Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Au Pair Evropa a USA / Holandsko / Au Pair Holandsko
Au pair Holandsko angličtina mírně pokročilá, středně pokročilá
věk: 18-30 let délka pobytu: 6-12 měsíců
Uzávěrka přihlášek: 1-3 měsíce před plánovaným odjezdem

Au pair pobyt v Holandsku je vhodný pro dívky, které bez větších problémů komunikují anglicky a chtějí se učit holandštinu jako další jazyk.

Hostitelské rodiny hradí au pair zdravotní pojištění po celou dobu pobytu a přispívají na jazykový kurz. 
Pracovní doba je průměrně 30 hodin týdně a odměnou je kapesné ve výši 300 Eur měsíčně.

rozbalit vše

Obecné informace

Jako au pair žijete v hostitelské rodině a pomáháte rodině s péčí o děti, popř. s lehkými domácími pracemi. Poznáváte kulturu a životní styl Holanďanů, aktivně používáte angličtinu, navštěvujete jazykové kurzy a učíte se holandštinu, poznáváte nové přátele a ve volném čase cestujete. 

Podívejte se na nový katalog Aupair Evropa a USA.

Podmínky účasti v programu au pair:

 • věk 18-30 let včetně

 • praktické zkušenosti s dětmi
 • znalost anglického jazyka alespoň na úrovní mírně a středně pokročilý
 • dobrý zdravotní stav
 • čistý výpis z rejstříku trestů
 • být svobodná/ý a bezdětná/ý
 • být zodpovědná/ý a přizpůsobivá/ý

Co získáváte:

 • vlastní pokoj a stravu u hostitelské rodiny
 • kapesné od hostitelské rodiny min. 300 EUR měsíčně
 • jazykové kurzy (holandštiny či angličtiny) - hostitelská rodina na jazykové kurzy přispívá
 • 2 dny volna každý týden
 • jedinečnou možnost pobývat v Holandsku po dobu až 1 roku
 • pojištění hrazené hostitelskou rodinou
 • příspěvek na telefonování

Délka pobytu: 

 • 6-12 měsíců

Přihlaste se do programu - stáhněte si přihlášku v Dokumentech ke stažení, kontaktujte nás a domluvíme se na podrobnostech nebo vyplňte nezávaznou registraci níže.

Práce

Au pair v Holandsku pracují maximálně 30 hodin týdně. Pracovní činnost se liší u každé hostitelské rodiny. Doporučujeme probrat očekávání rodiny během telefonátu a po příjezdu si časový harmonogram ještě upřesnit. Au pair pečují o děti, vozí je do škol a jiných aktivit a pomáhají s lehkými domácími pracemi. Rodina vás může požádat 2x až 3x do týdne o babysitting, tj. večerní hlídání dětí.

Volno budete mít 2 dny v týdnu. Během ročního pobytu v Holandsku máte nárok na 2 týdny placené dovolené. Termín dovolené vždy konzultujte nejprve se svou hostitelskou rodinou.

Au pair dostávají kapesné 300 EUR měsíčně. Většina hostitelských rodin také přispívá měsíčně až 10 EUR na telefonní výdaje.

Studium

Hostitelské rodiny očekávají od au pair aktivní znalost angličtiny, holandštiny, případně němčiny (asi 99% rodin požaduje od au pair komunikativní znalost angličtiny). Rozhovor po telefonu či skypu bývá pravidlem. Rozhovoru se ovšem nemusíte obávat, rodiny nepředpokládají výbornou znalost jazyka. Doporučujeme snažit se s rodinou komunikovat, i když s chybami. Ptát se můžete na jejich děti, záliby, očekávání atp.

Součásí au pair pobytu je i návštěva jazykových kurzů. Předpokládá se, že budete mít zájem o výuku, především pak výuku holandštiny. Přestože se Holanďané učí angličtinu (popř. němčinu, francouzštinu) ve škole, jejich mateřským jazykem je právě holandština, kterou doma komunikují. Vaše ochota naučit se rodný jazyk hostitelské rodiny bude jistě vysoce oceněna a rodina vám bude při studiu jazyka nápomocna. Ve škole si také najdete nové kamarády.

