Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Au Pair Evropa a USA / Francie / Au Pair Francie
Au pair Francie francouzština středně pokročilá, velmi pokročilá
věk: 18–28 let, muži 20–26let délka pobytu: 6–12 měsíců, 3 měsíce v létě
Velký počet rodin

Au pair si v rámci dlouhodobého pobytu může zvolit umístění na jihu Francie či v Paříži a okolí.

Uzávěrka přihlášek: 2–3 měsíce před plánovaným odjezdem

Au pair pobyt ve Francii je ideální pro dívky a chlapce, kteří se již domluví francouzsky a dále si chtějí francouzštinu zdokonalit. Během pobytu au pair navštěvují jazykové kurzy francouzštiny. Za 30 odpracovaných hodin týdně dostávají au pair kapesné 80 EUR.

Au pair jsou nejčastěji umístěny v okolí měst Lille, Bordeaux a Paříže.


rozbalit vše

Obecné informace

Jako au pair žijete v hostitelské rodině a pomáháte tu s péčí o děti, popř. s lehkými domácími pracemi. Poznáváte kulturu a životní styl Francouzů, aktivně používáte francouzštinu, poznáváte nové přátele a ve volném čase cestujete.

Podmínky účasti v programu:

Podmínky účasti v programu:
 • věk 18–28 let včetně, muži 20–26 let 

 • praktické zkušenosti s dětmi
 • aktivní znalost francouzského jazyka alespoň na středně pokročilé úrovni
 • ukončené středoškolské vzdělání (pouze pro dlouhodobý pobyt)
 • dobrý zdravotní stav
 • čistý výpis z rejstříku trestů
 • být svobodná/ý a bezdětná/ý
 • být zodpovědná/ý a přizpůsobivá/ý

Co získáváte:

Co získáváte:
 • vlastní pokoj a stravu u hostitelské rodiny

 • kapesné od hostitelské rodiny 320 EUR měsíčně
 • možnost navštěvovat jazykové kurzy
 • min. 1 den volna každý týden
 • po 6 měsících 1 týden dovolené
 • jedinečnou možnost dlouhodobě legálně pobývat ve Francii 

Délka pobytu:

Délka pobytu: 
 • Délka pobytu je možná již od 6 měsíců (pro chlapce od 12 měsíců). Většina rodin však vyžaduje au pair na dobu 12 měsíců. Maximální délka pobytu je 24 měsíců.

Přihlaste se do programu – stáhněte si přihlášku v Dokumentech ke stažení, kontaktujte nás a domluvte se na podrobnostech nebo se nezávazně registrujte přes tlačítko níže.

Práce

Ve Francii au pair pracuje maximálně 30 hodin týdně. Rodina má možnost vás požádat 2× až 3× do týdne o večerní hlídání dětí. Máte právo minimálně na 1 celý volný den v týdnu, po 6 měsících pobytu pak na 1 týden placené dovolené.

Za pomoc s dětmi dostáváte kapesné minimálně 80 EUR týdně.

Postup

KROK ZA KROKEM

 1. Vyplníte přihlášku a spolu s dalšími dokumenty odevzdáte ve STUDENT AGENCY

 2. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodnou hostitelskou rodinu
 3. Poté, co od nás obdržíte informace o hostitelské rodině, absolvujete telefonát s hostitelskou rodinou 
 4. Potvrzení umístění v hostitelské rodině
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd

Délka vyřízení pobytu se pohybuje od 1 do 3 měsíců. Velmi záleží na vaší flexibilitě. Uchazeči, kteří si nekladou požadavky na lokalitu, počet dětí aj. bývají umístěny dříve. Au pair, které jsou méně flexibilní nebo mají málo zkušeností s dětmi apod. mohou na umístění čekat déle.

Přihlášku (včetně formulářů pro reference a lékařské potvrzení) na au pair pobyt ve Francii si prosím stáhněte v zde nebo si ji vyzvedněte u nás na pobočce.

