542 424 242
Domů / Au Pair Evropa a USA / Belgie / Au Pair Belgie
Au Pair Belgie francouzština, angličtina středně pokročilá, mírně pokročilá
věk: 18-25 let (včetně) délka pobytu: 12 měsíců
Velký počet rodin

V rámci programu vám hostitelská rodina přispívá na jazykový kurz a zpětně také na dopravu a pojištění.

Uzávěrka přihlášek: 2-3 měsíce před plánovaným odjezdem

Au pair pobyty v Belgii vyhledávají mladé dívky, které se již bez větších komplikací domluví anglicky a francouzsky a dále chtějí znalost jazyka vylepšit nebo se naučit jazyk nový.
Hostitelské rodiny tu hradí vysoké kapesné a školu. Au pair pracuje maximálně 30 hodin týdně a jako odměnu dostává 450 Eur měsíčně.


rozbalit vše

Obecné informace

Jako au pair žijete v hostitelské rodině a pomáháte rodině s péčí o děti, popř. s lehkými domácími pracemi. Poznáváte kulturu a životní styl Belgičanů, aktivně používáte francouzštinu a angličtinu, navštěvujete jazykové kurzy, poznáváte nové přátele a ve volném čase cestujete. 

Kapesné, které dostávají Au pair v Belgii patří k nejvyšším v rámci evropských zemí a rodiny navíc přispívají nebo zcela hradí studium jazyka.

Podmínky účasti v programu:

 • věk 18-25 let včetně

 • praktické zkušenosti s dětmi
 • znalost francouzského jazyka min. na úrovni středně pokročilý, nebo znalost anglického jazyka + základy francouzsštiny
 • středoškolské vzdělání ukončené maturitou
 • řidičský průkaz
 • dobrý zdravotní stav
 • čistý výpis z rejstříku trestů
 • být svobodná/ý a bezdětná/ý
 • být zodpovědná/ý a přizpůsobivá/ý

Co získáváte:

 • vlastní pokoj a stravu u hostitelské rodiny

 • kapesné od hostitelské rodiny 450 EUR měsíčně
 • možnost navštěvovat jazykové kurzy - hostitelská rodina přispívá na kurzy 150 EUR
 • hostitelská rodina hradí  a zajišťuje au pair pojištění a zpětně proplácí i dopravu do Belgie
 • 2 dny volna každý týden
 • neocenitelnou možnost dlouhodobě pobývat v multikulturním prostředí a zlepšit se či se naučit více cizích jazyků

Délka pobytu: 

 • 12 měsíců

Přihlaste se do programu - stáhněte si přihlášku v Dokumentech ke stažení, kontaktujte nás a domluvte se na podrobnostech nebo vyplňte nezávaznou registraci níže.

Pokud ovládáte francouzštinu, ale Au pair v Belgii pro vás není úplně to pravé, můžete zvážit Au pair pobyt ve Francii. Kde nabízíme i krátkodobý letní pobyt.

Práce

Au pair v Belgii pracují 30 hodin týdně. Pracovní činnost se liší u každé hostitelské rodiny. Doporučujeme probrat očekávání rodiny během telefonátu a po příjezdu si je znovu ujasnit. Au pair pečují o děti, vozí je do škol a jiných aktivit a pomáhají s lehkými domácími pracemi. Rodina vás může požádat 2x až 3x do týdne o babysitting, tj. večerní hlídání dětí.

Právo máte na 2 dny volna v týdnu, po 6 měsících pobytu pak na 1 týden placené dovolené. Za pomoc s dětmi dostáváte kapesné 450 EUR měsíčně.

Studium

Návštěva jazykových kurzů je v Belgii povinná.

Au pair v Belgii musí navštěvovat kurz francouzštiny, němčiny nebo vlámštiny. Kurzy angličtiny jsou dobrovolné a nad rámec povinného kurzu. Jazyky jsou vyučovány ve francouzštině nebo vlámštině (toto závisí na škole a lokalitě) a je třeba mít alespoň základní znalost tohoto jazyka. Ve škole se nejen zdokonalíte ve francouzštině a naučíte se vlámsky, potkáte zde také spoustu nových kamarádů ze všech koutů světa.

Hostitelské rodiny jazykové kurzy au pair hradí do výše 150 EUR.

Postup

KROK ZA KROKEM

 1. Vyplníte přihlášku a spolu s dalšími dokumenty odevzdáte ve STUDENT AGENCY

 2. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodnou hostitelskou rodinu
 3. Poté, co od nás obdržíte informace o hostitelské rodině, absolvujete telefonát s hostitelskou rodinou 
 4. Potvrzení umístění v hostitelské rodině
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd. Rádi vám zajistíme dopravu i cestovní pojištění na dobu pobytu.

