Facebook Instagram 542 424 242
Au pair Finsko angličtina středně pokročilá, velmi pokročilá
věk: 18-28 let délka pobytu: 12 měsíců
Zrušeno

Program Au Pair Finsko je aktuálně uzavřen!

Uzávěrka přihlášek: 2-3 měsíce před plánovaným odjezdem

Au pair pobyt ve Finsku je určen pro dívky, které se již bez větších komplikací domluví anglicky a chtějí se naučit finštinu nebo švédštinu jako další jazyk.
Hostitelská rodina hradí své au pair jazykový kurz. Pracovní doba je 25 - 30 hodin týdně a kapesné 280 Eur za měsíc.


rozbalit vše

Obecné informace

Au pair ve Finsku žije v hostitelské rodině a pomáhá rodině s péči o děti, popř. s lehkými domácími pracemi. Pozná tak kulturu a životní styl Finů, aktivně používá angličtinu, navštěvuje jazykové kurzy a učí se finštinu či švédštinu. Během pobytu pozná nové přátele a ve volném čase může například cestovat. 

Podmínky účasti v programu:

 • věk 18-28 let včetně

 • praktické zkušenosti s dětmi
 • znalost anglického jazyka min. na úrovni středně pokročilý
 • dobrý zdravotní stav
 • čistý výpis z rejstříku trestů
 • být svobodná/ý a bezdětná/ý
 • být zodpovědná/ý a přizpůsobivá/ý

Co získáváte:

 • vlastní pokoj a stravu u hostitelské rodiny

 • kapesné od hostitelské rodiny 280 EUR měsíčně
 • možnost navštěvovat jazykové kurzy - hostitelská rodina přispívá na jazykový kurz
 • min. 1 den volna každý týden
 • 2 týdny placené dovolené
 • neocenitelnou možnost dlouhodobě pobývat ve Finsku

Délka pobytu: 

 • 12 měsíců

Přihlaste se do programu - stáhněte si přihlášku v Dokumentech ke stažení, kontaktujte nás a domluvte se na podrobnostech nebo vyplňte nezávaznou registraci, kterou naleznete níže.

Láká vás nová a nepoznaná kultura, ale Finsko se vám zdá "příliš na studený"? Ideální variantou by pro vás tedy byl Au pair pobyt v Holandsku nebo v zeleném Irsku!

Práce

Au pair ve Finsku pracují 30 hodin týdně. Pracovní činnost se liší u každé hostitelské rodiny. Doporučujeme probrat očekávání rodiny po skypu či telefonu a po příjezdu si je ještě upřesnit. Au pair pečují o děti, vozí je do škol a jiných aktivit a pomáhají s lehkými domácími pracemi. Rodina vás může požádat 2x až 3x do týdne o babysitting, tj. večerní hlídání dětí.

Rodina zaručuje dívce min. 1 celý volný den v týdnu. Za pomoc dostává au pair kapesné 280 EUR měsíčně. 

Studium

Hostitelské rodiny od au pair očekávají aktivní znalost angličtiny. Finštinu ovládat nemusíte, ovšem předpokládá se, že se budete chtít tento jazyk naučit. Doma většinou rodiny komunikují finsky (případně švédsky). Na druhou stranu anglickému jazyku se tu děti povinně učí již od malička. Téměř všechny finské rodiny žádají rozhovor po skypu či telefonu. Předchozí zkušenost z au pair pobytu je výhodou.

Hostitelské rodiny přispívají na jazykový kurz. Au pair si může vybrat kurzy finštiny, švédštiny nebo angličtiny.

Postup

 1. Vyplníte přihlášku a spolu s dalšími dokumenty odevzdáte ve STUDENT AGENCY

 2. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodnou hostitelskou rodinu
 3. Absolvujete telefonát s hostitelskou rodinou 
 4. Potvrzení umístění v hostitelské rodině
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd

Délka vyřízení pobytu se pohybuje od 2-3 měsíců. Velmi záleží na vaší flexibilitě. Dívky, které si nekladou požadavky na lokalitu, počet dětí aj., budou umístěny dříve. Dívky, které jsou méně flexibilní nebo mají málo zkušeností s dětmi apod. na umístění čekají déle.

Přihlášku (včetně formulářů pro reference a lékařské potvrzení) na Au pair pobyt ve Finsku si prosím stáhněte v Dokumentech ke stažení.