K přihlášce nezapomeňte přiložit

 • 1 foto pasového formátu – usmívejte se!

 • Dopis „Milá rodino“, kde napíšete o sobě, své rodině, zálibách, plánech do budoucna a důvodech, proč jste se rozhodl/a pracovat jako au pair. Rodinu zajímají především vaše zkušenost s dětmi, proto se o ní v dopise určitě zmiňte – může se jednat o hlídaní dětí sousedům a známým, starání se o sourozence, vedení sportovních či zájmových kroužků, práce na táborech nebo jakákoli jiná činnost s dětmi. Délka dopisu by měla být na jednu stranu formátu A4.
 • Dvě doporučení od lidí, kteří nejsou vaši příbuzní.
  Jedno doporučení se bude týkat vašeho vztahu k dětem a zkušeností s nimi. Toto doporučení vám napíše osoba, které jste se o děti staral/a nebo byla při práci s dětmi v oddíle, na táboře, pedagogické praxi, ve školce, nemocnici apod., vaším nadřízeným či kolegou.
  Druhé, charakterové, doporučení může napsat váš bývalý učitel, jazykový lektor, zaměstnavatel, kolega z práce nebo rodinný známý. Jedná se tedy o člověka, který vás zná již delší dobu (minimálně rok) a dokáže popsat vaše charakterové vlastnosti.
  Obě doporučení se dokládají v cizím jazyce. Pokud dotyčná osoba cizí jazyk neovládá, nechejte ji referenci vyplnit v češtině (slovenštině) a sama si ji pak přeložte. V takovém případě nám předložíte jak originál, tak i překlad. Reference ověřujeme telefonicky.
 • Lékařské potvrzení o zdravotním stavu – potvrzení vyplní a potvrdí váš lékař a slouží jako doklad o dobrém fyzickém i psychickém stavu.
 • Koláž fotografií ve společnosti dětí – nalepte nebo vytiskněte minimálně 6 fotek na 2 samostatné papíry formátu A4 a stručně je popište, např. „To jsem já a 5letý Tomáš, kterého jsem často hlídala“. Na fotkách byste měla být s dětmi, o které jste se staral/a. Koláž můžete dodat také v elektronické podobě.
 • Kopie poslední stránky pasu (stránky s fotografií)
 • Potvrzení o úrovni francouzského jazyka
 • Kopie řidičského průkazu, pokud ho máte
 • Aktuální a čistý výpis z rejstříku trestů
 • Notářsky ověřený překlad rodného listu (neplatí pro letní krátkodobé pobyty)
 • Kopie maturitního vysvědčení

Ceník

  registrační poplatek doplatek
dlouhodobý pobyt 2 500 CZK 5 000 CZK

 

Poplatek zahrnuje:

 • zprostředkování au pair pobytu
 • podporu partnerské agentury a STUDENT AGENCY během pobytu v zahraničí
 
Další očekávané výdaje:
 • doprava – zajistíme vám letenku nebo cestu autobusem
 • zdravotní pojištění – zajistíme vám zvýhodněné pojištění Allianz
 • kapesné na začátek pobytu – min. 100 EUR


Pojištění

Odjíždíte-li na nepřetržitou dobu 6 a více měsíců, můžete se odhlásit od vaší zákonné zdravotní pojišťovny v ČR. Nemusíte tak platit jinak povinné zdravotní pojištění.  Jednoduše si zajistíte on-line cestovní pojištění u vámi preferované pojišťovny a nemusíte riskovat případné výlohy spojené např. s ošetřením u lékaře, hospitalizací apod.

 
V případě, že odjíždíte na méně než 6 měsíců, je i nadále povinné hradit si zdravotní pojištění u vaší zákonné zdravotní pojišťovny v ČR.

