Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Au Pair Evropa a USA / bez titulku / Au Pair a studium Irsko
Au pair a studium Irsko Dublin angličtina středně pokročilá, velmi pokročilá
věk: 18-25 let včetně, léto 19 - 25 let délka pobytu: 3-6 měsíců
Uzávěrka přihlášek: 2-3 měsíce před plánovaným odjezdem

Tento pobyt je oblíbený pro kombinaci au pair pobytu a studia angličtiny a možnost celoročně vycestovat jen na 3 - 6 měsíců.
Kurzy angličtiny navštěvujete 5 hodin týdně (6 lekcí) a jako au pair pracujete max. 35 hodin týdně. Minimální odměna za práci je 80 Eur.

 

Program Au pair a studium v Irsku je aktuálně uzavřen.
rozbalit vše

Obecné informace

Jako au pair žijete v hostitelské rodině a pomáháte tu v péči o děti, popř. s lehkými domácími pracemi. Poznáváte kulturu a životní styl Irů, aktivně používáte a studujete angličtinu, poznáváte nové přátele a ve volném čase cestujete. Hostitelské rodiny se nacházejí výhradně v Dublinu a jeho blízkém okolí.

Podívejte se na nový katalog Aupair Evropa a USA.

Podmínky účasti v programu:

 • věk 18-25 let včetně (letní pobyty 19-25 let)
 • praktické zkušenosti s dětmi
 • znalost anglického jazyka min. na úrovní středně pokročilý
 • dobrý zdravotní stav
 • čistý výpis z rejstříku trestů
 • být svobodná/ý a bezdětná/ý
 • být zodpovědná/ý a přizpůsobivá/ý

Co získáváte:

 • vlastní pokoj a stravu u hostitelské rodiny
 • kapesné od hostitelské rodiny 90 EUR/týden
 • možnost navštěvovat předem zajištěné jazykové kurzy
 • jedinečnou možnost dlouhodobě legálně pobývat v Irsku

Délka pobytu: 

 • 3-6 měsíců

Přihlaste se do programu - stáhněte si přihlášku v Dokumentech ke stažení, kontaktujte nás a domluvíme se na podrobnostech nebo vyplňte nezáveznou registraci přes uvedené tlačítko níže.

Práce

Au pair v Irsku pracuje maximálně 35 hodin týdně, včetně babysittingu. Pracovní doba je dohodnuta s rodinou tak, aby nekolidovala s jazykovými kurzy. Ve dnech, kdy probíhá výuka, končí pracovní doba nejpozději ve 13.00 hodin. Také večery jsou v těchto dnech volné. Celý den volna máte obvykle v sobotu nebo v neděli.

Pracovní náplň au pair zahrnuje péči o děti a lehké domácí práce, např. vysávání, utírání prachu, praní apod. Konkrétní pracovní rozvrh vám předá vaše hostitelská rodina. Za pomoc s dětmi dostáváte kapesné 90 EUR týdně.

Studium

Studium angličtiny je nedílnou součástí tohoto programu a je jeho hlavní podstatou. Školné si hradíte sama již při registraci do programu, hostitelské rodiny na školu nepřispívají. První den napíšete ve škole rozřazovací test a dle jeho výsledku budete zařazena do studijní skupiny.  Vyučování se koná obvykle 2 odpoledne v týdnu, vždy 3 vyučovací hodiny. Maximální počet studentů ve třídě je 15.
V ceně kurzu jsou učebnice a studijní pomůcky, přístup na internet a můžete se účastnit i aktivit, které škola pro své studenty pravidelně pořádá. Návštěva jazykových kurzů vám určitě přinese nejen zdokonalení v oblasti anglického jazyka, ale i spoustu přátel z různých koutů světa. Škola se nachází přímo v centru Dublinu. 


Postup

KROK ZA KROKEM

 1. Vyplníte přihlášku a spolu s dalšími dokumenty (viz níže) ji odevzdáte ve STUDENT AGENCY

 2. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodnou hostitelskou rodinu
 3. Absolvujete telefonát s hostitelskou rodinou. V rámci tohoto programu kontaktují často hostitelské rodiny au pair přímo, jakmile tedy proběhne telefonát, informujte nás a my zajistíme potřebné podklady.
 4. Potvrzení umístění v hostitelské rodině
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd. Rádi vám zajistíme cenově výhodné letenky a pojištění.

Délka vyřízení pobytu se pohybuje od 2-3 měsíců. Velmi záleží na vaší flexibilitě. Dívky, které si nekladou požadavky na lokalitu, počet dětí aj. budou umístěny dříve. Dívky, které jsou méně flexibilní nebo mají málo zkušeností s dětmi apod. na umístění čekají déle.