K přihlášce nezapomeňte přiložit

 • 1 foto pasového formátu – usmívejte se!
 • Dopis "Milá rodino", kde napíšete o sobě, své rodině, zálibách, plánech do budoucna a důvodech, proč jste se rozhodla pracovat jako au pair. Rodinu zajímá vaše zkušenost s dětmi, proto se o ní v dopise určitě zmiňte – může se jednat o hlídaní dětí sousedům a známým, starání se o sourozence, vedení sportovních či zájmových kroužků, práce instruktorky na táborech nebo jakákoli jiná činnost s dětmi. Délka dopisu by měla být na jednu stranu formátu A4.
 • Dvě doporučení od lidí, kteří nejsou vaši příbuzní. 
  Jedno doporučení (tzv. dětské) se bude týkat vašeho vztahu k dětem a zkušeností s nimi. Toto doporučení vám napíše osoba, které jste se o děti starala nebo byla při práci s dětmi v oddíle, na táboře, pedagogické praxi, ve školce, nemocnici apod., váš nadřízený či kolega.
  Druhé doporučení (tzv. charakterové) může napsat váš bývalý učitel, jazykový lektor, zaměstnavatel, kolega z práce nebo rodinný známý. Jedná se tedy o člověka, který vás zná již delší dobu, alespoň rok a dokáže popsat vaše charakterové vlastnosti.
  Obě doporučení se dokládají v angličtině. Pokud dotyčná osoba anglicky neumí, nechejte ji referenci vyplnit v češtině (slovenštině) a sama si ji pak přeložte. V takovém případě nám předložíte jak originál, tak i překlad.
 • Lékařské potvrzení o zdravotním stavu – potvrzení vyplní a potvrdí váš lékař a slouží jako doklad o dobrém fyzickém i psychickém stavu.
 • Fotky ve společnosti dětí – nalepte nebo vytiskněte 4-6 fotek na 2 samostatné papíry formátu A4 a stručně je popište, např. „To jsem já a 5ti letý Tomáš, kterého jsem často hlídala“. Na fotkách byste měla být s dětmi, o které jste se starala.
 • Kopie občanského průkazu nebo poslední stránky pasu (tzn. část, kde je fotografie).
 • Kopie řidičského průkazu, pokud jste jeho držitelkou.
 • Výpis z rejstříku trestů 

Ceník

registrační poplatek doplatek
1000 CZK 1900 CZK

Poplatek zahrnuje:

Držitelé karty Euro 26 získají slevu 10 % z doplatku. Pokud využíváte našich služeb opakovaně, můžete využít věrnostní slevu STUDENT AGENCY. Nárok na slevu je nutné uplatnit při přihlášení do programu, slevy nelze sčítat.
 
Poplatek zahrnuje
 • zprostředkování au pair pobytu
 • podporu partnerské agentury a STUDENT AGENCY během pobytu v zahraničí

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajistíme vám letenku nebo cestu autobusem
 • zdravotní pojištění - zajistíme vám zvýhodněné pojištění Allianz
 • kapesné na začátek pobytu - min. 100 EUR


Pojištění

Hostitelská rodina hradí pojištění, které se však vztahuje pouze na dobu pracovního výkonu. Je proto důležité, aby au pair měla také komerční pojištění pokrývající celou dobu pobytu.

Odjíždíte-li na nepřetržitou dobu 6 a více měsíců, můžete se odhlásit od vaší zákonné zdravotní pojišťovny v ČR. Nemusíte tak platit jinak povinné zdravotní pojištění. Jednoduše si zajistíte online cestovní pojištění u Vámi preferované pojišťovny a nemusíte riskovat případné výlohy spojené např. s ošetřením u lékaře, hospitalizací apod.

 
V případě, že odjíždíte na méně než 6 měsíců je i nadále povinné hradit si zdravotní pojištění u vaší zákonné zdravotní pojišťovny.

Rozhodnete-li se i nadále hradit veřejné zdravotní pojištění u české/slovenské zdravotní pojišťovny, vyzvedněte si před vycestováním na pobočce vaší zdravotní pojišťovny Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC (případně formulář E111 - SR). Formulář či průkaz předložte v případě náhlého onemocnění nebo úrazu ošetřujícímu lékaři. Počítejte s tím, že ve většině případů se za péči připlácí. Je nutné zaplatit stejnou spoluúčast jako britští pojištěnci a zdravotní péči lze čerpat pouze ve státních zdravotnických zařízeních.

