Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Au Pair Evropa a USA / Švýcarsko / Au Pair Švýcarsko
Au Pair Švýcarsko němčina, angličtina mírně pokročilá
věk: 18-30 let délka pobytu: 12 měsíců
Velký počet rodin

Au pair ve Švýcarsku má mnoho výhod. Rodina například přispívá na dopravu, pojištění a jazykové kurzy.

Uzávěrka přihlášek: 2-3 měsíce před plánovaným odjezdem

Švýcarsko je ideální zemí pro dívky (či muže), kteří umí více jazyků, neboť zde mohou uplatnit němčinu, angličtinu nebo francouzštinu. Oficiálně jsou zde čtyři úřední jazyky: nejrozšířenější je německý, následuje francouzský, italský a jen půl procenta obyvatel užívá jako úřední jazyk rétorománštinu. Ne každý Švýcar ovládá všechny čtyři jazyky, jejich znalost je spojena s kantonem, ve kterém žijí.

Švýcarsko, správně Švýcarská konfederace, má 26 kantonů, každý z nich má vlastní vládu a zákony. Švýcarsko není členem EU, ale je součástí Schengenského prostoru.

 


rozbalit vše

Obecné informace

Jako au pair žijete v hostitelské rodině a pomáháte rodině s péčí o děti, popř. s lehkými domácími pracemi. Poznáváte kulturu a životní styl Švýcarů, aktivně používáte němčinu, angličtinu nebo francouzštinu, navštěvujete jazykové kurzy, poznáváte nové přátele a ve volném čase cestujete. 

Podmínky účasti v programu:

 • věk 18-30 let  včetně, muži 20-27 let

 • praktické zkušenosti s dětmi
 • znalost němčiny, angličtiny nebo francouzštiny alespoň na středně pokročilé úrovni
 • řidičský průkaz výhodou
 • dobrý zdravotní stav
 • čistý výpis z rejstříku trestů
 • být svobodná/ý a bezdětná/ý
 • být zodpovědná/ý a přizpůsobivá/ý

Co získáváte:

 • vlastní pokoj a stravu u hostitelské rodiny

 • kapesné od hostitelské rodiny 600-700 CHF měsíčně
 • hostitelskou rodinou hrazené jazykové kurzy
 • hostitelská rodina hradí au pair pojištění a proplácí a zajišťuje i dopravu
 • 1 den volna každý týden
 • 4 týdny placené dovolené při ročním pobytu
 • neocenitelnou možnost dlouhodobě pobývat v německy, anglicky a francouzsky mluvícím prostředí

Délka pobytu: 

 • Délka pobytu je možná od 12 měsíců. Maximální délka pobytu je 24 měsíců.

Práce

Au pair ve Švýcarsku pracují 30 hodin týdně. Pracovní činnost se liší u každé hostitelské rodiny. Doporučujeme probrat očekávání rodiny během rozhovoru a po příjezdu si je znovu ujasnit. Au pair pečují o děti, vozí je do škol a jiných aktivit a pomáhají s lehkými domácími pracemi. Rodina vás může požádat 2x až 3x do týdne o babysitting, tj. večerní hlídání dětí.

Právo máte na 1 den volna v týdnu, během ročního pobytu má au pair nárok také na placenou dovolenou (4 týdny dovolené pro au pair starší 20 let a 5 týdnů dovolené pro au pair mladší 20 let). Za pomoc s dětmi dostáváte kapesné 600 - 700 CHF měsíčně (výše kapesného závisí na kantonu/oblasti umístění a může být daněno).

Studium

Návštěva jazykových kurzů je ve Švýcarsku povinná a zcela hrazená hostitelskou rodinou.

Au pair ve Švýcarsku musí navštěvovat kurz němčiny či francouzštiny - vždy v závislosti na kantonu/oblasti, ve které je umístěn/a. Ve škole se nejen zdokonalíte ve němčině či francouzštině, potkáte zde také spoustu nových kamarádů ze všech koutů světa.

Postup

KROK ZA KROKEM

 1. Vyplníte přihlášku a spolu s dalšími dokumenty odevzdáte ve STUDENT AGENCY

 2. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodnou hostitelskou rodinu
 3. Poté, co od nás obdržíte informace o hostitelské rodině, absolvujete telefonát s hostitelskou rodinou 
 4. Potvrzení umístění v hostitelské rodině
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd.

Délka vyřízení pobytu se pohybuje od 1 do 3 měsíců. Velmi záleží na vaší flexibilitě. Dívky a muži, kteří si nekladou požadavky na lokalitu, počet dětí aj. bývají umístěni dříve. Dívky a muži, kteří jsou méně flexibilní nebo mají málo zkušeností s dětmi apod. na umístění čekají déle.

Přihlášku na Au pair pobyt ve Švýcarsku si prosím stáhněte v Dokumentech ke stažení.

K přihlášce nezapomeňte přiložit

 • 1 foto pasového formátu – usmívejte se!

