Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Au Pair Evropa a USA / bez titulku / Au Pair Itálie
Au pair Itálie angličtina, italština mírně pokročilá, středně pokročilá, velmi pokročilá
věk: 18-30 let, letní pobyty 20-30 let délka pobytu: 6-12 měsíců, 3 měsíce v létě
Uzávěrka přihlášek: 1-3 měsíce před plánovaným odjezdem

Au pair pobyt v Itálii vyhledávají mladé dívky, které se již bez větších komplikací domluví anglicky a ovládají alespoň základy italštiny. Mohou cestovat také dívky se středně pokročilou znalostí italštiny a žádnou znalostí angličtiny.

Pracovní doba au pair v Itálii je průměrně 30-35 hodin týdně a odměnou za práci je kapesné ve výši 280 Eur měsíčně.

V Itálii můžete být umístěna v severní části Itálie i ve větších městech, jako je Janov či Miláno.

 


rozbalit vše

Obecné informace

Jako au pair žijete v hostitelské rodině a pomáháte tu v péči o děti, popř. s lehkými domácími pracemi. Poznáváte kulturu a životní styl Italů, aktivně používáte italštinu, poznáváte nové přátele a ve volném čase cestujete.

Jazykové znalosti - ideální je samozřejmě komunikativní znalost italštiny. Avšak odcestovat můžete také s komunikativní znalostí angličtiny. V tomto případě je zapotřebí ovládat také základy italštiny. Cestovat pouze se znalostí angličtiny není možné, neboť malé děti umí pouze italsky, další jazyk se učí až ve škole. Alespoň základy italštiny jsou tedy nutností. Podívejte se na nový katalog Aupair Evropa a USA.

Podmínky účasti v programu:

 • věk 18-30 let včetně
 • praktické zkušenosti s dětmi
 • komunikativní znalost italštiny, popř. anglického jazyka + alespoň základy italštiny
 • dobrý zdravotní stav
 • čistý výpis z rejstříku trestů
 • být svobodná/ý a bezdětná/ý
 • být zodpovědná/ý a přizpůsobivá/ý

Co získáváte:

 • vlastní pokoj a stravu u hostitelské rodiny
 • kapesné od hostitelské rodiny 280 EUR měsíčně
 • možnost navštěvovat jazykové kurzy
 • min. 1 den volna každý týden
 • jedinečnou možnost dlouhodobě legálně pobývat v Itálii

Délka pobytu: 

 • 6 - 12 měsíců

Přihlaste se do programu - stáhněte si přihlášku v Dokumentech ke stažení, kontaktujte nás a domluvíme se na podrobnostech. 

Práce

Obecně platí, že au pair pracuje 30-35 hodin týdně. Na pozici au pair plus pracují dívky 40 hodin týdně. Rodina vás může požádat 2-3x do týdne o babysitting (platí v obou případech). Zaručen je minimálně 1 celý volný den v týdnu, obvykle neděle a 3 večery v týdnu. Au pair na 6 měsíců má nárok na 1 týden placeného volna, au pair na 9-12 měsíců má nárok na 2 týdny placeného volna.

Minimální kapesné au pair je 280 EUR měsíčně.

Studium

Au pair si jazykové kurzy hradí sama. Prostřednictvím školy máte možnost zdokonalit se v italském jazyce a najít si nové kamarády. S výběrem vhodného jazykového kurzu vám pomůže hostitelská rodina, popř. naše partnerská agentura v Itálii. Ceny kurzů se odvíjí od kvality školy, typu kurzu a počtu hodin týdně. Některé kurzy je možné završit jednou z mezinárodně uznávaných zkoušek.

Postup

 KROK ZA KROKEM

 1. Vyplníte přihlášku a spolu s dalšími dokumenty (viz níže) ji odevzdáte ve STUDENT AGENCY
 2. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodnou hostitelskou rodinu
 3. Absolvujete telefonát s hostitelskou rodinou poté, co vám předáme informace o rodině
 4. Potvrzení umístění v hostitelské rodině
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd. Rádi vám zajistíme cenově výhodnou letenku i pojištění.