Rozhodnete-li se i nadále hradit veřejné zdravotní pojištění u české/slovenské zdravotní pojišťovny, vyzvedněte si před vycestováním na pobočce vaší zdravotní pojišťovny Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC (případně formulář E111 – SR). Formulář či průkaz předložte v případě náhlého onemocnění nebo úrazu ošetřujícímu lékaři. Počítejte s tím, že ve většině případů se za péči připlácí. Je nutné zaplatit stejnou spoluúčast jako místní pojištěnci a zdravotní péči lze čerpat pouze ve státních zdravotnických zařízeních.

Aktuální a podrobné informace vám předá vaše česká zdravotní pojišťovna.

Z tohoto důvodu maximálně doporučujeme zaplatit si při cestě do zahraničí cestovní pojištění.

Pro více informací či pomoc se zařízením pojištění se obraťte na vašeho koordinátora.

Letní pobyty

V případě krátkodobých letních pobytů upřednostňují hostitelské rodiny starší uchazečky, které jsou aktivními řidičkami. Vzhledem ke skutečnosti, že je rodin, které mají zájem o au pair na kratší dobu, velmi málo, musejí být všechny uchazečky flexibilní v lokalitě umístění, věku a počtu dětí i národnosti hostitelské rodiny. Většina rodin požaduje au pair od začátku či poloviny června. Prázdninových pobytů se účastní pouze dívky. O chlapce bohužel není ze strany rodin na krátkodobé pobyty zájem.

Obecné podmínky:

 • dívky ve věku 20–28 let včetně

 • středně pokročilá znalost francouzského jazyka komunikativní
 • délka pobytu 3 měsíce
 • flexibilita na lokalitu, počet a věk dětí
 • aktivní řidička

Au pair jedoucí na letní pobyt nemusí dodávat notářsky ověřené dokumenty!

Všechny ostatní podmínky au pair pobytu jsou shodné s požadavky na kandidáty, kteří se hlásí na dlouhodobý au pair pobyt. Dívka by měla být svobodná, bezdětná, s dobrým zdravotním stavem. V průběhu letních prázdnin je bohužel možnost navštěvovat jazykové kurzy značně omezená. Některé školy přesto prázdninové kurzy pořádají. Jsou však o poznání dražší než v průběhu roku. Během léta však trávíte více času s dětmi a komunikujete s nimi. Vždyť běžná komunikace je nejlepším způsobem pro zlepšení vašich jazykových schopností. 

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem Regio Jet.

Ohlasy

Au pair Francie - Lucie K.
Dobrý den,
tímto bych Vám, paní Gazdovičová, ráda poděkovala za zprostředkování au-pair pobytu ve Francii.

 

Je to už přes měsíc, co jsem tady, už jsem se lépe aklimatizovala a čím dál víc a lépe se přizpůsobuji. Rodina je super, jsem s ní velice spokojená - bydlí ve městě Clamart, které se nachází asi 3 km od Paříže, takže to je do Paříže opravdu kousíček.

Také musím uznat, že jsem měla na rodinu obrovské štěstí, všichni jsou moc milí, ze začátku mi hodně pomáhali se přizpůsobit a rychleji si zvyknout, také si navzájem vycházíme vstříc a neustále spolu komunikujeme a diskutujeme o všem možném. Děti jsou už větší, tak s nimi není tolik práce, ale to neznamená, že občas nedokážou pěkně potrápit.
Mám možnost tady i studovat, navštěvuji místní školu France - Langue, která by se dala považovat za takovou jazykovou školu, jsou zde speciální kurzy pro au-pairky. Díky tomuto kurzu jsem měla možnost si nají nové přátele, takže mám parťáky na společné cestování a objevování nejen Paříže a okolí, ale také celé Francie. Také partnerská agentura je super, uspořádala setkání au-pair v Pařížském regionu, což bylo taky velice přínosné a mám odtud parťačku přímo z České republiky.
Ve Francii se mi líbí čím dál, ne vždy to je snadné, ale rozhodně to stojí za to. -enustále objevuju něco nové z francouzské kuchyně, kultury, památek, umění žít,.. Proto Vám chci moc poděkovat za tento pobyt, dává mi opravdu hodně; dokonce uvažuji nad tím, že bych si tu pobyt prodloužila. Ale o tom se můžeme pobavit jindy.
Hezký zbytek dne.