V každém větším městě je k dispozici celá řada kurzů. Rodiny na ně přispívají až do výše 320 EUR. Ceny kurzů nebývají finančně náročné, záleží ovšem na kvalitě školy, typu kurzu a počtu hodin týdně. Pokud byste měla potíže s vyhledáním vhodné školy, obraťte se na naše holandské kolegy, kteří vám poradí.
 

Postup

KROK ZA KROKEM

 1. Vyplníte přihlášku a spolu s dalšími dokumenty odevzdáte ve STUDENT AGENCY

 2. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodnou hostitelskou rodinu
 3. Absolvujete telefonát s hostitelskou rodinou 
 4. Potvrzení umístění v hostitelské rodině
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd

Délka vyřízení pobytu se pohybuje od 1 do 3 měsíců. Velmi záleží na vaší flexibilitě. Dívky, které si nekladou požadavky na lokalitu, počet dětí aj. budou umístěny dříve. Dívky, které jsou méně flexibilní nebo mají málo zkušeností s dětmi apod. na umístění čekají déle.

Přihlášku (včetně formulářů pro reference a lékařské potvrzení) na Au pair pobyt v Holandsku si prosím stáhněte v Dokumentech ke stažení.

K přihlášce nezapomeňte přiložit:

 • 1 foto pasového formátu – usmívejte se!
 • Dopis "Milá rodino", kde napíšete o sobě, své rodině, zálibách, plánech do budoucna a důvodech, proč jste se rozhodla pracovat jako au pair. Rodinu zajímá vaše zkušenost s dětmi, proto se o ní v dopise určitě zmiňte – může se jednat o hlídaní dětí sousedům a známým, starání se o sourozence, vedení sportovních či zájmových kroužků, práce instruktorky na táborech nebo jakákoli jiná činnost s dětmi. Délka dopisu by měla být na jednu stranu formátu A4.
 • Tři doporučení od lidí, kteří nejsou vaši příbuzní.
  Dvě doporučení (tzv. dětské) se budou týkat vašeho vztahu k dětem a zkušeností s nimi. Tato doporučení vám napíší osoby, kterým jste se o děti starala nebo byly při práci s dětmi v oddíle, na táboře, pedagogické praxi, ve školce, nemocnici apod. vaším nadřízeným či kolegou.
  Třetí doporučení (tzv. charakterové) může napsat váš bývalý učitel, jazykový lektor, zaměstnavatel, kolega z práce nebo rodinný známý. Jedná se tedy o člověka, který vás zná již delší dobu (minimálně jeden rok) a dokáže popsat vaše charakterové vlastnosti.
  Všechna doporučení se dokládají v cizím jazyce. Pokud dotyčná osoba anglicky neumí, nechejte ji referenci vyplnit v češtině (slovenštině) a sama si ji pak přeložte. V takovém případě nám předložíte jak originál, tak i překlad. Reference budou telefonicky ověřeny.
 • Lékařské potvrzení o zdravotním stavu – potvrzení vyplní a potvrdí váš lékař a slouží jako doklad o dobrém fyzickém i psychickém stavu.
 • Fotky ve společnosti dětí – nalepte nebo vytiskněte min. 6 fotek na 2 samostatné papíry formátu A4 a stručně je popište, např. „To jsem já a 5ti letý Tomáš, kterého jsem často hlídala“. Na fotkách byste měla být s dětmi, o které jste se starala. Koláž nám můžete zaslat také v elektronické podobě.
 • Kopie poslední stránky pasu, tzn. část, kde je fotografie.
 • Kopie řidičského průkazu, pokud jste jeho držitelkou.
 • Výpis z rejstříku trestů
 • Apostila rodného listu v anglickém jazyce - je možné ji získat až před odjezdem, budete ji potřebovat k registraci na místních úřadech.

 

Ceník

registrační poplatek doplatek
2 500 CZK 5 000 CZK

 Poplatek zahrnuje:

 • zprostředkování au pair pobytu
 • podporu holandské partnerské agentury a STUDENT AGENCY po celou dobu trvání programu

Další očekávané výdaje

 • doprava - zajistíme vám cenově výhodnou letenku nebo cestu autobusem
 • zdravotní pojištění - hrazeno a zajištěno (po domluvě s au pair) hostitelskou rodinou, v případě vašeho zájmu vám však rádi zajistíme zvýhodněné pojištění Allianz (více informací v sekci Pojištění)
 • kapesné na začátek pobytu - min. 100 EUR


Pojištění

Hostitelské rodiny platí au pair základní pojištění a au pair má možnost zvolit si pojištění české či holandské. 