Přihlášku (včetně formulářů pro reference a lékařské potvrzení) na program Au pair a studium v Irsku si prosím stáhněte v Dokumentech ke stažení.

K přihlášce nezapomeňte přiložit

 • 2x foto pasového formátu – usmívejte se!

 • Dopis "Milá rodino", kde napíšete o sobě, své rodině, zálibách, plánech do budoucna a důvodech, proč jste se rozhodla pracovat jako au pair. Rodinu zajímá vaše zkušenost s dětmi, proto se o ní v dopise určitě zmiňte – může se jednat o hlídaní dětí sousedům a známým, starání se o sourozence, vedení sportovních či zájmových kroužků, práce instruktorky na táborech nebo jakákoli jiná činnost s dětmi. Délka dopisu by měla být na jednu stranu formátu A4.
 • Tři doporučení od lidí, kteří nejsou vaši příbuzní. 
  Dvě doporučení (tzv. dětské) se budou týkat vašeho vztahu k dětem a zkušeností s nimi. Tato doporučení vám napíší osoby, kterým jste se o děti starala nebo byly při práci s dětmi v oddíle, na táboře, pedagogické praxi, ve školce, nemocnici apod. vaším nadřízeným či kolegou.
  Třetí doporučení (tzv. charakterové) může napsat váš bývalý učitel, jazykový lektor, zaměstnavatel, kolega z práce nebo rodinný známý. Jedná se tedy o člověka, který vás zná již delší dobu (minimálně jeden rok) a dokáže popsat vaše charakterové vlastnosti.
  Všechna doporučení se dokládají v cizím jazyce. Pokud dotyčná osoba anglicky neumí, nechejte ji referenci vyplnit v češtině (slovenštině) a sama si ji pak přeložte. V takovém případě nám předložíte jak originál, tak i překlad.
 • Lékařské potvrzení o zdravotním stavu – potvrzení vyplní a potvrdí váš lékař a slouží jako doklad o dobrém fyzickém i psychickém stavu.
 • Fotky ve společnosti dětí – nalepte nebo vytiskněte 4-6 fotek na 2 samostatné papíry formátu A4 a stručně je popište, např. „To jsem já a 5ti letý Tomáš, kterého jsem často hlídala“. Na fotkách byste měla být s dětmi, o které jste se starala.
 • Kopie poslední stránky pasu, tzn. část, kde je fotografie či občasnkého průkazu.
 • Kopie řidičského průkazu, pokud jste jeho držitelkou.
 • Čistý výpis z rejstříku trestů 

Ceník

Programový poplatek se liší dle délky pobytu. Podrobné informace naleznete v tabulce níže.

Délka pobytu

Poplatek v EUR
3 měsíce celoročně 800*
3 měsíce v létě 1050
4 měsíce 880*
5 měsíců 1050*
6 měsíců 1260
každý další měsíc 200

Ceník je platný k 1.1.2013. Částku můžete hradit také v českých korunách.

* Cena platná mimo letní měsíce (červen, červenec, srpen).

Programový poplatek zahrnuje:

 • registrační poplatek jazykové školy

 • jazykový kurz
 • zprostředkování hostitelské rodiny
 • podporu irské partnerské agentury i STUDENT AGENCY po celou dobu trvání programu

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajsitíme vám výhodnou cenu letenky

 • zdravotní pojištění - zajsitíme vám zvýhodněné pojištění Allianz
 • kapesné na první dny pobytu

Pojištění

Po vstupu České a Slovenské republiky do Evropské unie lze čerpat veřejnou zdravotní péči i v jiných členských státech EU.

Rozhodnete-li se i nadále hradit veřejné zdravotní pojištění u české/slovenské zdravotní pojišťovny, vyzvedněte si před vycestováním na pobočce vaší zdravotní pojišťovny Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC (případně formulář E111 - SR). Formulář či průkaz předložte v případě náhlého onemocnění nebo úrazu ošetřujícímu lékaři. Počítejte s tím, že ve většině případů se za péči připlácí. Je nutné zaplatit stejnou spoluúčast jako místní pojištěnci a zdravotní péči lze čerpat pouze ve státních zdravotnických zařízeních.

Z tohoto důvodu maximálně doporučujeme zaplatit si při cestě do zahraničí cestovní pojištění. Ve spolupráci s pojištovnou Allianz nabízíme našim klientům výhodné cestovní pojištění. Pro vyřízení cestovního pojištění se obraťte na vašeho koordinátora.

Cena pojištění je uvedena v tabulce (pokrývá uvedené období):

 

6-12 měsíců

3-6 měsíců

Evropa

4 450 Kč

3 890 Kč

S námi ušetříte! 
V případě, že odjíždíte na nepřetržitou dobu 6 a více měsíců, můžete se odhlásit od vaší zákonné zdravotní pojišťovny v ČR. Nemusíte tak platit jinak povinné zdravotní pojištění. Jednoduše si u STUDENT AGENCY zajistíte cestovní pojitění Allianz, zaplatíte jednorázově 4 450 Kč a nemusíte riskovat případné výlohy spojené např. s ošetřením u lékaře, hospitalizací apod.

