542 424 242
Domů / Au Pair Evropa a USA / Švýcarsko / Au Pair Švýcarsko
Au Pair Švýcarsko němčina, angličtina mírně pokročilá
věk: 18-30 let; (muži 20-27 let) délka pobytu: 12 měsíců
Velký počet rodin

Au pair ve Švýcarsku má mnoho výhod. Rodina jí/jemu například hradí dopravu, pojištění i kurzovné.

Uzávěrka přihlášek: 2-3 měsíce před plánovaným odjezdem

Švýcarsko je ideální zemí pro dívky (či muže), kteří umí více jazyků, neboť zde mohou uplatnit němčinu i angličtinu. Oficiálně jsou zde čtyři úřední jazyky: nejrozšířenější je německý, následuje francouzský, italský a jen půl procenta obyvatel užívá jako úřední jazyk rétorománštinu. Ne každý Švýcar ovládá všechny čtyři jazyky, jejich znalost je spojena s kantonem, ve kterém žijí.

Švýcarsko, správně Švýcarská konfederace, má 26 kantonů, každý z nich má vlastní vládu a zákony. Švýcarsko není členem EU, ale je součástí Schengenského prostoru.

 


rozbalit vše

Obecné informace

Jako au pair žijete v hostitelské rodině a pomáháte rodině s péčí o děti, popř. s lehkými domácími pracemi. Poznáváte kulturu a životní styl Švýcarů, aktivně používáte němčinu, angličtinu nebo francouzštinu, navštěvujete jazykové kurzy, poznáváte nové přátele a ve volném čase cestujete. 

Podmínky účasti v programu:

 • věk 18-30 let  včetně, muži 20-27 let

 • praktické zkušenosti s dětmi
 • znalost německého jazyka alespoň na úrovní středně pokročilý; nebo pokročilá angličtina se základy německého jazyka
 • řidičský průkaz výhodou
 • dobrý zdravotní stav
 • čistý výpis z rejstříku trestů
 • být svobodná/ý a bezdětná/ý
 • být zodpovědná/ý a přizpůsobivá/ý

Co získáváte:

 • vlastní pokoj a stravu u hostitelské rodiny

 • kapesné od hostitelské rodiny 600-700 CHF měsíčně
 • hostitelskou rodinou hrazené jazykové kurzy
 • hostitelská rodina hradí au pair pojištění a proplácí a zajišťuje i dopravu
 • 1 den volna každý týden
 • neocenitelnou možnost dlouhodobě pobývat v německy, anglicky a francouzsky mluvícím prostředí

Délka pobytu: 

 • Délka pobytu je možná od 12 měsíců. Maximální délka pobytu je 24 měsíců.

Práce

Au pair ve Švýcarsku pracují 30 hodin týdně. Pracovní činnost se liší u každé hostitelské rodiny. Doporučujeme probrat očekávání rodiny během rozhovoru a po příjezdu si je znovu ujasnit. Au pair pečují o děti, vozí je do škol a jiných aktivit a pomáhají s lehkými domácími pracemi. Rodina vás může požádat 2x až 3x do týdne o babysitting, tj. večerní hlídání dětí.

Právo máte na 1 den volna v týdnu, během ročního pobytu má au pair nárok také na placenou dovolenou (4 týdny dovolené pro au pair starší 20 let a 5 týdnů dovolené pro au pair mladší 20 let). Za pomoc s dětmi dostáváte kapesné 600 - 700 CHF měsíčně (výše kapesného závisí na kantonu/oblasti umístění a může být daněno).

Studium

Návštěva jazykových kurzů je ve Švýcarsku povinná a zcela hrazená hostitelskou rodinou.

Au pair ve Švýcarsku musí navštěvovat kurz němčiny či francouzštiny - vždy v závislosti na kantonu/oblasti, ve které je umístěn/a. Ve škole se nejen zdokonalíte ve němčině či francouzštině, potkáte zde také spoustu nových kamarádů ze všech koutů světa.