Odjíždíte-li na nepřetržitou dobu 6 a více měsíců, můžete se odhlásit od vaší zákonné zdravotní pojišťovny v ČR. Nemusíte tak platit jinak povinné zdravotní pojištění. Jednoduše si zajistíte online cestovní pojištění u Vámi preferované pojišťovny a nemusíte riskovat případné výlohy spojené např. s ošetřením u lékaře, hospitalizací apod.

 
V případě, že odjíždíte na méně než 6 měsíců je i nadále povinné hradit si zdravotní pojištění u vaší zákonné zdravotní pojišťovny.

Rozhodnete-li se i nadále hradit veřejné zdravotní pojištění u české/slovenské zdravotní pojišťovny, vyzvedněte si před vycestováním na pobočce vaší zdravotní pojišťovny Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC (případně formulář E111 - SR). Formulář či průkaz předložte v případě náhlého onemocnění nebo úrazu ošetřujícímu lékaři. Počítejte s tím, že ve většině případů se za péči připlácí. Je nutné zaplatit stejnou spoluúčast jako britští pojištěnci a zdravotní péči lze čerpat pouze ve státních zdravotnických zařízeních.

Aktuální a podrobné informace vám předá vaše česká zdravotní pojišťovna.

Z tohoto důvodu maximálně doporučujeme zaplatit si při cestě do zahraničí cestovní pojištění.

Pro více informací či pomoc se zařízením pojištění se obraťte na vašeho koordinátora.

 

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 
Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem Regio Jet. 
STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět. Jedná se o jediný linkový spoj u nás nabízející kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda.Kromě Velké Británie můžete autobusy Regio Jet cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Ohlasy

Au Pair Holandsko- Eliška H.
Dobrý den, 

zdravím Vás z holandského města den Haag. Jsem sice u rodinky teprve dva týdny, ale troufám 
si říct, že lépe jsem si vybrat nemohla. 
Rodina je ke mě moc milá, laskavá a ohleduplná. 
Děťátko o které se starám, je snad nejhodnější miminko široko daleko, péče o něj je tedy jedna velká radost. 
Od ledna budu navštěvovat kurzy holandštiny, takže poté bude tato země pro mě ještě bližší. 
Seznámila jsem se zde s několika ostatníma aupair, za co jsem velmi ráda, protože můžeme společně 
například vyrazit na výlety po okolí nebo odpoledne na kávu. Doufám, že i další týdny budou probíhat stejně příjemně a že 
moje hostující rodina je se mnou spokojená.

S přáním hezkého dne,
Eliška H.
Au pair Holandsko - Tereza H.

Dobrý den Student Agency,

jsem tu již 14 dní a jsem tu velmi spokojená.

Moje host rodina je velmi přátelská, nápomocná a cítím se tu, jak doma. Celkové jsem již stihla poznat město, ve kterém žijí. Taktéž jsem si již zařídila roční permanentku do fitka. Během dalších volných víkendu bych ráda navštívila další města a v říjnu bych se ráda zúčastnila setkání au pair od vaší partnerské agentury v městě Gouda.

S pozdravem Tereza H.


Au pair Holandsko - Barbora K.

Dobrý den,
jsem tu sice jen dva týdny, ale už teď jsem si Holandsko zamilovala!
Je to krásná země a všichni jsou tu moc milí.


Rodina je skvělá, děti sice někdy dost zlobí, ale HM (host mother) mi se vším pomáhá a cítím se tu dobře. Vše tu rychle utíká, takže se mi ještě nestačilo ani moc zastesknout po domově.
Tímto bych Vám tedy chtěla moc poděkovat za zprostředkování tohoto pobytu a já doufám, že se to takhle dobře bude vyvíjet i nadále.

S přáním hezkého dne,
Barbora K.


Au pair Holandsko - Iveta K.

Dobrý den,

omlouvám se, že píšu tak pozdě! Neustále se něco děje a čas utíká až příliš rychle, ani mi nedošlo že už tady jsem 4 měsíce.
Mám se tu skvěle. Holandsko je krásné, lidi jsou tu neuvěřitelně milí a přátelští. Našla jsem si tady plno kamarádů, kromě dalších au-pair z celého světa taky kamarády Holanďany.