 • Dopis "Milá rodino", kde napíšete o sobě, své rodině, zálibách, plánech do budoucna a důvodech, proč jste se rozhodla pracovat jako au pair. Rodinu zajímá vaše zkušenost s dětmi, proto se o ní v dopise určitě zmiňte – může se jednat o hlídaní dětí sousedům a známým, starání se o sourozence, vedení sportovních či zájmových kroužků, práce instruktorky na táborech nebo jakákoli jiná činnost s dětmi. Délka dopisu by měla být na jednu stranu formátu A4.
 • Dvě doporučení od lidí, kteří nejsou vaši příbuzní.
  Jedno doporučení se bude týkat vašeho vztahu k dětem a zkušeností s nimi. Toto doporučení vám napíše osoba, které jste se o děti starala nebo byla při práci s dětmi v oddíle, na táboře, pedagogické praxi, ve školce, nemocnici apod., vaším nadřízeným či kolegou.
  Druhé doporučení může napsat váš bývalý učitel, jazykový lektor, zaměstnavatel, kolega z práce nebo rodinný známý. Jedná se tedy o člověka, který vás zná již delší dobu, alespoň rok a dokáže popsat vaše charakterové vlastnosti.
  Obě doporučení se dokládají v cizím jazyce. Pokud dotyčná osoba německy,  anglicky atd. neumí, nechejte ji referenci vyplnit v češtině (slovenštině) a sama si ji pak přeložte. V takovém případě nám předložíte jak originál, tak i překlad. Reference budou telefonicky ověřeny.
 • Lékařské potvrzení o zdravotním stavu – potvrzení vyplní a potvrdí váš lékař a slouží jako doklad o dobrém fyzickém i psychickém stavu.
 • Koláž fotografií ve společnosti dětí – nalepte nebo vytiskněte min. 6 fotek na 2 samostatné papíry formátu A4 a stručně je popište, např. „To jsem já a 5ti letý Tomáš, kterého jsem často hlídala“. Na fotkách byste měla být s dětmi, o které jste se starala. Koláž můžete dodat také v elektronické podobě.
 • Kopie poslední stránky pasu, tzn. část, kde je fotografie.
 • Potvrzení o úrovni němčiny a angličtiny (pokud jej nemáte, rádi vám jej poskytneme na základě rozhovoruv anglickém jazyce
 • Kopie řidičského průkazu, pokud jste jeho držitelkou/držitelem.
 • Čistý výpis z rejstříku trestů

Ceník

registrační poplatek doplatek
2 500 CZK 5 000 CZK

Poplatek zahrnuje:

 • zprostředkování au pair pobytu
 • podporu partnerské agentury a STUDENT AGENCY během pobytu v zahraničí

Další očekávané výdaje:

 • kapesné na začátek pobytu - min. 100 CHF


Pojištění

Au pair ve Švýcarsku má pojištění zajištěno a hrazeno hostitelskou rodinou. Pokud byste se rozhodl/a, pro české cestovní pojištění, rádi Vám poradíme, kde zajistit nejlépe, toto ovšem nebude proplaceno hostitelskou rodinou.

Po vstupu České a Slovenské republiky do Evropské unie lze čerpat veřejnou zdravotní péči i v jiných členských státech EU. 

Odjíždíte-li na nepřetržitou dobu 6 a více měsíců, můžete se odhlásit od vaší zákonné zdravotní pojišťovny v ČR. Nemusíte tak platit jinak povinné zdravotní pojištění. Jednoduše si zajistíte online cestovní pojištění u Vámi preferované pojišťovny a nemusíte riskovat případné výlohy spojené např. s ošetřením u lékaře, hospitalizací apod.

 
V případě, že odjíždíte na méně než 6 měsíců je i nadále povinné hradit si zdravotní pojištění u vaší zákonné zdravotní pojišťovny.

Rozhodnete-li se i nadále hradit veřejné zdravotní pojištění u české/slovenské zdravotní pojišťovny, vyzvedněte si před vycestováním na pobočce vaší zdravotní pojišťovny Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC (případně formulář E111 - SR). Formulář či průkaz předložte v případě náhlého onemocnění nebo úrazu ošetřujícímu lékaři. Počítejte s tím, že ve většině případů se za péči připlácí. Je nutné zaplatit stejnou spoluúčast jako britští pojištěnci a zdravotní péči lze čerpat pouze ve státních zdravotnických zařízeních.

Aktuální a podrobné informace vám předá vaše česká zdravotní pojišťovna.

Z tohoto důvodu maximálně doporučujeme zaplatit si při cestě do zahraničí cestovní pojištění.

Pro více informací či pomoc se zařízením pojištění se obraťte na vašeho koordinátora.

 

Doprava

Hostitelské rodiny hradí a zajišťují au pair dopravu tam i zpět. Je tedy třeba domluvit se na vyhovujícím termínu cesty i formě dopravy, kterou hostitelská rodina zakoupí a pošle au pair detaily/jízdenku (příp. letenku).

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem Regio Jet. 
STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět. Jedná se o jediný linkový spoj u nás nabízející kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda.Kromě Velké Británie můžete autobusy Regio Jet cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Ohlasy

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Au Pair Anglie - Monika Divišová

A teď už samotný dopis... Všechno to začalo velkým snem jet na delší dobu do Anglie. Jenže mi chyběl nápad, proč do té Anglie vůbec jet. Jet tam jen tak a studovat se mi moc nechtělo, protože jsem se chtěla naučit konverzovat v běžném životě. Když po několika letech

více