Postup

KROK ZA KROKEM

 1. Vyplníte přihlášku a spolu s dalšími dokumenty odevzdáte ve STUDENT AGENCY

 2. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodnou hostitelskou rodinu
 3. Poté, co od nás obdržíte informace o hostitelské rodině, absolvujete telefonát s hostitelskou rodinou 
 4. Potvrzení umístění v hostitelské rodině
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY a příprava na odjezd.

Délka vyřízení pobytu se pohybuje od 1 do 3 měsíců. Velmi záleží na vaší flexibilitě. Dívky a muži, kteří si nekladou požadavky na lokalitu, počet dětí aj. bývají umístěni dříve. Dívky a muži, kteří jsou méně flexibilní nebo mají málo zkušeností s dětmi apod. na umístění čekají déle.

Přihlášku na Au pair pobyt ve Švýcarsku si prosím stáhněte v Dokumentech ke stažení.

K přihlášce nezapomeňte přiložit

 • 1 foto pasového formátu – usmívejte se!

 • Dopis "Milá rodino", kde napíšete o sobě, své rodině, zálibách, plánech do budoucna a důvodech, proč jste se rozhodla pracovat jako au pair. Rodinu zajímá vaše zkušenost s dětmi, proto se o ní v dopise určitě zmiňte – může se jednat o hlídaní dětí sousedům a známým, starání se o sourozence, vedení sportovních či zájmových kroužků, práce instruktorky na táborech nebo jakákoli jiná činnost s dětmi. Délka dopisu by měla být na jednu stranu formátu A4.
 • Dvě doporučení od lidí, kteří nejsou vaši příbuzní.
  Jedno doporučení se bude týkat vašeho vztahu k dětem a zkušeností s nimi. Toto doporučení vám napíše osoba, které jste se o děti starala nebo byla při práci s dětmi v oddíle, na táboře, pedagogické praxi, ve školce, nemocnici apod., vaším nadřízeným či kolegou.
  Druhé doporučení může napsat váš bývalý učitel, jazykový lektor, zaměstnavatel, kolega z práce nebo rodinný známý. Jedná se tedy o člověka, který vás zná již delší dobu, alespoň rok a dokáže popsat vaše charakterové vlastnosti.
  Obě doporučení se dokládají v cizím jazyce. Pokud dotyčná osoba německy,  anglicky atd. neumí, nechejte ji referenci vyplnit v češtině (slovenštině) a sama si ji pak přeložte. V takovém případě nám předložíte jak originál, tak i překlad. Reference budou telefonicky ověřeny.
 • Lékařské potvrzení o zdravotním stavu – potvrzení vyplní a potvrdí váš lékař a slouží jako doklad o dobrém fyzickém i psychickém stavu.
 • Koláž fotografií ve společnosti dětí – nalepte nebo vytiskněte min. 6 fotek na 2 samostatné papíry formátu A4 a stručně je popište, např. „To jsem já a 5ti letý Tomáš, kterého jsem často hlídala“. Na fotkách byste měla být s dětmi, o které jste se starala. Koláž můžete dodat také v elektronické podobě.
 • Kopie poslední stránky pasu, tzn. část, kde je fotografie.
 • Potvrzení o úrovni němčiny a angličtiny (pokud jej nemáte, rádi vám jej poskytneme na základě rozhovoruv anglickém jazyce
 • Kopie řidičského průkazu, pokud jste jeho držitelkou/držitelem.
 • Čistý výpis z rejstříku trestů

Ceník

Programový poplatek je 3 900 Kč (dívky), nebo 4500 Kč muži. 

Poplatek hradíte ve 2 splátkách. Při podání přihlášky hradíte zálohu 1 000 Kč zálohu, po umístění do rodiny doplatek 2 900 Kč (příp. 3500 Kč muži).

Pokud využíváte našich služeb opakovaně, můžete využít věrnostní slevu STUDENT AGENCY. Nárok na slevu je nutné uplatnit při přihlášení do programu, slevy nelze sčítat.