Moje host family je milá a vycházíme spolu dobře. Myslím si, že s dětmi máme moc hezký vztah a i když občas pozlobí, moc si užívám čas který spolu trávíme. Můj host dad pracuje v Belgii, pokud děti nejsou doma zůstává tam - takže většinu času mám pro sebe nejen svůj pokoj ale rovnou celý dům. ?

Ve volném čase se snažím co nejvíce cestovat a poznávat, byla jsem na výletě v Bruselu a v Paříži a mám v plánu navštívit plno dalších míst. Nizozemí budu prozkoumávat hlavně na kole (až si tedy jedno koupím, stále ho nemám a to v Holandsku není ideální).
V únoru mi začnou kurzy holandštiny, rozhodla jsem se je absolvovat i přesto že paradoxně s ní do styku nepřicházím, moje host family je z USA a anglicky tady mluví úplně každý (i můj 90ti letý soused).
Stále mi zbývá plno času, ale už teď vím že se mi s Holandskem bude jen těžko loučit.
Doufám že se máte moc dobře!
S pozdravem
Iveta K.

Au pair Holandsko - Tereza K.

Dobrý den,

děkuji za optání. Jsem tu zatím dva týdny, ale musím říct, že jsem spokojená. Mám skvělou rodinu, takže si nemohu stěžovat. Zatím nemám moc dobrou angličtinu, ale už se to pomaličku zlepšue. Navíc od příštího měsíce budu navštěvovat jazykový kurz. Doufám, že i zbytek pobytu bude bezproblémový.
Přeji hezký den.
Tereza K.


Au pair Holandsko - Barbora Z.

Dobrý den,
na tomto au pair pobytu jsem velmi spokojená, vyhrála jsem tu nejlepší rodinku na světě. :) Děti jsem si hned zamilovala a co je důležitější i ony mě. Podnikáme spoustu výletů, hrajeme si na pláži, vaříme. Jsem moc ráda, že jsem se sem dostala.


Dnes jedeme zrovna na prohlídku muzeí a večer asi upečeme pár sušenek. Rodiče jsou velice vstřícní a velmi mi pomáhají se zabydlením se v Haagu. Navštěvuji i jazykový kurz, takže doufám, že si brzy i osvojím základy jazyka.
Moc Vás pozdravuji Student Agency,
Barbora


Au Pair Holandsko - Michala

Dobrý den,

jsem tu teprve 14 dní, takže na dlouhou zprávu je času dost. Zatím ve zkratce - přijetí od rodiny bylo úžasné, všichni usměvaví, milí, děti mi vyrobily malé dárky, společně jsme povečeřeli. Bydlení krásné, okolí domu také, volný čas mám, kolo k dispozici, už jsem i cestovala.


Jediný problém je, že děti neumí anglicky a já zase holandsky! Takže toužebně očekávám začátek jazykového kurzu! Ale rodina je trpělivá, naučila jsem se pár základních slov. Děti jsou děti, občas pozlobí, ale většinou jsou hodné. Starám se o tři (7, 5, 3 roky), ale ty starší chodí do školy.Po prvních dnech, kdy jsem nechápala, co tu dělám, se vše zajíždí a já si zvykám.
 
S pozdravem
Michala

 


Au Pair Holandsko - Katka S.

Zdravím Vás!
Po příletu, při čekání na kufry na letišti v Amstrdamu mi přišla smska, at se otočím. Za sklem stála celá rodina a všichni mi mávali. Když jsem k nim došla, byli vřelí, přátelští, úsměvaví. Hned druhý večer mě vzali na bowling, kde jsme se všichni trošku rozpovídali a opadla první nervozita.