Délka vyřízení pobytu se pohybuje od 2 do 3 měsíců. Velmi záleží na vaší flexibilitě. Dívky, které si nekladou požadavky na lokalitu, počet dětí aj. bývají umístěny dříve. Dívky, které jsou méně flexibilní nebo mají málo zkušeností s dětmi apod. na umístění čekají déle.

Přihlášku (včetně formulářů pro reference a lékařské potvrzení) na Au pair pobyt v Belgii si prosím stáhněte v Dokumentech ke stažení.

K přihlášce nezapomeňte přiložit

 • 1 foto pasového formátu – usmívejte se!

 • Dopis "Milá rodino", kde napíšete o sobě, své rodině, zálibách, plánech do budoucna a důvodech, proč jste se rozhodla pracovat jako au pair. Rodinu zajímá vaše zkušenost s dětmi, proto se o ní v dopise určitě zmiňte – může se jednat o hlídaní dětí sousedům a známým, starání se o sourozence, vedení sportovních či zájmových kroužků, práce instruktorky na táborech nebo jakákoli jiná činnost s dětmi. Délka dopisu by měla být na jednu stranu formátu A4.
 • Tři doporučení od lidí, kteří nejsou vaši příbuzní.
  Dvě doporučení (tzv. dětské) se budou týkat vašeho vztahu k dětem a zkušeností s nimi. Tato doporučení vám napíší osoby, kterým jste se o děti starala nebo byly při práci s dětmi v oddíle, na táboře, pedagogické praxi, ve školce, nemocnici apod. vaším nadřízeným či kolegou.
  Třetí doporučení (tzv. charakterové) může napsat váš bývalý učitel, jazykový lektor, zaměstnavatel, kolega z práce nebo rodinný známý. Jedná se tedy o člověka, který vás zná již delší dobu (minimálně jeden rok) a dokáže popsat vaše charakterové vlastnosti.
  Všechna doporučení se dokládají v cizím jazyce. Pokud dotyčná osoba anglicky neumí, nechejte ji referenci vyplnit v češtině (slovenštině) a sama si ji pak přeložte. V takovém případě nám předložíte jak originál, tak i překlad. Reference budou telefonicky ověřeny.
 • Lékařské potvrzení o zdravotním stavu – potvrzení vyplní a potvrdí váš lékař a slouží jako doklad o dobrém fyzickém i psychickém stavu.
 • Koláž fotografií ve společnosti dětí – nalepte nebo vytiskněte min. 6 fotek na 2 samostatné papíry formátu A4 a stručně je popište, např. „To jsem já a 5ti letý Tomáš, kterého jsem často hlídala“. Na fotkách byste měla být s dětmi, o které jste se starala. Koláž můžete dodat také v elektronické podobě.
 • Kopie poslední stránky pasu, tzn. část, kde je fotografie.
 • Potvrzení o úrovni francouzštiny a angličtiny (pokud jej nemáte, rádi vám jej poskytneme na základě rozhovoru v anglickém jazyce)
 • Kopie řidičského průkazu
 • Čistý výpis z rejstříku trestů
 • Kopie maturitního vysvědčení
 • Apostila rodného listu v anglickém jazyku - je možné zajistit až před odjezdem, budete ji potřebovat k registraci na místních úřadech.

Ceník

Programový poplatek je 2 900 Kč. 

Poplatek hradíte ve 2 splátkách. Při podání přihlášky hradíte zálohu 1 000 Kč zálohu, po umístění do rodiny doplatek 1 900 Kč.

Pokud využíváte našich služeb opakovaně, můžete využít věrnostní slevu STUDENT AGENCY. Nárok na slevu je nutné uplatnit při přihlášení do programu, slevy nelze sčítat.

Poplatek zahrnuje:

 • zprostředkování au pair pobytu
 • podporu partnerské agentury a STUDENT AGENCY během pobytu v zahraničí

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajistíme vám letenku nebo cestu autobusem (hostitelská rodina na dopravu zpětně přispívá)

 • zdravotní pojištění - zajistíme vám zvýhodněné pojištění Allianz (hostitelská rodina pojištění zpětně proplácí)
 • apostila rodného listu v AJ
 • kapesné na začátek pobytu - min. 100 EUR


Pojištění

Au pair v Belgii má pojištění zajištěno a hrazeno hostitelskou rodinou. Pokud byste se rozhodl, pro české cestovní pojištění Allianz, rádi Vám jej zajistíme, toto ovšem s největší pravděpodobností nebude proplaceno hostitelskou rodinou.

