Facebook Instagram 542 424 242
Island angličtina mírně pokročilá
věk: 18-27 let (včetně), muži 20-25 let délka pobytu: min. 6 měsíců
Uzávěrka přihlášek: 2-4 měsíce před plánovaným odjezdem

Ideální čas pro registraci na dlouhodobý pobyt!

Au pair program umožňuje mladým lidem zblízka poznat život a kulturu islanďanů, stejně jako nezaměnitelnou přírodu. Au pair status na Islandu je upraven zákonem.rozbalit vše

Obecné informace

Jako au pair žijete v hostitelské rodině a pomáháte jí s péčí o děti a domácnost. V rámci pobytu poznáváte kulturu a životní styl Islandu, aktivně používáte angličtinu a můžete se naučit další jazyk a v neposlední řadě rozvíjíte svou osobnost.

 

Podmínky účasti v programu:
 • věk 18-27 let včetně (u chlapců 20-25 let); léto pro dívky 20-27 let
 • praktické zkušenosti s péčí o děti
 • znalost anglického jazyka minimálně na mírně až středně pokročilé úrovni
 • dobrý zdravotní stav
 • čistý výpis z rejstříku trestů
 • svobodná/ý a bezdětná/ý
 • zodpovědnost a přizpůsobivost
 • nekuřačka/nekuřák (umístění kuřáků je velmi složité, délka pobytu musí být min. 12 měsíců)
Výhodou je:
 • vlastnit řidičský průkaz (v případě, že si přejete být umístěna na vesnici a u chlapců je řidičský průkaz podmínkou)
Co získáváte:
 • vlastní pokoj a stravu u hostitelské rodiny
 • kapesné od hostitelské rodiny min. 12.500 ISK (dle kurzu cca 80-85 EUR) týdně
 • příspěvek na zdravotní pojištění od hostitelské rodiny a příspěvek na dopravu (po 6 měsících pobytu)
 • možnost navštěvovat kurzy islandštiny
 • dva dny volna každý týden
 • neocenitelnou možnost dlouhodobě pobývat v zahraničí

Délka pobytu: 
 • minimální délka pobytu pro dívky je 6 měsíců, hostitelské rodiny však preferují délku pobytu 8-12 měsíců
 • chlapci min. 12 měsíců
 • letní pobyt pro dívky na 3-4 měsíce (v průběhu června až září)

 

 Přihlaste se do programu - stáhněte si přihlášku v Dokumentech ke stažení, kontaktujte nás a domluvíme se na podrobnostech nebo vyplňte nezávaznou registraci níže.

Zaujala vás krajina Islandu, ale chtěli byste pro svůj první au pair pobyt zvolit bližší zemi? Vyzkoušejte nejprve au pair pobyt v  Holandsku či stejně a přece jinak krásném Irsku.

 

 

Práce

Au pair pracuje pět dní v týdnu, maximálně 30 hodin týdně. Au pair by měla být flexibilní a přizpůsobovat se potřebám rodiny, zejména věku dítěte. Rodina vás může požádat 2x až 3x do týdne o babysitting. Právo máte na 2 dny volna každý týden.

Minimální kapesné au pair za týden je 12.500 ISK, tedy přibližně 80-85 EUR, výše kapesného se odvíjí zejména od počtu pracovních hodin a pracovní náplně.


K základním pracovním povinnostem patří pomoc s oblékáním dětí, vození a vyzvedávání ze školy, hraní si s dětmi či chození na vycházky ve volném čase, pomoc s domácími pracemi, jednoduché vaření, praní, utírání prachu apod.
 

 

Postup

KROK ZA KROKEM

 1. Vyplníte přihlášku a spolu s dalšími dokumenty odevzdáte ve STUDENT AGENCY
 2. Ve spolupráci s naší partnerskou agenturou vám hledáme vhodnou hostitelskou rodinu
 3. Předáme vám informace o hostitelské rodině a absolvujete telefonát či skype rozhovor
 4. Předáme Vám potvrzení o umístění v hostitelské rodině
 5. Předodjezdová schůzka ve STUDENT AGENCY, předání informací k pobytu v zahraničí, zajištění dopravy a pojištění

Délka vyřízení pobytu se pohybuje od 2 do 4 měsíců. Velmi záleží na vaší flexibilitě a zkušenostech. Dívky, které si nekladou požadavky na lokalitu, počet dětí a jsou ochotny na Islandu řídit a mohou vycestovat na 8 -12 měsíců, mohou být umístěny  i do měsíce od podání kompletní přihlášky. Dívky, které jsou méně flexibilní nebo mají nízkou úroveň angličtiny, málo zkušeností s dětmi apod. mohou na umístění čekat až 4 měsíce.

 
Přihlášku (včetně formulářů pro reference a lékařské potvrzení) na Au pair pobyt na Islandu si stáhněte zde nebo na naší pobočce.
 