 

Lucie K.
   

Au pair Francie - Ingrida S.

Som rada, že som využila možnosť vyskúšať si aupair pobyt v zahraničí, odporučila by som to každému, je to výnimočná príležitosť spoznať novú krajinu, kultúru a nadviazať nové priateľstva a v neposlednom rade je to aj akási skúška vyspelosti pre človeka samotného. Domov si prinesiem zážitky, ktoré by som normálne asi ťažko získala, napríklad tento víkend sa chystám s rodinou na svadbu do Paríža, taktiež som sa prvýkrát v živote kúpala v Atlantickom oceáne :) 

Ďakujem aj ja za všetky cenné informácie, za váš čas, ochotu a pomoc :)
 
S pozdravom
Ingrida


Au pair Francie - Markéta

Dobrý den,

 

právě končí třetí týden mého pobytu ve Francii a musím říct, že jeho průběh předčil má očekávání ve všech směrech. Co se týká umístění, nemohla jsem dopadnout lépe. Ostrov Ile de Ré je překrásné místo, protkané cyklostezkami a ze všech stran ohraničené plážemi.


Obyvatelé se snaží udržet typickou atmosféru a starají se o to, aby ulice i domky byly v nejlepším pořádku. Celý ostrov žije převážně z cestovního ruchu, každý den se ulice víc a víc zaplňují a přibývá společenských akcí. Oba rodiče z mé hostitelské rodiny pracují v místním kempu, při první příležitosti mě seznámili s brigádníky v mém věku, takže jsem měla možnost najít si tady spoustu přátel během několika málo dnů. Úplnou náhodou patří mezi známé mé rodiny i jeden Čech, je nadšený pokaždé, když na něj promluvím česky, takže když mám potřebu s někým si popovídat osobně a v rodném jazyce, mám kam jít. 

 
Fakt, že rodina Lelait už jednou hostila au-pair, mi značně usnadnil začátek pobytu. První týden mi nechali úplné volno, měla jsem se adaptovat, dívat, poslouchat a pochopit, jak jejich rodina funguje. Jazyková bariéra je pořád menší a menší. Ze začátku jsem chápala každé páté slovo, ale rodina i okolí mi hodně pomáhá. Mluví na mě tak, abych všechno pochopila, opakují, artikulují,...:D Děti si na mě už zvykly, pětiletý Maxim mě přijal okamžitě, rodiče jsou opravdu zapřažení, takže je vděčný za pozornost z mé strany. Je to jediný člen domácnosti, u kterého mám trochu problém s komunikací, protože mluví hodně rychle a tak trochu "dětsky" a moc nechápe, že mu nerozumím. Ale věřím, že i to se časem zlepší. Dvouletá dvojčata používají slovní zásobu přiměřenou svému věku, takže tam není problém, stačí se usmívat nebo mračit a chápou. Během prvních dnů jsem měla vážně strach být s nimi sama, ale to se změnilo během druhého týdne, teď si troufnu i hlídat všechny tři děti najednou. Jsou opravdu živé, ale rodiče je znají a dobře vědí, co je a není v lidských silách zvládnout, když jsou pohromadě. 
 
Provoz během týdne odpovídá tomu, co bylo dohodnuto. S dětmi trávím zhruba 30 hodin, rozpis se mění podle aktuálních potřeb. K jídlu mě vždycky zavolají a dali mi jasně najevo, že si můžu vzít cokoliv kdykoliv. Z domácích prací mě žádali jen o to, ať občas uklidím dětem pokoj a vyžehlím oblečení, ale protože se tu cítím opravdu dobře, občas něco udělám automaticky, jako bych uklízela doma. Dělám to ráda, na rozdíl od nich mám spoustu volného času, přesto to rodina odráží ve výši mého kapesného. 
 