Délka vyřízení pobytu se pohybuje od 1-3 měsíců. Velmi záleží na vaší flexibilitě. Dívky, které si nekladou požadavky na lokalitu, počet dětí aj. budou umístěny dříve. Dívky, které jsou méně flexibilní nebo mají málo zkušeností s dětmi apod. na umístění čekají déle. 

Přihlášku na Au pair pobyt v Itálii si prosím stáhněte v Dokumentech ke stažení.
 
K přihlášce nezapomeňte přiložit
 • 1 foto pasového formátu – usmívejte se!
 • Dopis "Milá rodino", kde napíšete o sobě, své rodině, zálibách, plánech do budoucna a důvodech, proč jste se rozhodla pracovat jako au pair. Rodinu zajímá vaše zkušenost s dětmi, proto se o ní v dopise určitě zmiňte – může se jednat o hlídaní dětí sousedům a známým, starání se o sourozence, vedení sportovních či zájmových kroužků, práce instruktorky na táborech nebo jakákoli jiná činnost s dětmi. Délka dopisu by měla být na jednu stranu formátu A4.
 • Dvě doporučení od lidí, kteří nejsou vaši příbuzní. 
  Jedno doporučení (tzv. dětské) se bude týkat vašeho vztahu k dětem a zkušeností s nimi. Toto doporučení vám napíše osoba, které jste se o děti starala nebo byla při práci s dětmi v oddíle, na táboře, pedagogické praxi, ve školce, nemocnici apod., vaším nadřízeným či kolegou.
  Druhé doporučení (tzv. charakterové) může napsat váš bývalý učitel, jazykový lektor, zaměstnavatel, kolega z práce nebo rodinný známý. Jedná se tedy o člověka, který vás zná již delší dobu (minimálně rok) a dokáže popsat vaše charakterové vlastnosti.
  Obě doporučení se dokládají v cizím jazyce. Pokud dotyčná osoba anglicky nebo italsky neumí, nechejte ji referenci vyplnit v češtině (slovenštině) a sama si ji pak přeložte. V takovém případě nám předložíte jak originál, tak i překlad.
 • Lékařské potvrzení o zdravotním stavu – potvrzení vyplní a potvrdí váš lékař a slouží jako doklad o dobrém fyzickém i psychickém stavu.
 • Potvrzení o úrovni italštiny - od učitele, z kurzu apod.
 • Fotky ve společnosti dětí – nalepte nebo vytiskněte min. 6 fotek na 2 samostatné papíry formátu A4 a stručně je popište, např. „To jsem já a 5ti letý Tomáš, kterého jsem často hlídala“. Na fotkách byste měla být s dětmi, o které jste se starala. Koláž nám můžete zaslat také v elektronické podobě.
 • Kopie poslední stránky pasu, tzn. část, kde je fotografie.
 • Kopie řidičského průkazu, pokud jste jeho držitelkou.
 • Čistý výpis z rejstříku trestů

Ceník

registrační poplatek doplatek
2 500 CZK 5 000 CZK

 

Poplatek zahrnuje:

 • zprostředkování au pair pobytu
 • podporu partnerské agentury a STUDENT AGENCY během pobytu v zahraničí

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajistíme vám letenku
 • zdravotní pojištění - zajistíme vám zvýhodněné pojištění Allianz
 • kapesné na začátek pobytu - min. 100 EUR


Pojištění

Po vstupu České a Slovenské republiky do Evropské unie lze čerpat veřejnou zdravotní péči i v jiných členských státech EU. 

Odjíždíte-li na nepřetržitou dobu 6 a více měsíců, můžete se odhlásit od vaší zákonné zdravotní pojišťovny v ČR. Nemusíte tak platit jinak povinné zdravotní pojištění. Jednoduše si zajistíte online cestovní pojištění u Vámi preferované pojišťovny a nemusíte riskovat případné výlohy spojené např. s ošetřením u lékaře, hospitalizací apod.

 
V případě, že odjíždíte na méně než 6 měsíců je i nadále povinné hradit si zdravotní pojištění u vaší zákonné zdravotní pojišťovny.