K přihlášce nezapomeňte přiložit:
 • 1 foto pasového formátu – usmívejte se!
 • Dopis "Milá rodino", kde napíšete o sobě, své rodině, zálibách, plánech do budoucna a důvodech, proč jste se rozhodla pracovat jako au pair. Rodinu zajímají především vaše zkušenost s dětmi, proto se o ní v dopise určitě zmiňte – může se jednat o hlídaní dětí sousedům a známým, starání se o sourozence, vedení sportovních či zájmových kroužků, práce instruktorky na táborech nebo jakákoli jiná činnost s dětmi. Pokud jste se staral/a o mladší sourozence, určitě se zde zmiňte i o této vaší zkušenosti. Délka dopisu by měla být na jednu stranu formátu A4.
 • Tři doporučení od lidí, kteří nejsou vaši příbuzní.
  Dvě doporučení (tzv. dětské) se budou týkat vašeho vztahu k dětem a zkušeností s nimi. Tato doporučení vám napíší osoby, kterým jste se o děti starala nebo byly při práci s dětmi v oddíle, na táboře, pedagogické praxi, ve školce, nemocnici apod. vaším nadřízeným či kolegou.
  Třetí doporučení (tzv. charakterové) může napsat váš bývalý učitel, jazykový lektor, zaměstnavatel, kolega z práce nebo rodinný známý. Jedná se tedy o člověka, který vás zná již delší dobu (minimálně jeden rok) a dokáže popsat vaše charakterové vlastnosti.
  Všechna doporučení se dokládají v cizím jazyce. Pokud dotyčná osoba anglicky neumí, nechejte ji referenci vyplnit v češtině (slovenštině) a sama si ji pak přeložte. V takovém případě nám předložíte jak originál, tak i překlad. Reference budou ověřeny telefonicky
 • Lékařské potvrzení o zdravotním stavu – potvrzení vyplní a potvrdí váš lékař a slouží jako doklad o dobrém fyzickém i psychickém stavu.
 • Koláž z fotografií ve společnosti dětí – nalepte nebo vytiskněte minimálně 6 fotek na 2 samostatné papíry formátu A4 a stručně je popište, např. „To jsem já a 5ti letý Tomáš, kterého jsem často hlídala“. Na fotkách byste měl/a být zejména s dětmi, o které jste se starala.
 • Kopie poslední stránky pasu (tzn. část, kde je fotografie), popř. občanského průkazu
 • Kopie řidičského průkazu, pokud jste jeho držitelkou.
 • Aktuální a čistý výpis z rejstříku trestů

 

Ceník

registrační poplatek doplatek
2 500 CZK 5 000 CZK

 

Poplatek zahrnuje:

 • zprostředkování au pair pobytu
 • podporu islandské partnerské agentury i STUDENT AGENCY po celou dobu pobytu

Další očekávané výdaje:

 • doprava - zajistíme vám letenku (rodina vám po 6 měsících pobytu proplatí náklady na letenku do výše cca 225 EUR)
 • zdravotní pojištění - zajistíme vám zvýhodněné pojištění Allianz (více informací naleznete v sekci Pojištění)
 • kapesné na začátek pobytu


Studium

Návštěva jazykových kurzů není povinná, určitě ji však každé au pair doporučujeme. Máte totiž možnost nejen naučit se nový jazyk, ale také si ve škole najít nové kamarády. Kurzy si hradíte sama, rodiny na ně většinou nepřispívají.

Kurzy probíhají během podzimu, zimy a jara.

Pojištění

Po vstupu České a Slovenské republiky do Evropské unie lze čerpat veřejnou zdravotní péči i v jiných členských státech EU. 

Odjíždíte-li na nepřetržitou dobu 6 a více měsíců, můžete se odhlásit od vaší zákonné zdravotní pojišťovny v ČR. Nemusíte tak platit jinak povinné zdravotní pojištění. Jednoduše si zajistíte online cestovní pojištění u Vámi preferované pojišťovny a nemusíte riskovat případné výlohy spojené např. s ošetřením u lékaře, hospitalizací apod.

 
V případě, že odjíždíte na méně než 6 měsíců je i nadále povinné hradit si zdravotní pojištění u vaší zákonné zdravotní pojišťovny.

Rozhodnete-li se i nadále hradit veřejné zdravotní pojištění u české/slovenské zdravotní pojišťovny, vyzvedněte si před vycestováním na pobočce vaší zdravotní pojišťovny Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC (případně formulář E111 - SR). Formulář či průkaz předložte v případě náhlého onemocnění nebo úrazu ošetřujícímu lékaři. Počítejte s tím, že ve většině případů se za péči připlácí. Je nutné zaplatit stejnou spoluúčast jako britští pojištěnci a zdravotní péči lze čerpat pouze ve státních zdravotnických zařízeních.