Podrženo shrnuto, opravdu si ve Francii užívám, už teď mám zážitky, na které budu vzpomínat do konce života a jsem vždycky překvapená, když vidím datum, jak rychle to letí. Všem ve STUDENT AGENCY posílám pozdrav a velký DÍK!
 
A bientot
Markéta Řezníčková


Au Pair Francie - Zuzana

Dobry den,
urcite si na mna pamatate, riesili sme spolu au pair pobyt v Parizi. Pred par dnami som sa vratila a touto cestou Vam a celej student agency chcem podakovat, pretoze pobyt prebehol bez problemov, rodina bola mila, deticky zlate,volny cas takisto prijemny.


Celkovo som so spolupracou s Vasou agenturou nadmieru spokojna, a preto by som pripadne nieco podobne v Parizi chcela zopakovat. Dakujem za doterajsie sprostredkovanie prijemneho leta.

S pozdravom
Zuzana

 


Au Pair Francie - Zuzana O.

Dobrý deň.
Koncom augusta som vycestovala do Francúzska ako au-pair prostredníctvom vašej agentúry. Touto cestou by som sa Vám chcela poďakovať za sprostredkovanie, pretože som mala naozaj veľké šťastie na rodinu, je veľmi dobrá, ústretová a priateľská. A chcela som Vám ešte zaželať Šťastný Nový rok, aby ste v ňom mali mnoho spokojných klientov.
S pozdravom

Zuzana O.Au Pair Francie - Markéta H.

Dobry den,
Působím jako au pair v Paříži, kde bydlím přímo naproti Eiffelově věži. Můj pobyt trvá již devět měsíců a jsem velice spokojená, ačkoliv pro mne začátky byly velice těžké. Starám se totiž o dvanáctiletou holčičku, která je těžce mentálně postižená a má nemalé problémy i po fyzické stránce (trpí Rettovým syndromem).


Je potřeba ji oblékat, čistit zuby, krmit… neumí si nic udělat sama a se vším je jí třeba hodně pomáhat. Také nemluví a nemůže nám říct, když ji něco bolí. Já sama jsem před odjezdem neměla vůbec žádnou praxi s péčí o postižené děti. Ale jsem velice ráda, že jsem se toho nelekla a vydržela jsem. Získala jsem neocenitelné životní zkušenosti, naučila jsem se být velice trpělivá (tato vlastnost mi předtím snad úplně chyběla) a určitě se prohloubila i moje schopnost empatie. Také to člověka neuvěřitelně vnitřně posílí, protože ze sebe musí vydávat strašně moc péče a energie, ale nikdy se mu nedostane nějakého většího citu zpátky, protože i když by Alice třeba strašně moc chtěla, neumí to nijak vyjádřit. I když vím, že v rodině s normálními dětmi bych to měla jednodušší, dobu strávenou s Alicí bych nikdy za nic nevyměnila. Máme před sebou ještě šest měsíců, na které se těším.
Hezky den,

Marketa H.


Au Pair Francie - Monika V.

Dobrý den,
děkuji za pozdrav. Jsem v pořádku, rodina na mě čekala na letišti dle domluvy a zatím celý můj pobyt je bez problémů.


Rodiče jsou milí a s chlapcem si také rozumíme dobře, berou mě jako člena rodiny, seznámili mě s příbuznými, musím říct, že všichni jsou velmi přívětiví.

Monika V.


Au Pair Francie - Anežka N.

Dobrý den,
Do Francie jsem přijela 5 dní po zkoušce, na kterou jsem se poněkud intenzivně učila, proto jsem neměla čas předtím nějak zvlášť stresovat. Co se týče dárků, přivezla jsem dětem - holčičkám ve věku 2 a 4 let plyšové krtečky, puzzle s krtkem a knížku v angličtině - maminka si přeje, aby se učily anglicky.