Aktuální a podrobné informace vám předá vaše česká zdravotní pojišťovna.

Z tohoto důvodu maximálně doporučujeme zaplatit si při cestě do zahraničí cestovní pojištění.

Pro více informací či pomoc se zařízením pojištění se obraťte na vašeho koordinátora.

 

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem Regio Jet. 

STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět. Jedná se o jediný linkový spoj u nás nabízející kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda.Kromě Velké Británie můžete autobusy Regio Jet cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Ohlasy

Au pair Finsko - Eliška A.

Zdravím tým STUDENT AGENCY!

Děkuji Vám za e-mail a také za zprostředkování tohoto pobytu. 
Je to už téměř měsíc od mého příletu, byť se mi to zdá jako včera, kdy mě rodina přivítala a ještě tentýž večer mě vzali zaplavat si v blízkém jezeře.

Bydlím v maličkém městě Sinutio, které se nachází cca 50 km od Helsinek. Jsem tady spokojená. Rodina je úžasná a dobře spolu vycházíme. Děti jsou trochu stydlivé, ale velmi hodné. 

Také mám za sebou první lekci finštiny. Už teď mohu říci, že to bude velká výzva :) Ovšem, člověk si tady vystačí i s pouhou angličtinou. 
Jsem za příležitost strávit zde rok, po třinácti letech sezení ve školní lavici, opravdu vděčná a svůj pobyt zde si nesmírně užívám. 
S pozdravem 
Eliška A.

Au pair Finsko - Andrea Š.

Dobrý den,

chci Vám poděkovat za zprostředkování mého au-pair pobytu ve Finsku.
Je tu krásná příroda a lidé jsou vstřícní, hodní a přátelští, ale přátelství, jako takové, není lehké uzavřít. Své soukromí si lidé dobře chrání.
Bydlím v obci jménem Siuntio (cca 50 km od Helsinek). Moje host rodina je skvělá, s rodiči si rozumíme. Děti jsou plaché a obtížněji se s nimi navazoval kontakt. Nyní jsem zde pátý měsíc a vycházím s dětmi velice dobře.

Všude se snadno dorozumím anglicky a to i se staršími lidmi.

S dětmi jsem začínala posunky, které plynule přešly přes slova k anglickým větám. Rodiče se svými potomky hovoří většinou finsky nebo švédsky. Zprvu jsem jim nic nerozuměla, jen jsem zachytávala pár slov ve švédštině (je podobná němčině). Teď částečně rozumím i finskému rozhovoru, a to díky kurzu, který navštěvuji jednou týdně.
Finsko jsem si zamilovala, a to nejen díky kvalitnímu hokeji :) , ale i pro jeho nádhernou přírodu, kterou jste obklopeni skoro na každém kroku. Není problém, vidět tu pobíhat kolem veverky, ale také zahlídnout u domu srnky, či stopy volně pobíhajících losů. Někdy jsou k vidění i živí losy, avšak střet s nimi na silnici bych si opravdu nepřála. 
Ze zasněženého Finska posílám pozdrav a pár fotek
Andrea Š.


Au Pair Finsko - Daniela P.

Vážený "SA týme",
děkuji za e-mail. Všechno je v pořádku. Užívám pobyt ve Finsku a posílám Vám pozdravy z Naantali.
S přátelským pozdravem

Daniela P.Au Pair Finsko - Michaela K

Dobrý den,
zdravím vás z Naantali ve Finsku. Zatím se mi daří velmi dobře. Rodina je skvělá, takže v tomto ohledu nemám žádné problémy a prostředí je rovněž  krásné.


Moc se mi tu líbí a chtěla bych vám poděkovat za vaše výborné služby, vyhledání dobré rodiny, zařízení pojištění i letu.

Michaela K.


Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Au Pair Velká Británie - Laura K.

Vážený Týme Student Agency, děkuji za optání. S rodinou, se kterou bydlím, jsem moc spokojená. Jsou velmi nápomocní, starostliví a pomáhají mi být za dobře s malou. Starám se jen o jednu čtyřletou holčičku, která prvním rokem chodí do židovské pre-school, takže mám

více