Aktuální a podrobné informace vám předá vaše česká zdravotní pojišťovna.

Z tohoto důvodu maximálně doporučujeme zaplatit si při cestě do zahraničí cestovní pojištění.

Pro více informací či pomoc se zařízením pojištění se obraťte na vašeho koordinátora.

 

Ohlasy

Hezky den preji celemu Student Agency kolektivu,

 
prave prozivam svuj jiz treti au pair pobyt, nyni v zemi magicke plne Trolu, prirodnich kras, bohate mytologie a jak jiz Jules Verne ve sve knize napsal, je zde mozne najit ,,Journey to the Center of the Earth,,...
 
Ma islandska hostitelska rodina je velmi mila, starostliva a akcni. Stale se ubezpecuji, zda mam vse co potrebuji, provedli mne nasim mestem i okolim a i kdyz jsou pracovne vytizeni, v pripade nutnosti jsou vzdy ochotni pomoci. Jezdime spolecne na rodinne vylety a podobne akce, takze si clovek prijde jako clen rodiny velmi rychle. 
Deti mame 4, ale diky pristupu k vychove a vedeni k samostatnosti, se da pece o ne velmi dobre zvladnout i pres jazykovou barieru, kterou v nejblizsi dobe prekoname diky memu kurzu Islandstiny. S anglictinou ale jako takovou, neni na Islandu problem se dorozumet, vetsina dospele islandske populace mluvi obstojne anglicky.  
 
I kdyz je ted obdobi zimy, je zde stale spousta moznosti co delat. Krome uzasne Aurory Borealis, probihajicich vanocnich svatku a vrcholeni priprav na tradicne velkolepy Novorocni ohnostroj, je zde mozne navstivit vyhrivane bazeny, kterych je na Islandu nespocet, ci ty s lecivymi geothermalnimi prameny jako je napr. Blue Lagoon, zajit si zalyzovat, zahrat indoor fotbal/basketball, zucastnit se pozorovani velryb, hiking, shlednout vulkanickou cinnosti ci si naopak projit nejvetsi ledovec sveta v oblasti narodniho parku Vatnajökull lezici na jihovychode Islandu. 
 Navstivit historicke budovi, knihovnu, music hall Harpa, spoustu kavaren a restauraci predevsim v okoli Reykjavik downtown... a nebo take zajit do posilovny, coz je pro Islandany uz skoro neco jako cast jejich kultury, obzvlast v poslednich letech zaznamenal body building a crossfit velky boom...mozna take diky videoklipu od DJ Muscleboy a jeho ,,Drop the bass Jesus,,:) 
 
Moc se tesim na vse nove co mne zde na Islandu ceka a jsem velmi rada, ze Student Agency umoznuje touto cestou splnit si sve sny. 
 
Krasne Vanoce a uspesny rok 2015
preje
Helena Krobova
 

Dobrý den,
na Islandu to jde skvěle, dokonce máme pořád trošku tepleji, nebo alespoň srovnatelně, jako je v ČR. Rodina je naprosto úžasná, nemám s nikým jediný problém. Všichni jsou tu strašně milí a dokonce mi přijde, že se zde žije ještě ve větší pohodě než v Británii. Takže si opravdu není na co stěžovat.
Já osobně mohu říci, že to doporučuji. Je to zase úplně jiné než zbytek Evropy a každá cestovatelská duše si to tu opravdu užije :)
Fotku přikládám, je to z výletu s rodinou v Thingvellir national park - za námi je zlom severoamerické litosferické desky.
Zdravím do Čech a přeji hezký zbytek týdne
Zuzana Kušková

 

Dobrý den aneb Goudan dagin,

vydat se na Island vypadá zatím jako nejlepší rozhodnutí v mém životě.

Z okna svého pokoje vidím vodopád, který posílám na fotce a pohled na vesničku, která je mým novým domovem. První týden měl tatínek dovolenou, tak mi ukázali většinu zajímavých míst východního Islandu a navíc tu probíhal svátek, tak jsem poznala i většinu jeho přátel. A ani jazyková bariéra se nějak zásadně neprojevuje. Přesto, že prcek anglicky neumí, už zvládám některé islandské věty a rozumíme si myslím obstojně. Všichni ostatní umí anglicky. Bohužel všudy přítomná globalizace smazává většinu kulturních rozdílů, ale nějaké drobnosti se najdou. Jednou větou: Je to tu prostě skvělé!

Bless bless Michala Krestýnová
 

   

 

 

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!

Ohlasy našich klientů

Práce v hotelnictví - Lucie Dohnalová

Dobrý den, předem Vám chci poděkovat za zprostředkování tohoto pobytu. Strašně dlouho jsem se rozhodovala, jestli se přihlásit nebo ne.

více