Odjíždíte-li na méně než 6 měsíců, cena pojištění Allianz, které vám nabízíme, je 3 890 Kč. V tomto případě je i nadále povinné hradit si zákonné zdravotní pojištění u vaší zákonné zdravotní pojišťovny.

Výhodné dlouhodobé pojištění do zahraničí je možné uzavřít v kterékoliv kanceláři STUDENT AGENCY před vaším odjezdem. O vyřízení pojištění požádejte vašeho koordinátora.

 

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.

 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem Regio Jet. 
STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět. Jedná se o jediný linkový spoj u nás nabízející kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda.Kromě Velké Británie můžete autobusy Regio Jet cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Ohlasy

Au pair a studium v Irsku - Barbora B.

Dobrý den, zdravím všechny ve Student Agency,

omlouvám se, že odpovídám, až nyní, ale je tady neustále co dělat, že jsem na Váš mail trošku zapomněla.
Moje rodinka je naprosto báječná, jsem s ní opravdu velmi spokojená! Děti už jsou sice trošku větší (12, 9 a 7 let) takže mě nepotřebují tolik, ale i tak je tu neustále co dělat. Mimo mě je v rodině ještě výměnný student z Německa, takže se tu jeden opravdu nenudí.

Ve volných dnech se pak snažím podnikat nejrůznější výlety po okolí nebo případně se spolužáky ze školy jdeme posedět a užít si také trochu toho nočního života v Dublinu, který je opravdu rušný.

Takže Vám všem moc děkuji za zprostředkování této zkušenosti, v krásné zemi a v pohodové rodince.
Krásný den!!
Barbora B.

Au pair Irsko - Adéla K.

Dobrý den,

děkuji za optání. V Irsku jsem již třetím týdnem a mám se víc než dobře :).  Bydlím v Maynoothu - univerzitním městě blízko Dublinu, rodinka i děti jsou skvělé a dokonce i spolu vyrazíme na dovolenou na jih Evropy.

Příležitostí pro cestování je obrovská spousta, takže o víkendech se opravdu nenudím. Už jsem viděla Dublin, rybářskou vesnici v Howthu či NP Wicklow Mountins. každý den je zážitkem a utíká to hrozně rychle. Být au-pair je pro mě něco jako škola života a opravdu svého rozhodnutí nelituji :).

Mějte se v ČR krásně!
Adéla
 

Au pair Irsko - Kateřina N.

Zdravím STUDENT AGENCY
Daří se mi perfektně, lepší rodinku jsem si nemohla přát. Vše je naprosto suprové, jen ten jazyk pokulhává. Snad to bude jen lepší a lepší.
S pozdravem a přáním hezkého dne, Nehybová KateřinaAu pair Irsko - Michaela P.

Ahoj STUDENT AGENCY,

jsem v Irsku třetím týdnem a moc se mi tu líbí. Bydlím s maminkou a malým tříletým kloučkem jménem Sean.

Už si začínám zvykat, ale první týden to bylo velmi těžké. Nejen, že mi chybí česká kuchyně, ale taky rodina a přátelé. Tento víkend jsem byla na výletě s jazykovou školou kam docházím dvakrát týdně, abych se v angličtině zlepšila a mohla se všemi lépe komunikovat. Navštívili jsme Trim Castle a Newgrange což jsou velmi staré památky, kterými se Irsko rozhodně může chlubit. Už znám i ostatní členy rodiny s kterými, jsem byla pár dní na výletě u moře. I když se mi občas zasteskne jsem ráda, že jsem využila příležitost jsem jet a zatím tu jsem šťastná.

 
Krásný den
 
Michaela P.

Au pair Irsko - Lucie K.

Dobrý den,

zdravím Vás z prosluněného Dunboyne.Daří se mi úžasně.Rodinku začínám mít víc a víc ráda a už teď se děsím odletu.Ale to je ještě daleko.S klukama každý den vyvádíme něco nového a užíváme si to plnými doušky,Jsem vážně moc šťastná a spokojená a proto Vám chci touto cestou moc poděkovat.Včera jsme byli u babičky s tatínkovi strany.Děti ji milují a vůbec se jim nedivím.Klidně mi napište jak má vypadat mé psaní.Jestli chcetě vědet něco konkrétního ráda připíšu:)
 