Po vstupu České a Slovenské republiky do Evropské unie lze čerpat veřejnou zdravotní péči i v jiných členských státech EU. 
Rozhodnete-li se i nadále hradit veřejné zdravotní pojištění u české zdravotní pojišťovny, vyzvedněte si před vycestováním na pobočce vaší zdravotní pojišťovny Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC. Formulář či průkaz předložte v případě náhlého onemocnění nebo úrazu ošetřujícímu lékaři. Počítejte s tím, že ve většině případů se za péči připlácí. Je nutné zaplatit stejnou spoluúčast jako místní pojištěnci a zdravotní péči lze čerpat pouze ve státních zdravotnických zařízeních.

Z tohoto důvodu maximálně doporučujeme zaplatit si při cestě do zahraničí cestovní pojištění. Ve spolupráci s pojištovnou Allianz nabízíme našim klientům výhodné cestovní pojištění. Pro vyřízení cestovního pojištění se obraťte na vašeho koordinátora.

 

Cena pojištění je uvedena v tabulce (pokrývá uvedené období):

 

 

6-12 měsíců

3-6 měsíců

Evropa

4 762 Kč

4 162 Kč


V případě, že odjíždíte na nepřetržitou dobu 6 a více měsíců, můžete se odhlásit od vaší zákonné zdravotní pojišťovny v ČR. Nemusíte tak platit jinak povinné zdravotní pojištění. Jednoduše si u STUDENT AGENCY zajistíte cestovní pojitění Allianz, zaplatíte jednorázově 4 762 Kč a nemusíte riskovat případné výlohy spojené např. s ošetřením u lékaře, hospitalizací apod.

Odjíždíte-li na méně než 6 měsíců, cena pojištění Allianz, které vám nabízíme, je 4 162 Kč. V tomto případě je i nadále povinné hradit si zákonné zdravotní pojištění u vaší zákonné zdravotní pojišťovny.

Výhodné dlouhodobé pojištění do zahraničí je možné uzavřít v kterékoliv kanceláři STUDENT AGENCY před vaším odjezdem. O vyřízení pojištění požádejte vašeho koordinátora.

Doprava

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem Regio Jet. 
STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět. Jedná se o jediný linkový spoj u nás nabízející kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda.Kromě Velké Británie můžete autobusy Regio Jet cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Ohlasy

Au Pair Belgie - Martina Míková

Dobrý večer :)
U rodiny Muijres jsem byla hodně spokojená, ostatně pořád jsem... Po uplynutí jednoho roku, během kterého jsem pracovala u rodiny jako au pair, jsem v Belgii začala pracovat oficiálně a nadále jsem bydlela u rodiny Muijres a pomáhala dál s dětma.


Měla jsem štěstí i na kamarády, hned od začátku mého působení jsem se seznámila s Janou, která byla aupair u belgické rodinky 10 minut od mého domu :) Postupem času jsem se seznamila se třema dalšíma českýma holkama, které bydlely v okruhu 15 minut.
Hned po příjezdu do Belgie jsem se musela jit registrovat na místní úřad. Policií bylo kontrolováno, jestli u rodiny skutečně bydlím a pracuji, dělá se to tak vždy. Ohledně kurzu, paní Muijres mě poprosila že by byla ráda kdybych mohla nejdříve chodit na vlamštinu, abych líp rozuměla dětem, já s tím neměla problém.
Když jsem přijela, nejmladší, Joelle měla 8 měsíců, teď už má 3 roky :) Během mého pobytu se narodilo čtvrté dítě, Marcel, teď už má rok. Samozřejmě 4 děti je dost a  může se zdát, že paní Muijres má náročné požadavky, ale jde jen o to, že má ráda pořádek a věci na svém místě a já to vždy respektovala. Všichni si tady moc rozumíme.
Tahle rodinka je velice společenská, mají spoustu známých. Zažila jsem s nimi tolik oslav a ruzných zajímavých akcí, získala spoustu kontaktů, seznámila se se spoustou zajímavých lidí. Prázdniny jsme trávili ve Finsku, ve Francii – na místech, kam bych se normálně třeba ani nepodívala.
Nejkrásnější zážitek pro mě byl, když jsme byli na dovolené ve Finsku a já si vyjela s Joelle do vesnice obhlídnout obchůdky. Po třech hodinách jsme se vrátily a Marcel, ten nejmladší, to měl asi 11 měsíců a když uviděl, že jsem zpět, tak vyhrkl "Tina". To bylo jeho takové první konkrétně určené slovo a bylo to moje jméno (děti mě oslovovaly Tina) - úžasný pocit. J
S pozdravem

Martina Míková


Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Working Holiday Nový Zéland - Lukáš Přichystal

Dobrý den, mám se super, cestuji stopem, spím, kde se dá, cestuji po místních Národních parcích, prostě neskutečná svoboda a pohoda, stopováním se seznamuji s místními lidmi, dokonce včera mě jedni noví přátelé vzali 200 Km do Wellingtonu, ale musel jsem s nimi objet

více