Mám 2 postižené děti, i to byl důvod, proč jsem nad touhle rodinou váhala. Dneska nelituju. Rodina funguje na 200%, všichni mi pomáhají, každý den se mě při večeři ptají jaký jsem měla den, co jsem dělala. Když vyžehlím, uklidím doma, host mum příjde a za všechno mi poděkuje. Příjdu si tu jak člen domácnosti, ne jako au pair. Berou mě na výlety, grilujeme, v létě mě berou s sebou na dovolenou. Nastal problém s papíry, chybělo mi razítko, takže mě nemohli přihlásit na úřadech, host mum vzala do ruky telefon a během půl hodiny jsme odjížděli na ambasádu. Takhle se staví ke všemu, můžu za ní přijít s jakýmkoliv problémem. To byla jedna z prvních věcí, co mi řekla, všechno se dá řešit, ale musíš to říct. Můžu si jít kdy chci, kam chci, jen musím poslat smsku, když nepříjdu večer domů. Jsem moc za ráda za tuhle rodinu, jsou to moji průvodci kusem života :-)

Katka S.
   


Au Pair Holandsko - Martina F.

Vážený týme STUDENT AGENCY,
chci Vám moc poděkovat, za příležitost, kterou jste mi dali.


Amsterdam je nádherý. A i když mě holky občas zlobí, tak jsem moc ráda v této rodině a myslím že si rozumíme. Snad si na mě i holky časem víc zvyknou.
Přeji hezký den,

Martina F.
Au Pair Holandsko - Nikola

Dobrý deň,
posielam vám ďaľší pozdrav z môjho au pair pobytu v Holandsku. Už to bude skoro mesiac čo som tu. Je tu úžasne a nemám sa na čo sťažovať. Moja rodina je veľmi milá a nápomocná. Zajtra mi začína škola, do ktorej budem chodiť pol roka.


Veľmi rýchlo som si tu našla kamarátov a mám dostatok volného času ktorý samozrejme trávim s nimi. Deti sú super aj keď niekedy je to s nimi ťažšie. Všetko má však svoje riešenie a je to super pocit, keď ku mne prídu a obíjmu ma. Tento pobyt je skvelá skúsenosť a hlavne je to výborné pre zdokonalenie sa v jazyku. Už teraz mám mnoho zážitkov či už s deťmi alebo mojími novými kamarátmi a verím že ešte mnoho ich budem mať. Odporúčam každému toto zažiť a hlavne odporúčam Holandsko pretože je to skvelá krajina pre mladých ľudí. Chcem sa poďakovať Student agency pretože vďaka nim som tu a všetko prebehlo bez problémov. Posielam Vám fotku ktorú som odfotila v mojom krásnom mestečku. Typické holandské domy na kanáloch.
S pozdravom

Nikola


Au Pair Holandsko - Barbora P.

Milá Student Agency,
nedávno jsem se na Vás obrátila ohledně mých dalších životních plánů a to poznat svět a vyjet do zahraničí.Vybrala jsem si vycestovat pomocí au-pair pobytů, které nabízíte. Měla to být moje první velká zkušenost za hranicemi a tak jsem se s pomocí obrátila na Vás, profesionály.


Své volby nelituji, na každém kroku jste mi byli oporou a ze všeho nejvíce jsem byla spokojena s vaším laskavým a vstřícným jednáním. Můj pobyt v Holandsku, ve městě Rotterdam trval 7 měsíců. Tuto část svého života jsem strávila u báječné rodiny Du Pont, se kterou jsem si sedla po všech lidských stránkách a velice intenzivně si uvědomuji jaké jsem měla štěstí. Práce au-pair mě bavila, měla jsem dostatek volného času na své zájmy a nové kamarády, které jsem tam potkala. Snažila jsem se co nejvíce cestovat a poznávat holandskou kulturu a zemi. Navštěvovala jsem také kurzy anglického jazyka. Na těch pár měsíců jsem se stala opravdovým členem rodiny a obyvatelem této úžasné země. Za vše mluví to, že po příjezdu do ČR jsem se rozhodla studovat nizozemskou filologii a naplno se zabývat touto zemí. Tento výjezd do Holandska mi sedl po všech možných stránkách. Tímto bych ještě jednou chtěla poděkovat Student Agency, ale především mé nejúžasnější rodině Du Pont, ve kterých jsem našla přátele na celý život.

Barbora P.


Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Au Pair Anglie - Jana Pokorná

Vážený týme Student agency, daří se mi dobře, rodina je na mě hodná, se vším mi pomáhají. Ze začátku jsem měla problémy s komunikací, ale teď už je to o poznání lepší :) Co se týče dětí, 5měsíční holčička je zlatíčko, pořád se jen směje a téměř vůbec nebrečí. 

více