S pozdravem
L.Kučerová

Dobrý den,

Ozývám se dnes z prosluněného městečka Dunboyne (Irsko).Mám za sebou zhruba měsíc v mé nové irské rodince Lord.
Rodinka je absolutně úžasná , jezdíme na výlety, na návštěvy příbuzných, dokonce jsem teď strávila s klukama a mojí aup air kamarádkou Emmou krasný den v zoo v Dublinu. Také jsem jsem s klukama další den vyrazila do aquaparku.Užili jsme si spoustu legrace a máme spoustu zážitků.Mám obrovské štěstí protože moji kluci jsou jak z pohádky.Vyrážíme často na výlety na kole, kolečkových bruslích, či jen tak s míčem na hřiště.Angličtina se sice pomalu, ale jistě zlepšuje, a aby mi to nebylo líto, tak kluky učím taky některá ta česká slovíčka.Hodně je to baví a některá slovíčka jim přijdou legrační.Strávila jsem tu i svátek Svatého Valentýna a tak jsme s kluky pekli ,,Valentýnský koláč´´ podle české receptury.Čokoláda byla všude, ale kluky to moc bavilo a mě taky.Tančili jsme s nadobím,malovali čokoládové nosy a nakonec i ochutnali.Myslím , že se nám povedl.Dokonce jsme malovali vyráběli i česko - irské tričko.Zpíváme, tancujeme,mám v plánu vyzkoušet i hru na zobcovou flétnu.Rodiče jsou vstřícní, občas mám pocit jako bych tu byla doma.Každou sobotu vyrážím na jazykové kurzy a večer na ,,Blummers´´(cider) a skvělou irskou muziku(tu prostě miluju) A ještě když se sejde parta fajn lidí ..co víc mi chybí k radosti.Mám v plánu začít jezdit na výlety po Irsku, tak se moc těším.
Proto chci přednostně poděkovat sl.Tereze Strakové za perfektní zprostředkování mé cesty a perfektní spolupráci. A celému týmu Student Agency..máte ode mě 1*.Je to jedno z nejlepších rozhodnutí mého života ,proto můžu pobyt každému jen a jen doporučit..
 
Brzy se zase ozvu
 
s pozdravem
Lucie K.
 


Au pair Irsko - Hana N.

Dobrý den,

zdravím z Irska. Moc se omlouvám, že odepisuji po tak dlouhé době, ale jsem tu velmi zaneprázdněná s malým Cadelem a na Váš email jsem uplně zapomněla. Jsem v Dublinu už přes dva měsíce a musim říct, že se tu mám fajn. S rodinkou jsem spokojená, jsou velmi hodní a ve všem velmi vstříctní.

S Cadelem je to občas trochu náročné, jelikož je ještě malý a momentálně prochází různými změnami jako je například růst zubů apod., jinak však máme hezký vztah a je hezké vidět jak si na mě víc a víc zvyká. Určitě mi bude chybět. Myslím, že si nemohu na nic stěžovat. Škola, kterou večer navštěvuji je super, ale občas je pro mě těžší se po dlouhém dni soustředit. Zatím jsem měla možnost poznat dva vyučující a musím říct, že s výukou jsem byla u obou spokojená. Víkendy trávím cestováním a musím uznat, že Irsko je jedna z nejkrásnějších zemí, které jsem měla možnost navštívit. Mrzí mě, že se můj pobyt pomalu chýlí ke konci a já nestihnu navštívit všechno co bych chtěla. Možná příště:)

Děkuji za zprostředkování tohoto pobytu,
S pozdravem,
Hana

Au pair Irsko a studium - Lenka K.

Dobrý den, 

daří se mi velice dobře. Rodina je skvělá, rozumíme si. Děti jsou děti, sice občas pozlobí, ale není to žádná katastrofa. Škola je super seznamuji se s novými lidmi z různých zemí takže mám možnost procvičovat nejen angličtinu, ale i například španělštinu či němčinu.

Ve volných dnech navštěvuji různá místa v okolí Dublinu, jsem tu teprve 2. týden, takže začínám poznávat novou zemi a učit se jejich zvykům. Příroda je zde nádherná a lidé celkově přátelští. Najde se zde i vyžití večer, mohu navštívit Temple bar a tam je  na každém rohu něco, živá hudba, výborné pivo a lidé tancující na známé písničky třeba i venku na ulici. Je to výborná zkušenost a angličtinu, kterou slyším ze všech stran jak z televize tak od lidí ve škole, zkrátka všude, je to super! 

Děkuji moc za to že jste mi našli tak úžasnou rodinu v ještě "úžasnější" zemi.
S pozdravem
Lenka K.


Au pair Irsko - Blanka S.

Dobrý den, 

zdravím z krátkého vánočního pobytu opět doma z ČR. 
V Irsku se mi daří velmi dobře, děkuji Vám za zprostředkování této možnosti vycestovat. Chodím zde na přípravné kurzy do jazykové školy a na jaře si budu dělat certifikát FCE.