Rodičům potom knížku o ČR, lázeňské oplatky a Becherovku. Výsledkem bylo, že zjistili, že Praha není hlavní město Československa, že je moc hezká a lázeňské oplatky je moc  pobavily, jelikož jim připomínali velké hostie. Často se mě lidé ptali, proč jsem nepřivezla pivo.
Po příjezdu mě tedy čekalo seznámení se s rodinou a s dětmi. Dostala jsem se do zemědělské rodiny, na vesnici, do oblasti poněkud odříznuté od civilizace v jihozápadní Francii v departementu Landes, region Aquitaine. Tatínek zemědělec, nyní v době úrody každý den od 8 do 20 hodin v práci, maminka týden po porodu doma s miminkem a dvěma holčičkami ve věku 2 a 4 let.  Rodiče byli od samého počátku velice přívětiví, avšak holčičky poněkud rozpačité. Pro ně byla celá situace docela složitá, do té doby žily samy s maminkou a tatínkem a najednou přišel na svět bráška a začala se o ně starat nějaká cizí ženská (tzn. já). Z toho důvodu mě vůbec neposlouchaly a nerespektovaly, což bylo spolu se zákazem používání tělesných trestů a nevybroušenou francouzštinou velice vyčerpávající. Navíc maminka byla po porodu také vyčerpaná a já nevěděla pořádně, co dělat, a tak se začátky neobešly bez potíží - neměla jsem pevně stanovené úkoly a ve výsledku jsem se o tyto dvě velice temperamentní dívčiny starala 14 hodin denně. V novém prostředí to však bylo velice náročné, a proto když maminka vypadala trochu méně unaveně, jsem si s rodinou promluvila a poprosila je, jestli bych nemohla mít přesný rozpis prací a moje pracovní doba byla náležitě upravena - teď už si nemám v tomhle směru na co stěžovat. 
Co se týče mých úkolů, nejedná se o nic složitého - maminka je většinu času doma a já si hraji s holčičkami, vozím je na kurzy plavání, nebo je hlídám, když potřebuje někam odejít. Starám se také o žehlení pro děti a občas jim uklidím pokoj, 3krát týdně jim však chodí uklízet dům jiná slečna, takže na mě toho až tak moc nezbude. Navíc učím starší holčičku anglicky. 
Výhodou vesnice je krásné prostředí, přátelští lidé a klid - v noci absolutní ticho a výborně se zde spí. Ovšem co se týče sociálního vyžití, jsem plně odkázána na aktivity své rodiny. Musím uznat, že rodina si to uvědomuje a velice se snaží. Často chodíme na návštěvy k jejich přátelům či rodině, byli jsme na svatbě v Cognacku, přímo v domě výrobců Cognacu, či na nočním divadelním představení. Minulý týden jsme strávili v domě bratra maminky v portugalském Lagosu, kousek od moře a bylo to moc fajn - podnikli jsme výlet po moři na lodi, navštívili aquapark a mořskou zoo, vše bylo moc zajímavé. Navíc mi rodiče v mých volných dnech půjčují auto i s benzínem, abych měla možnost se kamkoli přemístit, a tak jsem navštívila okolní města.    
Celkově se mnou rodina zachází opravdu jako se starší sestrou dětí, ještě se mi nestalo, že bych měla v čemkoli menší práva než oni - všude můžu chodit s nimi a doma se můžu chovat opravdu jako doma. Zdejší lidé jsou moc milí, a prostředí je sice opravdu jiné než na jaké jsem zvyklá, ale přátelské. Začátky byly poněkud těžké, ale teď už si myslím, že mi některé věci doma budou chybět - jako třeba bageta každé ráno na parapetu za oknem , 4 hodinové večeře na kterých se toho moc nesní a také jsem si vybudovala závislost na sýrech. 
Velice mi vyhovuje místní strava, která připomíná středomořskou - jíme velké množství zeleniny, která chutná výborně, hodně ryb a mořských plodů. Téměř ke každému jídlu chystáme salát. Na druhou stranu Francouzi jedí poměrně striktně 3 krát denně - ráno když vstanou, ve 12 a ve 20 hodin.
Co se týče francouzštiny, tak v podstatě nemám problém vyjádřit co potřebuji. Mívám problémy s porozuměním a s gramatikou, bohužel rodina nejeví moc ochotu mě opravovat, protože jim to přijde hloupé. Nicméně se přestávám stydět - když jsem cestou sem přestupovala na letišti v Lyonu, raději jsem si koupila tyčinku v automatu, než abych šla poprosit o croissant do kavárny, to už nehrozí. Jen je poněkud zvláštní, když začnu mluvit s někým, kdo mě nezná, čekat než mu dojde, že jsem cizinka - vždycky ho sleduju a říkám si - už? Ale někdy se mě lidé ani neptají odkud jsem, tak snad už to není tak hrozně moc poznat. Zvládla jsem už i nějaké docela specializované rozhovory, jako například nosní kapky a jejich účinné látky při nákupu v lékárně. Co ale budu ovládat výborně, budou věty typu ,,nevrtej se v nose" či ,,přestaň mlátit sestru panenkou" . Někdy si připadám jako četník, ale asi je to normální.  
Zítra jsem přesně v půlce svého pobytu a ještě mě asi leccos čeká. V pondělí odjíždíme s holčičkama do přímořského střediska k babičce, kde strávíme 3 týdny, na to se moc těším. Poslední 3 týdny potom budou holčičky chodit do školky a můj program bude zřejmě volnější, mám slíbené 4 dny volna na návštěvu Toulouse, ale to je ještě daleko. Každopádně teď, po překonání náročných prvních 3 týdnů a 3 lepších týdnů si myslím, že aupair je dobrá cesta jak strávit relativně levně a zajímavě prázdniny.
Ve výsledku je to tady ale moc fajn, a už plánuji příští rok podobnou cestu do Rakouska za dalšími zážitky.
Zdravím Student Agency a přeji hezký den,