Rozhodnete-li se i nadále hradit veřejné zdravotní pojištění u české/slovenské zdravotní pojišťovny, vyzvedněte si před vycestováním na pobočce vaší zdravotní pojišťovny Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC (případně formulář E111 - SR). Formulář či průkaz předložte v případě náhlého onemocnění nebo úrazu ošetřujícímu lékaři. Počítejte s tím, že ve většině případů se za péči připlácí. Je nutné zaplatit stejnou spoluúčast jako britští pojištěnci a zdravotní péči lze čerpat pouze ve státních zdravotnických zařízeních.

Aktuální a podrobné informace vám předá vaše česká zdravotní pojišťovna.

Z tohoto důvodu maximálně doporučujeme zaplatit si při cestě do zahraničí cestovní pojištění.

Pro více informací či pomoc se zařízením pojištění se obraťte na vašeho koordinátora.

 

Letní pobyty

V případě krátkodobých letních pobytů upřednostňují hostitelské rodiny starší uchazečky, které jsou aktivní řidičky. Vzhledem ke skutečnosti, že je rodin, které mají zájem o au pair na kratší dobu velmi málo, musejí být všechny uchazečky flexibilní v lokalitě umístění, věku a počtu dětí i národnosti hostitelské rodiny. Většina rodin požaduje au pair od začátku či poloviny června. Prázdninových pobytů se účastní pouze dívky. O chlapce bohužel není ze strany rodin na krátkodobé pobyty zájem.

Obecné podmínky:

 • dívky ve věku 20 - 30 let včetně
 • středně pokročilá znalost anglického jazyka (komunikativní)+ min. základy italského jazyka
 • délka pobytu 3 měsíce 
 • flexibilita na lokalitu, počet a věk dětí
 • nekuřačky
 • čistý výpis z rejstříku trestů
 • aktivní řidička

Všechny ostatní podmínky au pair pobytu jsou shodné s požadavky na kandidáty, kteří se hlásí na dlouhodobý au pair pobyt. Dívka by měla být svobodná, bezdětná, s dobrým zdravotním stavem.

V průběhu letních prázdnin je bohužel možnost navštěvovat jazykové kurzy značně omezená. Některé školy přesto prázdninové kurzy pořádají. Jsou však o poznání dražší než v průběhu roku. Během léta však trávíte více času s dětmi a komunikujete s nimi. Vždyť běžná komunikace je nejlepším způsobem pro zlepšení vašich jazykových schopností.

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.

 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem Regio Jet. 
STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět. Jedná se o jediný linkový spoj u nás nabízející kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda.Kromě Velké Británie můžete autobusy Regio Jet cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Ohlasy

Au pair Itálie - Zuzana

Dobrý den do Student Agency :) děkuji za email.
Chtěla by jsem vám moc poděkovat, za zprostředkování mého au pair pobytu. Mám se báječně. V Itálii už budu druhý měsíc a moc si to tu užívám.
Bydlím v malém městečku poblíž Torína. Rodinka je moc přátelská a berou mě jako člena rodiny. Starám se o jednoho kloučka, kterému jsou dva roky (andílek a dáblík v jednom :D)
Můj host dad, je kuchař a provozuje zde malý krámek s bistrem, takže nemusím vařit a každý dne si pochutnávám na italských specialitkách. Host mom je učitelka na základní škole a to italštiny a angličtiny, když si nevím rady,něčemu nerozumím, báječně mi vše vysvětlí. Myslím, že lepší rodinu jsem si přát nemohla.
Ve městečku kde bydlím, jsou ještě dvě další au pair z Polska, společně vyrážíme na výlety a je to moc fajn, vždy si to báječně užíváme. Ten kdo nás poslouchá,si asi klepe na čelo, je to totiž mix jazyků italštiny, angličtiny, polštiny a češtiny :D , ale hlavně že si rozumíme.
Odjet dělat au pair bylo to nejlepší rozhodnutí jaké jsem mohla udělat a doporučuji tento program všem!!
S pozdravem,
Zuzka

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

práce v hotelnictví - Magda Ferčáková

Dobrý den, děkuji za zprostředkování pracovní nabídky ve Velké Británii. Jsem tu sice zatím krátce, ale už jsem se docela aklimatizovala a dokonce si i postupně zvykám na ten déšť. :-) Pracuji v hotelu jako servírka především při snídaních a večeřích.

více