikrát týdně do fitka, které mi platí hostující rodina, jako dárek, abych se tady nenudila. Zhubla jsem už 8 kg, jde to téměř samo, protože Norsko je opravdu zdravá a na sportu založená země.

Postupně jsem si tady našla pár přátel, především další au-pairky a to díky Vaší partnerské agentuře, která tady v Norsku pořádá výlety a různé sešlosti. Setkala jsem se i s Evčou a Zuzkou, které jsou tady v Norsku také jako au-pair přes Vaší agenturu. Byli jsme na výletě v Bergenu, který právě organizovala Vaše partnerská agentura. Jsem ráda, že jsem v Oslu, člověk to má kousek do města a zároveň i do přírody.

S ostatními au-pair se snažíme každý víkend pořádat nějakou akci (bruslení, sáňkování, výšlap, kino, kafe, kultura...). Poslední víkend jsme se byli podívat s přáteli na ski festival na Holmenkollenu a další měsíc nás čeká mistrovství v biathlonu, takže je tady pořád zábava. Norsko jako au-pair program určitě doporučuji, je to nezapomenutelný zážitek, který rozšíří obzory :-).

Posílám pozdravy ze zasněženého Osla :-)

Nikola Šipekyová

PS: V příloze jsem Vám poslala pár fotek :-).


Au pair Norsko - Zuzana Křehlíková

Dobrý den,
Omlouvám se za zpožděnou odpověď, jsme teď stále na cestách. Rodinka je úžasná, děti jsou roztomilé. Momentálně jsou v Norsku prázdniny, takže cestujeme po příbuzných a známých. Jazyková bariéra postupně opadava. Moc děkuji za zprostředkování, jsem velice spokojená. :) Přikládám pár fotek okolí chat, které jsme navštívili.

S pozdravem
Zuzana Křehlíková

Au pair Norsko - Eliška Dubnová

Vážené STUDENT AGENCY!
V Norsku je zatím moc krásně, děti jsou skvělé, Norové přívětiví a atmosféra vskutku domácká. Dokonce máme většinou mnohem lepší počasí než v Čechách! Jazyková bariéra se už pomalu také boří, takže si nemůžu vůbec stěžovat. Děkuji za pozdravy a doufám, že i nadále bude vše takto ideální.
S pozdravem
Eliška Dubnová

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Au pair Finsko

Vážený "SA týme", děkuji za e-mail. Všechno je v pořádku. Užívám pobyt ve Finsku a posílám Vám pozdravy z Naantali. S přátelským pozdravem Daniela Petrášová více ohlasů

více