Poplatek zahrnuje:

 • zprostředkování au pair pobytu
 • podporu partnerské agentury a STUDENT AGENCY během pobytu v zahraničí

Další očekávané výdaje:

 • kapesné na začátek pobytu - min. 100 CHF


Pojištění

Au pair ve Švýcarsku má pojištění zajištěno a hrazeno hostitelskou rodinou. Pokud byste se rozhodl/a, pro české cestovní pojištění Allianz, rádi Vám jej zajistíme, toto ovšem nebude proplaceno hostitelskou rodinou.

Po vstupu České a Slovenské republiky do Evropské unie lze čerpat veřejnou zdravotní péči i v jiných členských státech EU. 
Rozhodnete-li se i nadále hradit veřejné zdravotní pojištění u české zdravotní pojišťovny, vyzvedněte si před vycestováním na pobočce vaší zdravotní pojišťovny Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC. Formulář či průkaz předložte v případě náhlého onemocnění nebo úrazu ošetřujícímu lékaři. Počítejte s tím, že ve většině případů se za péči připlácí. Je nutné zaplatit stejnou spoluúčast jako místní pojištěnci a zdravotní péči lze čerpat pouze ve státních zdravotnických zařízeních.

Z tohoto důvodu maximálně doporučujeme zaplatit si při cestě do zahraničí cestovní pojištění. Ve spolupráci s pojištovnou Allianz nabízíme našim klientům výhodné cestovní pojištění. Pro vyřízení cestovního pojištění se obraťte na vašeho koordinátora.

 

Cena pojištění je uvedena v tabulce (pokrývá uvedené období):

 

 

6-12 měsíců

Evropa

4 762 Kč


V případě, že odjíždíte na nepřetržitou dobu 6 a více měsíců, můžete se odhlásit od vaší zákonné zdravotní pojišťovny v ČR. Nemusíte tak platit jinak povinné zdravotní pojištění. Jednoduše si u STUDENT AGENCY zajistíte cestovní pojitění Allianz, zaplatíte jednorázově 4 762 Kč a nemusíte riskovat případné výlohy spojené např. s ošetřením u lékaře, hospitalizací apod.

Výhodné dlouhodobé pojištění do zahraničí je možné uzavřít v kterékoliv kanceláři STUDENT AGENCY před vaším odjezdem. O vyřízení pojištění požádejte vašeho koordinátora.

Doprava

Hostitelské rodiny hradí a zajišťují au pair dopravu tam i zpět. Je tedy třeba domluvit se na vyhovujícím termínu cesty i formě dopravy, kterou hostitelská rodina zakoupí a pošle au pair detaily/jízdenku (příp. letenku).

STUDENT AGENCY je provozovatelem vlastních vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek a předním prodejcem letenek na českém trhu. Díky tomu vám k vašemu pracovnímu nebo au pair pobytu v zahraničí můžeme zajistit  dopravu za výhodné ceny.
 

Letecká doprava je pohodlná a časově méně náročná. Pokud ale cestujete v rámci Evropy, můžete zvolit také cestu žlutým autobusem Regio Jet. 
STUDENT AGENCY provozuje pravidelnou linku z Prahy do Londýna a zpět. Jedná se o jediný linkový spoj u nás nabízející kromě moderního vybavení autobusu také průvodce neboli stewarda.Kromě Velké Británie můžete autobusy Regio Jet cestovat také do Belgie, Dánska, Holandska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Rakouska, Švédska a Švýcarska. Mezinárodní jízdenky či letenky vám rádi pomůžeme zajistit po umístění v rámci programu.

Ohlasy

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Farmy, Norsko - Karel Zert

Dobry den pani Novotna. Dekuji za zprostredkovani working guest program v obdobi 14.4. do 15.9. 2014. Vse bylo v poradku. Pracoval jsem na pozici zahradnika u rodineho hotelu. Prace se mi libila. Hned po prijezdu byli Velikonocni svatky a ty jsem prozil v Norsku. Byli to

více