Rodina je na mě moc hodná, s dětmi jsem zpočátku první měsíc měla problémy, ale nyní je vše už v zajetých kolejích a jsou na mě zvyklí. S rodiči nemám žádný problém. Irsko je nádherné, i když mě první dny zaskočil zvyk nepřezouvání se v domácnostech, tak jsem si na jejich zvyklosti navykla.

 
Přeji pěkný zbytek vánočních svátků,
S pozdravem 
au pair Blanka S.

Au Pair v Irsku - Aneta K.

Dobrý večer,

předně Vám chci poděkovat za zprostředkování au pair pobytu v Irsku. Velké díky patří sl. Valendové (Brno) a paní Strakové (ČB), které se mi po celou dobu věnovaly na 100%.
V Irsku, přesněji v hrabství Galway jsem skoro měsíc. Rodina je skvělá, ihned mne přijali mezi sebe a neustále se snaží mi můj pobyt zde zpříjemnit. Začátek byl poněkud těžký, ale které začátky jsou jednoduché, že ;)


Každý volný den se snažím využít k cestování a poznávání cizí země, která je, alespoň na chvilku, mým novým domovem. Zatím jsem navštívila přilehlejší města jako například Galway, městečko Oranmore a minulý víkend jsem navštívila Limerick, který jsem si naprosto zamilovala. 

Co se týče mé angličtiny - už po prvním týdnu byly znát určité pokroky a každým dnem se více zdokonaluji. Je to naprosto něco jiného, než když sedíte ve škole a čekáte "útok" v podobě otázky od učitele. Je to skvělá zkušenost, veškeré překážky v mluvení v cizím jazyce překonáte, prostě musíte :) 
Zkrátka a dobře - au pair pobyt všem doporučuji :)

S pozdravem
Aneta K.


Au pair Irsko - Michaela A.

Dobrý den,
zdravím z malé vesničky Balla! Jsem tu již něco přes měsíc a dosud jsem velmi spokojená. Rodina je velice příjemná a dobře spolu vycházíme. Jsou velice ochotní a s čímkoliv nápomocní. Do větších měst Castlebar a Claremorris to mám něco přes 20 minut autobusem. Zdejší prostředí je ale opravdu nádherné.


Většinu dne se starám o 2letého Geraoida a po škole o 8letou Lauren a 11letého Shauna. Ze začátku jsem tomu nejmladšímu moc nerozuměla, ale po 3-4 dnech to bylo v pořádku.
Seznámila jsem se tu i se dvěma au-pair, jedna z Čech a druhá z Ameriky.
Tuto zkušenost bych doporučila každému a děkuji, že jste mi našli tuto skvělou rodinu.
S pozdravem
Michaela A.


Au pair Irsko a studium - Lucie H.

Dobrý den,
chtěla bych Vaší agentuře moc poděkovat za zprostředkování Au Pair pobytu v Dublinu. Rodina je fantastická, skvěle si rozumíme. Mají jen jedno dítě, ročního chlapečka a to je zlatíčko.


Bohužel se mi stalo, že jsem hned 3. den onemocněla, ale rodina se o mě skvěle postarala. Vzali mě k doktorovi a teď mám antibiotika a uzdravuji se. Přestože všichni říkají, jaké je v Irsku špatné počasí tak je to tu přesně naopak. Pořád svítí sluníčko a včera jsem měli dokonce 27°C :-) Dublin je opravdu nádherné město a škole funguje na jedničku. Ještě jedno moc děkuji a v příloze posílám pár fotek.

S pozdravem
Lucie H.

 


Au pair Irsko - Eva B.

Zdravím do Student Agency!
Po delší době, co jsem v Irsku na aupair pobytu, jsem se rozhodla s Vámi podělit o svou zkušenost. Bydlím v malé vesničce Whitegate poblíž jezera Lough Derg, kde se dají podnikat krásné procházky. Na starost mám teď už ročního Thomase a téměř tříletou Bláthín. Děti si mě oblíbily, i když začátky nebyly vůbec jednoduché, jelikož jsem byla jejich první aupair a na to samozřejmě děti nebyly zvyklé. S dětma jsem tady od rána do odpoledne sama, vařím jim, krmím, uklízím, vše co je potřeba. Stala se tady ze mě zkrátka pravá hospodyňka a rodinka miluje moje české buchty, které jim často peču (na podzim tady byla podél luk spousta ostružin).