Anežka Nováková


Au Pair Francie - Jana N.

Dobrý den,
daří se mi velmi dobře. Rodina je příjemná a s dětmi není žádný problém, i když občas zlobí, ale které dítko ne, že? :-)


Jinak se o mně velmi dobře starají a cítím se jako člen rodiny. Nyní jsem s rodinou v Trouville-sur-mer na prázdninách, moc si to tady užíváme.
Jana N.


Au Pair Francie - Šárka B.

Dobrý den.
Pobytu aupair jsem se trochu obávala. Jiná země, jiné zvyky, jiná výchova  a především jiný jazyk. Na letišti jsem měla dojem, že se ještě obrátím a jedu domu. Musím ale přiznat, že by to byla veliká škoda a chyba. Po příletu do Bordeaux se mne hned ujal M. Le Clerc. Přivítal mne s úsměvem a hned mi pomohl se zavazadly.


Večer jsem se seznámila se zbytkem rodiny. Maminka je taky velmi příjemná a milá. Snažíme si vyjít vstříc a nic není problém. Stačí se zeptat a domluvit. Děti, musím říci, jsou vychované a není s nimi moc práce. Výchova je totiž dosti podobná české. Rodina mne bere jako svoji součást, a proto se zde cítím jako doma. Musím uznat, že nejen já jsem prošla přísnými kritérii, protože nároky se kladou i na rodinu. Rozhodně jsem zde jako aupair spokojená  a přeji hodně dalších spokojených aupair. Děkuji.
S pozdravem

Šárka B.


Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Working Holiday Kanada - Žaneta

Zasilam Vam pozdrav ze zasnezene Kanady :) Vsechno je v naprostem poradku a jsem naprosto spokojena. Prace i ubytovani naprosto v poradku. Lake Louise je nadherne misto, sice malinka vesnicka, ale naprosto uchvatna. Spoustu snehu a stale pada a pada.

více