 Začátky tady pro mě nebyly jednoduché, hlavně kvůli angličtině. Rozumněla jsem celkem vše co mi bylo řečeno (ale irský přízvuk a rychlost mluvení je pro mě pořád oříšek), ale vyplodit kloudnou větu byl nadlidský výkon. Teď už je to lepší a rodinka mě chválí, jak jsem se za tu dobu zlepšila. Každý týden taky dojíždím na hodinu angličtiny, kde jsem měla možnost se seznámit s dalšími aupair ze Španělska. Po příjezdu jsem se cítila celkem osaměle, ale neskutečnou náhodou tady měsíc po mně přijela další češka, která je aupair u rodiny nedaleko, a tak jsem měla s kým sdílet své radosti a strasti a cestovat. Zamilovala jsem si místní přírodu, vše je tady díky častému dešti mnohem zelenější a všude se pasou krávy či ovce (dokonce u přistávací dráhy letiště, u kostelů či na Mohérských útesech).

Počasí je tady celkem nevyzpitatelné, holínky a nepromoková bunda jsou nutností, déšť vás tady zastihne často. Díky tomu je tady ale často k vidění duha – tak pestrá a jasná, dokonce i dvě vedle sebe! Jelikož jsem v poměrně malé vesničce, je obtížné někam cestovat, ale rodinka mi naštěstí vyšla vstříc a tak jsem měla možnost vidět a procestovat pár míst. Bohužel, čas a počasí mi neumožnili vidět vše, co jsem měla v plánu. Irské kamenné kostely a útesy nad oceánem, to je ale něco, na co nikdy nezapomenu... Příležitostí nahlédnout do irské kultury jsou také hodiny irského párového tance, který navštěvuji s kamarádkou a je to skvělá zábava. V neposlední řadě si tady užívám místní hudbu, ve větších hospůdkách je o víkendu většinou tradiční živá irská hudba, takže si jen sednete do útulné irské hospůdky s krbem, dáte si sklenici tradičního (a moc dobrého) piva Guinness a zaposloucháte se do tónů irské hudby.

Zažila jsem spoustu hezkého, ale taky jsem překonávala mnohá úskalí. Přesto považuji tuto zkušenost za největší v životě, právě proto, že mě tyto těžké chvíle posunuly dál, pomohly mi se nad mnoha věcmi zamyslet a musela jsem je překonat já sama. Je to jako „vydat se do džungle, kde vchází mladík a vrací se muž“ a já jsem po více než pěti měsících konečně dospěla a už se moc těším zpět domů na rodinu a přátele.
Děkuji Student Agency za zprostředkování tohoto pobytu, za umožnění vykonat tuto životní změnu...

Zdraví Eva B.


Au Pair Irsko - Denisa S.

Dobrý den,
moc se omlouvám. Chystám se Vám napsat už delší dobu, ale ještě jsem se k tomu nedostala:-) Můžu říct, že všechno je v naprostým pořádku:-) Ten začátek pro mě byl hodně težký, ale chtělo to jen čas. S rodinou vycházím skvěle, už si nemůžu na nic stěžovat. Mám skvělý vztah se všemi.


Chce to jen dodat si odvahu a promluvit si s rodinou, pokud nás něco trápí. Teď už to vím, ale i beztak neni snadný vše říct do očí:-)
Mám se skvěle, za měsíc pojedu domů na téměř 3 týdny, což je bezvadné. Jsem moc ráda, že jsem se odhodlala a odjela do zahraničí. A taky Vám chci poděkovat za vaši pomoc:-)
Děti jsou super. Miminko Glena jsem si zamilovala v první chvíli, se starším Gavinem to chtělo čas, ale teď už i s ním je vše super.
Mám je oba moc ráda:-)  Určitě se ještě ozvu. V příloze jsem Vám poslala dvě fotky:-)
S pozdravem

Denisa S.


Au Pair Irsko - Tereza P.

Milá Student Agency,
zdravím Vás z Irska, kde jsem už skoro měsíc jako au pair - parent help. Předně bych Vám chtěla velmi poděkovat za zprostředkování tohoto pobytu. Původně jsem chtěla do Velké Británie, ale jelikož poptávka ze strany rodin nebyla tak velká, tak jsem přistoupila na možnost vycestovat do Irska.


Má rodina je opravdu velmi milá, přátelská a ve všem mi vychází vstříc. Mám na starost 3 děti, které jsou moc fajn. Občas zlobí, ale ty chvíle s nimi strávené jsou opravdu fajn. Když jim nerozumím, tak jsou ochotné mi to vysvětlit, nebo říci jinak, abych rozuměla, takže tu problémy s angličtiou nejsou tak četné. Také pomáhám s lehkými domácími pracemi a mám o něco delší pracovní dobu, což mi ale rozhodně nevadí.
Bydlím nedaleko města Waterford které je moc krásné a je jen pár kilometrů vzdálené od moře, které jsem už několikrát navštívila. V Irsku se jezdí v levo, což byl pro mě ze začátku opravdu šok, zvyknout si, že volant je v autě v pravo a řadící páka se obsluhuje rukou levou. K mému překvapení ale za pár hodin řízení jsem tento problém hravě překonala. Žiju v krásném prostorném rodinném domku , ve kterém mám svůj pokoj s televizí a dvd, připojením na internet, svou koupelnu a mám i své auto. Rodinka je velmi vstřícná a každý víkend mám volný tak mohu poznávat kulturu této země. :)
Všeobecně jsou tu lidé moc milí a přátelští, což pro mnohé může být trochu překvapením, vzhledem k tomu na co jsme zvyklí v ČR.
Zde jsem se přesvědčila, že opravdu nezáleží na tom, kde člověk je, ale na tom, jakou rodinu má, což je podstatné si uvědomit, takže nelituji toho, že jsem nakonec nejela do Anglie, ale sem. Já jsem měla opravdu štěstí na rodinku a rozhodně tohoto rozhodnutí vycestovat do cizí země s odlišnými tradicemi a především cizím jazykem nelituji. Byl to můj dlouhodobý sen, který se mi podařil splnit, za což jsem vděčná také Vám.
A všem, kteří by také chtěli někam vycestovat, ale nemají dost odvahy, bych chtěla vzkázat, že se není rozhodně čeho obávat, je to zkušenost, která je opravdu k nezaplacení, kterou Vám nikdo nevezme a leckdo bude i závidět. Za zkoušku to rozhodně stojí, protože žijeme jen jednou!! :)) TAKŽE JDĚTE DO TOHO!! :)
S pozdravem

Tereza P.


Au Pair Irsko - Iva D.

Dobrý den,
tak už jsem v Irsku u své rodiny měsíc. S rodinou vycházím dobře, holky mě mají rády, rodiče mě podporují, jezdím s nimi po výletech a když se stane nějaké nedorozumění, vždy vše vyřešíme bez problémů. Moje angličtina není úplně nejlepší, ale rodina na mě mluví i rukama a nohama :-D


Snaží se mi pomáhat, tak mě i často zkouší, hlavně holčičky :-) Je to milé a jsem ráda, že nevzdávají boj s mojí angličtinou. Na počátku pobytu jsem obdržela dopis ve kterém byly kontakty na ostatní au pair. Měla jsem štěstí, že asi 10km ode mne bydlí Češka. Hned jsme se zkontaktovaly a zjistili jsme, jak je svět malý, protože studujeme v ČR obě v Brně. Tak spolu podnikáme výlety. Byly jsme u moře a v Dublinu. Vyměňujeme si nápady a zkušenosti. Je to super.
Co se týče celkového dojmu, jsem spokojená, šťastná a vždy dobře najedená :-)

Iva D.


Au Pair Irsko - Michaela S.

Děkuji za přání a za péči, ráda bych se vyjádřila k mému pobytu kladně. Rodina je skvělá a vlídná, starají se o mě jako o nejstarší dceru, jezdíme spolu na výlety, chodíme na procházky na plavání a hlavně na důležité rodinné události. Je mi tady hezky. Dětí je 5 a tak je toho někdy až moc.


Říkají mi anděl a děti by chtěly abych zůstala ještě alespoň pět let. Byli jsme společně vybírat Vánoční strom, první boty pro nejmenšího člena rodiny a taky jsme zažili pár katastrof ve formě jako, že rybičky plavaly v mléce pejsek se nám zasekl v plotě, protože je obézní...Takže až na to, že mám od hlavy k patě samé kašičky , skvrny od jídla a pití a sem tam nějakou nudli je to tady krásné. Děkuji za pomoc a péči a přeju krásné svátky. 

Michaela S.


Au Pair Irsko - Nina Š.

Dobrý den!
Mám se skvěle, rodina je naprosto skvělá, ve všem mi vychází vstříc a není s nimi jediný problém. Myslím si, že to samé mohou říci i o mě :] Starám se o dvě děti - Amelii a Charleyho. Mají mezi sebou rok, takže si spolu dokážou hrát a celkem si i rozumí. Nejsou nijak rozmazlení, ale naopak, takže práce s nimi se ani prací nazvat nedá, je to prostě taková dovolená.


Rodiče jsou zvláště teď před Vánoci dost vytíženi, ale jakmile mají alespoň chvíli volna, podnikáme samé lepší výlety. V Irsku se slaví Santa-Vánoce, takže jsme už dvakrát byli navštívit Santu a děti mu prozradily svá přání pod stromeček. Príští týden jedeme na dalši akci, tentokrát vánoční karneval. Také jsem stihla poznat širší příbuzenstvo, zejména při oslavě Charleyho 3. narozenin a při 18-tinách neteře rodičů. Všichni jsou tu hrozně milí, pořád by si povidali, což jim rozhodně nemám za zlé, ale irský přízvuk je něco tak zvláštního, že i po 6 týdnech tady musím neustále opakovat "sorry?".
Co se tyče mého volného času, narazila jsem na skupinu au-pairek, se kterou se snažíme co nejvice stýkat a podnikat výlety - Dublin/Belfast/Galway. Tuhle sobotu jsme meli vánoční večeři a udelali "secret santu", coz spočívalo v tom, že jsme kazdý koupili dárek a pak jsme si je mezi sebou vyměnili.
Mám volnou každou středu a víkendy, takže mě většinou ve středu rodiče přivezou do města, kde jsem celý den a užívám si volna, zejména v obchodech a pak mě zase odvezou zpátky domů. Včera jsme byli koupit stromeček, ozdobili ho a s ním i celý dům a zahradu. Je to tady poměrně nutností, mít ozdobené skoro všechno a tento týden bychom se měli jet podívat k nějakemu pánovi, který každý rok naprosto ohromně zdobí svůj dům a zahradu.
Jinak na svátky se vracím do Čech, bohužel letím až na Štědrý den, takže se budu modlit, aby nepropukla sněhová kalamita v oblacích nebo něco lepšího a já byla večer doma u stromečku. Hrozně moc se těším, asi nejvíc za svůj život, protože přece jenom se mi stýská a nemůžu se dočkat, až uvidím svou rodinu a kamarády.
Vracet se ale budu moc ráda. Když jsem do Irska přilétala, měla jsem strach a nevěděla jsem do čeho jdu, takže to byla správná muka na letišti, ovšem teď jsem si skoro jistá, že se mi po mé irské rodince bude v Čechách ještě stýskat. Vracím se 6. ledna na další 4 měsíce.
No a Vám děkuji za péči, jsem moc ráda, že jsem si vybrala Student Agency.

Nina Š.


Au Pair Irsko - Markéta Šindelářová

Dobrý den slečno Elstnerová,
Na začátku bych vám ještě jednou chtěla poděkovat za pomoc hledání mé rodiny. Jsem v Irsku už 7 měsíců a stále jsem se svou rodinou spokojená. S dětmi si náramně rozumím a celá rodina jsou ke mně laskaví a hodní. Přemýšlím, že si to tu možná prodloužím...

Markéta ŠindelářováAu Pair Irsko - Zdenka Rašková

Dobrý den,
děkuji moc, mám se skvěle, rodinka je moc fajn a všichni kolem jsou hrozně milí. Rodina se mi snaží pomoci s mojí angličtinou a také navštěvuji kurzy. Brzy s nimi pojedu na dovolenou do Francie, tak doufám, že vše proběhne v pořádku.


Nemohu si na nic stěžovat. Doufám, že brzy si troufnu i na nějaké to cestování a poznávání Irska, protože je to skutečně krásná země.
S přáním hezkého dne

Zdenka Rašková


Au Pair Irsko - Monika Jiráňová

Ahoj Týme STUDENT AGENCY!
Předem bych chtěla poděkovat za Vaše optání, je to velmi milé. Pobyt zde se mi až na nějaké výjimky vcelku líbí, s rodinou i s dětmi vycházíme velmi dobře.


Vzhledem k tomu, že se starám o čtyři děti je můj den tzv. very busy:D ale aspoň mi pobyt zde rychle utíká. Kdo by byl řekl,že už jsem tu dva měsíce...

S pozdravem a přáním hezkého dne

Monika Jiráňová


Au Pair Irsko - Zuzka Studená

Dobry den,
tak se Vam ozyvam s Dublinu...Uz tri tydny jsem u rodiny, ktera je uplne super. Hrozne hezky se mi tu bydli, holcicka Rebecca, o kterou se staram, je hrozne fajn a v porovnani s predeslymi zkusenostmi s malymi detmi je zlata a skoro nezlobi. S rodici taky vychazim velmi dobre.


Kurzy anglictiny jsou taky fajn, jsem ve tride s holkama, ktere jsou taky au pairky.
Rodina mi dovolila jet na Vanoce domu, tak uz se moc tesim, ale zaroven si rikam, ze tady budou Vanoce asi taky hezke.
Dublin se mi hrozne libi, jsem spokojena , ze jsem si vybrala prave tohle misto.
Mejte se hezky, s pozdravem,

Zuzka Studena


Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Stáž USA - Zuzana Astalošová

Stáž byla úplně super. Byla jsem v New Orleans, v hotelu Marriott. Začátky nebyly samozřejmě úplně nejlehčí, ale díky všem lidem okolo, kteří byli moc milí, jsem všechno zvládla lépe. Dalo mi to, jak senzační praxi do budoucího zaměstnání, tak i úžasný rok života.

více